Žig zveri

haos imenom, dao bi t neko lepo srpsko ime: Milutin, Milivoje, Bozidar.... a ne Adam.
ne znam, zemo, jel si me razumeo, bar malo...
vas ljude ne zanimaju pojedine duse, vec generalno sta biva dusama posle smrti na primer - de sistijeva tema
neki cak pricu o bogatasu i ubogom lazaru odbijaju kao konkretnu i istinitu, vec kazu simbolika

za tog Milutina, Milivoja, Bozidara, da me pitas konkretno, mozda bi i mogao da dobijes odgovor, mozda, ali ne, vi ljudi pitate generalno za dobre i lose, delite ljude na dobre i lose, a ja ih ne delim... evo, ovako, pazi pazljivo

vi ljudi se delite po ulogama koje uzimate da igrate, dok dalekoistocnjaci kazu da je svaki ego to lazno ja koga samo trebate
da se odreknete... nije stvar u odricanju i negiranju GENERALNOM, vec potvrdi i afirmaciji POJEDINACNOJ... vi ljudi trazite generalno pravilo sta biva sa ljudima, a pojedinacne slucajeve necete, jel tesko je poistovetiti se sa ubogim lazarom koga andjeli odnesose u narucje avraaamovo, vec je mnogo lakse poistovetiti se sa nekom drugom ulogom gde covek nije UBOG, KAO LAZAR.

posle adama se sve iskomplikovalo, vas ljude ne zanimam konkretno ja adam, ni onda ni danas, nego sta biva sa ljudima, gde ce vam duse, a ja gledam na svaku dusu pojedinacno, i zato sam postao hriscanin, jer je vaznija 1 nego 99...

ja adam sam najjednostavniji covek, dok stvari jos nisu postale haotiocne, ali vas ljude ne zanimam, a to mi je postalo jasno jos od kada ste zamenili ona dva drveta u raju jedno sa drugim, te potom zamenjujete sve redom dok niste stigli do lucifera i Hrista, do kneza ovoga sveta i cara nebeskog


meni adamu nije tesko da budem kriv za sve, ali vas ljude ne zanimaju pojedine duse, vec se raspitujete za generalna pravila, za pravilo sta biva posle smrti- pravilo po pravilo
13 I biće im reč Gospodnja, zapovest po zapovest, zapovest po zapovest, pravilo po pravilo, pravilo po pravilo, malo ovde, malo onde, da idu i padaju nauznako i razbiju se, i da se zapletu u zamke i uhvate.
14
15
 
Poslednja izmena:
ne znam, zemo, jel si me razumeo, bar malo...
vas ljude ne zanimaju pojedine duse, vec generalno sta biva dusama posle smrti na primer - de sistijeva tema
neki cak pricu o bogatasu i ubogom lazaru odbijaju kao konkretnu i istinitu, vec kazu simbolika
Ne znam odakle ti ovo da NAS ne zanimaju pojedine duse? A ne znam ni ko smo to MI. A i kako mozes reci da nekog ne zanimaju pojedinci a sam sve ostale strpavas u grupu VI? Kako tebe zanimaju pojedine dushe?
za tog Milutina, Milivoja, Bozidara, da me pitas konkretno, mozda bi i mogao da dobijes odgovor, mozda, ali ne, vi ljudi pitate generalno za dobre i lose, delite ljude na dobre i lose, a ja ih ne delim... evo, ovako, pazi pazljivo
Pa i nije bas tako. MI (sigurno neznaveni) ne delimo tako ljude. Deliti ljude na taj nacin znaci uzeti sudijsku stolicu od Sudije i sesti na nju i presudjivati. MI ( sigurno neznaveni) to ne cinimo.

