Žig zveri

sad se pravis, rimini gleda na jadransko, a rim na sredozemno more
pitam te odakle ti ovo
pitam jer ih je taj narces proterao iz riminija 538, a ne iz rima - mozda subotari misle da je rimini u stvari rim
A na to mislis.
Pa jasno je iz konteksta da celi jedan narod ne moze da zivi samo u Rimu.
Rec je da nemaju pristup Rimu vise.
I nemoj vise da me zoves subotarem nego sektas.
Inace cu te prijaviti.
 
Trazio si samo bibliju, evo i Svetog proroka Božijeg DANILA:

7,25 I govoriće reči na (Sve)višnjega [OTK. 13,6] , i potiraće svece Višnjega [OTK. 13,7] i pomišljaće da promeni vremena [OTK. 20,2–7] i zakone [OTK. 20,14; 21,8] i daće mu se u ruke (vidi ZAHARIJA 5,3 i 4, opširnije...) za vreme i za vremena i za po vremena.

7,26 Potom će sesti sud, i uzeće mu se vlast, te će se istrebiti i zatrti sasvim.

7,27 A Carstvo i vlast i veličanstvo carsko pod svim nebom daće se narodu svetaca Višnjega; njegovo će Carstvo biti VEČNO CARSTVO, i sve će vlasti njemu služiti i slušati ga.

evo analize, kako vas nije sramota, a danilo nije jedini, skoro svi sz proroci raskrinkavaju antihrista, koji napisa lazno otkrivenje.


Откривење, глава 13: govorenje reci na svevisnjega i potiranje svetaca

5. И дана јој бише уста која говоре велике ствари и хуљења, ...

6. И отвори уста своја за хуљење на Бога, да хули на име Његово, и на кућу Његову, и на оне који живе на небу.

7. И дано јој би да се бије са светима, и да их победи;

Откривење, глава 20: umisljanje da se promeni, ogranici Hristovo vecno carstvo u 1000-godisnje koje do 1. laznog vaskrsenja, do dana danasnjeg nije ni pocelo

6. Блажен је и свет онај који има део у првом васкрсењу; над њима друга смрт нема области, него ће бити свештеници Богу и Христу, и цароваће с Њим хиљаду година.

Откривење, глава 20: pomisljanje da se promene zakoni, na primer umesto pakla, ognjene gehene - koje je vecna muka osudjenih, jezero lazljivo-izmisljeno u koje baca smrt ukidajuci zakon jer je plata za greh smrt, u koje baca smrt umesto da mi umremo grehu; tzv. 2 smrt, ako nismo u 1. Vaskrsenju ima oblasti nad nama, jer nismo ni poseceni i nismo odbili zig, jer se ne zna ni koji su zigosani.

14. И смрт и пакао бачени бише у језеро огњено. И ово је друга смрт.




Матеј, глава 18
znaci pricate da krece obavezno zigosanje svih rodjenjem, a svoju desnicu niste sami sebi odsekli!


6. А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да се обеси камен воденични о врату његовом, и да потоне у дубину морску.

7. Тешко свету од саблазни! Јер је потребно да дођу саблазни; али тешко оном човеку кроз кога долази саблазан.

8. Ако ли те рука твоја или нога твоја саблажњава, одсеци је и баци од себе: боље ти је ући у живот хром или кљаст, него ли с две руке и две ноге да те баце у огањ вечни.

9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.
Evo stigoh da ti odgovorim na onaj strasan materijal.
Zaista je strasan.
Pocetak je jako uzbudljiv i kako citam na dole sve je napetije.
lepo si zacrnio, to jest bodlovao neke najstrasnije delove , jako obiman materijal, i lepo si to srocio.
Tako da jedva cekam sada da pogledam onaj drugi post i vidim nastvak.
Mislim da sam uspeo da ti odgvorim na ovaj prvi?
 
Poslednja izmena:
ZAHARIJA 5,2-4:


Lažno otkrivenje je prokletstvo koje izadje na svu zemlju, a evo i dokaza:




Što reče u zaharijinom proricanju 5 sa obe strane leteće knjige.




