Žig zveri

Ne sećam se da negde u Otkrivenju to piše. Podseti me ako grešim. Čini mi se da to piše u nekom predanju (Crkve). Vreme će pokazati da li pravom ili lažnom predanju. Dosta se pisalo o bar kodu poslednjih desetak godina. Možda se bude i on pojavljivao kao znak na čelu i/ili ruci (često govore o laserskom bar-kodu), a možda i ne. Možda bude i kao medveđa kandža kako je neko indijansko proroštvo (koje može biti i istinsko proroštvo od Hrista dato preko nekog Indijanca koji je bio pravedan premda nije znao za Hrista). Taj znak često stavljaju satanisti na ova energetska pića kojim truju omladinu i na kojima često piše "Monster" ili sl. Možda bude i neki lažni znak krsta (tj. neki znak koji nije pravi krst) ili ovo slovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Chi_(letter), kako neki tumače ili čak ovo slovo https://en.wikipedia.org/wiki/Xi_(letter), pošto malo slovo je slično zmiji, itd. To će vreme pokazati.
Ovde je to pomenuto.
 
Pročitao sam oba teksta. Lepi su i čini mi se da nema u njima ništa nepravoslavno. Premda, ranije sam pročitao kod tebe neka druga 2,3 teksta i koliko se sećam naišao sam tada na nešto nepravoslavno, nadam se da grešim, ne sećam se sad dobro, bilo je to pre par godina, najmanje godinu. Bog i tebe blagoslavio i neka nam da da se ispravljamo u svemu u čemu Mu grešimo kako bismo Mu bili sve bliži i bliži.
И ја сам био православац, онако формални: кад неко пита које си вере ја кажем православне иако никада нисам ни прочитао Библију. А онда су ме болест и досада навели да почнем да читам Библију. Сада не припадам ни једној од земаљских цркава јер сам све нашао да греше и погрешно тумаче Писмо. Свуда има добрих и исправних учења и свуда има јереси преко које се не би смело прећи. Тако да себе држим да сам члан Христове цркве. Свакако да у ономе шта пишем има ствари које говоре против православља као и против учења осталих цркви, Зато сам и написао текст о расуђивању. Христос је рекао да ко буде чинио Његову вољу разумеће је ли његова наука од Бога. Значи разумевање долази са чињењем Божије воље.
Тако и ја позивам, чините Божију вољу па ћете разумети је ли моја наука од Бога или ја сам од себе говорим. Већина људи би интелектуално да разуме Писмо, али се писмо може разумети само кроз чињење Божије воље. Зато имамо толико искривљених учења, јер теолози не чине Божију вољу да би разумели већ праве интелектуалну гимнастику са Св. Писмом

погледао сам онај клип као и клип што је поставио Нифонт: оба су вредна пажње
Хвала момци
 
Ovde je to pomenuto.
Nisam stigao da pogledam, ali po naslovu bih rekao da se radi o knjizi Andreja Gorbunova o tajni zveri? Ili je nešto drugo u pitanju? Ako je o tome reč, tu sam knjigu pročitao oko 2010. godine. Knjiga jeste dobra, većina stvari je dobro protumačena, ali nije tačno da su brojevi na sadašnjim dokumentima broj zveri kako sam i ja ranije pomišljao da bi mogli biti. Žig i/ili broj imena zveri će biti dodeljivan na planetarnom nivou kad se pojavi Zver - Antihrist.
 
Nisam stigao da pogledam, ali po naslovu bih rekao da se radi o knjizi Andreja Gorbunova o tajni zveri? Ili je nešto drugo u pitanju? Ako je o tome reč, tu sam knjigu pročitao oko 2010. godine. Knjiga jeste dobra, većina stvari je dobro protumačena, ali nije tačno da su brojevi na sadašnjim dokumentima broj zveri kako sam i ja ranije pomišljao da bi mogli biti. Žig i/ili broj imena zveri će biti dodeljivan na planetarnom nivou kad se pojavi Zver - Antihrist.
Da, upravo to se tvrdi da je INN i bar kod broj zveri. I da li je neko nekada komentarisao svedocenja starca Nikolaja Usakova da mu se javio Hristos i rekao da su sadasnji brojevi broj zveri i vreme krsta ili hleba?
 