vi ljudi se delite po ulogama koje uzimate da igrate, dok dalekoistocnjaci kazu da je svaki ego to lazno ja koga samo trebate
da se odreknete... nije stvar u odricanju i negiranju GENERALNOM, vec potvrdi i afirmaciji POJEDINACNOJ... vi ljudi trazite generalno pravilo sta biva sa ljudima, a pojedinacne slucajeve necete, jel tesko je poistovetiti se sa ubogim lazarom koga andjeli odnesose u narucje avraaamovo, vec je mnogo lakse poistovetiti se sa nekom drugom ulogom gde covek nije UBOG, KAO LAZAR.
Spasenje nije pojedinacno. Spasenje nije licno, bez obzira sto svaki covek, na neki nacin, razvija licni odnos sa Bogom. Spasenje je u zajednici sa drugima. U zajednici sa Crkvom koja je telo Hristovo. Problem je u tome sto je nama ``tesko`` da se prikljucimo tom Telu. da postanemo jedan od njegovih udova, vec bi da budemo, ako moze, deo odece tog tela. Neko marama, neko, carapa, neko mrvica u uglu dzepa na pantalonama pa da se tako nekako provucemo zajedno sa telom. MI bi da se telo znoji a mi da ostanemo suvi sa strane. Telo da se moli, posti, ispoveda, prinosi pokajanje.... a Mi posto smo svedoci toga, po de faultu trebamo imati istu zaslugu kao i ono. Slepujemo se zemo na ledjima Svetih Hristovih ko da su nam duznici. Sta mislish? Da li bi Lazar, da je samo jednom rekao ``Zasto Boze... `` bio odnesen u narucje Avraamovo?
 
Спаситељ је јасно рекао ко су они који су део његовог тела и који припадају његовој цркви, Они који га видеше жедног и напојише, који га видеше голог и обукоше, Који га обиђоше у постељи и у ћелији. Овакве је он одабрао а не православце ни католике и протестанте ни било коју другу деноминацију.
Црква Божија су сви који чине добро и љубав према ближњима, А за 144000 одабраних каже да су то они који се нису упрљали са женама, А када Писмо говори о женама оно говори о цркви: што ће рећи да су 144000 они који се нису упрљали разним црквеним учењима него иду за Христом куда год их он поведе
 
Spasenje nije pojedinacno. Spasenje nije licno, bez obzira sto svaki covek, na neki nacin, razvija licni odnos sa Bogom. Spasenje je u zajednici sa drugima. U zajednici sa Crkvom koja je telo Hristovo. Problem je u tome sto je nama ``tesko`` da se prikljucimo tom Telu. da postanemo jedan od njegovih udova, vec bi da budemo, ako moze, deo odece tog tela. Neko marama, neko, carapa, neko mrvica u uglu dzepa na pantalonama pa da se tako nekako provucemo zajedno sa telom. MI bi da se telo znoji a mi da ostanemo suvi sa strane. Telo da se moli, posti, ispoveda, prinosi pokajanje.... a Mi posto smo svedoci toga, po de faultu trebamo imati istu zaslugu kao i ono. Slepujemo se zemo na ledjima Svetih Hristovih ko da su nam duznici. Sta mislish? Da li bi Lazar, da je samo jednom rekao ``Zasto Boze... `` bio odnesen u narucje Avraamovo?

Mada je ovo tema o zigu zveri ne o spasenju.
Ali spasenje jeste licna stvar i samo Hristos spasava coveka ne zajednica.

Jer svaki covek ima svoju volju i spasenje nikako nije kolektivna stvar.
Takvo tvrdjenje nikako niej biblijki.
Svaki covek je sam odgvoran pred bogom za svoje spasenje.
Pripadnost crkvi, nikoga nece spasiti.
Vec odnos sa bogom i Hristom.
Prihvatanje Hrista u svoj zivot i ziveti tako.
Jeste da je crkva vazna i ona je tu da sve ovo podrzi, da pomogne verniku da nadje put ka bogu da upozna njegovu volju i da se osamostali ne da bude zavisan od crkve.
Navno da treba da stoji uz crkvu i pomaze drugima.
Ali on je samostalan, on posle ne treba vise mleka..
Ali ne da se spasi kroz pripadnost crkvi.

Uostalom, naucnisi koji istrazuju religiju, su ustanovili da se rec crkva formirala tek 80 godina posle Hrista, kada su sva jevandjelja evc bila napisana.
Jevnadjelja govore o zajednici vernih.
Tako da je rec crkva samo dodana posle.

1. Jovanova 5,4Jer svaki koji je rođen od Boga pobjeđuje svijet; i vjera je naša ova pobjeda koja pobijedi svijet.

Otkrivenje 22,17I Duh i nevjesta govore: dođi. I koji čuje neka govori: dođi. I ko je žedan neka dođe, i ko hoće neka uzme vodu života zabadava.
 
