Zimske gume 2020/2021

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.060
Pošto dolazi vreme zamene guma trebao bi mi predlog za zimske gume. Pošto sam uzeo nova kola prošlu sam izgurao na letnjim bez problema ali sad bih da ipak promenim i da ne lupam glavu oko toga.

205/55/R17 dimenzije pa pošto ne bih baš da za se ispružim za 80+K za set mišelinki a opet imam osećaj će zima biti klasično bez mnogo snega tj više će se voziti po kiši i polusuvom pa baš da montiram najjeftiniji Tigar koja se po svima koji je imaju loše ponaša u tim uslovima i uštedim i nije mi rešenje
Na starom sx4 sam do kraja gurao Kleber Krisalp 215/55/R16 i bio sam zadovoljan ali jednostavno ih nema u ovim dimenzijama na Renault Capture pa tražim alternativu i po svim nekim testovima Hankook I*cept Evo2 je u toj klasi do 15.000 po gumi najbolji. Ove su konkretno oko 13.000 po gumi znači setx4 montaža i hotel za gume za 5 meseci negde u rangu ispod 60k što mi je prihvatljivo.
Ako neko ima iskustvo sa njima bilo bi lepo da ga iznese a i neki drugi predlog jer nisam baš u materiji, a i tema neka se proširi pošto nisam našao istu pa ako kome treba savet neka je iskoristi.
 
Kod mene letnje Continental 215/55/16, zimske Tigar 205/55/16 , nista im ne fali, nisu nesto ali zavrsavaju posao.
Cuvao sam kod nekog lika na Zvezdari ranije, 8 hiljada godisnje cuvanje i zamena sa popustom.
Sad na Novom Beogradu imam odlican podrum, pa u njemu drzim gume , do duse od ove godine jer je ovaj vulkanizer na Zvezdari propao:grudvanje3:.

Dajte preporuku gde da menjam sa letnjih na zimske na NBGDu , gde je najpovoljnije i ako ima mogucnost zakazivanja.
Beo gume su 1000din po gumi ispada 8000din samo zamena godisnje, toliko sam placao ranije i cuvanje i zamenu :neutral:

Inace ozbiljno sa razmisljam da predjem na all season i to neke kvalitetnije, prvo prednje pa sledece godine i ostale.
 
Jesi li razmisljao da kupis celicne felne i gume R16.

Ne vidim interes,skuplje su čelične felne nego razlika između R16 i R17 a još je estetski korak unazad....lažem 14 koraka unazad :lol:

Ja kola držim 5 godina pa uzimam nova, dakle neće alu felne propasti od soli i rizle za to vreme, normalno ih održavam, ne vozim van puteva, sneg bude petnaestak dana godišnje ako i toliko,e sad jedino ako naletim na neki ivičnjak ali to mi se nije desilo za 20 godina vozačkog iskustva pa ne mora ni sada a ako se baš desi jbg...zameniće se. Ne razmišljam u tom pravcu uopšte.
 
Hankook , Toyo, Pirelli, pa i Sava su po meni za izbegavanje.
Ako voziš uglavnom po gradu mislim da ti Wintera uopšte nije toliko loš izbor.
Uglavnom - Continental WinterContact TS 860, Goodyear UltraGrip Performance+ ili jeftinija varijanta - Goodrich g force winter 2, Yokohama Ice guard ili Bridgestone Blizzak (bilo koji ali za srpske uslove sasvim dovoljan je i VRX).
 
Hankook , Toyo, Pirelli, pa i Sava su po meni za izbegavanje.
Ako voziš uglavnom po gradu mislim da ti Wintera uopšte nije toliko loš izbor.
Uglavnom - Continental WinterContact TS 860, Goodyear UltraGrip Performance+ ili jeftinija varijanta - Goodrich g force winter 2, Yokohama Ice guard ili Bridgestone Blizzak (bilo koji ali za srpske uslove sasvim dovoljan je i VRX).
Za sneg nije ali za sve ostale uslove kažu da ne valja. Najlakše mi da dam 30-ak hiljada za njih to mi je duplo jeftinija varijanta,ali ne vozim 40 po nbg da se ne lažemo a zaustavni put pri kočenju je 5+ m duži za winteru u odnosu na ove ostale u srednjem cenovnom rangu....nije baš za zanemariti.
Čitam i dalje i gledam YT, i ne znam više, svaku gumu neko pljuje a neko diže u nebesa.
 
Pošto dolazi vreme zamene guma trebao bi mi predlog za zimske gume. Pošto sam uzeo nova kola prošlu sam izgurao na letnjim bez problema ali sad bih da ipak promenim i da ne lupam glavu oko toga.

205/55/R17 dimenzije pa pošto ne bih baš da za se ispružim za 80+K za set mišelinki a opet imam osećaj će zima biti klasično bez mnogo snega tj više će se voziti po kiši i polusuvom pa baš da montiram najjeftiniji Tigar koja se po svima koji je imaju loše ponaša u tim uslovima i uštedim i nije mi rešenje
Na starom sx4 sam do kraja gurao Kleber Krisalp 215/55/R16 i bio sam zadovoljan ali jednostavno ih nema u ovim dimenzijama na Renault Capture pa tražim alternativu i po svim nekim testovima Hankook I*cept Evo2 je u toj klasi do 15.000 po gumi najbolji. Ove su konkretno oko 13.000 po gumi znači setx4 montaža i hotel za gume za 5 meseci negde u rangu ispod 60k što mi je prihvatljivo.
Ako neko ima iskustvo sa njima bilo bi lepo da ga iznese a i neki drugi predlog jer nisam baš u materiji, a i tema neka se proširi pošto nisam našao istu pa ako kome treba savet neka je iskoristi.
Kleber i Nokian za zimu nema potrebe se pruzati vise ima ih jos solidnih ali su ovi jako dobri ..
 