Sa obe strane? Suština lažnog otkrivenja je ta da se po njemu jasno razgraničavaju dobri i zli, hristovi i antihristovi jednim jedinim spoljašnjim "dokazom", opredeljenjem da li će ili neće primiti spoljašnje obeležje "žig zveri - 666", a da pri tome taj isti žig treba da se izračuna [otk. 13,16-18].






Ma kakvo bilo čovekovo srce, ma kome potčinio svoj um, nije presudno dok god nije spolja žigosan, može se zaključiti iz lažnog otkrivenja. Naravno da su ljudi u proteklim vekovima želeli da se "obezbede", što i danas imaju na umu, ali na taj način što žigom zveri uvek nanovo inkriminišu bilo omražene pojedince, bilo države.



Ali apostol pavle je jasno rekao da je njemu lično predato otkrivenje božije (i svi apostoli primiše i priznaše njega, pavla), i evo šta kaže u prvoj timotiju 4:


, kako ih lepo opisa apostol pavle, buduće katolike, a naslednike zapadne crkve iz koje je i došlo lažno otkrivenje u istočnu koja ga vekovima nije priznavala, i dan-danas ga zabranjuje da se čita u njoj, na službi, na svetoj liturgiji.

Prokletstvo na svu zemlju sa obe njene strane [knjige], prorokova zaharija:

Bilo njenom osudom trgovine, jer po njoj niko neće moći da trguje bez žiga [otk.13,17], znači lopovluk,

Bilo njenom zloupotrebom (lažnim zaklinjanjem) imena Gospodnjeg, tj. Lažnim verovanjem da je bogonadahnuta.
Ovo je jos strasnije.
Sa necim se ne slazem sa necim se slazem.
Najezio sam se dok sam stigao do kraja.
Odlicno si ovo srocio.
Knjiga sa obe strane, kao da su imali danasnju tehniku?
Odlicno si sve iskombinirao ali ne bas sve tacno, ali ostavimo za sada tako.
 
A na to mislis.
Pa jasno je iz konteksta da celi jedan narod ne moze da zivi samo u Rimu.
Rec je da nemaju pristup Rimu vise.
I nemoj vise da me zoves subotarem nego sektas.
Inace cu te prijaviti.
dobro, onda znaci kada su ti tvoji sektini osnivaci vec izracunali oduzimanjem da se pada godina 538. i jos pominje Rim... HALO, ti i dalje tvris da nisam dokazao da je to vase prevara, nema nikakvog proterivanja iz Rima 538., ne pominje se Rim vec Rimini - luka na jadranskom moru, gde je bio taj evnuh vojskovodja, jel imate vi atlas... Meni bi ovo bio dovoljan dokaz da sekti kazem mrs lazovi i prevaranti, ali su ti koji su vas osnovali i izmislili celu pricu sa Rimom bili toliko drski lazovi da su umislili da nema veze sto je istorijski Rimini, ko ce da vidi razliku, slicno zvuce.
 
Nisi ukapirao.
Niko ne kaze da ih je proterao iz Rima odakle ti to, nisi ukapirao.
Vec sa Rimskog podrucja.
U stvari istrebili su ih.
Glasnik.:


Zatim je Justinijanov general Narces proterao Istocne Gote (treci rog) iz Rima 538. godine.
to su tvoje reci, ne da na nisam ukapirao nego je neko slagan debelo, san marino je posebna drzava cak, nema veze sa rimskim podrucjem

According to tradition, the country of San Marino was founded in the early 4th century ce by St. Marinus, an early Christian who fled the nearby city of Rimini to escape religious persecution. Soon after his arrival, the city of San Marino was established

pa onda kliknes na rimini [nema nikakvog rima, osim u glavama laznih proroka koji naumise da vas osnuju]

Rimini passed to the Byzantines and from them to the Goths, from whom it was recaptured by the Byzantine general Narses, and then to the Lombards and Franks.