Poslednja izmena:
И ако улазимо унеку заједницу верних, који себе називају Хришћанима, треба добро погледати као ти људи живе, има ли живота за заједницу, помажу ли једни друге, Имајмо на уму да је заједница првих хришћана била таква да нико није имао ништа своје, да су сви продавали њиве и новце донослили у цркву, да им је све било заједничко.Таква треба да буде заједница верних. Да се заједница стара о свим својим члановима, Да сви будемо једно.
Е таква црква је права Христова црква и Христова невеста.
 
Da li bi Lazar, da je samo jednom rekao ``Zasto Boze... `` bio odnesen u narucje Avraamovo?
pa, ne znam; patio se, i sada je pravedno da se tesi.

inace, odgovor na tu moju repliku ti je odlican, ja ne bih znao bolje; samo, ja sam tu moju repliku nadovezao na prethodnu, i bio sam vise uopsten, nisam tebe licno prozivao
Kako tebe zanimaju pojedine dushe?
poimence, svaka posebno, jer ne biva svima isto, nema pravila sto se de sisti raspituje sta biva sa dusom posle smrti, dok se opire mitarstvima....
pa sam naveo citat Isaije.

ja grupisem ljude po denominacijama, kako koja veruje, i sam vidis da imamo reprezentativce odredjinih grupa, pa kada pomenu lazara, a i avrama, obrati paznju da glasnik ne negira samo pakao, vec i raj, a nece da odgovori na pitanje da li je i ovo pripovetka
Onde će biti plač i škrgut zuba, kad vidite Avraama, Isaaka i Jakova i sve proroke u carstvu Božijem, a sebe isterane napolje".
moja poenta je da ljudi traze generalno PRAVILO sta biva mnogima, ali koga je briga da li je pakao stanje duse ili mesto [mada i tu imam objasnjenje, trazi], ako je covek izvan carstva Bozijeg, ISTERAN - tu dolazimo do pitanja KAKO mene zanimaju pojedine duse - eto, kako, jer vam kazem ostavte se pravila za mnoge da se ne upropastite kao sto kaze Isaija pogl. 28, vec poslusajte mene Adama, da ne budete isterani iz carstva Bozijeg, kao ja iz raja.
https://wwwyu.com/biblija/23isa028.htm 13 I biće im reč Gospodnja, zapovest po zapovest, zapovest po zapovest, pravilo po pravilo, pravilo po pravilo, malo ovde, malo onde, da idu i padaju nauznako i razbiju se, i da se zapletu u zamke i uhvate.
JA Adam, vidis da sam pravoslavan, uporedi me sa de sistijem, citajuci tu njegovu temu, valjda je jasno da smo ti i ja blizi po shvatanjima.
 
Poslednja izmena:
Ali ne da se spasi kroz pripadnost crkvi.
da nije i crkva pripovetka? a ovo jel pripovetka kada kazes da je lazar pripovetka, samo zaboravljas avrama
Onde će biti plač i škrgut zuba, kad vidite Avraama, Isaaka i Jakova i sve proroke u carstvu Božijem, a sebe isterane napolje".
da nisam i ja adam pripovetka?
zasto se bojis da odgovoris?

na kraju ces i sam postati pripovetka, ako ljudi ne budu zaboravni kao ja, pa te izbrisu iz secanja
 
pa, ne znam; patio se, i sada je pravedno da se tesi.
За Аврама писмо каже да је велики пророк, Али Аврам ништа није прорицао, Како то?
Тако јер је цео његов живот пророчанство.Име Аврам значи отац многих народа, И поштоје Бог отац многих народа ми разумемо да се Аврамов живот односи на Бога и да је он у том смислу пророк.Рецимо Аврам приноси Богу на жртву свог сина и бива спречен, а Бог кроз христа приноси свог сина на жртву за спасење свих оних који поверују у Њега. Када Лазар одлазиу наручје Аврамово то намзаправо говори даје Лазар био у наручју Божијем, Јер оно шта су руке у материјалном то је Истина у Духовном свету, И ко се удостоји царства небеском он живи у ИСТИНИ. А истина су руке Божије тако је Лазар у наручју Божијем. Ко има очи да види
 
