Žena strelac

Pre koju noc sanjam kako pomazem plavokosom strelcu da skupi strele koje plutaju po vodi, a ono umesto strela cetkice za slikanje, i.on uze dve i zahvali. Bio je kao neki Robin Hud :-D

Ja sam sanjao da sam Robih HJood pre mozda nedelju dana z:D

Ali nije bilo nikakvih cetkica.

Kaze, sanjati Robina Huda oznacava potrebu da se neke stvari izbalansiraju. Ako se radilo o cetkicama, verovatno je bila potreba da se izbalansira na umetnickoj noti, verovatno slikarstvo, tj. potreba da se pronadje dovoljno primamljiva, a ne previse upadljiva slika/delo umetnika koja je na neki nacin povezana sa znakom Strelca.

To je barem ono kako ja viidm.
 
Najveca slaba tacka je neprihvatanje sopstvene greske, oko cega uvek mora da poradi i da preispituje situaciju iznova i iznova, u suprotnom ce napraviti apsolutno istu gresku, a pogotovo u ljubavi.

Meni kazu da sam strijelac sa podznakom u skorpiji. Ovo gore navedeno je jedna om mojih dominirajucih mana :mrgreen:

Sto se tice kompatibinosti sa drugim znakovima, kad film vratim unazad Ovnovi su mi slaba tacka, padam ko pokosena :mrgreen: oprastam im sve mane :mrgreen:
 
To je ipak dupli znak, tako da je sklon i nekad pati od tog ponasanja, a kao znak koji se bavi moralnim pitanjima jos vise...a zbog vatrenog Sunca(naglasenog vatrenog ega) nekad zna da bude u fazonu ovo sto za mene vazi, ne vazi i za tebe.
Pade mi napamet Pablo Eskobar, krao ljude ubijao ne zna se koliko a sa druge strane je voleo da ostane upamcen kao velikodusan lik(Robin Hood paisa) i kao neko ko pomaze drugima.
Jupiter zna da bude gadan sa te strane, koliko god u vecini slucajeva bio velikodusan jer to zlo onda poprima velike(Jupiterovske) razmere.
 
Zbog ovog moalisanja - kada damo sebi za pravo da procenjujemo da li je neko zloupotrebio slobodu. Mozda ima i strelceva laznih moralista, kao nizi tipovi

jupiterom ,koji simbolise suštinu morala i moralnog ponasanja ("idealno","ispravno" ponasanje,"čistota" uma i "čistota" tijela) , vladaju dva dualna i promjenjiva (prilagodljavanje) znaka (strijelac i ribe) ...Tako da kada je moral u pitanju unutar te tzv. " više" svijesti drustva i njihovih jedinki , uvijek će da postoje tzv. dvostruki (trostruki,petorostruki) standardi.Svjesni mi bili toga ili ne...Objektivnim uvidom(Saturn) unutar raznoraznih preraspodjela drustva i drustvenih klasifikacija koje se vrijednuju po odredjenim standardima, normativima nekog "vremena" (i koje mi danas u doba urana,globalizma i prihvatanja razlicitosti ,na globalnoj razini najbolje osvjescujemo,ali i dalje robujemo )a duboko u pozadini nerjetko nesvjesno kriju strah od sopstvenog ličnog opstanka (i "sreće") u svemu tome, nikada zapravo nisu bile potpuno ispravne (pravične,čiste,savjesne) za sve ljude,niti je to slucaj sa unutrasnjim sklopom jednog pojednica koji se sa tim svime na licnom nivou svjesno,posvjesno i nesvjedno suocava ...niti može u potpunosti postići biti "savršen" primjer u drustvu (mislim može ali lažno) ..niti se ikad moze upotpunosti uklopiti u svačija i sva individualna i kolektivna mjerila.Zašto je to tako? Najprije zbog toga sto je jarac-surovi zakoni prirode i materije od kojih zavisimo i više manje se nesvjesno prema njima odmjeravamo (jer smo na njih i najosjetljiviji,najslabiji) ,
tipa dal smo dovoljno lijepi,dal smo dovoljno visoki,dal smo dovoljno žena,dal smo dovoljno muskarac,dal dovoljno bogati,da li smo dovoljno smjerni,dali smo to previše itd. su mjesto jupiterovog (viši um) pada i jelte njegovog najvećeg iskušenja.. Zato nekada kada se vraćamo na sve one plemenite vrijednosti koje je kolijevka covjecanstva tokom istorije iznjedrila, bi rado pobjegli od suocavanja sa danasnjim problemima i podsvjesnom teznjom za bezbriznim utocistem (kao odraznom nase trenutne slabosti) stičemo subjektivni osjećaj da je "nekad prije" (rak ) bilo plemenitije bolje,ljudi bili "bolji" -jupiter egz u raku.Povremena otriježnjivanja u sve gore navedeno nas uvijek nekako napomenu na nedokučivost ispravnosti,pravilnosti našeg i tudjeg "moralnog" (ispravnog) ili pak "amoralnog" (neispravnog) ponašanja u onom suštinskom smislu...a samim tim dolazimo i do onoga zasto ne treba da osudjujemo druge ljude..cak i kad ih ne razumijemo lično.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim znak Strelca kao dupli znak.

