Zivot u Italiji???

  • Začetnik teme Začetnik teme napoletana
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Zivim u Italiji od kraja 2005 godine. Zavrsila sam Laurea triennale u Padovi pre tacno 3 god ... Laurea in Lingue, Letterature e Culture Moderne. Pricam odlicno engleski, spaski i italijanski jezik. Francuski dobro . Nalazim se u Vicenzi gde sam pohadjala Scuola Superiore per Mediatori Linguistici di Vicenza - Master in " Traduzione specialistica inglese" . Ostao mi je zadnji ispit do kraja . Dajem privatne casove iz jezika i knjizevnosti. Radila sam kao professoressa / collaboratore occasionale. Trenutno sam u potrazi za stabilnijem zaposljenjem. U ovom gradu ne vidim buducnost za moju profesiju, a ne zelim jos da odustanem od Italije. Moze li mi bilo ko reci na koju italijansku regiju da obratim paznju, gde bi imala vise sansi sa mojim profesionalnim profilom?
 
Ja sam trenutno u Vicenzi i nije tako jako loše...živeo sam u Bergamu gde je dosta lepše...

Ako vijaš neke prevelike pare u italiji, nećeš ih uvijati, ako hoćeš normalan život to ćeš imati, ja sam u it već tri godine i to mi je neki zaključak.

ps. mislim da sam pričao s nekim talijankama već.. tipa završili su jezik i to.. mislim da čak i nemaju posao, dok sa druge strane inženjeri (bilo koji) italijani neće da čuju da rade ispod 2500eur mesečno plus putni troškovi, hrana...
 
Bio sam skoro u italiji, mogu da ti kažem da obično naše ljude koje sam sretao su radili po onim prodavnicama gde se prodaju suveniri.

Vodič je pričao da im je prosečna plata oko 1600 eura, ali je to za njihov životni standard sasvim ok.. Italija je za nas skupa jer je kod nas prosečna plata 200-300 eura..
 
GRADIĆ U ITALIJI PRODAJE KUĆE ZA 95 DINARA: Zvuči kao ponuda koja se ne odbija, ali postoji jedna caka!

31.01.2018.

Svako ko je ikad maštao o kući u u malom gradiću u Italiji, može da ostvari svoje snove za jedan dolar. Ali postoji jedna caka.

Ololai, gradić u Sardiniji prodaje stotine napuštenih kuća za samo jedan dolar.

Gradonačelnik tako pokušava da spase mesto od izumiranja. I druga ruralna mesta u Italiji su pokušala da na sličan način podstaknu doseljavanje, ali je Ololai, čini se, prvi koji će svoje obećanje i ispuniti.

"Moja misija je da spasem našu tradiciju od zaborava" rekao je gradonačelnik Efisio Arbau.

U proteklih 50-ak godina gradić sa 2.250 stanovnika spao je na 1.300, a svake godine rodi se svega 10-ak beba. Nekada glavni grad regije, danas je izgleda kao grad duhova. Uske kamene uličice i poplačeni trgovi uglavnom su pusti, a mnoge kamene kuće su već decenijama zapuštene. I upravo je u tome caka.

Ljudi koji kupe kuću za jedan dolar u obavezi su da je u roku od 3 godine obnove, što bi moglo da ih košta i 20.000 evra.

Gradonačelnik kaže kako je grad već prodao tri kuće, a dobio je i stotine zahteva za kupovinu, od kojih su neki čak i iz Australije i Rusije.

Kurir.rs/ Net.hr
 

Back
Top