Žena tvrdi sipanje mokraće u oči leči probleme sa vidom

Jedna Špankinja izazvala je kontroverzu nakon što je tvrdila da joj je kapanje urina u oči izlečilo miopiju i astigmatizam.

Urinoterapija ili uroterapija je oblik alternativne medicine koju je popularizovao britanski naturopata Džon V. Armstrong početkom 20. veka. Zagovornici ovog neobičnog oblika terapije promovišu primenu ljudskog urina u medicinske ili kozmetičke svrhe, uključujući masiranje kože ili desni urinom, pa čak i ispijanje.

Međutim, korisnik TikTok-a i „pomoćnik metafizičkog savetnika“ Suama Fraile tvrdi da je urin takođe mnogo bolji u lečenju očnih problema od lekova sa hemikalijama koje propisuje većina lekara. Žena tvrdi da joj je svakodnevno kapala urin u oči dok joj nije izlečio astigmatizam i miopiju.

Pogledajte prilog 1500497

Pa vi sad gledajte :)
Budala.
 
Urin se koristi kao narodni lek za sterilizaciju rana, amonijak iz urina steriliše ranu
Баба ми је причала да је као млада посекла ногу косом за траву, помокрила се на рану и брзо је зарасла. Сигурно то није она измислила, научила је од старијих. За очи стварно никада нисам чуо.
 
Уопште, први пут сам као мали био код лекара због гнојавих ангина, и стварно сам морао да оперишем крајнике. После деценијама ништа, мада сам у право време у обаништу покупио све "дечије болести" на време, али "на псу рана, на псу и зарасла". Мало куњања и посипа уколико су биле богиње и терај даље.
Баба нас је све време лечила чарапама уваљаним у брашно и алкохол за скидање температуре, чистом крпом од комовице око врата за гушобољу, а пошто смо све време били крвави и одрани, јурила нас је и стизала са комовицом под мишком, ми вриштимо, а она нам дезинфикује рану и пусти нас да даље јурцамо. Имала је и неки чудотворни сок од целих вишања који је био не само лек за све, него и веома укусни додатак јелу, мада Срби, за разлику од Француза, не воле да мешају слано и слатко, али ми смо то волели.
Никада антибиотици због тих дечијих болести, па ја и сада, у позним годинама, када сам повремено приморан да пијем антиобиотике они на мене невероватно ефиксно делују, зато што се није формирала резистенција на њих у мом телу.
Ово није никаква порука која замењује лекаре, напротив, то би било стварно глупо и примитивно, али и у ранија времена су се људи успешно лечили оним што им је било при руци и то је бар на мом примеру успешно функционисало све док сам били млади.
 

Amaroli​

https://www.yogapedia.com/definition/5884/amaroli
Amaroli is a traditional technique used by some ancient yogis of using one’s own urine for therapeutic or spiritual purposes. This may be by drinking it or massaging it into the body. Amaroli is said to be helpful for curing diseases and optimizing health and well-being.
Proponents of amaroli suggest that it should only be used when the techniques have been learned from a qualified teacher who knows the practice well, as its use varies from individual to individual.

 

Back
Top