И ја сам био православац, онако формални: кад неко пита које си вере ја кажем православне иако никада нисам ни прочитао Библију. А онда су ме болест и досада навели да почнем да читам Библију. Сада не припадам ни једној од земаљских цркава јер сам све нашао да греше и погрешно тумаче Писмо. Свуда има добрих и исправних учења и свуда има јереси преко које се не би смело прећи. Тако да себе држим да сам члан Христове цркве. Свакако да у ономе шта пишем има ствари које говоре против православља као и против учења осталих цркви, Зато сам и написао текст о расуђивању. Христос је рекао да ко буде чинио Његову вољу разумеће је ли његова наука од Бога. Значи разумевање долази са чињењем Божије воље.
Тако и ја позивам, чините Божију вољу па ћете разумети је ли моја наука од Бога или ја сам од себе говорим. Већина људи би интелектуално да разуме Писмо, али се писмо може разумети само кроз чињење Божије воље. Зато имамо толико искривљених учења, јер теолози не чине Божију вољу да би разумели већ праве интелектуалну гимнастику са Св. Писмом

погледао сам онај клип као и клип што је поставио Нифонт: оба су вредна пажње
Хвала момци
Ja sam bio pravoslavac i ostao sam pravoslavac, samo sada drugačiji. Dakle, nisam pravoslavac kakav sam bio, ali jesam drugačiji pravoslavac. Naime, ja sam bio pravoslavac, ali sam pročitao Bibliju i to celu 1997. godine. Ipak, tadašnje čitanje bilo je više knjiško. Ponešto sam razumeo, ali dosta toga nisam. Moja potraga za Istinom odavno je počela, 2001. godine (2004. godine i zvanično) sam se odvojio od zvanične Srpske „Pravoslavne“ Crkve, jer sam spoznao jeres ekumenizma. U tom periodu sam upoznao neke pravoslavne, ali i „pravoslavne“ grupacije koje su bile protiv ekumenizma, a 2011. godine sam se okrenuo čitanju Svetoga Pisma, ali ovoga puta ozbiljnije i temeljitije nego 1997. godine uz proučavanje i raznih denominacija uključujući pentakostalne i sl. Kao i ti, spoznao sam da „svuda ima dobrih i ispravnih učenja, ali i jeresi preko koje se ne bi smelo preći“. Verujem da su se ljudi kao Derek Prince i sl. spasili iako nisu bili formalno pravoslavci, tj. suštinski su bili pravoslavni (pravilno slavili Boga) premda su bili u drugoj denominaciji, neki su izvan svih denominacija, itd. Dakle, u raznim denominacijama ima i onih koji se spasavaju i onih koji ginu. Jedine denominacije za koje je sigurno da u njima nema spasenja su one koje ne ispovedaju minimum,a to je da je Isus Bog. Takvi su npr. Jehovini svedoci i sl. I ja držim da sam član Crkve Hristove, ali ujedno slobodno mogu da kažem i Pravoslavne Crkve Hristove. Za sada po ispovedanju, a nadam se uskoro i da ću dobiti sveštenika koji će služiti liturgiju i sl. za šta ima nekih naznaka, ali videću šta je volja JAHO-a. Slažem se i sa tobom da se Pismo može razumeti samo kroz ispunjavanje volje Božije, ja tako činim i zato ga i razumem. Potrebno je spoznati ga i intelektualno, ali pravog poznanja nema bez ispunjavanja zapovesti Božijih. Sam Bog kaže da će Mu u zadnji dan mnogi reći: „Nismo li u ime Tvoje demone izgonili, bolesne isceljivali, čuda činili“, a On će im reći: „Idite od Mene svi koji činite bezakonje, jer vas ne poznajem“. Natprirodna isceljenja i druga čuda čine i verni i neverni u ime Hristovo, ali JAHO poznaje kao svoje samo verne, tj. one koji ispunjavaju zapovesti Njegove i jedino oni Njega istinski poznaju. Oni su zaista Njegovi i On je zaista njihov. Kad kažem da sam čini mi se video u nekom tvom tekstu nešto nepravoslavno mislio sam na nešto što nije u skladu sa Biblijom, jer ono što nije u skladu sa Svetim Pismom to i jeste nepravoslavno. I predanje Crkve ocenjujemo svetim ili nesvetim, pravoslavnim ili nepravoslavnim po tome da li je u skladu sa Pismom ili nije. Ipak, kao što rekoh bilo je to pre par godina kad sam pročitao te neke tvoje tekstove i pitanje da li sam to dobro zapazio ili sam te pomešao sa nekim drugim članom foruma. Mislim da si to ipak bio ti, ali nisam potpuno siguran. Ako uočim nešto nepravoslavno dobronamerno ću ti ukazati na to radi ispravke, ako toga nema kod tebe još bolje. U tvom tekstu o rasuđivanju pominješ Jevanđelje i deset zapovesti Božijih. Tačno je da to treba da ispunjavamo, ali ono što većini izmiče iz vida, a i meni je do pre par godina, je Levitska 23 i sl. gde se govori o držanju zapovesti Božijih o slavljenju Pashe (ujedno obeležavanje Raspeća), Praznika beskvasnih hlebova, Pedesetnica, Praznika truba, Praznika iskupljenja, Praznika senica, ali i Vaskrsa (Praznika prvih plodova). Takođe se u Pismu pominje praznovanje Novog Meseca, subotnjih i jubilarnih godina, ali i pravilno držanje sedmog dana u sedmici (šabata). To je zapravo sve obavezno za Hrišćane, to su obeležavali Gospod i apostoli, a čak i u ranoj Crkvi je recimo jedan deo Crkve držao Pashu 14. nisana sve do Prvog vaseljenskog sabora kada je pogrešno ustanovljeno da se ne slavi 14. nisana da bi se izbeglo slavljenje sa Judejima. Naime, deo Judeja je učestvovao u raspeću Gospoda Isusa Hrista, pa je to bio razlog takve odluke, ali to je pogrešna odluka, jer postoji drugi deo Judeja koji u tome nije učestvovao (Bogorodica, apostoli (osim Jude Iskariotskog) i drugi), a osim toga sam Gospod po telu je Judejin, potomak Davida, iz plemena Judinog. Apostol Pavle pominje prave i lažne Judeje, a i Otkrivenje takođe. Pravi Judeji su oni koji su to duhovno, tj. Hrišćani bez obzira da li su telesno poreklom od neznabožaca ili Judeja, a lažni svi oni koji tvrde da su Judeji, a pri tom ne priznaju Isusa (JAHOŠUU) Nazarećanina za Mesiju bez obzira na telesno poreklo. Pošto su prema Poslanici Rimljanima apostola Pavla neznabošci (i telesnim poreklom, ali i duhovni, tj. Judeji telesnim poreklom koji su rasejani i izgubili svest o Božijim zakonima) kao divlja maslina pricepljeni na pitomu maslinu (Judeje telesnog porekla koji su ujedno držali zakon Božiji) onda oni treba da drže i sve zapovesti Božije koje je JAHO dao još u Starom Zavetu Judejima (ali i svim okolnim narodima koji bi držali zakon koji je On dao Izraelcima). Dakle, Tora i Jevanđelje idu ruku pod ruku, Stari Zavet se otkrio u Novom, sve ostaje isto, zakon ostaje isti, čak se i pooštrava, ali se menja to što se više ne prinose krvne žrtve (nema više telesnog obrezanja niti prinošenja životinjskih žrtava, jer je JAHOŠUA prineo sebe kao savršenu žrtvu jednom zauvek). Hrišćani iz neznabožaca često se nazivaju i Jefrem, a ovi od Judeja Juda, a u Pismu postoji proroštvo da će Juda i Jefrem opet biti zajedno kad JAHO sakupi sve svoje narode koji su rasejani po svetu u obećanu zemlju, a to će biti uskoro, tj. u hiljadugodišnjem carstvu.
 
