Зилоти

Sve je manje casti kod tebe, a istina je da si je imao....
Нека Бог суди о томе. Хришћанин увек треба да брани Цркву од напада и да разобличава нападаче.

А ово о "преправљању иконе у фотошопу": стварно не знам о чему говориш.
Не знам да радим ништа у фотошопу, нити било који григоријевац је то радио...
Ове иконе из мог албума су са једног ЦД-а који су ми поклонили андрејевци пре неколико година. Све те иконе су снимљене са разних православних сајтова (српских, руских, грчких...) са тачним навођењем порекла сваке иконе.
 
Нека Бог суди о томе. Хришћанин увек треба да брани
Цркву од напада и да разобличава нападаче.
Branis je abrovima i zlobom...do juce si jeo dan i noc ziveo sa ljudima na koje sada ides djonom....kazes ja se ofiram, ali upravo ti ofiras tvoju mrznju prema coveku koji te nije podrzao u tvojim zavrzlamama jer nije ni bilo moguce uticati na to,slazes se...ti si samo ozlojadjeni covek...iz nuzde si grigorijevac...ode u sektu zbog prolaznih stvari licne prirode...z:cry:
 
Нека Бог суди о томе. Хришћанин увек треба да брани Branis je abrovima i zlobom...do juce si jeo dan i noc ziveo sa ljudima na koje sada ides djonom....kazes ja se ofiram, ali upravo ti ofiras tvoju mrznju prema coveku koji te nije podrzao u tvojim zavrzlamama jer nije ni bilo moguce uticati na to,slazes se...ti si samo ozlojadjeni covek...iz nuzde si grigorijevac...ode u sektu zbog prolaznih stvari licne prirode...z:cry:
Ниси брате објективан.
Немам проблем са злобом нити сам озлојеђен. Па и ти људи су до јуче јели са мном па сада ме урнишу као "секташа", "разбијача икона", "нацисту", "фашисту", итд., а кад вам наведем стварне њихове грехе, онда скачеш на мене. Ако су то заиста "аброви" онда постоји начин да се то испита, а ви то избегавате и "гурате под тепих".
Никад, после мог одласка, нису имали храбрости да се суоче са мном и да озбиљно разговарамо о свему, јер им нечиста савест.
И о каквим "заврзламама" се ради? Немам појма шта причаш...наведи конкретно. Камо среће да сам раније постао григоријевац (тј. члан Цркве Христове) а то сам постао тек пошто сам почео темељно да проучавам историјат грчких старокалендараца.
 
Da li si nacista i fašista ,to me ne zanima....Da si ikonoborac to smo shvatili iz tvojih objašnjenja i tvojih ubeđenja, samim tim si i sektaš, ali ti i to niko ne osporava imaš pravo da budeš u sekti pogotovo ako te to čini sretnim...rekao si а кад вам наведем стварне њихове грехе, онда скачеш на мене...samim tim ti si ih za te grehe osudio i druge sablaznio a da nisi ni primirisao našim životima...ispitati ne znam šta znači...to je kao da bi sad ispitivali da li je sv.Nektarije eginski bio bludnik jer su ga demoni preko ljudi neprestano napadali na tu temu...Ko misli da je to istina, a istinoljubac je treba da preda sve dokaze na crkveni sud i da se vidi o cemu je rec....ko god suska o tudjem grehu a nema dokaza je zlobnik, a ako ima dokaza a ne ide na crkveni sud je opet zlobnik.Ne može da se nešto gurne pod tepih i da neko želi, jer mi imamo episkope,crkveni sud i tu niko nema uticaj niti može šta sakriti...dakle vidiš da imaš zlobu i da optužuješ u horu sa ostalim opadačima i klevetnicima......Kažeš Никад, после мог одласка, нису имали храбрости да се суоче са мном и да озбиљно разговарамо о свему, јер им нечиста савест....pa brate ko da se bavi tobom,kad sam ne brineš o svom spasenju i toneš sve dublje..niti sam shvatio ko ti treba za dijalog ni sa kim treba da razgovaraš...ti si borac sa vetrenjačama 21 veka...trenutno ti si ikonoborac, zatvoren u svome svetu ali ti se nadam kao bratu, jer Bogu je sve moguće....
 