Sve je bilo rimsko podrucje i rimske pokrajine, romani su drzali i jerusalim, ali ovde kod gen, evn NARSESA i 538 se redi od sektaskom izmisljanju jer rimini slicno zvuci kao rim, i 538 je znacajna samo za taj grad rimini u san marinu, ni za koga drugog nije bitna, osim u vasim sektaskim prevaratntskim glavama

cela ova prica zasnovana na sektaskom laganju ko je rimska bludnica nebi bila bitna da nije deo vase matematike 538 plus 1260 = protestantizam
 
Poslednja izmena:
od svetog stefana pa dok hriscansvo nije postalo zvanicna religija sa konstantinom, to vreme se ne racuna?
ne, jasno je da ste vi varalice, da ste racunali unazad, oduzimanjem, kada je nastao protestantizam, pa minus 1260 godina, ali to je prevara, i sramota sto ti tu prevaru poturas negirajuci PROGONSTVA PRVIH VEKOVA

na osnovu ove vase prevare ti mozes mene samo da naucis koja godina se tacno uzima za nastanal protestantizma...538 plus 1260 = 1798, ali je jasno da ste varalice racunali oduzamanjem 1798 minus 1260 = 538, resivsi da je bas tada 538 ... sta kazu istoricari drugi

Prijatelju ti nista ne razumes sve si pomesao.

Niko nista nije izracunao, to su istorijski podaci kao sto vidis sada.

(novembra 536), a 9—10. decembra 536. ulazi u Rim. Istočno-gotski vladar,

Goti su usli u Rim 536.

Vitiges, opseda ga sa ogromnom vojskom (februar 537—mart 538).

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Јустинијан_I

A ovd eimas podatak da Su istocni Goti zauzeli Rim od januara 537 do Marta 538.
Znaci 538 su isterani iz bRima.
Rom wurde von Januar 537 bis März 538 von den Ostgoten belagert und konnte erst dann durch oströmische Verstärkungen wieder entsetzt werde
https://de.wikipedia.org/wiki/Gotenkrieg_(535–554)

Ono sto ti govoris je da su ih tada dotukli.

Sktos si promasio.

Eto ti Istorijski podaci pa ako sada ne pomaze, onda tu nema pomoci.


Rekiao sam mene mozes da zoves sketasem ali ne neke verske zajednice, jer one su zakonom priznate.
Pa se uzdrzavaj oko toga zamoljvam.
Ne preteruj.
Za sve ima granice i kontrolisi se malo jer ne mozes samnom tako.
 
ja pomesao, pa ti sam sebi skaces u usta
Glasnik.:


Nisi ukapirao.
Niko ne kaze da ih je proterao iz Rima odakle ti to, nisi ukapirao.
Vec sa Rimskog podrucja.
U stvari istrebili su ih.

Glasnik.:


Zatim je Justinijanov general Narces proterao Istocne Gote (treci rog) iz Rima 538. godine.

A ovd eimas podatak da Su istocni Goti zauzeli Rim od januara 537 do Marta 538.
Znaci 538 su isterani iz bRima.
i sta to dokazuje za godinu koja je vama bitna 538, ako su zazimanja rima nastavljena i kasnije, mozda je vama bitan taj evnuh narces, ali je ocigledno da dodavanje 1260 na 538 ne drzi vodu, zasto ne dodajete na 560 kada su ovi zaista isterani konacno?

After their victory over a numerically much superior enemy, the Romans gained the upper hand. Reinforcements under Narses arrived, which enabled Belisarius to take several Gothic strongholds and control most of Italy south of the River Po by the end of 539. Eventually, Ravenna itself was taken by deceit in May 540, and the war seemed to be effectively over. However, very soon, the Goths, under the capable leadership of their new king Totila, managed to reverse the situation, until the Empire's position in Italy almost collapsed. In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall. The city was reoccupied by the Imperials soon after, and Totila had to besiege it again in 549. Despite the city's fall, Totila's triumph was to be brief. The arrival of Narses in 551 spelled the beginning of the end for the Goths, and in the Battle of Taginae in 552 the Goths were routed and Totila was killed. In 553 the last Ostrogothic king, Teia, was defeated. Although several cities in the north continued resistance up to the early 560s, Gothic power was broken for good.