Da, upravo to se tvrdi da je INN i bar kod broj zveri. I da li je neko nekada komentarisao svedocenja starca Nikolaja Usakova da mu se javio Hristos i rekao da su sadasnji brojevi broj zveri i vreme krsta ili hleba?
Čitao sam razna ta svedočenja raznih tih staraca što iz knjiga što sa interneta. Sve te tvrdnje da je INN broj zveri i sl. nisu tačne. Borba protiv INN je kao borba protiv vetrenjača. Mnogi ljudi gube energiju u bespotrebnoj borbi protiv INN i bar koda, a kad se pojavi Antihrist i bude dodeljivao žig mnogi će se do tad umoriti ili pomisliti da nije ni to žig kad eto nije bio ni taj INN za koji su ih mnogi ubeđivali da jeste. Kao u onoj basni kad pastir ovaca dva puta lažno poziva na uzbunu zbog vuka, pa mu ljudi 2 puta pritekli bespotrebno u pomoć, a kad je treći put vuk stvarno došao i pastir vikao za pomoć niko mu tad nije verovao i pritekao u pomoć. Zato neka nam je Sveto Pismo merilo svega, ništa da ne dodajemo niti oduzimamo iz njega da nas ne bi snašla osuda koja je u njemu za to pomenuta.
 