Unutrasnja borba izmedju zivotinjskog i covecijeg, da, moral je tu svakako principijalan odnos u odnosu duhovnog i materijalnog, ali svakako je da se ne radi o duplom znaku. I dalje je jedno telo, tako je i predstavljeno.

VII Strelac u svim mojim analizama nikada nije dala dva braka.
 
U mojim ne. Naravno nije dovoljan samo znak u kojem je vrh 7 kuce u analizi broja brakova, ali ovo ulazi u jedan od faktora koji idu ka tome.

- - - - - - - - - -

astro_2atw_ashton_kutcher.67207.6207.png
 
U mojim ne.

- - - - - - - - - -

astro_2atw_ashton_kutcher.67207.6207.png

Sta mu je bila zena, neki Jupiterovac?

U sustini ljudi sa Pl u Vagi su posebna prica po pitanju brakova. Sve generacije rodjene 70ih imaju ovaj masovni problem sa naglim razvodima.

Situacija se stabilizovala tek nakon toga za mnoge.

Na ovog coveka je najvise uticao retrogradni Saturn u IV.
U chartu Kutchera je Pluton Mars / Saturn Mesec glavni krivac za bilo kakve nesuglasice u musko - zenskim odnosima jer se ovde vidi ugnjetavanje karijere sto je cest slucaj sa ljudima koji su poznati i na holivudskoj sceni.

Strelac u VII nikada nije nesto sto naglasava DVA BRAKA vec iskljucivo upoznavanje partnera koji nije iz grada, odnosno je iz inostranstva.

Oni vode nesto drugaciji zivot od ljudi kod nas u zemlji, recimo, kojim sam radio analize i o kojima sam pisao ovde : )

Najvise brakova koji su bili dvojne prirode, tj. dva braka, su bili ljudi sa Blizanac i Ribe VII.

Mislim da sam ranije pisao o tome da je Strelac posebno zanimljiv kao znak jer mu je dfualna priroda, koja bi inace trebalo da postoji kod svih znakova Inteligencije Zodijaka, u stvari potpuno mentalno/fizicke prirode. Bas se nadovezuje na pricu o moralisanju, jer Strelac ce da bude moralista drugima dok ce sebe, recimo, unistavati necim sto je neko, recimo, radio.

Primer
- "Puno seksa ne valja"
- "Ima puno seksa, ali prica drugima da ne valja"

Taj fazon. To je limit te dualnosti.
 
Poslednja izmena:
Da, druga zena je Strelac Asc sa Jupiterom u Strelcu na podznaku(Mila Kunis)
Pa ne znam, imam jos mnogo primera gde Pluton nije u Vagi, pa opet su tu dva braka.
I Strelac i Saturn u 7 mogu da daju osobu koja je daleko. Saturn je prepreka, pa tako moze da oznacava i prostornu jel prepreku.
Moze i Severni cvor, jer vlada jako udaljenim predelima, pa daje spojeve gde su osobe potpuno razlicitih kultura.
Tiger Vuds(Venera sa severnim cvorom) zena Svedjanka, on Amerikanac crnacko-azijskog porekla.
 
Pa dobro, naravno da ima primera, ne kazem da nema :mrgreen:

Cesto su klijenti bili ljudi koji su razvedeni ili koji su pred razvodom, odnosno oni ljudi koji zele da sklapaju brak, te zensko, naravno, pohita k' astrologu da priupita za svoje stanje sa muzem.

Muz, normalno, ili je totalno tuta-muta po pitanju astrologije, tj. "nevernik ocrnjen maksimalno", ili jednostavno ceka u kolima ili tu negde se proseta do kafica. I, naravno, Pluton u Vagi.