За Аврама писмо каже да је велики пророк, Али Аврам ништа није прорицао, Како то?
Тако јер је цео његов живот пророчанство.Име Аврам значи отац многих народа, И поштоје Бог отац многих народа ми разумемо да се Аврамов живот односи на Бога и да је он у том смислу пророк.Рецимо Аврам приноси Богу на жртву свог сина и бива спречен, а Бог кроз христа приноси свог сина на жртву за спасење свих оних који поверују у Њега. Када Лазар одлазиу наручје Аврамово то намзаправо говори даје Лазар био у наручју Божијем, Јер оно шта су руке у материјалном то је Истина у Духовном свету, И ко се удостоји царства небеском он живи у ИСТИНИ. А истина су руке Божије тако је Лазар у наручју Божијем. Ко има очи да види
I laže da mu je žena sestra :think:
 
Kao vreme ziga zverinog...

Cudio sam se kako je policija po svetu nemocna da kontrolise ili spreci, sve ove azilante koji dolaze kada hoce, kako hoce i koji cine mnoga zlodela i prekrsaje i matretiraju i pljacakaju, siluju, ubijaju lokalno stanovnistvo, starosedeoce koji su stvorili te zemlje u kojima ovi dolaze, i gde ljudi placaju redovno porez.
Starosedeoci su u stvari dobili status izbeglica a izbeglice, status domacina?.
Izbeglice rade sta hoce i niko im nista ne moze niti radi.
Cak i ako neki zavrsi na sud, onda ga ili simbolicno osude, ili puste a po neki zavrsi u psihijatriju, gde ce ubrzo biti pusten kao izlecen.
Svako ubistvo znaci odma da je psihicki bolestan i ide u psihijtariju gde uziva neko vreme, i bude pusten u tajnosti i na zadnja vrata.
Kada naprave zlocine, njihova imena se kriju kao zmija noge.
Cim vidis da u medijima nema ime, onda odma znas o kome se radi.
Cim neki Srbin nesto uradi, onda se to naglasava na sva zvona da je Srbin ili Srpkinja.

I onda odjedared posmatram sta se po svetu radi sada u vezi korrone.
Kako se ljudi matretiraju od strane policije, prebijaju, ima i ubijenih, zatvraju, sprecavaju.
Ama vidis kako je policijski aparat ipak tu i zivahan kao nikada,
U nekim zemljama se ljudi globe visokim kaznama ili 6 meseci zatvora ako u javnosti licno ili preko medija nesto kazu protiv nacina kako drzava sprovodi mere protiv kovida.
Ljudi se kaznjavaju zbog beznacajnih stvari, mozda je negde seo na klupu, slucjano se priblizio nekome, zaboravio da stavi masku, primio goste u kucu itd.
Odjedared smo svi postali najveci kriminalci.
Odjedared je policijska elita tako sposobna,vidna i aktivna kao nikada.
A ja pomislio, ljudi napustili policiju pa zato azilantti rade sta hoce?

Ocigledno je stvar u naredbi.

To je sada ocigledno, iako smo znali.
Kakva je naredba odozgo takvo je ponasanje policije.
U svim zemljama sveta isto.
Kao jedan.


Zato je i ponasanje policije i pravnog sistema protiv kriminala azilanata takvo, jer je takva naredba odozgo.
Ali odakle je ta naredba koju slede sve zemlje kao jedna.
Pocev od problema sa azilantima i sada sa kovidom?
Jedna zemlja za drugom, proglasavaju i pripremaju obaveznu vakcinaciju u potpunoj tisini, a narod samo gleda.

Vise je nego ocigledno da postoji centralna vlast koja kontrolise i daje naredbe kako ce se vlasti, policija i sudski organi u svim zemljama ponasat,i i prema kome ponasati.
I to je sacica ljudi koja goospodari sa nama, jer samo gledamo kao ovce sto samo gledaju kada ih pas kontrolise.

Ali situacija je apsolutno odgovarajuca zigu zveri.

Mnogima je do pre 3 meseca bilo tesko da predpostave kako ce biti moguce celom svetu nametnuti zig zveri?
Sada mozemo mnogo jasnije da vidimo kako ce lako zig zveri biti nametnut.