Čitao sam razna ta svedočenja raznih tih staraca što iz knjiga što sa interneta. Sve te tvrdnje da je INN broj zveri i sl. nisu tačne. Borba protiv INN je kao borba protiv vetrenjača. Mnogi ljudi gube energiju u bespotrebnoj borbi protiv INN i bar koda, a kad se pojavi Antihrist i bude dodeljivao žig mnogi će se do tad umoriti ili pomisliti da nije ni to žig kad eto nije bio ni taj INN za koji su ih mnogi ubeđivali da jeste. Kao u onoj basni kad pastir ovaca dva puta lažno poziva na uzbunu zbog vuka, pa mu ljudi 2 puta pritekli bespotrebno u pomoć, a kad je treći put vuk stvarno došao i pastir vikao za pomoć niko mu tad nije verovao i pritekao u pomoć. Zato neka nam je Sveto Pismo merilo svega, ništa da ne dodajemo niti oduzimamo iz njega da nas ne bi snašla osuda koja je u njemu za to pomenuta.

To onda znaci da je starac bio u prelesti i da mu se nije javio Hristos.
 
To onda znaci da je starac bio u prelesti i da mu se nije javio Hristos.
Da, vrlo moguće. Čitao sam ranije u Otačniku ili nekoj drugoj svetootačkoj knjizi kako su, premda retko, i neki svetitelji padali u prelest i dobijali lažna viđenja, pa se kajali i ispravljali. Kad se to njima dešavalo koji su bili u pravoj Crkvi i to još su bili svetog života, onda nije čudo da se dešava danas onima koji su u lažnoj (ekumenističkoj) crkvi (premda ima i staraca koji su prekinuli opštenje sa lažnom crkvom ili za šta ima nepotpuno jasnih indicija da jesu), pa makar bili (po moralu, po veri očito nisu) svetog života, a mnogi ni to nisu iako se to samo tako čini nekima koji nisu utvrđeni u veri.
 
Da, vrlo moguće. Čitao sam ranije u Otačniku ili nekoj drugoj svetootačkoj knjizi kako su, premda retko, i neki svetitelji padali u prelest i dobijali lažna viđenja, pa se kajali i ispravljali. Kad se to njima dešavalo koji su bili u pravoj Crkvi i to još su bili svetog života, onda nije čudo da se dešava danas onima koji su u lažnoj (ekumenističkoj) crkvi (premda ima i staraca koji su prekinuli opštenje sa lažnom crkvom ili za šta ima nepotpuno jasnih indicija da jesu), pa makar bili (po moralu, po veri očito nisu) svetog života, a mnogi ni to nisu iako se to samo tako čini nekima koji nisu utvrđeni u veri.

Pa upravo ti neki famozni starci koji su se odvojili od "ekumenisticke" Crkve imaju vizije kako se ne prolaze mitarstva i kako je Jovan Krestijankin u paklu. Primeri su raskolnici Rafail Berstov, Onufrije i Avelj Sejmonov.

Inace Nikodim Bogosavljevic kaze da njegovo i opitno iskustvo drugih pokazuje da dokumenta ne skudaju blagodat.
 
Pa upravo ti neki famozni starci koji su se odvojili od "ekumenisticke" Crkve imaju vizije kako se ne prolaze mitarstva i kako je Jovan Krestijankin u paklu. Primeri su raskolnici Rafail Berstov, Onufrije i Avelj Sejmonov.

Inace Nikodim Bogosavljevic kaze da njegovo i opitno iskustvo drugih pokazuje da dokumenta ne skudaju blagodat.
Stvar je u tome da se ne treba oslanjati na vizije ni jednih ni drugih. Ekumenistička crkva je u raskolu sa Pravoslavnom Crkvom, a ta trojica sa ekumenističkom crkvom. Dobro je da su se odvojili od ekumenističke antihristove crkve, ali pitanje je gde su dalje otišli, neki odu od jedne jeresi, pa odu u drugu. Nisam detaljnije proučavao njih trojicu, pa ne znam gde su sad, premda sam čuo za njih, od Avelja Sejmonova sam čak čitao pre desetak godina neku knjigu o žigu zveri, koliko se sećam i on je tad pisao protiv dokumenata. Bilo kako bilo, ne treba se oslanjati na te vizije već na Sveto Pismo. Ko stavlja vizije iznad Svetog Pisma taj ne veruje Bogu koji je objavio Sveto Pismo zbog nas.
Da, mislim da je to iskustvo Nikodima Bogosavljevića i drugih istinsko, ni ja ne osećam da nemam blagodat Božiju zbog dokumenata nego naprotiv osećam veliku blagodat i bliskost Božiju.
 