Poslednja izmena:
Објави овде Стефане о каквим "заврзламама" се ради? Шта сам то лоше учинио док сам био са вама?
Јел то што сам био вођа родољубиве организације ЗБОР?
Јел зато што сам вас раскринкао да се стидите српског имена, српске традиције, српске идеологије органског сталешког друштва?
Јел и даље мењате обавезно (!) име људима на крштењу? И дајете им грчка и руска имена (иако светачка), и тако потирете вековну српску праксу? (не схватате смисао крсне Славе коју нам је Свети Сава оставио да чувамо).
Јел се и даље о.Акакије (и о.Атанасије и остали његови зомбићи) саблажњавају српских традиционалних имена (Вукашин, Миле, Видак, Милан, Милош, Душан, итд.)?
Јел се и даље о.Акакије саблажњава кад чује име "Оливера"? Не зна, јадан, да је то српско име које је имала ћерка светог кнеза Лазара, иначе вереница Милоша Обилића?
Јел се стидите православног српског крста (са крацима у облику детелине са три листа) и форсирате руски и грчки стил (који су исто добри, али не треба запостављати свој српски стил)?
Јел се и даље венчавате тајно, против црквених канона?...
Јел сте и даље подељени у неколико кланова који се међусобно не подносе, мрзе се и раде један против другог? Једни другима сами копате јаму, а ти мени као нешто приговараш.

Све то, и још много тога другог, мене је саблажњавало док сам био са вама.
Али, мислио сам овако: "Добро, сви људи греше, можда ће и ови то схватити...". Нисам могао да верујем да такве саблазни постоје у истинској Цркви, тамо где је Тело Христово, где борави благодат Духа Светога. А кад сам проучио темељно историјат Цркве ИПХ, онда ми је било јасно одакле су овакви зли плодови.
То само постоји код расколника и јеретика, а тога нема у истинској Цркви (у толико огромној мери).
У истинској Цркви влада мир и хармонија, искрена љубав међу браћом и сестрама, и неће бити никад савршено (јер смо грешни људи) али је веома близу савршене љубави.
 
Објави овде Стефане о каквим "заврзламама" се ради? Шта сам то лоше учинио док сам био са вама?
Јел то што сам био вођа родољубиве организације ЗБОР?
Јел зато што сам вас раскринкао да се стидите српског имена, српске традиције, српске идеологије органског сталешког друштва?
Јел и даље мењате обавезно (!) име људима на крштењу? И дајете им грчка и руска имена (иако светачка), и тако потирете вековну српску праксу? (не схватате смисао крсне Славе коју нам је Свети Сава оставио да чувамо).
Јел се и даље о.Акакије (и о.Атанасије и остали његови зомбићи) саблажњавају српских традиционалних имена (Вукашин, Миле, Видак, Милан, Милош, Душан, итд.)?
Јел се и даље о.Акакије саблажњава кад чује име "Оливера"? Не зна, јадан, да је то српско име које је имала ћерка светог кнеза Лазара, иначе вереница Милоша Обилића?
Јел се стидите православног српског крста (са крацима у облику детелине са три листа) и форсирате руски и грчки стил (који су исто добри, али не треба запостављати свој српски стил)?
Јел се и даље венчавате тајно, против црквених канона?...
Јел сте и даље подељени у неколико кланова који се међусобно не подносе, мрзе се и раде један против другог? Једни другима сами копате јаму, а ти мени као нешто приговараш.

Све то, и још много тога другог, мене је саблажњавало док сам био са вама.
Али, мислио сам овако: "Добро, сви људи греше, можда ће и ови то схватити...". Нисам могао да верујем да такве саблазни постоје у истинској Цркви, тамо где је Тело Христово, где борави благодат Духа Светога. А кад сам проучио темељно историјат Цркве ИПХ, онда ми је било јасно одакле су овакви зли плодови.
То само постоји код расколника и јеретика, а тога нема у истинској Цркви (у толико огромној мери).
У истинској Цркви влада мир и хармонија, искрена љубав међу браћом и сестрама, и неће бити никад савршено (јер смо грешни људи) али је веома близу савршене љубави.


Tvoja se priča poklapa sa Antoniussovom pričom....:zima2::zima2::zima2:
 
Објави овде Стефане о каквим "заврзламама" се ради? Шта сам то лоше учинио док сам био са вама?
Јел то што сам био вођа родољубиве организације ЗБОР?
Јел зато што сам вас раскринкао да се стидите српског имена, српске традиције, српске идеологије органског сталешког друштва?
Јел и даље мењате обавезно (!) име људима на крштењу? И дајете им грчка и руска имена (иако светачка), и тако потирете вековну српску праксу? (не схватате смисао крсне Славе коју нам је Свети Сава оставио да чувамо).
Јел се и даље о.Акакије (и о.Атанасије и остали његови зомбићи) саблажњавају српских традиционалних имена (Вукашин, Миле, Видак, Милан, Милош, Душан, итд.)?
Јел се и даље о.Акакије саблажњава кад чује име "Оливера"? Не зна, јадан, да је то српско име које је имала ћерка светог кнеза Лазара, иначе вереница Милоша Обилића?
Јел се стидите православног српског крста (са крацима у облику детелине са три листа) и форсирате руски и грчки стил (који су исто добри, али не треба запостављати свој српски стил)?
Јел се и даље венчавате тајно, против црквених канона?...
Јел сте и даље подељени у неколико кланова који се међусобно не подносе, мрзе се и раде један против другог? Једни другима сами копате јаму, а ти мени као нешто приговараш.

