ŽENE KOJE NE ŽELE DECU

sanja:
gane, ne razmiljsam o tome sta znaci biti losa majka. a i ne ulazi mi se u beskrajni krug nadmudrivanja sa vama i smaranja ostalih ucesnika time, uz svo postovanje ovog foruma.
pitanje je bilo sta mislite o zenama koje ne zele da radjaju, napisala sam stav moje prijateljice i to je to. podrzavam svakoga da izabere ono sto zeli.
Radi se o tome da je njen izbor krajnje egoističan.Sreća,prava,je u davanju!Ona se očigledno ne smatra sposobnom(barem je iskrena)da svoj život podredi interesu drugog bića.
pitam se kakav je,takva osoba prijatelj)
Naglašavam da ne osuđujem,raspravljam,samo zato što me interesuju tajne ljudske duše.čista analiza.
 
roberta:
sanja:
gane, ne razmiljsam o tome sta znaci biti losa majka. a i ne ulazi mi se u beskrajni krug nadmudrivanja sa vama i smaranja ostalih ucesnika time, uz svo postovanje ovog foruma.
pitanje je bilo sta mislite o zenama koje ne zele da radjaju, napisala sam stav moje prijateljice i to je to. podrzavam svakoga da izabere ono sto zeli.
Radi se o tome da je njen izbor krajnje egoističan.Sreća,prava,je u davanju!Ona se očigledno ne smatra sposobnom(barem je iskrena)da svoj život podredi interesu drugog bića.
pitam se kakav je,takva osoba prijatelj)
Naglašavam da ne osuđujem,raspravljam,samo zato što me interesuju tajne ljudske duše.čista analiza.
e i mene ineresuju te tajne...recimo što rađaju tu nesrećnu decu da bi se posle istresali na njima ili ih jednostavno zapostavljali?
 
Ne, to nije ONA, i da, to JESTE drugo bice, ALO! Sta to znaci - po sistemu 'ja sam te rodila, ja mogu i da te ubijem!' - moj si i deo mene, ti si ja i mogu sa tobom da cinim sta hocu?! Kakva glupost! Naravno da jeste drugo bice, svoje bice, svakako ne niciji 'deo' niti necija svojost! Spajaju ih samo genetski materijal koji dele; i nista vise NE MORA da ih spaja.

Da li ce ih spajati ljubav, bliskost, neznost, ili razdvajati mrznja, sebicnost, bolest - zavi od onog sa kim dete raste, zivi i razvija se. Ono sto dajemo neumitno nam se i vraca.

Ali ONO svakako nije ONA. I nikad to nece biti. I nikad to nije ni bilo; bili su 'jedno' samo u jednom trenutku u trajanju od 9 meseci, pa cak ni tada ONO nije bilo ONA, vec su bili DVA u JEDNOM!
 
roberta:
sanja:
gane, ne razmiljsam o tome sta znaci biti losa majka. a i ne ulazi mi se u beskrajni krug nadmudrivanja sa vama i smaranja ostalih ucesnika time, uz svo postovanje ovog foruma.
pitanje je bilo sta mislite o zenama koje ne zele da radjaju, napisala sam stav moje prijateljice i to je to. podrzavam svakoga da izabere ono sto zeli.
Radi se o tome da je njen izbor krajnje egoističan.Sreća,prava,je u davanju!Ona se očigledno ne smatra sposobnom(barem je iskrena)da svoj život podredi interesu drugog bića.
pitam se kakav je,takva osoba prijatelj)
Naglašavam da ne osuđujem,raspravljam,samo zato što me interesuju tajne ljudske duše.čista analiza.


Pa, i iskrenost treba ceniti. Pitate kakav prijatelj ona moze da bude!? Pe, eto, sasvim ISKREN.

A da li Vi bas toliko zudite da "podredite" svoj zivot "interesu drugog bica"? Malo fanaticno zvuci, ne znam.... kao da smatrate da nemate prava da svoj zivot posvetite SEBI!?

Ja jesam SRECNA majka, ali ne mislim da svoj zivot "podredim" svom detetu i njenom interesu. Naravno da dajem sve od sebe da njoj bude dobro, ali, izvinite - da bi njoj to bilo omoguceno mora i roditeljima da bude dobro, sto znaci da moraju misliti PRE SVEGA NA SEBE.
Ako Vas zanimaju "tajne ljudske duse", trebalo bi to bar da znate. Uzalud se lece posledice, treba naci koren stvari, pa onda delovati.
Mi ovde raspravljamo o jednoj POSLEDICI ( odluka da se ne ostavi potomstvo ). Postoji mnogo razloga koji coveka dovedu do takvog razmisljanja, a niko o tome ne govori, vec samo zakljucuje kako je ta osoba:
- licemer
- egoista
- sebicna
- kukavica... itd...

Po meni, ko tako reaguje - i sam je takav!
 
BTW,
da li neko ima nesto da prokomentarise o MUSKARCIMA koji ne zele decu???