Stvar je u tome da se ne treba oslanjati na vizije ni jednih ni drugih. Ekumenistička crkva je u raskolu sa Pravoslavnom Crkvom, a ta trojica sa ekumenističkom crkvom. Dobro je da su se odvojili od ekumenističke antihristove crkve, ali pitanje je gde su dalje otišli, neki odu od jedne jeresi, pa odu u drugu. Nisam detaljnije proučavao njih trojicu, pa ne znam gde su sad, premda sam čuo za njih, od Avelja Sejmonova sam čak čitao pre desetak godina neku knjigu o žigu zveri, koliko se sećam i on je tad pisao protiv dokumenata. Bilo kako bilo, ne treba se oslanjati na te vizije već na Sveto Pismo. Ko stavlja vizije iznad Svetog Pisma taj ne veruje Bogu koji je objavio Sveto Pismo zbog nas.
Da, mislim da je to iskustvo Nikodima Bogosavljevića i drugih istinsko, ni ja ne osećam da nemam blagodat Božiju zbog dokumenata nego naprotiv osećam veliku blagodat i bliskost Božiju.

Sve je to ok osim da je RPC jereticka Crkva. Ruska, srpska, grcka i ostale Crkve su Pravoslavne Crkve u kojoj sto posto vaze sve svete tajne i ljudi se preko njih spasavaju dok van njih ne.
 
Sve je to ok osim da je RPC jereticka Crkva. Ruska, srpska, grcka i ostale Crkve su Pravoslavne Crkve u kojoj sto posto vaze sve svete tajne i ljudi se preko njih spasavaju dok van njih ne.
У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч. Она бјеше у почетку у Бога. Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало. У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
Логос се сем као Реч Преводи и као Ум. . Библија је Реч Божија, Ум Божији, тело Христово.
Реч постаде тело. Тело Христово од којега ко не једе неће имати живот вечни. Христос каже да је његово тело права храна, Он заправо говори о Библији.
Христос је узео хлеб и рекао ово је:
  • Marko, glava 14
  • И кад јеђаху узе Исус хљеб и благословивши преломи га, и даде им, и рече: узмите, једите; ово је тијело моје.
Христос је узео хлеб, храну и рекао једите ово је тело моје. Он је заправо рекао да је реч Божија духовна храна од које ко не једе неће имати живота у себи, Читајући Библију ми се духовно хранимо.
А у цркви се тражи од нас да верујемо да је хлеб који нам дају тело Христово.Као и да је вино крв Христова. А вино је у духовном свету љубав према ближњима.И ко има љубав према ближњима пије крв Христову јер је осећање радости вино које га опија. Дакле ко чита Библију духовни хлеб једе и има љубав према ближњима духовну крв пије, крв Христову, тај је се стварно причестио а не онај који у цркви узме нафору и вино.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio pravoslavac i ostao sam pravoslavac, samo sada drugačiji. Dakle, nisam pravoslavac kakav sam bio, ali jesam drugačiji pravoslavac. Naime, ja sam bio pravoslavac, ali sam pročitao Bibliju i to celu 1997. godine. Ipak, tadašnje čitanje bilo je više knjiško. Ponešto sam razumeo, ali dosta toga nisam. Moja potraga za Istinom odavno je počela, 2001. godine (2004. godine i zvanično) sam se odvojio od zvanične Srpske „Pravoslavne“ Crkve, jer sam spoznao jeres ekumenizma. U tom periodu sam upoznao neke pravoslavne, ali i „pravoslavne“ grupacije koje su bile protiv ekumenizma, a 2011. godine sam se okrenuo čitanju Svetoga Pisma, ali ovoga puta ozbiljnije i temeljitije nego 1997. godine uz proučavanje i raznih denominacija uključujući pentakostalne i sl. Kao i ti, spoznao sam da „svuda ima dobrih i ispravnih učenja, ali i jeresi preko koje se ne bi smelo preći“
Драго ми је да твоје разумевање Писма долази кроз чињење Божије воље, Ево баш данас читам Саборну посланицу по Јакову која предивно говори баш о томе, па између осталог каже:
јер као што је тијело без духа мртво, тако је и вјера без добријех дјела мртва.
 
