Želim biti netko drugi

Nikada mi ovaj izraz nije bio potpuno jasan. Raditi na sebi. Sta to konkretno znaci?
Ja to vidim kao upoznavanje sebe, svojih svijetlih i mračnih strana.
Držanje pod kontrolom mračnih...
I u suštini, to dovodi do samokontrole, samopoštovanja, pouzdanja u sebe jer se poznaješ itd.

Ali mislim da se tu više podrazumjeva spoljašnjost kao izvor znanja, što obuhvata ganjanje znanja, obuka, iskustava, kurseva, tretiranja, nastavi niz...

Pa raditi na sticanju znanja, veština, na ličnom rastu i razvoju.
Ima tu dosta posla.
Ne može preko noći.
A prečice ne rade.
Ne mogu se karakterne, urodjene osobine, promeniti. Ako sam urodjeno tvrdoglav, mogu raditi sta god zamislim ali ostacu tvrdoglav a znanja i vestine treba sticati zbog sebe i samo ako zelis to zbog sebe samog a ne zbog nekog drugog, ne da bi impresionirao i osvajao devojke. Ako me ne prihvata ovakvog kakav sam, nek trazi drugog, naci ce se vec neka koja prihvata .
U mom slucaju se i nasla.😋

Ne mogu se karakterne, urodjene osobine, promeniti. Ako sam urodjeno tvrdoglav, mogu raditi sta god zamislim ali ostacu tvrdoglav a znanja i vestine treba sticati zbog sebe i samo ako zelis to zbog sebe samog a ne zbog nekog drugog, ne da bi impresionirao i osvajao devojke. Ako me ne prihvata ovakvog kakav sam, nek trazi drugog, naci ce se vec neka koja prihvata .
U mom slucaju se i nasla.😋
Ko je pomenuo karakterne osobine?

Ti si ti, ne možeš biti netko drugi, možda jedino možeš biti Maeestro 2.0, ali opet ostaju tragovi od bazične verzije 🙂😁
Točno. Realno, ja sam onako...ako ja uzmem u obzir proteklih 15 godina - zadovoljan s oko 20 posto toga, nezadovoljan s oko 80, ako uzmemo zadnjih 15 mjeseci , onda oko 42 posto zadovoljan, a oko 58 posto nezadovoljan. Ja prebrzo zaboravim na ono što bi me moglo usrećiti

Novac za sada, a kroz nekoliko mjeseci bi se to moglo popraviti
Najlepša putovanja ne moraju biti kilometrima daleko. Pogled na Drinu sa ivica Podrinja me opčinjava jednako kao jezera Austrije. Sanjaj male snove, a oni će te polako odvesti dalje. Veruj mi :)

Ništa nije nedostižno, samo malim i sigurnim koracima 🍀

Back