Sta je prioritet Srbima?

Sta je prioritet, razvoj cega?

• Inteligencije

glasova: 1 25,0%
  • Bogatstva

• Psihickog zdravlja

• prezivljavanje daj sta das, sundjeri za kolena

• Vojske

glasova: 0 0,0%
  • Policije, mnogo kriminala

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    4
Muškarcima je prioritet ovo. A za žene već nisam 100% siguran.

7e1bcbf605fc67f3e6f26c66699cc4be.jpg

Prioritet mentalno uključenoj osobi je da Srbija bude SLOBODNA I NEZAVISNA.
Da nije u stanju nikakva predsedavajuća našem državnom vođi da lupa šakom o sto.
Ne trebamo vam, trebate nam.
Zatvoriš granice za sve gluposti.
Može da se uđe da se razgleda, kupi, i pošteno vlada, a da nam popuju kako da vaspitavamo decu, ne!
Utopija, znam, ali utopije održavaju zdrave duše da ne obole tako lako.

Posto postaje ocigledno da nemaju snage da se obracunaju na vise strana, daj da vidimo sta je za pojedince koji nisu hocu sve a ne bude nista, sta je to sto je bitno...
meni je uvek bio priporitet da budem to sto jesam...srbin koji voli svoju otadzbinu, svoje pretke, postuje svoju istoriju, ceni svoje umetnicko nasledje i ponasa se spram drugih bili oni srbi ili iz nekih drugih kultura, kao gdin covek postujuci svaciju razlicitost ma kakva ona bila.

i tako je bilo sve do 2005. dok nisam dosao na krstu i video koliko ima idiota koje u realu nisam mogao da navatam ni najvecom mrezom ..eeee, onda se malkice promenio iznutra :rotf:

Ne može se nikako govoriti o Srbima (niti o jednom drugom narodu) kao o nekakvoj homogenoj celini, tako nešto zapravo ni ne postoji, to što možda govorimo istim jezikom ili delimo neko istorijsko i kulturno nasledje ili živimo skupa unutar nekih dogovorenih granica apsolutno ne znači da smo svi isti, ono svi se mi razlikujemo medjusobno i ne delimo svi istu percepciju, senzibilitet i nemamo svi iste želje, potrebe, interesovanja i svako živi neki svoj život pa stoga logično i da nemamo svi iste prioritete i da nam se prioriteti razlikuju, ono što je meni možda prioritet nekom možda nije ni na pameti ili obrnuto.

Sad možda jedino može da se pita šta je prioritet Srbije kao države a sad opet i to odredjuju neki pojedinci i neki vrlo uski krugovi i grupice što ne znači da se ti ili ja ili većina nas slaže sa time, tako da..............

Tako da živi svoj život, gledaj dan za danom kako možeš sebi i svojim bližnjima da ulepšaš život i gledaj šta su tebi prioriteti, šta ti ima da se poistovećuješ sa državom ili sa drugima (koje ni ne znaš).

Svako okruzenje nosi nesto...
Priznajem da forum odaje utisak najgorih idiota, ali onda odes na chat tamo vidis da je gore....
Onda slucajno promenis stan pa dobijes komsiluk koji je dno dna Beograda....dobro nije losije od ova dva...ali je losije na realan nacin....sacekuse, tuce svaki dan...namestanja , iskakanja dece ispred automobila da bi uzeli koju paru...

Tu poslovno okruzenje izgleda najfinije, sa svim namestaljkama i kleckama i pljackama...
Vojska je tek posebna prica, neko tu uziva jer mu se nista ne desava, ja sam imao priliku da vidim sve moguce sektore drzave, VB , BIA , operativni stab, politicki vrh, vojni vrh, razlicite odnose, slucajno ili na znanje, veze izmedju Srbije i CIA usred rata, , dozivljaje za nepoverovati, ali sto je jos zalosnije za plakati ako analiziras....

Svaka veza sa malim covekom prestane....ne samo na trenutak, nego zauvek...jer se rascepi mali covek i ono sto se stvarno desava u Srbiji stalno ponavlja...
Bukvalno ne moze godinu dana da se sastavi a da ne dodjes u kontakt sa necim sto je neverovatno....tipom koji kalauzom pljacka ceo komsiluk dok su tu vlasnici stanova, ulazi im nocu i niko ga ne uhvati...neverovatno...tipovi koji siluju srednjoskolke ali im drugarice silovanih i same silovane kasnije nabacuju skolske za novu turu....
Izadjes na beer fest, pored tebe prodje tip svi jaucu , tebe ne recne, ispadne posle pored koga je prosao da ga je recnuo nekim nozem...
Ovog Velju nevolju nisam ni video niti imao bliske susrete...ipak ja nisam kriminalna liga...

Ali svasta vidis i onda ti je sve licemerno i onako kao u ko to tamo peva....ili balkan ekspres...

Back