Mozes ti mene da vredjas koliko god hoces ali razlog je taj jer je taj narses bio evnuh i jer Rimini slicno zvuci kao Rim, dok 538 vidimo uopste nije presudna ni za taj gotski rat
Gothic War (535–554)

, a da ne govorimo o sledecim ratovima.
Rekiao sam mene mozes da zoves sketasem ali ne neke verske zajednice, jer one su zakonom priznate.
vazi sektas, njih cu da zovem sljedbe, jer su sledile za laznim prorocima i prevarantima, i ti si u pravu sekte su one koje su se odvojile od rima, odbacile papski primat, i tako su nastale - protestantske, a vi ste pseudohriscanska sledba nastala kasnije sledeci za milerom i iegw.
 
Poslednja izmena:
Rekiao sam mene mozes da zoves sketasem ali ne neke verske zajednice, jer one su zakonom priznate.
ovde se radi o slobodi govora koju ti meni uskracujes u trendu cenzurisanja interneta, ali i za to smo spremili pravni lek u americi, trampovu izvrsnu naredbu, no evo definicije
sect
/sekt/
a group of people with somewhat different religious beliefs (typically regarded as heretical) from those of a larger group to which they belong.
synonyms:(religious) cult, religious group, faith community, denomination, persuasion, religious order; More
 
Premoren sam danas.
hteo si da kazes da si zato TI pogresio, da se nisi jos oprostio sa pamecu, cak i ako su osnivaci tvoje denominacije POBRKALI Rimini sa Rimom, mala je to 'greska' u poredjenju sa GREHOM - prorokovanjem Drugog Dolaska i konsekventno razocaranoscu naivnih sledbenika. jEL TI MISLIS DA SU ONI KADA SU PROROKOVALI I SEBE UBEDILI DA JE LAZ ISTINA, ILI SU SAMO HTELI DA SLAZU DRUGE, PA STA BUDE BUDE?
 
Prijatelju.
Polako.
Vazno je sa amo videli da si pogresio.
Sve si pobrkao.
Drugo nije bitno.
Ne preteruj.
jok more, videli smo da si ti uskocio sam sebi u usta, gubis pamet, ne znas ni sta sam tvrdis, cas jedno, cas drugo
Nisi ukapirao.
Niko ne kaze da ih je proterao iz Rima odakle ti to, nisi ukapirao.
Vec sa Rimskog podrucja.
U stvari istrebili su ih.

Zatim je Justinijanov general Narces proterao Istocne Gote (treci rog) iz Rima 538. godine.
preterivao ja ili ne, tebi djavo uteruje strah, ne radi se o premorenosti kako kazes, vec pameti tu vise nema ko se djavola boji umesto Boga, pomesao si ih, pa te napusta misaono pomagalo
11 A strah nije ništa drugo do izdaja misaonih pomagala, ... https://svetosavlje.org/bogosluzbeni/sveto-pismo-5/5/?pismo=lat
p.s. koliko puta si mi replicirao samo 'strasno' na drugoj temi, a i ovde?
Ovo je jos strasnije.
Sa necim se ne slazem sa necim se slazem.
Najezio sam se dok sam stigao do kraja.
Odlicno si ovo srocio.
Knjiga sa obe strane, kao da su imali danasnju tehniku?
Odlicno si sve iskombinirao ali ne bas sve tacno, ali ostavimo za sada tako.
sta me briga za te tvoje lazne rogove, kad Psalmista kaze -
„A moj rog ti uzvišuješ kao rog u jednoroga, ja sam pomazan novijem uljem. .
 
Poslednja izmena:
ja pomesao, pa ti sam sebi skaces u usta



i sta to dokazuje za godinu koja je vama bitna 538, ako su zazimanja rima nastavljena i kasnije, mozda je vama bitan taj evnuh narces, ali je ocigledno da dodavanje 1260 na 538 ne drzi vodu, zasto ne dodajete na 560 kada su ovi zaista isterani konacno?