Sve je to ok osim da je RPC jereticka Crkva. Ruska, srpska, grcka i ostale Crkve su Pravoslavne Crkve u kojoj sto posto vaze sve svete tajne i ljudi se preko njih spasavaju dok van njih ne.
Sve te crkve koje si tu pomenuo su ekumenističke, globalističke, antihristove crkve i kao takve ne spasavaju već vode duše u Pakao. One su deo apostasije o kojoj proriče apostol Pavle da će nastupiti uoči pojave Antihrista i Drugog dolaska Hristovog. Ranije su bile pravoslavne, poslednjih decenija nažalost više nisu. Ostaće samo malo stado Hrišćana verno Hristu kako je i prorečeno.
 
У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч. Она бјеше у почетку у Бога. Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало. У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
Логос се сем као Реч Преводи и као Ум. . Библија је Реч Божија, Ум Божији, тело Христово.
Реч постаде тело. Тело Христово од којега ко не једе неће имати живот вечни. Христос каже да је његово тело права храна, Он заправо говори о Библији.
Христос је узео хлеб и рекао ово је:
  • Marko, glava 14
  • И кад јеђаху узе Исус хљеб и благословивши преломи га, и даде им, и рече: узмите, једите; ово је тијело моје.
Христос је узео хлеб, храну и рекао једите ово је тело моје. Он је заправо рекао да је реч Божија духовна храна од које ко не једе неће имати живота у себи, Читајући Библију ми се духовно хранимо.
А у цркви се тражи од нас да верујемо да је хлеб који нам дају тело Христово.Као и да је вино крв Христова. А вино је у духовном свету љубав према ближњима.И ко има љубав према ближњима пије крв Христову јер је осећање радости вино које га опија. Дакле ко чита Библију духовни хлеб једе и има љубав према ближњима духовну крв пије, крв Христову, тај је се стварно причестио а не онај који у цркви узме нафору и вино.
Tačno je da je hleb koji siđe s neba reč Božija, a da je vino radost i mir u Duhu Svetom, ljubav prema Bogu i bližnjima. Ali ujedno je to Reč Božija i Ljubav. A Reč Božija, Logos Božiji je Hristos. On takođe kaže: "Ja sam Hleb živi koji siđe s Neba". A Pismo kaže i "Bog je Ljubav". Dakle, Hristos je Ljubav, On je to Vino koje veseli čoveka, to Ulje radosti. On je u svom Pismu, u reči Svojoj zapovedio da čitamo Pismo, da ispunjavamo zapovesti Pisma, a ono ujedno zapoveda: "Ovo (lomljenje i jedenje hleba i pijenje vina) ćete činiti u moj spomen dok ne dođem". Zato su apostoli i drugi Hrišćani tako i činili, okupljali se i imali "večeru Gospodnju" i sl. Duhom Svetim, koji je Duh Hristov, taj hleb i vino postaju Hleb i Vino, tj. kako kaže apostol Petar tom prilikom postajemo pričasnici Božanske prirode, tj. primamo Duha Svetoga, Duha Hristovog, tj. primamo samoga Hrista Duhom Svetim, njegovu božansku prirodu i u samom tom činu pričešća odnosno jedenja hleba i vina u ime Hristovo. Tako da važi i jedno i drugo, potrebno je jesti hleb i vino u Njegov spomen kako Hristos zapoveda, a potrebno je i čitati i razumevati i primenjivati reč Božiju, a ovo prvo je upravo deo zapovesti sadržanih u tom drugom.
 