Sta raditi sa tim Plutonom u Vagi i zasto su te generacije ljudi toliko napatile zbog ljubavi, a samo su zelele da imaju normalan bracni odnos, muza/zenu, status u drustvu i neku idilu srece...?
To je ono sto mozemo samo da nagadjamo jer o Plutonu malo toga zaista znamo, ali ponekad cak i kada je chart potpuno solidan, brak super, sve savrseno, dodje tako period stagnacije, bubica, nekih neispunjenih zivotnih snova cak.
Imamo Uran opozit Uran, recimo, koji je tipican "kriza srednjih godina" aspekt u solarnom.
I onda neko odluci da nervozom Urana koji je u opozitu natalnom Uranu, recimo, pocne da menja zivot iz korena.

Ali imamo i taj Pluton u Vagi koji kao da je maleni pecat da bez obzira na situaciju, ako se druge stvari potaman skroje, sve puca po shavovima. I to sa velikom lakocom do te mere da bilo koji bystander moze samo da se pita "Da li je tu uopste i bilo ljubavi???".

Kada vidim Pluton u Vagi u chartu, racunam da je tu vec 50% odradjeno po pitanju razvoda. Toliko je siguran pokazatelj, pogotovo u nasem drustvu Ex Yu.

----

Sto se Saturna tice...ako govorimo o prostornoj prepreci...trebalo bi da sagledamo kako se oznacava prostorna prepreka. Kako je vidimo, kako je dozivljavamo i na koji nacin bi je najbolje definisali sto se, naravno, iz karte moze po potrebi dekorisati atributima.

Saturn je svakako nesto sto moze oznacavati stabilnu prepreku dok je u tranzitu, naravno.
Ali, da li bi mogli da kazemo da je Saturn strogo prostoran po sebi? Hmmm, to bi bilo tesko naglasiti.
Mozda u kontekstu bilo kog vatrenog znaka koji definisu prostornu dimenziju, mada imamo i odnos Saturna koji poziva na Duznost. Prepreka u prostornoj kombinaciji bi uvek morala da bude duznost ili odgovornost prema necemu, a najcesce prema odnosu IV/X za koje mozemo da kazemo da su najblizi coveku u reciprocnosti drustvenih odrednica porodice/drzave.

Ovakva manifestacija bi morala da se prikaze i pokaze kroz duznost u kontekstu potrebe za ocuvanjem odgovornosti. Takav Saturn bi, jednostavno, propao zblizavanjem, ili poceo da se manifestuje nakon ispunjenja, ali ne mora nuzno biti los, vec moze naglasavati i realizaciju na putovanju (striktno Saturn Strelac VII) ili doneti nesto jacu odluku po pitanju braka, pogotovo ako postoje i druge naglasene Jarcevske karakteristike u natalu, recimo.
U najgorem slucaju, ovakav Saturn bi se ponasao kao tipican nasilnik.

Naglasio bih i nesto teoretsku varijantu (i ovo sam ti cisto ja, ne knjige, ne nista sl)
Moguce je tu vrstu energije filtrirati, tj. kalibrirati po potrebi.
Sa Saturnom je poenta odrzavati ga daleko od Saturnovskih manifestacija. Dakle, daleko od starudije, daleko od kiselog, daleko od crne odece, obuce, sakoa, kravate, planinskih predela, shkrtosti i sl tome. Na taj nacin, relativni muz kod zene koja ima Saturn VII, bi se dovoljno oprao kako ne bi nastala neskladna situacija kasnije. Daleko od mogucnosti da bilo sta uspe da gradi sto je iskljucivo za njegovu, tj. Saturnovu korist.
Nazalost, ovo je potpuno na zeni da odradi i to postepeno. Na ovaj nacin bi se potpuno ublazio nasrtaj tranzitnog Saturna preko kuce VII/VIII, sto kod zene, sto kod muskarca, kada se, inace, najvise i manifestuje.

Tu je pravi test veze, sa bas tim tranzitom, jer emocije su blago receno pobacane unaokolo.

----

SMC je savrsen primer! Za mene je "SMC" ono sto je za mnoge ljude "Saturn", i deluje nadaleko uspesnije no Saturnova energija po mom misljenju. Bas volim da posmatram ovaj odnos (inace ga i sam imam u Strelcu, naravno). Deluje zapanjujuce, ali se nazalost i o SMC malo zna konkretno.

----

Pricao bih jos ovako uz zeleni caj, ali da ne spamujem temu nadalje. . . :ok:
 
Ceo ovaj deo o Saturnu, naročito boldovano.