Sta je sa njima? Devojka zatrudni, on nije "spreman" da bude otac i nagovori je na abortus!

Pitam se koliko vam to zvuci "egoisticno" "licemerno" "kukavicki" i "sebicno"???
 
sirenica:
BTW,
da li neko ima nesto da prokomentarise o MUSKARCIMA koji ne zele decu???

Sta je sa njima? Devojka zatrudni, on nije "spreman" da bude otac i nagovori je na abortus!

Pitam se koliko vam to zvuci "egoisticno" "licemerno" "kukavicki" i "sebicno"???

Postovana gdjo, pa vi, sto bi nas narod rekao, stalno kao "svaba tra la la"...
Odakle vam ta fascinacija mojim razmisljanjima pa ih iznova i iznova ponavljate i da li vi imate neki alibi za te ljude (ja sam uvek govorio u mnozini - o parovima => znaci i zenama i muskarcima) da ih ne apostrofiramo vise kao "egoiste", "kukavice" ili "licemere".

Takodje je krajnje neumesno da se stalno aludira na ljude sa "razlicitim" razlozima za takvu odluku (naravno da su iz te kategorije iskljuceni oni koji nemaju resen ni svoj zivotni status ili su zarobljeni nekom teskom ili dusevnom bolescu) jer o takvima ovde i ne razgovaramo, vec o zenama (ja sam svoje komentare prosirio na parove) koji imaju sve predispozicije (ne racunam tu da li imaju krevetac za dete - to je suvisne banalno) a odlucili su se da zivot provedu bez potomstva.

Zato u tom svetlu i razgovarajmo i to snagom argumentacije a praznjenje preko licnih uvreda mozemo ostaviti za neku drugu temu.

Pozdrav.
 
gane011:
sirenica:
BTW,
da li neko ima nesto da prokomentarise o MUSKARCIMA koji ne zele decu???

Sta je sa njima? Devojka zatrudni, on nije "spreman" da bude otac i nagovori je na abortus!

Pitam se koliko vam to zvuci "egoisticno" "licemerno" "kukavicki" i "sebicno"???

Postovana gdjo, pa vi, sto bi nas narod rekao, stalno kao "svaba tra la la"...
Odakle vam ta fascinacija mojim razmisljanjima pa ih iznova i iznova ponavljate i da li vi imate neki alibi za te ljude (ja sam uvek govorio u mnozini - o parovima => znaci i zenama i muskarcima) da ih ne apostrofiramo vise kao "egoiste", "kukavice" ili "licemere".

Takodje je krajnje neumesno da se stalno aludira na ljude sa "razlicitim" razlozima za takvu odluku (naravno da su iz te kategorije iskljuceni oni koji nemaju resen ni svoj zivotni status ili su zarobljeni nekom teskom ili dusevnom bolescu) jer o takvima ovde i ne razgovaramo, vec o zenama (ja sam svoje komentare prosirio na parove) koji imaju sve predispozicije (ne racunam tu da li imaju krevetac za dete - to je suvisne banalno) a odlucili su se da zivot provedu bez potomstva.

Zato u tom svetlu i razgovarajmo i to snagom argumentacije a praznjenje preko licnih uvreda mozemo ostaviti za neku drugu temu.

Pozdrav.


Ja se izvinjavam, ako nisam nesto razumela, ali...
u koju "kategoriju" svrstavate te parove, koji ne spadaju u socijalne slucajeve, a nemaju ni psihicki poremecaj???
Koliko sam shvatila, takvi parovi JESU sasvim "normalni", ali ih Vi IPAK klasificirate u neku "podvrstu" ljudi kojima nije mesto medju ostalim, "normalnim" svetom!? ( da ne kazem, ne razmisljaju kao VI )
 
Zena, ili muskarac, ili PAROVI...
koji donesu odluku da nemaju decu, rade to iz MNOGO razloga, zbog kojih su i navedeni na takvo razmisljanje. Sigurno se nisu rodili sa tom idejom, i nije im "dunulo" u glavu odjednom. Proces koji ih je doveo do tacke donosenja takve odluke je dugotrajan i ( verovatno ) mucan. I sigurno imaju ADEKVATNE razloge za to.
To sto se nekome nesto ne cini "adekvatnim" razlogom, to je cist subjektivni dozivljaj i ocenjivanje stvari. Ako je nekome "normalno" da ima petoro dece, a nekome da nema uopste - licna je stvar onog ko tako odlucuje. Mozda je nekome "banalna" stvar nemati krevetac za bebu, drugome to moze biti jako veliki problem, i ne mozete ocekivati od njega da taj problem vidi drugacije ( kao da ga nema ).