Hankook , Toyo, Pirelli, pa i Sava su po meni za izbegavanje.
Ako voziš uglavnom po gradu mislim da ti Wintera uopšte nije toliko loš izbor.
Uglavnom - Continental WinterContact TS 860, Goodyear UltraGrip Performance+ ili jeftinija varijanta - Goodrich g force winter 2, Yokohama Ice guard ili Bridgestone Blizzak (bilo koji ali za srpske uslove sasvim dovoljan je i VRX).
Ne mozes tako generalizovati ..Pirelli ima dosta modela P zero je jedna od najboljih guma a imas I P7 koje nisu nesto..
 
Pogledaj gume koje ja hvalim godinama a za koje znam da ko god ih je uzeo da je zadovoljan a pritom nisu mnogo para.
Radi se o kineskom brendu Torque ali kvalitetnom a ne kao ono na sta smo navikli da dolazi iz Kine.
Set od 4 komada u toj dimenziji 205/66r17 kosta 220€ sto je moras priznati veoma prihvatljiva cena a raspitaj se i o tom brendu pa ces videti da je ocenjen bolje od nekih mnogo zvucnijih imena.
 
Ne vidim interes,skuplje su čelične felne nego razlika između R16 i R17 a još je estetski korak unazad....lažem 14 koraka unazad :lol:

Ja kola držim 5 godina pa uzimam nova, dakle neće alu felne propasti od soli i rizle za to vreme, normalno ih održavam, ne vozim van puteva, sneg bude petnaestak dana godišnje ako i toliko,e sad jedino ako naletim na neki ivičnjak ali to mi se nije desilo za 20 godina vozačkog iskustva pa ne mora ni sada a ako se baš desi jbg...zameniće se. Ne razmišljam u tom pravcu uopšte.
Ja da imam takve stavove ,ne bih pitao za misljenje po forumu, tj ne bih pitao za misljenje uopste vec bih otisao u radnju i naredio da mi se stave najskuplje Michelin ili Conti gume i castio prodavca i majstora sa po jednom crvenom.
 
To nije stav, to je realnost. Ne živimo na severu Evrope ili u nekoj tajgi, zime su sve toplije i nekako daleko više kišne nego snežne,nema toliko soli na ulicama,živim u gradu i vozim u gradu. Dakle male su šanse da će mi alu felne otići ili ošteti se što je i iskustveno potvrđeno za sve ove godine. A estetika mi je bitna,ne treba da se lažemo. I volim nova kola da imam i budem prvi vlasnik pa kad istekne garncija da zamenim za nova uz doplatu ili kao učešće za lizing. To je normalan način razmišljanja a i modus operandi svuda u svetu samo je ovde odmah neko "bahaćenje" i ne znam kakva egzotika.
Ali nije to tema.
Ne, ne želim čelične felne iz gore opisanih razloga a mnogo mi je da stavljam mišelinke trenutno.
 
Prica o estetici covek koji vozi Capture. Taj auto je toliko ruzan da stavio ti na njega najlepse ili najruznije felne to se primetilo ne bi.

Drugo, na tom autu ces da puknes za tih 5 godina 10,000 evra, a ovamo gledas da ustedis na gumama 200-300 evra.
 
Prica o estetici covek koji vozi Capture. Taj auto je toliko ruzan da stavio ti na njega najlepse ili najruznije felne to se primetilo ne bi.

Drugo, na tom autu ces da puknes za tih 5 godina 10,000 evra, a ovamo gledas da ustedis na gumama 200-300 evra.

E vidiš, meni je baš prelep :lol:
Šta 10.000?
I da, hoću da uštedim 300 evra šta ti je tu nerazumljivo?
Inače da se zaustavi bespotrebno trolovanje jer moj ni tvoj ukus nije tema, hvala na preporuci ali ne razmatram čelične felne.
 
Ti si nerazumljiv, prvo tvrdis da nema Kleber u toj dimenziji, a covek ti nasao za 5 minuta, piše i čega 10,000 al ni to ne vidis. Puno ti je da daš 80,000 din za gume, al 60,000 din je sasvim prihvatljivo.
Možda imam trenutno 500evra za tu namenu ? Možda imam neke druge prioritete? Opet u čemu je problem?

P.S. Novi Capture sa intense opremom je 18.500, sa zamenom i popustima izađe oko 12k a kasko i registracija su po 250€ godišnje znači još 2,5k za pet godina i redovan servis oko 150€x5 izaći će me oko 16k bez problema. To je cena novog auta i to prihvatam. Ako si na to mislio
Ali to ne znači da ću da kupujem gume od 700€ ako mogu sa 400€ da prođem,pogotovo ako imam i druge planove ili potrebe u datom trenutku.
 
Poslednja izmena:

Back
Top