Quantcast

Znacenje planeta: SUNCE

Ivaaannnaaa

Zainteresovan član
Poruka
209
To je sigurno dobro. Sunce ti je, pored toga što je u egzaltaciji, i na stepenu svoje egzaltacije. To je 19. stepen Ovna. Tu se Sunce najbolje oseća i daje sve od sebe. Negde pročitah da Sunce na ovom stepenu u ovom znaku često daje vlast, moć i popularnost, ali mnogo toga zavisi i od položaja ostalih planeta. ;)

Ivaaannnaaa

Zainteresovan član
Poruka
209
Još konjikcija Sunca sa Merkurom daje inteligentne osobe. Ako je obris konjikcije manji od tri stepena daje jaku inteligenciju i jaku logiku. Sunce u jedanaestoj kući poprima neke karakteristike Vodolije. Tako da sigurno imaš neke nijanse Vodolije. ;)
I Merkur u jedanaestoj kući daje veoma inteligentne osobe. :p

Poslednja izmena:

fenix2710

Primećen član
Poruka
624
Moje Sunce je na 4` Skorpije. Stepen Raka, takodje opisuje partnera blize. Stepen autoritativnosti i odredjenosti. Mada i mene kao natus takodje !!! Gde je sad razlika?
Ja se pronalazim u onome sto mi daje ovaj stepen, a to je neka vrsta samoljubivosti(to valjda da se zadrzi sopstvena sloboda i stav) u komunikaciji sa partnerom ali sa jakom dozom emocionalnosti i sa znatnom podrskom, valjda zato sto jedan kreativan um moze da shvati i podrzi drugi, jer kako vec i na druge nacine se kroz moj natal provlaci kretivan partner, praktican koji svoj talenat moze da iskoristi. Prirodna vezanost za kucu koja je emotivno izrazena i kroz partnera. Zatim osetljiv dodir sto opet opisuje neki rad prstima pre nego samo rukama. Mogu li se ovde uzeti u obzir opisa partnera neki instrumenti? Poput klavijatura ili harmonike? Sta jos?
Opet tvrdoglavost partnera u svojim licnim poslovima...zato je potrebno jako puno slobode sa obe strane, jer oboje zele da se nametne disciplina onog drugog.
Detinjstvo odlikuje intelektualnim i kreativnim dostignucima, dok kasnije intelektualne sposobnosti mogu varirati od sporosti do jakog intenziteta, hiperaktivnost!
Stepen koji osobe opisuje totalno "kao da nisu sa ovoga sveta"...pa mi ni partner ne moze biti daleko od toga :D
E jeste ovo tema o Suncu, ali pitanje: DA LI MOJ BUDUCI PARTNER MOZE IMATI NA OVOM STEPENU NESTO, OBIZIROM DA AKO JE TO NEKA NJEGOVA BITNA PLANETA, NA PRIMER VLADAR 7-MOG, PA SE NADJE NA MOM SUNCU? Jer ljudima koje znam pocevsi od roditelja koji su oboje Vodolije, niti su Asc na znacima gde su vladari Dc, niti ijedna slicnost sem eto mama ima stelijum u Vodoliji, i So i Mars, a otac bas nista sem tog So, Mesec mu je cak u Raku..gde mama nema nista.

Poslednja izmena:

Elle

Poznat
Poruka
7.766
Sta znaci Sunce na 29,31 stepenu riba?
Da je osoba pokupila i osobine susednog znaka? :confused:
Pa ne baš doslovno ... šta god da se nađe na 29[SUP]o[/SUP] nekog znaka još uvek jeste u tom znaku (i samim tim ima njegove osobine, iako to naravno nije isto onome kada je planeta na sredini nekog znaka).

Kod planeta koje se nalaze na izlasku iz neke kuće je druga priča, tada se računa uticaj na obe kuće ili čak više na narednu (u zavisnosti od orbisa tj. koliko su udaljene od vrha sledeće kuće).

Marcipa

Aktivan član
Poruka
1.414
Meni je vladar 2. polja, sunce na 20° sco. u 5. kuci, trebala bih imati dobitka sa igrama na srecu. :D

Nisam nesto previse citala o stepenima, nisam jos stigla da se toliko udubim, vjerujem da je za to zaduzen moj brzopleti mars. Bilo bi lijepo ako bi neko mogao da dopuni nesto? :rumenko:

Marcipa

Aktivan član
Poruka
1.414
To jeste jedan od pokazatelja ali za dobitke nije dovoljno, potrebno je da je još (najmanje) umešana 11. kuća (preko vladara, planete u njoj i sl.) ili eventualno Uran.

Vladar 11. kuce mi je u 4. kuci, a uran u 6. kuci.

Imam Jupiter u 11. kuci...ne vidim povezanost:dash:

Mozda nece sad biti dobitak na bingu, ali imam srece sa naradnim igrama ovako za sitnice.:D

S tim da mi je 8. kuca u vodoliji, to bi trebalo neko nasljedstvo biti nekad...:whistling:

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.823
images

VOLJA I UNUTRASNJA SNAGA ZA PRAVAZILAZENJE....ZIVIM IZMEDJU NEBA I OBLAKA. ODBIJAM DA ODRASTEM. U SVETU ODRASLIH JE GROZNO

Razmisljajte ovako.

