Quantcast

Zločin i kazna

• Začetnik teme ofelija
  • Datum pokretanja

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
57.365
Ja vas ne teram, niti zelim da mi napravite sastav, vec samo da opisete likove, ti bas mislis da sve znas?
Pa radnja u tom delu je neka efemerna stvar ( besmisleno ubistvo neke dve bakice), a psihologija likova zapravo je i stvarna radnja tog dela.
I da mi tebi sada na 300 sitno kucanih stranica objasnjavamo ( a svako od nas vidi na svoj nacin dileme i trileme glavnog lika) likove iz romana?
Pa kako ti vec neko pametno rece ima na Gogglu zilion i objasnjenja, psihonalitike svakog lika, a pisali su to ljudi kojima je to i profesija.
Mi ovde samo citamo, slabo se bavimo Don Kihotom, Raskoljikovim ili Faustom.
Ima verovatno i stotinak doktorskih radova koji se bave opisom likova. Znaci, nema tu "samo"., jer je opis likova i sam roman.

Sanja 895

Zainteresovan član
Poruka
157
Pa radnja u tom delu je neka efemerna stvar ( besmisleno ubistvo neke dve bakice), a psihologija likova zapravo je i stvarna radnja tog dela.
I da mi tebi sada na 300 sitno kucanih stranica objasnjavamo ( a svako od nas vidi na svoj nacin dileme i trileme glavnog lika) likove iz romana?
Pa kako ti vec neko pametno rece ima na Gogglu zilion i objasnjenja, psihonalitike svakog lika, a pisali su to ljudi kojima je to i profesija.
Mi ovde samo citamo, slabo se bavimo Don Kihotom, Raskoljikovim ili Faustom.
Ima verovatno i stotinak doktorskih radova koji se bave opisom likova. Znaci, nema tu "samo"., jer je opis likova i sam roman.
Nista, u redu. Prosla je kriza. ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.