Драго ми је да твоје разумевање Писма долази кроз чињење Божије воље, Ево баш данас читам Саборну посланицу по Јакову која предивно говори баш о томе, па између осталог каже:
јер као што је тијело без духа мртво, тако је и вјера без добријех дјела мртва.
Slava Bogu! Evo baš nešto o veri i delima pre par godina pisali smo ovde: http://putgospodnji.com/vera-dela-spasenje/vera-jeste-delo.html
 
Sve te crkve koje si tu pomenuo su ekumenističke, globalističke, antihristove crkve i kao takve ne spasavaju već vode duše u Pakao. One su deo apostasije o kojoj proriče apostol Pavle da će nastupiti uoči pojave Antihrista i Drugog dolaska Hristovog. Ranije su bile pravoslavne, poslednjih decenija nažalost više nisu. Ostaće samo malo stado Hrišćana verno Hristu kako je i prorečeno.
Ovaj je tezak bul sit koji nema veze sa realnoscu. Isti ali potpuno isti shit kao i sa dokumentima. Niti su ekumenisticke niti globalisticke. Cak i da postoji takva tendencija blagodatni darovi jos uvek postoje. Tek kada bude antihrist dosao pa se njegove ikone budu unele u svete hramove nestace blagodati. Tako da si ti ponovo u teskoj prelesti kao i sa dokumentima. Nasao si par istomisljenika i sebe ste proglasili nekakvom pravom Crkvom iz poslednjih vremena. Tako deluju ama bas sve sekte.
 
Sve ovo ostaje zapisano na forumu i ja kazem da se apsolutno nista nece da desi 2029 ni 2036. Nece biti nikakvog Hristovog hiljadugodisnje carstva na Zemlji. To sto vi promoviste je samo mutirana verzija hilijazma.
 
Ovaj je tezak bul sit koji nema veze sa realnoscu. Isti ali potpuno isti shit kao i sa dokumentima. Niti su ekumenisticke niti globalisticke. Cak i da postoji takva tendencija blagodatni darovi jos uvek postoje. Tek kada bude antihrist dosao pa se njegove ikone budu unele u svete hramove nestace blagodati. Tako da si ti ponovo u teskoj prelesti kao i sa dokumentima. Nasao si par istomisljenika i sebe ste proglasili nekakvom pravom Crkvom iz poslednjih vremena. Tako deluju ama bas sve sekte.
Po tvom rezonovanju ni arijanske crkve nisu ostale bez blagodati, jer još nije tada Antihrist došao. Tada nije došao Antihrist već antihrist - Arije i to je bilo dovoljno da takva crkva bude bezblagodatna. Tako i danas i pre konačnog Antihrista pojavili su se raznorazni antihristi ekumenizma i zato već sada su takve crkve bezblagodatne. Pisano je: "Čuli ste da će doći Antihrist", ali i "mnogi antihristi dođoše u svet". Dakle i oni sa malim "a" ne samo onaj sa velikim "A"...
 
Sve ovo ostaje zapisano na forumu i ja kazem da se apsolutno nista nece da desi 2029 ni 2036. Nece biti nikakvog Hristovog hiljadugodisnje carstva na Zemlji. To sto vi promoviste je samo mutirana verzija hilijazma.
Da, sve ostaje zapisano. Vreme će pokazati da ono što Sveto Pismo i mnogi sveti oci uče o hiljadugodišnjem carstvu će uskoro da se ispuni.
 
Po tvom rezonovanju ni arijanske crkve nisu ostale bez blagodati, jer još nije tada Antihrist došao. Tada nije došao Antihrist već antihrist - Arije i to je bilo dovoljno da takva crkva bude bezblagodatna. Tako i danas i pre konačnog Antihrista pojavili su se raznorazni antihristi ekumenizma i zato već sada su takve crkve bezblagodatne. Pisano je: "Čuli ste da će doći Antihrist", ali i "mnogi antihristi dođoše u svet". Dakle i oni sa malim "a" ne samo onaj sa velikim "A"...

Au koliko si ti posvadjan sa logikom pa to je strasno. Pravoslavna Crkva danas nema ama bas nikakve veze sa Arijem. Sve Crkve ne ispovedaju nikakvu slicnu jeres koju je ispovedao Arije. Pravoslavne Crkve imaju potpuno isto ucenje po svim bitnim pitanjima kao i na pocetku nastanka Crkve. Nema nikakve promene u odnosu na Hristovo Bozanstvo, Presvetu Bogorodicu, besmrtnost duse i pojedinacni sud, vaskrsenje i da ne nabrajam dalje. Arije je bio jedan episkop a ti ovde tvrdis da su sve Crkve zapale u jeres. U slucaju Arija je bio sazvan Sabor i Arije je bio osudjen. A danas je dovoljno da se okupi par internet gurua i da tvrde kako su sve Crkve jereticke i da onda takvo ucenje guraju kojekakvim vizijima.
 