Све то, и још много тога другог, мене је саблажњавало док сам био са вама.
Али, мислио сам овако: "Добро, сви људи греше, можда ће и ови то схватити...". Нисам могао да верујем да такве саблазни постоје у истинској Цркви, тамо где је Тело Христово, где борави благодат Духа Светога. А кад сам проучио темељно историјат Цркве ИПХ, онда ми је било јасно одакле су овакви зли плодови.
То само постоји код расколника и јеретика, а тога нема у истинској Цркви (у толико огромној мери).
У истинској Цркви влада мир и хармонија, искрена љубав међу браћом и сестрама, и неће бити никад савршено (јер смо грешни људи) али је веома близу савршене љубави.
U harmoniji je sv.kralj Milutin izvadio oči svetom kralju Stefanu, a car Dušan silni zadavio oca....ti si brate tihi budista,tražiš neku romantiku u veri,zato i voliš renesansu! Stavi zvončiće na nogavice da ne zgaziš mrava, ašto gaziš po ljudima manje je bitno....
 
Стефане, нешто си рекао, изгледа...Кажеш:
Da li si nacista i fašista ,to me ne zanima....
Треба да те то занима, јер су ми ту етикету лепили твоји "духовници" који се стиде идеје органско-сталешког друштва.
Da si ikonoborac to smo shvatili iz tvojih objašnjenja i tvojih ubeđenja, samim tim si i sektaš, ali ti i to niko ne osporava imaš pravo da budeš u sekti pogotovo ako te to čini sretnim...
Схватио си погрешно. Управо ти имаш иконоборачке ставове које чак нема ни твој Синод коме припадаш. Толико си помрачен да чак и не знаш званични став твог Синода о иконама.
...samim tim ti si ih za te grehe osudio i druge sablaznio a da nisi ni primirisao našim životima...ispitati ne znam šta znači...to je kao da bi sad ispitivali da li je sv.Nektarije eginski bio bludnik jer su ga demoni preko ljudi neprestano napadali na tu temu...Ko misli da je to istina, a istinoljubac je treba da preda sve dokaze na crkveni sud i da se vidi o cemu je rec....ko god suska o tudjem grehu a nema dokaza je zlobnik, a ako ima dokaza a ne ide na crkveni sud je opet zlobnik.Ne može da se nešto gurne pod tepih i da neko želi, jer mi imamo episkope,crkveni sud i tu niko nema uticaj niti može šta sakriti...dakle vidiš da imaš zlobu i da optužuješ u horu sa ostalim opadačima i klevetnicima....
Нисам никог осудио већ сам овде навео приче из ваше "кухиње", од ваших верника. Помињеш црквени суд... Па изведите онде све те ваше вернике на тај суд па их раскринкајте ако су клеветали. Чега се плашите?
Али ви то не радите већ их све сматрате "лудим" и "прелешћеним", без суђења о томе.
Што се тиче осталих ствари које сам помињао: Акакије Папас се клео у Јеванђеље да неће рећи кога је рукоположио па "макар му и демони узели душу".
То је чињеница.
А за остало, нећу још да откривам имена, само вас посматрамо шта радите...
....pa brate ko da se bavi tobom,kad sam ne brineš o svom spasenju i toneš sve dublje..niti sam shvatio ko ti treba za dijalog ni sa kim treba da razgovaraš...ti si borac sa vetrenjačama 21 veka...trenutno ti si ikonoborac, zatvoren u svome svetu ali ti se nadam kao bratu, jer Bogu je sve moguće....
Ваши "духовници" избегавају озбиљан разговор о овој теми јер их плаши истина. Не требају они мени, нити да брину о мени, већ треба јавно да ме разобличе - ако могу.
 
U harmoniji je sv.kralj Milutin izvadio oči svetom kralju Stefanu, a car Dušan silni zadavio oca....ti si brate tihi budista,tražiš neku romantiku u veri,zato i voliš renesansu! Stavi zvončiće na nogavice da ne zgaziš mrava, ašto gaziš po ljudima manje je bitno....
Сад се отворено ругаш српским средњевековним владарима и српској историји! Српским помазаницима Божијим...
Треба да се стидиш због овога. Зато су вам мили титоисти, бивши комунисти (а и данас у дубини душе своје)...
Српски краљеви су грешили али се и кајали, никад није било ништа савршено, а код вас је све у анти-српском духу. Ви сте саблазан за многе Србе, и понашате се као права руско-грчка секта.
Ренесанса није постојала у Душановом и Милутиновом Царству, немој да лупаш толико.
 
