Zločini Muslimana-Bošnjaka nad Srbima-istina ili laž

Није овдје ријеч о цифрама.
Тема је наша неспособност да представимо свијету своју патњу.
Не морамо да кмечимо као ови други...
Треба само ићи сувим аргументима.
А они су на нашој страни...
Није баш сва архива обрисана, попаљена и уништена...
 
Jedno drugo pitanje mene licno zanima.
Povod za to pitnaje koje sma uputio prvo sebi a zatim i vama kroz moj komnetar je bas nedavno oblelezevanje zlocina u Srebrenici.
Naime posmatrajuci priloge bosanske televizije, te priloge srpskih televizija o stradanju srba u ratu u BIH, neizostavno s enamece pitanje:
-Kako je moguce da od dva druga, koja su odrasli zajedno, koji su isli na ista mesta zajedno, ucili skolu zajedno, jurili iste ribe, napijali se u istim kafanama, na isti nacin indokrinirani socijalizmom ili komunizmom, sa skoro istom ravnodusnoscu prema veri, kako pravoslavnoj, tkao i katoliockoj ili muslimanskoj jedan bude surovi zlocinac, a drugi nevinasce?
To je apsolutno nemoguce reci, i ja sam blize istini da su zlocini pocinjeni na svim stranama, isto tako bestijalni i grozni, jer prosto poticnu od ljudi iz iste sredine.
a to se najvise ogleda i u tvrdoglavoscu da se priznaju zlocini nad drugim narodom, kako muslimana , tako i srba i hrvata.
Nemojte mi samo o tome kako oni drugi lazu.........
Kako u Srebrneici nije ubijeno preko 8000 muslimana, ili o tome kako se po podacima VRS broj stradlaih civila u Bratunackoj opstini je minoran u odnosu na ukupan broj zrtava.
Svako ubistvo je veliki zlocin, i apsolutno je nebitno koliko je ljudi stradalo.

Napisali smo isto - pogledaj podebljano. Ali to je princip koji se svo vreme gazi - isticu se zrtve samo jedne strane. A ukupan broj zrtava, izvinjavam se ali jeste i to bitno, nije uopste jako razlicit, hocu da kazem poginulo je na svim stranama mnogo ljudi, u rangu istog reda velicine. Znaci bilo je MNOGO zlocina na sve tri strane.

A o bratoubilastvu, sto je prakticno ono sto pominjes - drugari, odrasli zajedno i sl., samo govori o LAZI u kojoj smo ziveli u SFRJ, sto je najbolje opisano krilaticom "BRATSTVO-JEDINSTVO" koja se obavezno kacila svuda na svim priredbama (o onome cega ima u izobilju se ne posvecuje nikakva, a ne TOLIKA paznja - pametnom dovoljno), i o zivotinjskom u coveku da se svrstava po necemu u copor, koji onda kidise na "one druge". Zato su jako retki i malobrojni, nazalost, oni koji su spremni da vide samo dobro i lose. Ni za sebe ne garantujem da bih prosao taj test.
 
Napisali smo isto - pogledaj podebljano. Ali to je princip koji se svo vreme gazi - isticu se zrtve samo jedne strane. A ukupan broj zrtava, izvinjavam se ali jeste i to bitno, nije uopste jako razlicit, hocu da kazem poginulo je na svim stranama mnogo ljudi, u rangu istog reda velicine. Znaci bilo je MNOGO zlocina na sve tri strane.

A o bratoubilastvu, sto je prakticno ono sto pominjes - drugari, odrasli zajedno i sl., samo govori o LAZI u kojoj smo ziveli u SFRJ, sto je najbolje opisano krilaticom "BRATSTVO-JEDINSTVO" koja se obavezno kacila svuda na svim priredbama (o onome cega ima u izobilju se ne posvecuje nikakva, a ne TOLIKA paznja - pametnom dovoljno), i o zivotinjskom u coveku da se svrstava po necemu u copor, koji onda kidise na "one druge". Zato su jako retki i malobrojni, nazalost, oni koji su spremni da vide samo dobro i lose. Ni za sebe ne garantujem da bih prosao taj test.