Au koliko si ti posvadjan sa logikom pa to je strasno. Pravoslavna Crkva danas nema ama bas nikakve veze sa Arijem. Sve Crkve ne ispovedaju nikakvu slicnu jeres koju je ispovedao Arije. Pravoslavne Crkve imaju potpuno isto ucenje po svim bitnim pitanjima kao i na pocetku nastanka Crkve. Nema nikakve promene u odnosu na Hristovo Bozanstvo, Presvetu Bogorodicu, besmrtnost duse i pojedinacni sud, vaskrsenje i da ne nabrajam dalje. Arije je bio jedan episkop a ti ovde tvrdis da su sve Crkve zapale u jeres. U slucaju Arija je bio sazvan Sabor i Arije je bio osudjen. A danas je dovoljno da se okupi par internet gurua i da tvrde kako su sve Crkve jereticke i da onda takvo ucenje guraju kojekakvim vizijima.
Da, Pravoslavna Crkva nema nikakve veze sa Arijem. Ja nisam govorio o Pravoslavnoj Crkvi već o ekumenističkoj crkvi. I nisam rekao da ekumenistička crkva ispoveda jeres arijanizma nego da joj je zajedničko sa arijanskom crkvom to da je izgubila blagodat iako se još (kao ni u vreme Arija) nije pojavio Antihrist iz Otkrivenja. Dakle, izgubila je blagodat ne zbog arijanske jeresi već zbog ekumenističke jeresi. Nije potrebno da se sazove sabor da bi neko bio jeretik. Grešnik se postaje samim činom grešenja i pre nego što neko grešnika prepozna kao takvog i osudi kao grešnika. Čak i da ga niko za njegovog zemaljskog života ne prepozna kao takvog, Bog ga zasigurno prepoznaje (i to ne samo u trenutku grešenja već i unapred zna trenutak kad će pasti i u koji greh će pasti i da li će se pokajati ili neće). A u istoriji su i mnogi ljudi još za života čoveka prepoznavali njegov greh kao i njegove vrline, a to su pravilno činili upoređujući dela i reči pojedinca sa zahtevima Svetog Pisma i Predanja Crkve. Tako isto i greh jeresi. Npr. Maksim Ispovednik sa još jednim svojim učenikom je prepoznao jeres monotelitizma kojom je bila zahvaćena cela tadašnja zvanična istočna crkva. Tada je na istoku on sa svojim učenikom bio Pravoslavna Crkva, a sve vladike, sveštenici i mirjani zvanične "pravoslavne crkve" su bili jeretici monoteliti. Tada su ga mnogi nazivali jeretikom i prelešćenikom, čak je i mučenički skončao od jeretika, ali je kasnije nakon njegove smrti on proglašen svetiteljem, tj. prepoznat i objavljen svetu kao takav, a cela istočna crkva koja je u to vreme ispovedala monotelitizam proglašena je za jeretičku, tj. prepoznata i objavljenja je svetu kao takva. Tako i danas, od strane jeretika malo stado Hristovo se goni kao prelešćeno, kao "internet gurui" i sl., a veliko stado antihristove jeresi ekumenizma koje se takođe oglašava na internetu ne naziva se internet guruima nego se naziva Pravoslavnom Crkvom. Ali, pošto se istina ne može sakriti ona će svakako u svoje vreme izaći na videlo kao što je izašla i istina koju je ispovedao sveti Maksim Ispovednik. "Teško onome ko od dobra čini zlo i od zla dobro, od gorkog slatko i od slatkog gorko", grmi glas proroka Isaije na sve one koji čine tako i kojima se sprema za to strašni sud Božiji. I ekumenistima i onima koji homoseksualstvo, "rodnu ravnopravnost", vakcinaciju i sl. proglašavaju moralnim, a osudu homoseksualstva, "rodne ravnopravnosti", vakcinacije i sl. kao greha nemoralnim i svim ostalima koji izvrću istinu.
 
Pa nece zato sto ti Pismo ni oci ne tvrde. Ako su neki oci i tvrdili tako nesto bili su u prelesti.
Navodio sam na ovom forumu detaljno o Pismu i ocima koji govore o istini hiljadugodišnjeg carstva Hristovog, tako da neka oni koje to interesuje potraže na temama na kojima sam već govorio o tome da ne bih bespotrebno ponovo isto pisao ovde.
Slava Bogu za sve!
 

Back
Top