Стефане, нешто си рекао, изгледа...Кажеш:Треба да те то занима, јер су ми ту етикету лепили твоји "духовници" који се стиде идеје органско-сталешког друштва. Брате брига ме за твоја убеђења политичка, али ако већ питаш болесна су једнако као и твој поглед на веру...Ја нећу да будем збораш, то није хтео да буде ни твој духовник ...ја се трудим да послужим Цркви,а ако се то труде и људи око збора лепо...Нацисте мрзим, имаш ли проблем с тим?
Схватио си погрешно. Управо ти имаш иконоборачке ставове које чак нема ни твој Синод коме припадаш. Толико си помрачен да чак и не знаш званични став твог Синода о иконама.Ја лично волим византију,ништа не одбацујем, не преправлјам не штемам нити бојим...
Нисам никог осудио већ сам овде навео приче из ваше "кухиње", од ваших верника. Ти си трачараПомињеш црквени суд... Па изведите онде све те ваше вернике на тај суд па их раскринкајте ако су клеветали. Чега се плашите?
Али ви то не радите већ их све сматрате "лудим" и "прелешћеним", без суђења о томе.[То можда твоји епископи уче да се против клевете бориш свим средствима и да поклањаш пажњу клеветама....
Што се тиче осталих ствари које сам помињао: Акакије Папас се клео у Јеванђеље да неће рећи кога је рукоположио па "макар му и демони узели душу".
То је чињеница.
А за остало, нећу још да откривам имена, само вас посматрамо шта радите...
Ваши "духовници" избегавају озбиљан разговор о овој теми јер их плаши истина. Не требају они мени, нити да брину о мени, већ треба јавно да ме разобличе - ако могу.Наводиш личне погледе и ставове и мућкаш их са Црквом и благодаћу у Цркви...мој брате ала си забраздио...
 
Poslednja izmena:
Сад се отворено ругаш српским средњевековним владарима и српској историји! Српским помазаницима Божијим...
Треба да се стидиш због овога. Зато су вам мили титоисти, бивши комунисти (а и данас у дубини душе своје)...
Српски краљеви су грешили али се и кајали, никад није било ништа савршено, а код вас је све у анти-српском духу. Ви сте саблазан за многе Србе, и понашате се као права руско-грчка секта.
Ренесанса није постојала у Душановом и Милутиновом Царству, немој да лупаш толико.
То нису само српски средњовековни владари то су Велики светионици Српске Цркве...знао сам да ћу те збунити...јер ти си одбацио сваку мистику и Божије милосрђе...све је код тебе објашњиво и рационално...ђе тако забразди, мили брате???
 
Брате брига ме за твоја убеђења политичка, али ако већ питаш болесна су једнако као и твој поглед на веру...Ја нећу да будем збораш, то није хтео да буде ни твој духовник ...ја се трудим да послужим Цркви,а ако се то труде и људи око збора лепо...Нацисте мрзим, имаш ли проблем с тим?
Нису у питању обична политичка убеђења, нити су то "болесна" убеђења, не замењуј тезе.
Ти си болестан јер не поштујеш вековну српску идеолошку мисао.
Проблем је што се код вас та идеја гонила као "туђа Православљу" (?!) и што смо због једне здраве идеје разапети на стуб срама од титоиста (и демократа) међу вама (који су данас и даље тамо активни). Нико вас није терао да будете чланови већ да не изгоните родољубље из Цркве. То раде само сатанисти....
Не волим нацисте нити та идеја има неке везе са нашом, осим у болесним главама вашим и ваших главних Зомбија.
То можда твоји епископи уче да се против клевете бориш свим средствима и да поклањаш пажњу клеветама....
Па закажите јавни црквени суд да се раскринкају ти клеветници (ако су заиста клеветали).
Ја лично волим византију,ништа не одбацујем, не преправлјам не штемам нити бојим...
Волим и ја византију али не мрзим класични стил називајући то: "ренесансом и бароком", "папизмом" и слично томе. То јесу иконоборачки ставови твоји. А ми исправљамо само оно што је историјска грешка.
Наводиш личне погледе и ставове и мућкаш их са Црквом и благодаћу у Цркви...мој брате ала си забраздио...
Дрво зло рађа зле плодове.
 