Sto se Saturna tice...ako govorimo o prostornoj prepreci...trebalo bi da sagledamo kako se oznacava prostorna prepreka. Kako je vidimo, kako je dozivljavamo i na koji nacin bi je najbolje definisali sto se, naravno, iz karte moze po potrebi dekorisati atributima.

Saturn je svakako nesto sto moze oznacavati stabilnu prepreku dok je u tranzitu, naravno.
Ali, da li bi mogli da kazemo da je Saturn strogo prostoran po sebi? Hmmm, to bi bilo tesko naglasiti.
Mozda u kontekstu bilo kog vatrenog znaka koji definisu prostornu dimenziju, mada imamo i odnos Saturna koji poziva na Duznost. Prepreka u prostornoj kombinaciji bi uvek morala da bude duznost ili odgovornost prema necemu, a najcesce prema odnosu IV/X za koje mozemo da kazemo da su najblizi coveku u reciprocnosti drustvenih odrednica porodice/drzave.

Ovakva manifestacija bi morala da se prikaze i pokaze kroz duznost u kontekstu potrebe za ocuvanjem odgovornosti. Takav Saturn bi, jednostavno, propao zblizavanjem, ili poceo da se manifestuje nakon ispunjenja, ali ne mora nuzno biti los, vec moze naglasavati i realizaciju na putovanju (striktno Saturn Strelac VII) ili doneti nesto jacu odluku po pitanju braka, pogotovo ako postoje i druge naglasene Jarcevske karakteristike u natalu, recimo.
U najgorem slucaju, ovakav Saturn bi se ponasao kao tipican nasilnik.


Naglasio bih i nesto teoretsku varijantu (i ovo sam ti cisto ja, ne knjige, ne nista sl)
Moguce je tu vrstu energije filtrirati, tj. kalibrirati po potrebi.
Sa Saturnom je poenta odrzavati ga daleko od Saturnovskih manifestacija. Dakle, daleko od starudije, daleko od kiselog, daleko od crne odece, obuce, sakoa, kravate, planinskih predela, shkrtosti i sl tome. Na taj nacin, relativni muz kod zene koja ima Saturn VII, bi se dovoljno oprao kako ne bi nastala neskladna situacija kasnije. Daleko od mogucnosti da bilo sta uspe da gradi sto je iskljucivo za njegovu, tj. Saturnovu korist.
Nazalost, ovo je potpuno na zeni da odradi i to postepeno. Na ovaj nacin bi se potpuno ublazio nasrtaj tranzitnog Saturna preko kuce VII/VIII, sto kod zene, sto kod muskarca, kada se, inace, najvise i manifestuje.

Tu je pravi test veze, sa bas tim tranzitom, jer emocije su blago receno pobacane unaokolo.
 
Uhaaa, pa tu je mnogo stvari receno. :lol:

Boldovano:

Definicija Prostorne manifestacije u okviru Ogranicenja koje Saturn donosi. Nazovimo to Preprekom, moze se tako gledati, ali se takodje moze gledati i Realizacijom. Saturn =\= Prostor. Prostor kao prepreka - Ne vidim.

Saturn trazi materijalizaciju u vidu ili dobijanja ili oduzimanja. Ako ne realizacija, onda iskljucivo nepremostiva ljudska odluka koja u glavi pojedinca se meri sa odgovornoscu.

U najgorem slucaju to je nepremostiv "prostor" koji se ogleda preko smrti (nepremostiva distanca, Saturn Strelac), dok u najboljem slucaju se dobija drustveni status i ispunjenje nekih od drustvenih normi preko putovanja.

Na primer beneficija:

- Saturn VII Strelac = Vencanje na putu. Vencanje bi bilo Realizacija, Ispunjenje, Prepreka, Ogranicenje. Domen Prostora bi bilo "Na putu". Cak ne mora ni da bude vencanje, moze "Pokretanje Vencanja" kroz neki, obredni, drustveni manifest tradicionalnog karaktera poput veridbe na tradicionalan nacin ili slicno tome. Bitno je samo da se ispune ti elementi. To je meni prva asocijacija na Saturn VII u zenskom horoskopu, recimo.

Poenta je da ne vidim Saturn kao definiciju prostora, te distancu kao definiciju Saturna. Distanca i Prostor su mi uvek povezani za znakove Riba/Strelca, odnosno Jupiter/Neptun kada govorimo o dalekim geografskim odrednicama.
Poenta je i sledeca : Saturn trazi materijalizaciju. Ne moze cisto distanca da bude problem, recimo.

"Ja sam tu, a ti tamo i to je zbog Saturna" <--- Ne.
"Ja sam tu zbog toga, a ti si tamo zbog toga" <---- Da.