Neki ljudi su poput kontejnera za smece, puni frustracija, ljutnje, strahova i negativnosti.
Kada se nakupi previše emotivnog otpada u njima oni deo moraju prebaciti na nekoga drugog.

Ako ste vi odabrani, nemojte im dopustiti da svoje smece prebacuju na vas. Odbijte preuzeti ljutnju (Mars) i uvredljive komentare srcu (Sunce).
Nasmešite se i poželite takvim ljudima dobro, njima treba saosecanje. Sve u svemu, oni sa sobom nose težak emotivni otpad 24 sata dnevno.

RAK/LAV
Zato su nam potrebni saveti od strane strucnih lica, kao i od ljudi koji su u zivotu doziveli, recimo ovako nesto.
Ti si DECACE, jedna veoma JAKA i SNAZNA osoba. Iskren si (ponekad surovo) i duhovit. I ovo nije deljenje komplimenata, vec samo moje vidjenje TEBE, za neko kratko vreme druzenja na TWITTER-u. A ono je tek pocelo :-)

LAV/RAK
Poštovani večni dečače,
Hvala na ovoj poučnoj priči. Nakon svega mene daleko više iznenađuje činjenica da neki ljudi čak i kada se nađu u životnoj opasnosti, ne veruju u moć pozitivnog razmišljanja, optimizam i autosugestiju. To su stvari koje deca treba da uče od roditelja, ali i u školi. Plus, sve više lekara veruju u moć pozitivnog razmišljanja. Srdačno, Vlada

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.823
Ova godina je ok u smislu da ista predstavlja preokret u nacinu zivota i okretanje drugog lista u vezi svih stvari, predstavlja zivotnu prekretnicu. Sta ce ispasti na kraju zavisi od tebe. Mesec je naveden jer predstavlja period kada je bolje okrenuti se unutra i osloniti na sebe, jer drugi, iako dobronamerni, vise ce ometati nego pomagati.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.823
Helena, ovo sto sam rekao ne vazi. Bagovao je program na tvom cartu i daje druge tranzite. Sad je ok. I dobro je, gledao sam tranzit gde Uran seta oko Marsa a ustvari tranzituje polje deset. Dobro je, ovako je bolje. Za kriticni mesec ne vazi, ali promena ce ipak biti zbog Saturna na Asc.

HELENA33

Buduća legenda
Poruka
27.035
:lol::p
hehe, pa ne znam kamael na shta ti mislish ali sam ja mislila samo na ono o prekretnici... stajala ona u mojoj natalnoj ili ne ja je ochekujem i svakako cu je prouzrokovati... tu ce teshko shta moci da poremeti neka planeta neshto...:p
a ako si mislio na ljubav, toliko se retko pojavljuje da bi bilo glupo kada se pojavi pomeriti je za neki drugi mesec zbog zvezda...;)

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.823
Nisam mislio na ljubav, jasno sam naglasio da je period o kom se pricalo period kada se ocekuju lomovi koji se odrazavaju na psihu. Uz lomove i fizickog tela. Srecom, nije tako, bezbedna si. Ipak, trebas se cuvati u naredna dva meseca prenagljenih odluka jer se nece dati ispraviti. Prognoze za navedeni period nisu dobre.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.823
Ako ce "biti sto biti mora" onda ne trazi po sto puta da ti se radi horoskop, a kad krene da se radi i da prica o istom, da navodis "bice sto biti mora" i "tu ce teshko shta moci da poremeti neka planeta neshto" uz podrugljivi komentar "ahaha" koji je obrisan. Dakle, tema nosi naziv Znacenje planeta: SUNCE i ako trazis tumacenje u vezi istog dobila si, posto Sunce simbolizuje brak a u zenskom horoskopu i muza. U tvom slucaju bivseg. Kako je isto ugrozeno i kako je iz dobre namere konverzacija krenula o tome sa koje strane se ugrozava, sta raditi kasnije da se izbegne da se ne upada u iste situacije kada se menja i drzava zbog haosa koji nastaje u koji su upleteni i drugi, podrugljivo odgovaras "ahaha".

Sta u stvari hoces, znas li i sama? Imas napisanih 21.155 poruka i upoznata si da se na temi pise o znacenju Sunca a da se o ljubavi koju nosi Venera pise na drugom pdf. To znaci da spamujes, uz dodatak da kada ti neko izadje u susret i pise o tvom Suncu odgovaras ahaha. Ja ti nisam kriv sto je takvo kakvo jeste.

Tvoje Sunce je vezano konjukcijom Saturn Merkur koje i ne mora biti lose ukoliko budes vukla pametne poteze, moje Sunce konjukcijom Mars.
Moze i postovana da napise kakve njeno Sunce gradi aspekte i u kom je polju, umesto brisanja tudjih postova koji se ne ticu nje, na temi Sunce.

e moj kamael, bice shto biti mora

Jos jednom si zamoljena da uzrecicu moj ne upotrebljavas preko mog nicka. Prevedeno, distanca.

Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.