Poslednja izmena:
То нису само српски средњовековни владари то су Велики светионици Српске Цркве...знао сам да ћу те збунити...јер ти си одбацио сваку мистику и Божије милосрђе...све је код тебе објашњиво и рационално...ђе тако забразди, мили брате???
Jел видиш да сам написао:Српским помазаницима Божијим...
Ти ми причаш о "милосрђу" а хулиш на помазанике Божије?! Кажеш: "то је ренесанса" ?!!
Е, стварно си ме разочарао сада...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bez Nacizma nema ni nacije. Ali ovde procitah neke obijacine vojnih magacina i jos po koje sta pa me zanima vec kada je naceto da to malo pojasnite ako je moguce bez zamerke...
Ili se to samo napise i daje ljudima volji na mastu????
Sta je tu sad ko hteo reci..
 
Стефан написао:
Е мој брате, опет твоје провокације....Ми смо вредни па рестаурирамо старе иконе и враћамо им предањске називе. То је честит посао пред Богом.

Ми не обијамо војне магацине и не крадемо војну опрему и оружје.
Код нас у манастирима не спавају заједно монаси са монахињама, итд.итд.
Мало се замисли над овим...

Malo pojasni kad si vec zapoceo:dontunderstand:
 
Bez Nacizma nema ni nacije. Ali ovde procitah neke obijacine vojnih magacina i jos po koje sta pa me zanima vec kada je naceto da to malo pojasnite ako je moguce bez zamerke...
Ili se to samo napise i daje ljudima volji na mastu????
Sta je tu sad ko hteo reci..
Где си брате Збораш? Јел си даље помало љут на мене?....Сад пред Божић би требали да се помиримо, сматрам.
Исто важи и за Миленцета (Стефана) и остале...Ако се духовно не слажемо, то не значи да треба да се завађамо али треба да будемо отворени и искрени једни према другима а не да лицемеришемо...Ако некад падне тежа реч, треба знати "повући кочницу"...Јел разумеш?
То за "обијање магацина" је у другом контексту написано, а значи следеће: ако смо ми (григоријевци) обијали мозаичну икону ради промене назива, да би поштовали Предање, то не значи да смо радили нешто лоше (нпр. обијали војне магацине и слично томе). Јел ти сада јасно?

А у вези нацизма: слажем се са тобом ако је у питању хришћански нацизам али не хитлеровски-пагански нацизам који деафикује (обожава) расу и нацију.
То је чисто идолопоклонство. А ови моји флоринци су то изједначавали са идејом органске сталешке мисли и српским (а не југословенским) ЗБОР-ом.
Нису сви код њих такви, али већина је у овој заблуди а највише у неком страху да ће наводно "бити похапшени јер збораши имају своју организацију". Е моји флоринци, страшљивци...
Сада је једини код њих остао веран тој идеји С.Мркаја али њега не нападају јер нема никакав утицај код њих. Има неколико својих чланова али сви они су и даље у СПЦ.
 
А у вези нацизма: слажем се са тобом ако је у питању хришћански нацизам али не хитлеровски-пагански нацизам који деафикује (обожава) расу и нацију.
То је чисто идолопоклонство. А ови моји флоринци су то изједначавали са идејом органске сталешке мисли и српским (а не југословенским) ЗБОРОМ.
Сергиане, откуд ти та реч "хришћански нацизам"? У хришћанству и православљу постоји само "хришћански национализам", јеванђелски национализам и светосавски националаизам о коме су писали Свети Сава и владика Николај, а национализам је исто што и патриотизам или родољубље и то је добра идеја и осећање, то је љубав према народу која кад се помеша са љубављу према Богу и Христу, је одлична ствар. А нацизам је лош и пагански (нехришћански) и не знам откуда си сковао реч "хришћански нацизам". Објасни мало то.

Значи, објаснио си Зборашу да флоринци нису обијали војне магацине мада у контексту тог твог пасуса се тако чини. Одмах потпом си написао "Код нас не спавају монаси заједно са монахињама" а пре тога си написао да флоринци или неко од флоринаца напада младе монахиње. На то ниси одговорио Зборашу. Колико сам прочитао из репортаже о женском флоринском манастиру у Србији (чији линк је поставио Стефан недавно), постоји поред манастира посебна кућа где спавају монаси а о.Акакије има своју колибу (кућицу) у којој ноћива, тако да постоје услови да монаси и монахиње спавају одвојено. Тако да избегао си Зборашу да одговориш на то јер кажеш да је пост и праштање у току. Значи ли да чим прође пост и Божић да ћеш наставити да причаш о флоринцима и њиховим гресима, или ћеш тада рећи "Е па сад опет није време јер славимо најрадоснији хришћански празник и треба да се поздрављамо са "Христос се роди - ваистину се роди!" а не да једни друге оговарамо."? Што се мене тиче, могуће је да има свашта код људи, па и код флоринаца, јер сви смо живи људи. Ипак то су све приче неких које јесу можда истините а можда су и неистините или преувеличане а ти их све узимаш здраво за готово. Ако ти је неко нешто рекао не значи да је то одмах априори тачно. Са друге стране вас григоријеваца има врло мало и зато се лепо слажете, међутим ако вас буде више видећеш да ће и неслога да се увећава. Свуда где је пуно људи на окупу и где пуно људи пролази има и више греха него тамо где има мање људи. Није могуће све те људе контролисати и бити одговоран за свачији грех.

