ŽIVOT

Petre, duša nije večna. Duša se i rađa i umire u svakom sada. Vječan je samo proces kreacije (rađanja i umiranja). Vječnost se može vezati samo za trajanje. Duša se rađa u projekciji, u umu univerzuma, a ideja koja joj prethodi već postoji u Svijesti apsoluta, u Bogu koji jesmo.

- - - - - - - - - -

Postojanje, Život, Bog... su/je izvan vječnosti, tj. ne podliježu trajanju.
 
Poslednja izmena:
O dusi znamo veoma malo,zapadnjaci ne znaju apsolutno nista o dusi a tolike su knjige filozofske napisane...Na istoku i moze nesta da se nadje npr. u hinduizma..

Duša je mnogo jednostavnija od mistifikovanih teorija o njoj. Duša je u um projetovani spoj najmanje dva znanja-o-sebi, dva Ja. Jedno je inicijalno Ja a drugo izabrano. Jedno je subjejat a drugo objekat spoznaje. I jedno i drugo Ja su i subjekti i objekti jedni drugom. Jedno Ja nije duša, Duša je inicihator kretanja. Ukoliko bi samo jedno Ja bilo projektovano u um kretanja ne bi bilo.

To kretanje je iskra koja pokreće cjeloviti mehanizam projekcije. Onaj koji stvara dušu koristi je kao nepromjenjivi plan samorealizacije. Čak i kad se svojom slobodnom voljom totalno udaljimo od tog inicijalnog plana sam plan (namjera za samorealizacijom) ne prestaje da inicira iskru sve dok se namjera ne realizuje.

Ja nisam duša. Ti nisi duša. Ja i ti smo jedna duša, jedna duša sa dva centra spoznaje.

Ja JESAM... postojanje, apsolut.
 
Ulogu duše u našem tijelu možemo jasno vidjeti; sve dok je prisutna u tijelu, tijelo je aktivno i kao ujedinjena chelina ćrlija služi kao vozilo kojim se naše Biće kreće kroz iskustva koja zahtihevaju to tijelo sa datim funkcijana. Jednom kad iz tijela ispustimo dušu i kretanje tog tijela prestaje (ostaje kretanje unutar materije ali to samo služi nižim nivoima svjesnosti).

Duśa, stoga služi da se sve ćelije tijela povežu jednom energijom koja subjektu omogućava da bude svjestan svih objekata s kojima je u direjtnoj vezi, dakle da bude svjestan svih individualnih ćelija dajući Sebi u tom sklopu Svjesnost o cjelini tijela kao nečemu Jednom, ujedinjenom.
Kada duša napusti tijelo sve ćelije tijela se postepeno razdvajaju i zaboravljaju Jedninu kojoj su pripadale.
 
Život manifestuje svoje potencijale kroz kretanje stvarajući životna iskustva. Odatle i neraskidiva veza duše i "živog stvorenja"... Duša je inicijator kretanja... bez duše nema životnih iskustava, nema kreacije, nema stvorenja.
 
Očito da taj veličanstveni intelekt ne razumije šta sam rekao. Ne čudi me. Kao što na drugoj temi rekoh; da bi saznao ono što ja znam "Dragoljub" će morati umrijeti i ponovo se roditi... baš kao što je i "Simo" ponovo rođen.

Drugačije ne može. Jednostavno: NE MOŽE. Ne može na prevaru.
 
Očito da taj veličanstveni intelekt ne razumije šta sam rekao. Ne čudi me. Kao što na drugoj temi rekoh; da bi saznao ono što ja znam "Dragoljub" će morati umrijeti i ponovo se roditi... baš kao što je i "Simo" ponovo rođen.

Drugačije ne može. Jednostavno: NE MOŽE. Ne može na prevaru.
Takoe-nemoj da varaš s tim glupostima lakoverne...:mrgreen:
 
Kod nas "prosvetljeni" skoro svi u Lazi Lazareviću,a u Australiji izgleda neka druga zdravstvena politika,ybm li ga...
Mada ima i kod nas ludana na slobodi...Kad se proceni da su bezazleni...El si ti bezazlen? Benigan?
 
...već zahtevnost filozofije za ozbiljnim umnim pregnućem!
Ne može neki nadobudni
prosečni čovek s oskudnim i neartikulisanim "znanjima" odgovoriti
iznebuha na krucijalna pitanja metafizike i ontologije...
 
Život je samo reč...No dobro-i pojam...
Dobro,dobro-i misao...
Ali-život:šta je to!
Šta ili ko ?
Nešto?
Bilo šta?

Evo ti jednostavn pristup

DISES///JEDES///PIJES
izmedju toga sve sto napravis ce ti uljepsati to vrijeme ili ga uciniti groznim


EVO TI malo dublji pristup


ZIVOT JE PUTOVANJE, POKLON I PRILIKA DA BUDEMO NAJBOLJI STO MOZEMO BITI I DA PODSTAKNEMO I DRUGE NA TAKAV PUT


ja to vidim kao dvije dimenzije
jedni bivstvuju
drugi sanjaju (na bilo koji od nacina)
 
DRAGOLJUB:

Život je samo reč...No dobro-i pojam...
Dobro,dobro-i misao...
Ali-život:šta je to!
Šta ili ko ?
Nešto?
Bilo šta?

ŽIVOT - TO SAM JA. A TO ŠTO SAM JA, TO JE I BOG. A TO ŠTO SAM JA I ŠTO JE BOG, TO JE I SVE ŠTO POSTOJI.

A ŠTA SAM JA, ODNOSNO ŠTA JE BOG I ŠTA JE SEVE ŠTO POSTOJI?

JA, BOG I SVE ŠTO POSTOJI , TO JE JE 7 FIZIČKIH I PSIHIČKIH SPOSOBNOSTI I RADNJI:

NAPREZANJE, KRETANJE, OPAŽANJE, OSEĆANJE (DOBRA ILI ZLA), PAMĆENJE, MIŠLJENJE i RAZUMEVANJE.

TAČKA - NEMA DALJE.


 
Poslednja izmena:
To su samo reči bla-bla,truć-truć...
Ali ovo prisustvo u svetlosti koju VIDIMO jer smo živi i kojom možemo da trućamo,gibamo.prcamo i sve ostalo-Šta je to majkumu?
 
Nešto pokrene tu gomilicu protoplazme,neka,ili energija ili svetlost nevidljiva,neki "URAAAA!" iza brega što se valja,nešto bezlićno,ali moćno...
Bože,reci mi koji je to kerec što nas pokrene i drži žive!
Uostalom ,ako ima Bože i on je od istog sranja pokrenut,recimo u nekim osvitima nastanka vasione...
Ima l neko neku ideju šta bi to moglo biti? Mislim na ceo živi svet,ne samo na nas majmunsku vrstu,a ljudsku rasu...
 

Back
Top