Sad, to "zbog toga" je najcesce neka odluka koja sa sobom vuce odgovornost u glavi pojedinaca. Ta odluka dobija na snazi jer se koristi gorivo odgovornosti da bi se Saturnova manifestacija odrzala aktivnom.

I sada, kada bi se takvi "zbog toga" ljudi zblizili, Saturnov manifest u kontekstu odgovornosti bi oslabio, a onda trazio drugaciju vrstu ispunjenja. Kako dalje da se manifestuje? "Sta mu je dalje ciniti dobro"? Od pozicija, plasmana i sl zavisi sta i kako ide dalje. Simbolika ostaje.

Druga bi bila zivot na selu pored neke obliznje planine, recimo. Mada bi za ovo trebalo uvek imati aspekata koji se ticu znaka Jarca.

Trece bi bilo, i u skladu MC-a se mora posmatrati, profesionalni zivot, sto nije direktno povezano sa Saturn VII Strelac, ali utice u odabiru partnera donekle. Bitan je taj status.

- Saturn VII Ovan = Odgovornost nalik vojnickoj u kojoj bi se krutost najvise pokazivala u ophodjenju prema zeni, recimo. Pokretljivost bi se uvek dovodila u pitanje, svaki oblik ishitrenih akcija bi se strogo kaznjavao.

--------

U sustini Saturn koji donosi Ogranicenje ne moze direktno biti odgovoran za prostornu distancu, vec bi se ta vrsta distance morala drugacije manifestovati i licno povrediti osobu tako sto ne bi samo postavila distancu, vec bi ta distanca bila nepremostiva, recimo.

U zenskom chartu Saturn VII Strelac mi ne deluje kao da deluje toliko lose. Tu je Saturn izuzetno oslabljen i onda se manifestuje kao Oslabljen Saturn. Slabiji partner, bolesljiv otac, slabiji uticaj autoriteta ma koje vrste, manjak potrebe za drustvenim manifestacijama i sl, da ne nabrajam dalje u nedogled...

----

Ako sam objasnio sta sam zeleo reci, super. Ako nisam, probacu ponovo da definisem, segmentovano. :mrgreen:

pozdrav
 
I Strelac i Saturn u 7 mogu da daju osobu koja je daleko. Saturn je prepreka, pa tako moze da oznacava i prostornu jel prepreku..
Стрелац да (као и његов владар Јупитер у седмој), Сатурн - не. Сатурн је ограничење, нешто што је уских димензија, за разлику од Јупитера који означава експанзију, широкост, зато се за девету кућу везује иностранство, космополитизам, друге религије и културе, љубав према различитости. Сатурн је зато компатибилан са својим опозитом Месецом, који означава народ, масу. Сатурн је национализам, традиционализам, архаично веровање, идеологија везаности за родну земљу, крв, тло на којем си рођен/а, ригидно и стриктно веровање у супериорност сопственог уз негодовање, па и мржњу оног што је друго, другачије, што је преко пута, преко границе, изван сопственог дворишта. Због свега наведеног, Сатурн у седмој не може да продукује препреку у простору (другим речима - није његова главна, изворна и препознатљива карактеристика - просторни проблем, јер постоје личности које имају Сатурн у седмој, које су биле у браку са особама других националности - нпр. Изабел Ађани је била у браку са Денијел Деј Луисом па су се разишли, Сатурн у седмој је довео до разлаза, Адријана Лима је била у браку са Јарићем па су се разишли), препреке/ограничења које Сатурн продукује су:

- разлика у годинама, Емануел Макрон има Сатурн у седмој, његова жена је старија од њега 25 година
- брак из користи, не љубави, Курт Кобејн је имао Сатурн у седмој, његову жену Кортни Лав нису могли очима да смисле Кобејнови пријатељи и фанови зато што је она експлоатисала Кобејна, шлепала се уз његов статус и славу, убирала плодове његове популарности, све што је чинила је чинила из користи, не из љубави
- брак у којем од самог почетка постоје разлике/проблеми, а који временом еволуира у отворену нетрпељивост, испуњену физичком/психичком агресијом - Џони Деп има Сатурн у седмој, па ето на шта је личио брак са Амбер Херд.

- - - - - - - - - -

Мој пубертетски celebrity crush, Bridget Hall

ZF4jZmcaAaM2JIu1AT40AJDjZQNjZGNjZQNj.png


bridget-hall-by-steven-meisel-vogue-italia-november-1993.jpg
 

Back
Top