Znacenje planeta: SUNCE

Privlacan izgled, sarmantna osoba, naglasenog umetnickog talenta i uopste osecaja za lepo; otvorenog duha, humane, pristupacne. Stavovi su progresivni, specificna i buntovna priroda, ide ispred ostalih, generalno ispred vremena, lako stice prijatelje, ali zbog svoje naglasene razlicitosti od drugih, cest je osecaj usamljenosti. Liberalan pristup sexu i braku, u veze lako stupa, ali ih lako i prekida, neretko veze nastaju iz prijateljstva ili se zavrsavaju prijateljstvom. Hedonisti, u svemu traze zadovoljstvo i teze uzivanju, mada su u stanju da se bez razmisljanja (obicno sve i rade bez razmisljanja) zrtvuju za drugog. Mogu za kratko vreme, onako 'usput" da ostvare mnogo vise nego sto bi drugima uspelo uz mnogo vise truda, ali obicno odustanu kad su nadomak cilja. Ljubav prema slobodi je presudna, zato se tesko "predaju" partneru u potpunosti, ali kad to ucine....
 
Nestasna Ameba:
Radde, ako dopuštaš, da se nadovežem na tvoje pitanje. :D
Šta znači konjunkcija Sunca i Venere u Vodoliji, 11. kuća.
HVALA :D
Amebo :D , 11. kuca je inace kuca Vodolije, tako da si ti jedna prilicno skladna osoba koja zna sta zeli i obicno zna i da to na pravi nacin ostvari (Sunce). Volis da se "nadjes" drugima, boli te nepravda i tudja nesreca, tako da bi dala sve od sebe da drugome pomognes, makar to bio i potpuni stranac...
I sve ovo iznad vazi naravno :) .
Toliko. Ja ti vise ne znam, al` se kao nesto trudim :roll: ...
 
gigule:
koliko mi se čini Sunce i Venera mogu biti udaljeni jedno od drugog najviše dva znaka... ( e možda lupam...nisam znalac)

ja: Sunce i Venera u Vagi, 7. kuća...he he he
Sunce, Venera i Merkur se krecu zajedno, maksimalna udaljenost je 50 stepeni, tako da su konj. ceste, a opet od svih aspekata, jedino su one i moguce. Nisam ni ja znalac... ko je ovde uopste znalac :roll: .
Gigule, blago tebi, 7. kuca oznacava bracnog partnera. Meni prazna srowz :cry:
Pozdrav Amebice :)
 
Chiara:
Privlacan izgled, sarmantna osoba, naglasenog umetnickog talenta i uopste osecaja za lepo; otvorenog duha, humane, pristupacne. Stavovi su progresivni, specificna i buntovna priroda, ide ispred ostalih, generalno ispred vremena, lako stice prijatelje, ali zbog svoje naglasene razlicitosti od drugih, cest je osecaj usamljenosti. Liberalan pristup sexu i braku, u veze lako stupa, ali ih lako i prekida, neretko veze nastaju iz prijateljstva ili se zavrsavaju prijateljstvom. Hedonisti, u svemu traze zadovoljstvo i teze uzivanju, mada su u stanju da se bez razmisljanja (obicno sve i rade bez razmisljanja) zrtvuju za drugog. Mogu za kratko vreme, onako 'usput" da ostvare mnogo vise nego sto bi drugima uspelo uz mnogo vise truda, ali obicno odustanu kad su nadomak cilja. Ljubav prema slobodi je presudna, zato se tesko "predaju" partneru u potpunosti, ali kad to ucine....
OOO,e pa hvala...ovo je prilicno istinito...pogotovo kad me toliko hvale?!Salu na stranu,zaista je tacno,jer sam cula nesto o tome ali sam mislila da su nagadjanja...Hvala najlepse,pozdravvvvvvvvv
 
Nisam siguran shta mi ovo tachno donosi.
Shta predstavlja sunce, shta mesec (mislm, ako neka zna). Ne interesuju me ostale planete, samo ove dve.
Oba znaka fino poznajem (jedan sam ja, jedan je bila osoba koju sam drzao bliskom chetri godine).

thank you for reading.
 
VisionOfDisorder:
Nisam siguran shta mi ovo tachno donosi.
Shta predstavlja sunce, shta mesec (mislm, ako neka zna). Ne interesuju me ostale planete, samo ove dve.
Oba znaka fino poznajem (jedan sam ja, jedan je bila osoba koju sam drzao bliskom chetri godine).

thank you for reading.

Sunce predstavlja sustinu licnosti, volju, individualnost, vitalnost i zelju za moc. Vise nego bilo koja druga planeta, Sunce predstavlja ono sto jesi.Takodje simolizuje muskarca uopste
Sunce

:arrow: Ego

Mesec
:arrow: Emocije

Mesec predstavlja tvoje emocije, podsvesno, insinkte, navike i pamcenje ( uspomene)Takodje predstavlja zene uopste.
 
Mesec u Ribama: boemi, sanjari, izrazito mastoviti, ponekad prilicno nezainteresovani za svet oko sebe, inace ih obicno prati snazan osecaj krivice i grize savesti, pa tako cesto preispituju svoje reci...
Za Sunce u Vodoliji pretpostavljam da znas...
 
Muškarac koji ima Mesec u Ribama traga za ženom koja će biti senzitivna ali i snažan backup.

Mora biti pritajena, tiha, maštovita, predana, srdačna, saosećajna, neophodna u kući i svakodnevnom životu ali bez potrebe da ga kontroliše van kuće.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Možda je problem u Marsu i Veneri - događa se da čovek ima Veneru :twisted: u Ovnu a :oops: položaj Meseca je u Ribama.

Shvataš li takav problem? Privlače ga strastvene žene a traga za suptilnom suprugom... Hajde da nabrojimo i ostale pozicije iz natala... imaš ih?
 
Poslednja izmena od moderatora:
ti vidi... ja stvarno ne znam.

Planetary positions

planet sign degree house motion

Sun Aquarius 24°31'46 05 direct
Moon Pisces 03°15'43 05 direct
Mercury Capricorn 29°17'34 04 direct
Venus Pisces 18°45'30 06 direct
Mars Pisces 21°19'25 06 direct
Jupiter Sagittarius 08°16'41 03 direct
Saturn Scorpio 04°26'08 02 stationary (R)
Uranus Sagittarius 08°44'29 03 direct
Neptune Sagittarius 28°38'50 03 direct
Pluto Libra 29°28'59 01 retrograde
True Node Cancer 03°03'53 09 retrograde
 
Pa čoveče,
pre svega treba ti karta ovako je sasvim nepregledno.
Mars je u konjunkciji sa Venerom - to joj daje tu jačinu koja je udaljava od Meseca u Ribama
 
Poslednja izmena od moderatora:
moze li mi ko reci sta znaci u mom natalnom horoskopu direktno sunce u ovnu u 11. kuci (19°03'43)
u konjukciji sa merkurom, opoziciji sa plutonom, trigonu sa neptunom i saturnom (mislim da je veliki trigon) i sekstilu sa MC-om i ascedentom? mnogo hvala ako odgovorite!
 

Back
Top