Da ti kazem.ja se ne bih slozio sa tobom, bar sto se tice tog toliko pljvanog bratstva jedinstva.
Izuzev Siptara na Kosovu, koji su jos od kraja drugog svetskog rata kukali da su uskraceni za pravo da se ujedine sa Albanijom, i Slovenaca koji su zbog ekonomskog razvoja pocev od sedamdesetih godina, poclei da podozrivo gledaju na SFRJ, ja sam ubedjen da je to bratstvo jedinstvo imalo dubok koren u svim drugim narodima.
Tu sam oko pedeset godina, i dobro se secam stopiranja po celoj SFRJ, pa si smeo bez bojazni da zanocis u svakom kanalu.Jedini strah bi bio da te neko ne vidi, i izgrdi sto mu nisi dosao u kucu da spavas.
Pijancili smo zajedno, jurili hrvatice, makedonke i sve druge, cesto se prepucavali i nadmudrivali bas na temu naroda i nacije, ali nikada sa losom konotacijom.
Vecina je bila takva, cak sam ubedjen da je vecina bila takva i decedesetih kada je poceo rat.
Nazalost, pocetkom sukoba na povrsinu uvek ispliva ono najgore , i to uvek slepajuci se uz one najbolje.
Na kraju najgori pobede, a najbolji ostanu pisaj.uci uz vetar.
Nikada necu priznati da je SFRJ bila laz.
Za mene koji sma blizu 50 godina, bila je jedna velika istina.Mogao sam da putujem gde hocu po svetu, mogao sam da putujem gde hocu po SFRJ.
Imao sam vise prava, i mnogo vise mogucnosti.
A sta sad imamo?
Oprostite, nije tema, malo sam skrenuo s nje, sasvim neosetno.
 
Poslednja izmena:
Da ti kazem.ja se ne bih slozio sa tobom, bar sto se tice tog toliko pljvanog bratstva jedinstva.
Izuzev Siptara na Kosovu, koji su jos od kraja drugog svetskog rata kukali da su uskraceni za pravo da se ujedine sa Albanijom, i Slovenaca koji su zbog ekonomskog razvoja pocev od sedamdesetih godina, poclei da podozrivo gledaju na SFRJ, ja sam ubedjen da je to bratstvo jedinstvo imalo dubok koren u svim drugim narodima.
Tu sam oko pedeset godina, i dobro se secam stopiranja po celoj SFRJ, pa si smeo bez bojazni da zanocis u svakom kanalu.Jedini strah bi bio da te neko ne vidi, i izgrdi sto mu nisi dosao u kucu da spavas.
Pijancili smo zajedno, jurili hrvatice, makedonke i sve druge, cesto se prepucavali i nadmudrivali bas na temu naroda i nacije, ali nikada sa losom konotacijom.
Vecina je bila takva, cak sam ubedjen da je vecina bila takva i decedesetih kada je poceo rat.
Nazalost, pocetkom sukoba na povrsinu uvek ispliva ono najgore , i to uvek slepajuci se uz one najbolje.
Na kraju najgori pobede, a najbolji ostanu pisaj.uci uz vetar.
Nikada necu priznati da je SFRJ bila laz.
Za mene koji sma blizu 50 godina, bila je jedna velika istina.Mogao sam da putujem gde hocu po svetu, mogao sam da putujem gde hocu po SFRJ.
Imao sam vise prava, i mnogo vise mogucnosti.
A sta sad imamo?
Oprostite, nije tema, malo sam skrenuo s nje, sasvim neosetno.

:aha2:

РОЂЕНИ 70-ТИХ...НЕ ЗНАЈУ ЗА ТО

ЗА ЊИХ СУ ТО ...БАЈКЕ...тј...ИЗМИШЉОТИНЕ...:( ......:aha2: :aha:

ДА ЈЕ 50-ТИХ И 60-ТИХ БИЛО ИНТЕРНЕТА...ПИТАЊЕ ЈЕ ДА ЛИ БИ БИЛО.. ТАКО ЛЕПО...:think:
 

Back
Top