Ипак питао бих те о каквим то тајним венчањима код флоринаца говориш? О чему се ради? То се тиче вере а не интимних грехова па те зато питам и мислим да можеш то да напишеш овде.

Иначе, да те подсетим да није међу флоринцима само Мркаја родољубиво ангажован. Кад сам био код флоринаца видео сам и на кратко разговарао и са чика Иваном (стари љотићевац који је дуго година издавао родољубив часопис "Нова Искра"). Овде да напоменем свима који мисле да је Љотић нациста или фашиста да је то нетачно и да је сам Љотић написао да је нацизам обожавање нације а фашизам обожавање државе и оба су идолопоклонство, па су за све православне хришћане па и за Љотића који је то био (био је духовно чедо, син, ученик владике Николаја) то неприхватљиве идеје већ је прихватљиво само хришћанско родољубље (патриотизам, национализам). А шовинизам је појава (настала у Француској) при којој се мрзи туђа нација. Национализам или родољубље је љубав према своме народу и нацији при чему се не мрзе други народи већ се и они воле, и то је у складу са хришћанством и Божијом заповешћу "Воли ближњег свог као самога себе" а ко има снаге треба да воли и даљњег, значи све људе и народе ако може, у складу са Новим заветом који каже "Имајте мир са свим људима колико је у вашој моћи". Родољубље или патриотизам је цењена и пожељна особина у свакој држави и дан данас на целој планети и она се негује још од дечијег узраста у основним школама. Погледајмо како родољубље цене и негују сви други народи на планети и немојмо само ми Срби да се стидимо љубави према свом народу који има часну и дугу историју.

Што се тиче. Сергиане, твог последњег поста упућеног мени, морам да ти кажем да ја тебе не завитлавам него учим о зилотима како знам и умем, а како ћу да учим ако не питам саме зилоте о свему? Теби је тешко да одговараш мени који сам за годину дана напредовао из екуменистичке СПЦ, преко флоринаца до твојих матејеваца, али зато ти није тешко да сваки дан на овом и другим форумима одговараш људима који питају тек ради реда а не пада им на памет да буду зилоти. Овде су то Звездана звезда, Аналитичар, Богарт (на теми о календару), Стефан (који је флоринац и коме не пада на памет да постане матејевац већ те само провоцира и поставља ти иста питања а ти му увек одговориш) и многи други (атеисти и остали), којима одговориш стрпљиво и по више пута на исто питање и никада их ниси укорио да те замарају, али зато моја питања су ти напорна, а управо због тога што сам ја питао ти си могао да овде јавно измесеш став твоје Цркве и тако поучиш и друге који ово читају или ће читати. Значи ниси изгубио време што си ми одговарао. А то што ја не могу да разумем све и одмах, јер вас матејеваца има у још два Синода матејеваца који говоре слично, због тога не би требало да се нервираш. Ето, на форумима си већ дуго, а никога ниси придобио. Чак си дуго писао и на екуменистичком форуму верујем.орг где су те само исмејавали и ругали ти се, па зар не мислиш да си тамо губио време? А ти мислиш што си одговарао на моја добронамерна и смислена питања да си због мене губио време. Па добро, мисли како хоћеш. Нисам ја тебе терао да ми одговараш, нити те терам да пишеш на овом форуму, нити на другим форумима, то је твој лични избор. А кад већ овде одговараш екуменистима из СПЦ, паписти Аналитичару и многим атеистима овде на форуму, што неби одговарао и мени који сам симпатизер и добронамерни проучавалац зилота? Уопште те не разумем.

А то да заиста тражим Истину, говори и то да сам пре неки дан набавио андрејевски снимак из Прилепа и друге њихове текстове које ћу такође да проучим да чујем и њихову страну приче. И ти кад си тражио Истину вероватно си имао сву слободу да слободно проучаваш све текстове свих матејеваца и слободно изабереш у коју ћеш зилотску матејевску Цркву да одеш, па зато допусти ту слободу и мени, што каже брат Евсевије обраћајући се о.Акакију и писму "Православље или смрт?".