I ne vidim razlog zasto se Vi, Gane, nalazite prozvanim, kada govorim o "licemerstvu", "sebicluku" i "kukavicluku"???
Zar je moguce da ste to VI rekli? :shock:
 
sirenica:
Ja se izvinjavam, ako nisam nesto razumela, ali...
u koju "kategoriju" svrstavate te parove, koji ne spadaju u socijalne slucajeve, a nemaju ni psihicki poremecaj???
Koliko sam shvatila, takvi parovi JESU sasvim "normalni", ali ih Vi IPAK klasificirate u neku "podvrstu" ljudi kojima nije mesto medju ostalim, "normalnim" svetom!? ( da ne kazem, ne razmisljaju kao VI )

Aman, sve vreme govorim o KARAKTERU takve odluke.
I ako njena sustina odredjuje onoga ko je doneo da je egoista ili licemer to nije "podvrsta nenormalnih" ljudi => to je karakterna crta. Razumete li sada?

Pozdrav.

p.s. A razlika izmedju "normalnih" i "nenormalnih" ljudi je samo u visini sifre iz klasifikacije psihijatrijskih bolesti...

 
Ja JESAM takva, jer se ne krijem iza tastature, vec tako zivim svoj zivot - kao posebna jedinka, koja nije 'svoja majka' niti 'deo svoje majke' (ako se izuzme genetski materijal). Ali ne znam kakvi ste Vi? Mozda ste Vi i dalje vezani (psiholoskom) pupcanom vrpcom za mamu pa Vam onda mogucnost da se bude svoj i samostalno bice deluje cudno i nerazumljivo kao koncept?? :shock: :shock: Ili Vam se mozda cini da malo dete nema na to pravo i da samo odrasli imaju pravo da budu SVOJI i samostalna bica?? (sto je jos blesavije!)
 
Hm. Meni je to neobično i neprirodno... Takva odluka jedne žene/para koji ima sve uslove da formira porodicu.
No, ipak je to njihova odluka i njihova stvar.

Pretpostavljam da uzroci takve odluke mogu biti različiti.
Verujem da je često takva odluka posledica sebičnosti ili straha od rizika... straha od života u krajnjem.

Kada sam pročitala temu, setila sam se jedne svoje poznanice, Holanđanke. Ona, naime, ne želi da rađa decu, jer je svet ionako prenaseljen, ali želi da usvoji dete.
To je ubedljivo najčudniji stav o pitanju potomstva koji sam u životu čula...
 
Aman, sve vreme govorim o KARAKTERU takve odluke.
I ako njena sustina odredjuje onoga ko je doneo da je egoista ili licemer to nije "podvrsta nenormalnih" ljudi => to je karakterna crta. Razumete li sada?




Ne, njena sustina nikako ne odredjuje osobu koja je donosi!!!
Ocigledno da VI ne razumete o cemu JA govorim!

Jedna odluka nikako ne moze da odredjuje karakter osobe koja je donese! Ako covek jednom u zivotu odluci da nesto slaze, to nikako ne znaci da je on LAZOV!!!


Sigurna sam da ste i Vi mnogo puta slagali, izneverili, odglumili, uvredili... pa Vas ja sad pitam: da li je tacno da ste lazov, licemer, kukavica i egoista? Zar to nisu I VASE karakterne crte ( cim ste tako nesto uradili, a nije istina da niste )???
 
jomini:
Ako je vama dete ''drugo biće'', a ne deo žene, odnosno majke, svaka vam čast...

Ма, јеси ли ти део своје мајке? Да ли би то ико волео да буде? :roll:

Хеј, моја деца су два сасвим различита бића, различита и од мене, и од оца, и међусобно. Оне су личности за себе, живе свој, а не мој живот...ја сам ту само да их закотрљам на прави начин и у правом смеру.
А то што их не посматрам као део себе...не значи да ми нису најважнија бића на овој планети! :D
 
A kod kog broja dece je normalno da se stane da bi me smatrali normalnim?
Zasto sam OK ako imam 1, 2, a ne valjam ako se odlucim da ih uopste nemam ili ako ih imam 10? Sve su to licne stvari. Mozda je i Gospodji Arambasic stvarno super sa njih 13 bez hrane i stana.
Imati ili nemati dete, i koliko dece je zaista licna odluka dvoje ljudi.
 
sirenica:
Ne, njena sustina nikako ne odredjuje osobu koja je donosi!!!
Ocigledno da VI ne razumete o cemu JA govorim!

Jedna odluka nikako ne moze da odredjuje karakter osobe koja je donese! Ako covek jednom u zivotu odluci da nesto slaze, to nikako ne znaci da je on LAZOV!!!


Sigurna sam da ste i Vi mnogo puta slagali, izneverili, odglumili, uvredili... pa Vas ja sad pitam: da li je tacno da ste lazov, licemer, kukavica i egoista? Zar to nisu I VASE karakterne crte ( cim ste tako nesto uradili, a nije istina da niste )???

Toliko se upinjete da napisete nesto pametno...ne valja to za vase zdravlje. Ajde da pricamo o kupovini cipela...da se smirite malo.

Pozdrav i setite se da nista nije vredno vasih zivaca - eto vam praktican savet iz zakljucane sobe ili iz ordinacije - to vam je isto ali o tome neki drugi put neka vam prica Balasevic. :wink:
 

Back
Top