Zivot i rad u Nemackoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kacica88

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima, pokusala sam da nadjem nesto u vezi Nemacke na forumu, ali nisam uspela pa me interesuje sledece. Momak i ja smo iz Srbije, zivimo u Cg, on ima drzavljanstvo Cg, a ja srpsko jos uvek. Vencali smo se skoro. Hteli bi da odemo u Nemacku, ali smo citali nesto da se jedino papiri i dozvola za rad dobijaju ako se venca neko za njihovog drzavljanina. Pa smo mislili da se razvedemo ovde i tamo nesto da pokusamo preko prijatelja ali ja ne znam koliko je sve to izvoljivo...? Moze li neki savet? Da li postoji tamo neki privremeni baravak, tj dozvola za rad na osnovu privremenog boravka posto ja inace imam za Crnu Goru privremenu dozvolu za rad, svake godine treba da je overavam dok ne prodje 5 godina, da li i Nemci funkcionisu po tom principu? A da, i konkretno smo hteli d aodemo u grad Keln. Hvala unapred na odgovoru
 
Bila ranije duldung viza koja se produzivala na svaka tri meseca.ali izbacili su to i jedina opcija je vencavanje sa nekim drzavljaninom Nemacke,ali provere su velike bar te prve godine,a ukupno treba da prodje 5 godina da bi se moglo razvesti a da ti ostanu tvoji papiri.
 
A mene interesuje, da li postoji neka mogućnost, da bračni par - Srbi sa detetom odemo legalno, poput odlaska u Australiju, npr.

Obrati se Ambasadi,opet potreban faks i znanje engleskog-polaze se test koji nije nimalo lak,jer njihov engleski se podosta razlikuje u izgovoru.Znam bracni par koji su otisli i prosli tu proceduru-inzinjeri elektrotehnike,perfektno su znali engleski,ali oboje kaze da im je na jednom delu teste,kad slusas kao radio emisiju na kasetofonu,jedva ista razumeli.Mozda se sad nesto promenilo odtad,idi na njihov sajt.
 
Da li se moze steci nemacko drzavljanstvo rodjenjem ,nakon navrsene 35 god.Napominjem da je zivela tamo 4 god. i da joj je brat i otac u Svajcarskoj(pogranicni deo),i da nemaju roditelji nemacko drzavljanstvo.

Ne moze!Ja sam slican slucaj,tako da je provereno!Da jedan od roditelja imaju nemacko drzavljanstvo,onda moze,ovako ne moze!Moji su veeeeliki rodoljubi i nisu zeleli da se odreknu Srpskog drzavljanstva,tako da ti samo rodjenj nista ne znaci.Ja sam zivela 6 god,da sam bila 8,bilo bi sanse,ovako fale mi 2 pisljive godine!Neka neko od roditelja uzme drzavljanstvo,to je jedini put!
 
Da moze posle x godina ali on ima vise od 18 ja sam cula da cak i da ima drzavljastvo otac ili majka spajanje porodice ide samo do 18godina. Nekad je mogli i posle 18 i onda su ljudi usvajali ljude od 30-40godina. Usvojena deca i bioloska imaju ista prava... Sad vise nema...
 
Cao ljudi. Zanima me nesto u vezi praktikuma u Nemackoj. Koliko su toleranti na smer fakulteta kada trazis posao u blizim oblastima? Tipa, da li kazu " Trazimo Tehnicki / Ekonomski" ili neki odredjeni smer mora da se postuje?Ja sam u IT-u ali bih voleo da se oprobam tj da apliciram za neki praktikum da steknem nova i drugacija znanja.Koliko je realno dobiti praktikum sa stranim obrazovanjem?Primaju li samo domace studente?Postoji mogucnost da upisem i tamo master.

Hvala.
 
Cao ljudi. Zanima me nesto u vezi praktikuma u Nemackoj. Koliko su toleranti na smer fakulteta kada trazis posao u blizim oblastima? Tipa, da li kazu " Trazimo Tehnicki / Ekonomski" ili neki odredjeni smer mora da se postuje?Ja sam u IT-u ali bih voleo da se oprobam tj da apliciram za neki praktikum da steknem nova i drugacija znanja.Koliko je realno dobiti praktikum sa stranim obrazovanjem?Primaju li samo domace studente?Postoji mogucnost da upisem i tamo master.

Hvala.
http://www.belgrad.diplo.de/Vertret...__Deutschland/Studieren__in__Deutschland.html

Pogledaj ovde....
 
Pozdrav svima, pokusala sam da nadjem nesto u vezi Nemacke na forumu, ali nisam uspela pa me interesuje sledece. Momak i ja smo iz Srbije, zivimo u Cg, on ima drzavljanstvo Cg, a ja srpsko jos uvek. Vencali smo se skoro. Hteli bi da odemo u Nemacku, ali smo citali nesto da se jedino papiri i dozvola za rad dobijaju ako se venca neko za njihovog drzavljanina. Pa smo mislili da se razvedemo ovde i tamo nesto da pokusamo preko prijatelja ali ja ne znam koliko je sve to izvoljivo...? Moze li neki savet? Da li postoji tamo neki privremeni baravak, tj dozvola za rad na osnovu privremenog boravka posto ja inace imam za Crnu Goru privremenu dozvolu za rad, svake godine treba da je overavam dok ne prodje 5 godina, da li i Nemci funkcionisu po tom principu? A da, i konkretno smo hteli d aodemo u grad Keln. Hvala unapred na odgovoru

Ovo je nelegalno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top