Не вреди, брате Сергиане, да се ради на силу и на брзину са својом и туђом душом и са духовним стварима.
 
Poslednja izmena:
Сергиане, откуд ти та реч "хришћански нацизам"? У хришћанству и православљу постоји само "хришћански национализам", јеванђелски национализам и светосавски националаизам о коме су писали Свети Сава и владика Николај, а национализам је исто што и патриотизам или родољубље и то је добра идеја и осећање, то је љубав према народу која кад се помеша са љубављу према Богу и Христу, је одлична ствар. А нацизам је лош и пагански (нехришћански) и не знам откуда си сковао реч "хришћански нацизам". Објасни мало то.

Значи, објаснио си Зборашу да флоринци нису обијали војне магацине мада у контексту тог твог пасуса се тако чини. Одмах потпом си написао "Код нас не спавају монаси заједно са монахињама" а пре тога си написао да флоринци или неко од флоринаца напада младе монахиње. На то ниси одговорио Зборашу. Колико сам прочитао из репортаже о женском флоринском манастиру у Србији (чији линк је поставио Стефан недавно), постоји поред манастира посебна кућа где спавају монаси а о.Акакије има своју колибу (кућицу) у којој ноћива, тако да постоје услови да монаси и монахиње спавају одвојено. Тако да избегао си Зборашу да одговориш на то јер кажеш да је пост и праштање у току. Значи ли да чим прође пост и Божић да ћеш наставити да причаш о флоринцима и њиховим гресима, или ћеш тада рећи "Е па сад опет није време јер славимо најрадоснији хришћански празник и треба да се поздрављамо са "Христос се роди - ваистину се роди!" а не да једни друге оговарамо."? Што се мене тиче, могуће је да има свашта код људи, па и код флоринаца, јер сви смо живи људи. Ипак то су све приче неких које јесу можда истините а можда су и неистините или преувеличане а ти их све узимаш здраво за готово. Ако ти је неко нешто рекао не значи да је то одмах априори тачно. Са друге стране вас григоријеваца има врло мало и зато се лепо слажете, међутим ако вас буде више видећеш да ће и неслога да се увећава. Свуда где је пуно људи на окупу и где пуно људи пролази има и више греха него тамо где има мање људи. Није могуће све те људе контролисати и бити одговоран за свачији грех.

Ипак питао бих те о каквим то тајним венчањима код флоринаца говориш? О чему се ради? То се тиче вере а не интимних грехова па те зато питам и мислим да можеш то да напишеш овде.

Иначе, да те подсетим да није међу флоринцима само Мркаја родољубиво ангажован. Кад сам био код флоринаца видео сам и на кратко разговарао и са чика Иваном (стари љотићевац који је дуго година издавао родољубив часопис "Нова Искра"). Овде да напоменем свима који мисле да је Љотић нациста или фашиста да је то нетачно и да је сам Љотић написао да је нацизам обожавање нације а фашизам обожавање државе и оба су идолопоклонство, па су за све православне хришћане па и за Љотића који је то био (био је духовно чедо, син, ученик владике Николаја) то неприхватљиве идеје већ је прихватљиво само хришћанско родољубље (патриотизам, национализам). А шовинизам је појава (настала у Француској) при којој се мрзи туђа нација. Национализам или родољубље је љубав према своме народу и нацији при чему се не мрзе други народи већ се и они воле, и то је у складу са хришћанством и Божијом заповешћу "Воли ближњег свог као самога себе" а ко има снаге треба да воли и даљњег, значи све људе и народе ако може, у складу са Новим заветом који каже "Имајте мир са свим људима колико је у вашој моћи". Родољубље или патриотизам је цењена и пожељна особина у свакој држави и дан данас на целој планети и она се негује још од дечијег узраста у основним школама. Погледајмо како родољубље цене и негују сви други народи на планети и немојмо само ми Срби да се стидимо љубави према свом народу који има часну и дугу историју.