After their victory over a numerically much superior enemy, the Romans gained the upper hand. Reinforcements under Narses arrived, which enabled Belisarius to take several Gothic strongholds and control most of Italy south of the River Po by the end of 539. Eventually, Ravenna itself was taken by deceit in May 540, and the war seemed to be effectively over. However, very soon, the Goths, under the capable leadership of their new king Totila, managed to reverse the situation, until the Empire's position in Italy almost collapsed. In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall. The city was reoccupied by the Imperials soon after, and Totila had to besiege it again in 549. Despite the city's fall, Totila's triumph was to be brief. The arrival of Narses in 551 spelled the beginning of the end for the Goths, and in the Battle of Taginae in 552 the Goths were routed and Totila was killed. In 553 the last Ostrogothic king, Teia, was defeated. Although several cities in the north continued resistance up to the early 560s, Gothic power was broken for good.

Mozes ti mene da vredjas koliko god hoces ali razlog je taj jer je taj narses bio evnuh i jer Rimini slicno zvuci kao Rim, dok 538 vidimo uopste nije presudna ni za taj gotski rat
Gothic War (535–554)

, a da ne govorimo o sledecim ratovima.

vazi sektas, njih cu da zovem sljedbe, jer su sledile za laznim prorocima i prevarantima, i ti si u pravu sekte su one koje su se odvojile od rima, odbacile papski primat, i tako su nastale - protestantske, a vi ste pseudohriscanska sledba nastala kasnije sledeci za milerom i iegw.

Prijatelju ti nista ne razumes sve si pomesao.

Niko nista nije izracunao, to su istorijski podaci kao sto vidis sada.

(novembra 536), a 9—10. decembra 536. ulazi u Rim. Istočno-gotski vladar,

Goti su usli u Rim 536.

Vitiges, opseda ga sa ogromnom vojskom (februar 537—mart 538).

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Јустинијан_I

A ovd eimas podatak da Su istocni Goti zauzeli Rim od januara 537 do Marta 538.
Znaci 538 su isterani iz bRima.
Rom wurde von Januar 537 bis März 538 von den Ostgoten belagert und konnte erst dann durch oströmische Verstärkungen wieder entsetzt werde
https://de.wikipedia.org/wiki/Gotenkrieg_(535–554)

Ono sto ti govoris je da su ih tada dotukli.

Sktos si promasio.

Eto ti Istorijski podaci pa ako sada ne pomaze, onda tu nema pomoci.


Rekiao sam mene mozes da zoves sketasem ali ne neke verske zajednice, jer one su zakonom priznate.
Pa se uzdrzavaj oko toga zamoljvam.
Ne preteruj.
Za sve ima granice i kontrolisi se malo jer ne mozes samnom tako.
Vazno je da smo videli d a si ti pogresio i sam to prznas.
Ako nastavis da tvrdis dalje to isto, to je vec laz.
I nikako nije hriscanska odlika.
Pokusaji su naravno bili, ali je Papstvo od tada vladalo 1260 godina u sastavu drzave i crkve koje je tlacilo, progonilo i elemnisaslo Hriscane, Evropom, i zabranjivalo bibliju.
To jest, odrzalo je mracni srednji vek pa i posle njega.
Zahvaljujuci njima imamli smo mracni srednjiv vek.

Za samo nesto vise od 200 godina oslobadjanja drave od crkve, svet je procvetao na svim podrucjima.

Bice jos jednom takav savez, ali ovoga puta kratklo, oko 3,5 god.
 
Vazno je da smo videli d a si ti pogresio i sam to prznas.
Ako nastavis da tvrdis dalje to isto, to je vec laz.
I nikako nije hriscanska odlika.
Pokusaji su naravno bili, ali je Papstvo od tada vladalo 1260 godina u sastavu drzave i crkve koje je tlacilo, progonilo i elemnisaslo Hriscane, Evropom, i zabranjivalo bibliju.
To jest, odrzalo je mracni srednji vek pa i posle njega.
Zahvaljujuci njima imamli smo mracni srednjiv vek.

Za samo nesto vise od 200 godina oslobadjanja drave od crkve, svet je procvetao na svim podrucjima.

