ŽENE U CRNOM

Curriculum vitae:
stasha.jpg




Staša Zajović
Rođena 1953. godine u Nikšiću, Crna Gora, SFRJ




http://www.zeneucrnom.org/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=24

Хе, па не могу да верујем ко је све добио држављанство Србије.

Ха, ха, ђе су нам сад проеУропски ђетићи, да узму у заштиту, ову љепотињу? :zper:

А можда ће неки од њих (Чизмице) рећи и да је то њихов несој...:mrgreen:
 
A je l' ovaj kršni đetić muško il' žensko?

То не знам, али колико видим из њене биографије да је њој Србија мајка, а она се према Србији односи као да јој је маћеха.
И није једина, која такав однос има према Србији.
Баш бих волео такве организације да видим у Љубљани,Загребу,Сарајеву, а да их води жена рецимо која је рођена у Аранђеловцу.
 
Ova netrpeljivost prema Stasi je strasna.

Zeleo bih sa vama da podelim jednu uzbudljivu pesmu koju sam upravo nasao na sajtu Labrisa :D

Za sve nas žene, koje se usuđujemo
voleti druge žene
05.03.2006.

Pišem za nas sestre moje,
koje se usuđujemo hrabro da rušimo granice,
da lomimo prepreke.
Da volimo Nju, ljubavlju koju su nam zabranili.
Koju su osudili.
Sestre moje, lezbejke!
Naše srce ne može i ne zna drugačije voleti.
Učili su nas po šablonima, patrijahalnim pravilima,
zacrtanim putanjama.
Ko?
Država, crkva i njena muška religija.
Nisu nam dali izbora.
Naterali su nas da se osećamo krivima.
Nametnuli su nam rodne uloge,
bez naših odobrenja.
Stavili su nas na liste bolesnih.
Osudili su nasu drugačijost.
Zar to sestre nije fašizam,
u svom najgorem obliku?!
Svašta smo preživele…
Krile se po ulazima, staklenim kavezima.
Strepele od udaraca.
Verbalnih i fizičkih vređanja i ponižavanja.
Zašto, sestre moje? Zašto?!
Zato što je naše srce čisto?
Takvog nam ga je priroda dala.
Zato što naša duša žudi za Njenom?
Pobunimo se zajedno sestre!
Ne dozvolimo da nas vređjaju, napadaju, omalovažavaju.
Kada o našoj ljubavi ništa ne znaju.
Pustimo glas!
Glas razlike.
Usudimo se da progovorimo,
o lezbejskoj ljubavi, žudnji, jačini.
Ne dozvolimo joj da ode, da nestane,
da se krije, strepi, ćuti, radi drugih.
Izađimo na ulice!
Držimo se za ruke ponosne.
Ljubimo se i budimo srećne i slobodne.
 
Poezija je dno dna :lol:
A ja još ne čuh da su neke lezbejke tukli i maltretirali na ulici a jedna od najboljih drugarica mi je lezbejka. Biće da ove iz LABRIS-a mlate jer su skotovi a tu im pesmice ne mogu pomoći...
 
Biće da ove iz LABRIS-a mlate jer su skotovi

Moguce, jer evo sad bas citam clanak gde opisuju lezbejske veze gde im se desava "cepanje odeće, lomljenje predmeta u kući, isključivanje telefona, provaljivanje u stan i nasilno ostajanje, zlostavljanje kućnih ljubimaca, bušenje auto-guma, podmetanje požara, kradje, napadi uz upotrebu pištolja, noževa, žice, cipela sa visokom potpeticom, polomljenih flaša, jastuka, cigareta, korišćenje otrova; grebanje šutiranje, udaranje, šamaranje, guranje niz stepenice, zaključavanje ili druga vrsta kažnjavanja, golicanje dok se ne izgubi dah ili usledi napad panike; lišavanje partnerke sna, toplote ili hrane."

A ja mislio da su samo zli muskarci podlozni takvim ispadima, ili, kao sto rece Stasa (valjda?) pre koju godinu na televiziji, "bez muskaraca ne bi bilo zla".
 
Poezija je dno dna :lol:
А није ни поезија, него обичан памфлет. :mrgreen:
A ja još ne čuh da su neke lezbejke tukli i maltretirali na ulici a jedna od najboljih drugarica mi je lezbejka. Biće da ove iz LABRIS-a mlate jer su skotovi a tu im pesmice ne mogu pomoći...
Оне се у ствари лажно представљају, тако да заправо компромитују ону праву хомосексуалну популацију.
 
А није ни поезија, него обичан памфлет. :mrgreen:

Оне се у ствари лажно представљају, тако да заправо компромитују ону праву хомосексуалну популацију.

Upravo. I svi koji su gej a nemaju problem da sebi nađu drugu polovinu ne mogu da ih smisle. Kod njih u udruženje idu samo oni jadni i neprilagođeni.
 
A jesu li one tako nesrećne zato što su lezbejke ili zato što su tao ružne pa ih niko neće...
Mislim, ne znam nijednog muškarca koji kada vidi dve zgodne ribe da se ljube na filmu ne prokomentariše nešto u stilu: "I ja bih se pridružio"...

Mislim, ali ove... :)
 
wilkommen frauen Evropa
cilj Ljubljana-Ilga, gej lezbiens lender.

Tako natrag, malo okolo preko Trsta,
hungaro-serbien u Madrid.
Žene malo zemljom, malo nebom i na cilju su.
:worth:
kako je ovo preyebano dobro :super:
 
A jesu li one tako nesrećne zato što su lezbejke ili zato što su tao ružne pa ih niko neće...
Mislim, ne znam nijednog muškarca koji kada vidi dve zgodne ribe da se ljube na filmu ne prokomentariše nešto u stilu: "I ja bih se pridružio"...

Mislim, ali ove... :)

Pa pazi, ove žene svakako neće ni normalni muškarci ni normalne žene. Samo ne razumem šta ih sprečava da se međusobno muvaju umesto što troše energiju na proteste.
Ni Natašu i Vjericu niko neće pa ne prave cirkus od toga.
 
Ja ne znam sta vama smetaju zene u crnom, takve stoke ima u svakom narodu, mada tu najmanje ima Srpkinja, vec je problem u drzavi i medijima koji ima posvecuju paznju i reklamiraju na sva zvona. Kakav bi efekat imale zene u crnom ili bilo koja anti-srpska NVO ako bi bile ignorisane od strane medija. Niko nebi ni cuo za njih.
Ovako najvecu krivicu snose mediji koji ih promovisu.
 
Ха, ха, ђе су нам сад проеУропски ђетићи, да узму у заштиту, ову љепотињу? :zper:

А можда ће неки од њих (Чизмице) рећи и да је то њихов несој...:mrgreen:

...zheneucrnomdonjemveshunormalno... shteta shto je otishla moja drugarica i saborac preko, ona ih je obozhavala...
 
Ja ne znam sta vama smetaju zene u crnom, takve stoke ima u svakom narodu, mada tu najmanje ima Srpkinja, vec je problem u drzavi i medijima koji ima posvecuju paznju i reklamiraju na sva zvona. Kakav bi efekat imale zene u crnom ili bilo koja anti-srpska NVO ako bi bile ignorisane od strane medija. Niko nebi ni cuo za njih.
Ovako najvecu krivicu snose mediji koji ih promovisu.

Рекох то на претходној страни.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10401414&postcount=168
 

Back
Top