Isto kao pravila o Kovidu.
Bice to za dobrobit svih nas.
Mozda je ovo sa kovidom jedna manevaraska vezba vise, za nametanja raznih stvari kasnije.
Nametace oni mnogo sto sta dok dodju do ziga zveri.

 
Poslednja izmena:
Kao vreme ziga zverinog...

Cudio sam se kako je policija po svetu nemocna da kontrolise ili spreci, sve ove azilante koji dolaze kada hoce, kako hoce i koji cine mnoga zlodela i prekrsaje i matretiraju i pljacakaju, siluju, ubijaju lokalno stanovnistvo, starosedeoce koji su stvorili te zemlje u kojima ovi dolaze, i gde ljudi placaju redovno porez.
Starosedeoci su u stvari dobili status izbeglica a izbeglice, status domacina?.
Izbeglice rade sta hoce i niko im nista ne moze niti radi.
Cak i ako neki zavrsi na sud, onda ga ili simbolicno osude, ili puste a po neki zavrsi u psihijatriju, gde ce ubrzo biti pusten kao izlecen.
Svako ubistvo znaci odma da je psihicki bolestan i ide u psihijtariju gde uziva neko vreme, i bude pusten u tajnosti i na zadnja vrata.
Kada naprave zlocine, njihova imena se kriju kao zmija noge.
Cim vidis da u medijima nema ime, onda odma znas o kome se radi.
Cim neki Srbin nesto uradi, onda se to naglasava na sva zvona da je Srbin ili Srpkinja.

I onda odjedared posmatram sta se po svetu radi sada u vezi korrone.
Kako se ljudi matretiraju od strane policije, prebijaju, ima i ubijenih, zatvraju, sprecavaju.
Ama vidis kako je policijski aparat ipak tu i zivahan kao nikada,
U nekim zemljama se ljudi globe visokim kaznama ili 6 meseci zatvora ako u javnosti licno ili preko medija nesto kazu protiv nacina kako drzava sprovodi mere protiv kovida.
Ljudi se kaznjavaju zbog beznacajnih stvari, mozda je negde seo na klupu, slucjano se priblizio nekome, zaboravio da stavi masku, primio goste u kucu itd.
Odjedared smo svi postali najveci kriminalci.
Odjedared je policijska elita tako sposobna,vidna i aktivna kao nikada.
A ja pomislio, ljudi napustili policiju pa zato azilantti rade sta hoce?

Ocigledno je stvar u naredbi.

To je sada ocigledno, iako smo znali.
Kakva je naredba odozgo takvo je ponasanje policije.
U svim zemljama sveta isto.
Kao jedan.


Zato je i ponasanje policije i pravnog sistema protiv kriminala azilanata takvo, jer je takva naredba odozgo.
Ali odakle je ta naredba koju slede sve zemlje kao jedna.
Pocev od problema sa azilantima i sada sa kovidom?
Jedna zemlja za drugom, proglasavaju i pripremaju obaveznu vakcinaciju u potpunoj tisini, a narod samo gleda.

Vise je nego ocigledno da postoji centralna vlast koja kontrolise i daje naredbe kako ce se vlasti, policija i sudski organi u svim zemljama ponasat,i i prema kome ponasati.
I to je sacica ljudi koja goospodari sa nama, jer samo gledamo kao ovce sto samo gledaju kada ih pas kontrolise.

Ali situacija je apsolutno odgovarajuca zigu zveri.

Mnogima je do pre 3 meseca bilo tesko da predpostave kako ce biti moguce celom svetu nametnuti zig zveri?
Sada mozemo mnogo jasnije da vidimo kako ce lako zig zveri biti nametnut.

Isto kao pravila o Kovidu.
Bice to za dobrobit svih nas.
Mozda je ovo sa kovidom jedna manevaraska vezba vise, za nametanja raznih stvari kasnije.
Nametace oni mnogo sto sta dok dodju do ziga zveri.

Pa, da opasno je to sto rade, oduzimaju slobode ljudima zbog bilo cega...
 