Што се тиче. Сергиане, твог последњег поста упућеног мени, морам да ти кажем да ја тебе не завитлавам него учим о зилотима како знам и умем, а како ћу да учим ако не питам саме зилоте о свему? Теби је тешко да одговараш мени који сам за годину дана напредовао из екуменистичке СПЦ, преко флоринаца до твојих матејеваца, али зато ти није тешко да сваки дан на овом и другим форумима одговараш људима који питају тек ради реда а не пада им на памет да буду зилоти. Овде су то Звездана звезда, Аналитичар, Богарт (на теми о календару), Стефан (који је флоринац и коме не пада на памет да постане матејевац већ те само провоцира и поставља ти иста питања а ти му увек одговориш) и многи други (атеисти и остали), којима одговориш стрпљиво и по више пута на исто питање и никада их ниси укорио да те замарају, али зато моја питања су ти напорна, а управо због тога што сам ја питао ти си могао да овде јавно измесеш став твоје Цркве и тако поучиш и друге који ово читају или ће читати. Значи ниси изгубио време што си ми одговарао. А то што ја не могу да разумем све и одмах, јер вас матејеваца има у још два Синода матејеваца који говоре слично, због тога не би требало да се нервираш. Ето, на форумима си већ дуго, а никога ниси придобио. Чак си дуго писао и на екуменистичком форуму верујем.орг где су те само исмејавали и ругали ти се, па зар не мислиш да си тамо губио време? А ти мислиш што си одговарао на моја добронамерна и смислена питања да си због мене губио време. Па добро, мисли како хоћеш. Нисам ја тебе терао да ми одговараш, нити те терам да пишеш на овом форуму, нити на другим форумима, то је твој лични избор. А кад већ овде одговараш екуменистима из СПЦ, паписти Аналитичару и многим атеистима овде на форуму, што неби одговарао и мени који сам симпатизер и добронамерни проучавалац зилота? Уопште те не разумем.

А то да заиста тражим Истину, говори и то да сам пре неки дан набавио андрејевски снимак из Прилепа и друге њихове текстове које ћу такође да проучим да чујем и њихову страну приче. И ти кад си тражио Истину вероватно си имао сву слободу да слободно проучаваш све текстове свих матејеваца и слободно изабереш у коју ћеш зилотску матејевску Цркву да одеш, па зато допусти ту слободу и мени, што каже брат Евсевије обраћајући се о.Акакију и писму "Православље или смрт?".

Не вреди, брате Сергиане, да се ради на силу и на брзину са својом и туђом душом и са духовним стварима.
Писмо б. Сергиану за сваку похвалу Владе, надам се да ће Сергиан схватити да није без мане. До душе када се лажно смирава он каже да је и он грешан,а ли из његових закључака ја видим мистер непогрешивог. И ја нисам за тебе Миленце јер ти моју породицу називаш блудном развратном и сатанистичком јер оптужујеш моје најблуже за нај одвратније грехе...и док ти седиш у толом собичку и продајеш ципелице, они крваре за веру и Србију...а у суштини ти си б. Сергиане само разочаран јер Црква не служи партији, ма како да се зове....Мркаја је добар човек и не гуши са својим политичким убеђењима. Ипак, радије њега саслушам јер он је председник ЗБОР-а, а ко си ти ја не знам. Колико знам када си био неки председник збора теби су се обраћали са "господару"...Да ли је то истина?....Владе, пошаљи ми то писмо брата Јевсевија,да видим шта пише, ако ти није тешко...па ћу га прокоментарисати....
 
Poslednja izmena:
Појаснио сам сасвим довољно и не треба више трошити речи. Све је изнад написано.

Јел си ти припремио неки добар ражањ?

Naravno....Nase neistomisljenje nije i mrznja...Mir Boziji..
Nema raznja brate ovde nam Pecenicu donosi covek koji nije Hriscanin,u kamionu pa ko kolko naruci. Toliko mu i odsece.(da nije Mirze u Parizu bi mnogi Srbi ostali bez pecenjaka) Bozic proslavljaju u ulici gde se cela ulica zatvori i svi locu kuvanu rakiju pa i policajce napiju.
Mozda je nekom to i lepo ali meni ne.
Nemam uslova ici u manastir Lesna.Da prisustvujem Liturgiji.
Sedecu kuci...U vezi nacizma se slazemo ne po verskoj osnovi vec sam mislio da nacionalizam mora postojati bez njega nema ni nacije..Odbrana Pravoslavlja nije nacizam vec nosenje svog Krsta.Ali vecina ljudi su sliku a i ponasenje preuzeli iz starih partizanskih filmova..Voleo bih jednom da mi odgovoris na one prozivke makar i na pvt..Ali izgleda da uvek ostavljas ljudima na mastu..

Poz mozda izadjem da slikam proslavu u Parizu 18...
 
Владе, пошаљи ми то писмо брата Јевсевија,да видим шта пише, ако ти није тешко...па ћу га прокоментарисати....
Ја сам линк за тај текст постављао на овој теми више пута али ви не обраћате пажњу а ти си рекао да га игноришеш. Али ако сада имаш воље ево опет линка (тај текст "Православље или смрт?" (отворено писму Евсевија о.Акакију) ту стоји дуго, а написан је пре неколико година) па прочитај и ако хоћеш одговори на њега
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv florinaca/teme.htm
 

Back
Top