Bice jos jednom takav savez, ali ovoga puta kratklo, oko 3,5 god.
ko je pogresio, zaboravivsi sta je sam pisao vidi se
Niko ne kaze da ih je proterao iz Rima odakle ti to, nisi ukapirao.
Zatim je Justinijanov general Narces proterao Istocne Gote (treci rog) iz Rima 538. godine.
ja sam nasao da se narces pominje 538 za rimini, a ne za rim
The subsequent siege of Rome, the first of three in the Gothic War, lasted from March 537 to March 538.
A ovd eimas podatak da Su istocni Goti zauzeli Rim od januara 537 do Marta 538.
Znaci 538 su isterani iz bRima.

pa da to je bila prva opsada OD TRI, i ako su isterani jednom, ali rat nije bio gotov i rim je opet pao - In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall.

to znaci da vi ne mozete da koristite 538 da je od tada papstvo vladalo 1260 godina, jer je 546 rim opet pao - DZABA STE KRECILI... zapravo papska vladavina se racuna TEK od 8. veka do 1870, ... sto znaci da tvoja sekta izmislja, uzme tako neki sporedan dogadjaj pobrka rim sa riminijem, i onda maze i laze.
 
Poslednja izmena:
zapravo 538 opsada ne znaci nista, jer je rim opsedan i posle, 537-8 je opsedan prvi put od ostrgota, ali tada cak nije ni pao vec 546. Citat - In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall. - , tako da ostaje nejasno zasto ste vi bas uzeli 538 za vasu sektasku matematiku, umesto 550-560, osim sto ste pobrkali rimini sa rimom, i sto je taj general narses bio evnuh

Siege of Rome may refer to:


 
Poslednja izmena:
ko je pogresio, zaboravivsi sta je sam pisao vidi se
ja sam nasao da se narces pominje 538 za rimini, a ne za rim
The subsequent siege of Rome, the first of three in the Gothic War, lasted from March 537 to March 538.


pa da to je bila prva opsada OD TRI, i ako su isterani jednom, ali rat nije bio gotov i rim je opet pao - In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall.

to znaci da vi ne mozete da koristite 538 da je od tada papstvo vladalo 1260 godina, jer je 546 rim opet pao - DZABA STE KRECILI... zapravo papska vladavina se racuna TEK od 8. veka do 1870, ... sto znaci da tvoja sekta izmislja, uzme tako neki sporedan dogadjaj pobrka rim sa riminijem, i onda maze i laze.
Moze jer je 538 Papi bio otvoren put.
Tek tada.
Jedino su Goti jos branili.
Prvo si pokusao lazno da negioras tu godinu sada ne moze jer ti zabranjujes?:D
Zakasnio si, mracni srednji vek je vec prosao.
 
Moze jer je 538 Papi bio otvoren put.
Tek tada.
Jedino su Goti jos branili.
Prvo si pokusao lazno da negioras tu godinu sada ne moze jer ti zabranjujes?:D
Zakasnio si, mracni srednji vek je vec prosao.
goti su napadali, to je prva od tri njihove opsade rima, a dosli su iz danasnje nemacke, germani, ne da brane ili da otvaraju put papi, vec da napadaju i opsedali su rim i kasnije, pa rim pada 546, a ne 538 kada je napad odbijen, kada je rim odbranjen od gota

ti si naveo evnuha narcesa, ali on je ratovao na drugoj strani italije kod riminija, a belisarius je bio zaduzen za rim koji je pao u drugoj opsadi 546, a rat bio gotov kasnije oko 554, kada bi eventualno moglo da se kaze da je put papstvu otvoren, a ne 538, kada se rat zahuktavao.

rim je i kasnije napadan, ne znam zasto fiksacija gotima i ovim evnuhom, kada si lombardi isto opsedali rim https://www.brepolsonline.net/doi/abs/10.1484/J.MS.2.306226

zasto bi papstvu bio otvoren put 538 vizigotima Byzantine Papacy (537-752).