Pa, da opasno je to sto rade, oduzimaju slobode ljudima zbog bilo cega...
Zastitne mere su ok, ali ovo je prevrsilo svaku meru.
Ovo odavno nisu vise zastite mere, vec totalna kontrola i matretiranje i plasenje stanovnistva.
Taoci vlada koje su birali.
Karanten je ok i po bibliji.
Ali u bibliji su stavljali u izolaciju, bolesne i rizicne.
Zdrave ljude zatvoriti u na toliko vremena?
Jos zabranili ljudima i crkve a Islamu u Evropi dozvolili sto ni arapske zemlje ne dozvoljavaju.
Kao da smo mi izbeglice a izbeglice starosedeoci?
To je vise nego vidljivo da iza svega toga stoje drugi planovi i namere.
Mozda je to sve manevar (vezba) za druge planove.
Ali sada vise nije tesko shvatiti da se zig zveri moze lako uvesti.
Pogotovo sada su se iskolovali i videli kako stanovnistvo reaguje u strahu.
Mozes da mu radis sta hoces.
Cak i sami sebe prijavljuju nadleznima.
FB_IMG_1590420258254.jpg
 
Zastitne mere su ok, ali ovo je prevrsilo svaku meru.
Ovo odavno nisu vise zastite mere, vec totalna kontrola i matretiranje stanovnistva.
Taoci vlada koje su birali.
Karanten je ok i po bibliji.
Ali u bibliji su stavljali u izolaciju, bolesne i rizicne.
Zdrave ljude zatvoriti u na toliko vremena?
Jos zabranili ljudima i crkve a Islamu u Evropi dozvolili sto ni arapske zemlje ne dozvoljavaju.
Kao da smo mi izbeglice a izbeglice starosedeoci?
To je vise nego vidljivo da iza svega toga stoje drugi planovi i namere.
Mozda je to sve manevar (vezba) za druge planove.
Ali sada vise nije tesko shvatiti da se zig zveri moze lako uvesti.
Pogotovo sada su se iskolovali i videli kako stanovnistvo reaguje u strahu.
Mozes da mu radis sta hoces.
Cak i sami sebe prijavljuju nadleznima.
Pogledajte prilog 702910
Pa to nelogicno je sve ljude staviti u karantin.
I jos da ljudi pristanu na to
sve zbog straha.
Ljudi su krivi sto dovoljavaju da se manipulise njima.
U karantinu treba da su samo bolesni da ne sire zarazu.
 
Na ovo što si napisao
"И поштоје Бог отац многих народа ми разумемо да се Аврамов живот односи на Бога и да је он у том смислу пророк."

Pe eto avram je lagao da mu je sara sestra :think:
Па није лагао; Сара је била ђерка његове мајке али није и оца, Тако је Аврам објаснио ја мислим Фараону. Она му је ипак била и сестра
Иначе сара као Аврамова жена је била нероткиња па је родила тек у дубокој старости: То је слика Јеврејског народа који је као колективна свест жена Божија, Оца многих народа. А Јеврејски народ као Божија жена није рађао синове Божије до рођења Исуса Христа, тако да је то слика жене која у старости рађа када већ то нико и не очекује од ње.
 
Па није лагао; Сара је била ђерка његове мајке али није и оца, Тако је Аврам објаснио ја мислим Фараону. Она му је ипак била и сестра
Иначе сара као Аврамова жена је била нероткиња па је родила тек у дубокој старости: То је слика Јеврејског народа који је као колективна свест жена Божија, Оца многих народа. А Јеврејски народ као Божија жена није рађао синове Божије до рођења Исуса Христа, тако да је то слика жене која у старости рађа када већ то нико и не очекује од ње.
Znači polusestra, e vidiš to nisam znao. Ima li to u sz?
 
Znači polusestra, e vidiš to nisam znao. Ima li to u sz?
И још рече Авимелех Авраму: шта ти је било, те си то учинио? А Аврам одговори: вељах: јамачно нема страха Божијега у овом мјесту, па ће ме убити ради жене моје. А управо и јест ми сестра, кћи оца мојега; али није кћи моје матере, па пође за ме. А кад ме Бог изведе из дома оца мојега, ја јој рекох: учини добро, и кажи за ме гдје год дођемо: брат ми је. Прма Мојсијева 20.10-13
Ја сам пермутовао: сестра му је по оцу а не по мајци, Често ми се деси да погрешим: читао сам ова Апокрифна Јеванђеља па ми се деси да мислим да нешто пише у Библији а заправо не пише, него пише у неком другом тексту
 

Back
Top