ako je postojalo i ranije The Ostrogothic Papacy was a period from 493 to 537

vi ste uzeli tu godinu da opljunete vizantiju
 
Poslednja izmena:
goti su napadali, to je prva od tri njihove opsade rima, a dosli su iz danasnje nemacke, germani, ne da brane ili da otvaraju put papi, vec da napadaju i opsedali su rim i kasnije, pa rim pada 546, a ne 538 kada je napad odbijen, kada je rim odbranjen od gota

ti si naveo evnuha narcesa, ali on je ratovao na drugoj strani italije kod riminija, a belisarius je bio zaduzen za rim koji je pao u drugoj opsadi 546, a rat bio gotov kasnije oko 554, kada bi eventualno moglo da se kaze da je put papstvu otvoren, a ne 538, kada se rat zahuktavao.
Papa koji je poceo politicku vladavinu, poceo je 538.
Isterivanjem Gota iz Rima je to omoguceno.
Kasniji pokusaji nisu mogi to da promene.
O tome je rec.
Naravno da je Narces ucestvovao u toj bici 538.
Ali pred pad gota su ga oterali.
Jer je to bio nacin i praksa tadasnjeg vremena da se ne bi njemu pripisale zasluge vec nekome koga su hteli da istaknu.
I onda se pred narodom pojavljuje osoba koju su hteli da istaknu.

Trebas znati detalje,a ali ti ne samo da si sve pomesao vec i glavne detalje ne poznajes.
 
In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall.
Papa koji je poceo politicku vladavinu, poceo je 538.
Isterivanjem Gota iz Rima je to omoguceno.
546 rim je opsednut opet, sad totilom, ali ovog puta belisarius nije mogao da spreci njegov pad [kao 538]
fiksacija 538 moze da bude samo vas gotski varvarizam da opljunete vizantiju, jer papa je bilo i pre i posle vizantije
sto se tice politicke vladavine papstva, i tu izmisljas
With the exception of Pope Martin I, no pope during this period questioned the authority of the Byzantine monarch to confirm the election of the bishop of Rome before consecration could occur;
sa izuzetkom martina 1. ni jedan papa nije dovodio u pitanje autoritet vizantijskog monarha da potvrdi izbor rimskog biskupa pre posvecivanja
 
Poslednja izmena:
In 546, Rome was again besieged by Totila, and this time Belisarius was unable to prevent its fall.
546 rim je opsednut opet, sad totilom, ali ovog puta belisarius nije mogao da spreci njegov pad [kao 538]
fiksacija 538 moze da bude samo vas gotski varvarizam da opljunete vizantiju, jer papa je bilo i pre i posle vizantije
sto se tice politicke vladavine papstva, i tu izmisljas

With the exception of Pope Martin I, no pope during this period questioned the authority of the Byzantine monarch to confirm the election of the bishop of Rome before consecration could occur;
sa izuzetkom martina 1. ni jedan papa nije dovodio u pitanje autoritet vizantijskog monarha da potvrdi izbor rimskog biskupa pre posvecivanja

Opet si sve pobrkao.
Ko je i gde je rekao da Papa pre nije bilo?
Ali papa od tada dobija i drzavnu moc.
Od tada

Ti se samo prepires i dokazujes mi nesto sto nigde nisam tvrdio niti rekao?

Bilo je uvek pokusaja skidanja papa.
To ne znaci da Papa pre toga nije imao religozno politicku moc i vlast.

Cim neko pokusa da skine papu, tebi odjedared pada sva politicka moc pape do tada, jednostavno ne postoji, nije bila, jer tako volis da je tako.
I pocinje novim napadaom na Papstvo?

Priojatelju, vec si postao dosadan.
Idi i zafrkavaj nekog drugog.
 
upravo je obrnuto, papa nema nikakvu drzavnu moc, vec zavisi od vizantijskog cara, ako car ne odobri, nema postavljanja pape. Ti samo izmisljas kao da su te ucili miler i egw.
Pa to je pocetak.
Car mu je omogucio taj pocetak.
Stvar se razvija da onda sve do kraja 18 veka papa odobrava i postavlja, odlucuje.
Ali tu je pocelo.
Ti ocigledno i to neznas?
Francuzi u 18 veku zarobljavaju Papu, odvode ga u ropstvo gde on umire, i tu pocinje njegov pad i zadobijanje smrtne rane.
Napoleon onda prvi ne dozvoljava papi da ga krunise, vec pritrcava i grabi krunu pre pape i krunise sam sebe, i tu vidimo da se ta epoha zavrsava.
 

Back
Top