Želim biti netko drugi

Желим бити Ђилас.

АВ

k_23083879_640.jpg

Zaposli se u IT....

Pa sad ako postane programer tesko da ce izaci i iz sobe a kakva crna putovanja a 3,14cku verovatno nece ni na slici videti.

Inace secam se prosle godine kad sam radio onaj popis i isao od vrata do vrata i obilazio ljude sa laptopom i onom akreditacijom, secam se pozvonim na jedna vrata i ono otvara neki lik onako oko 40-ak godina negde, onako mali, zdepast, sav zadrigao, u nekim prnjama na sebi, nekoj staroj izguzvanoj majici, onako sa naocarima, sav zabradaveo, zacupaveo, zapusten, naravno zivi sam, a ono lik mutav do bola, kao da nikad ni sa kim nije komunicirao niti imao kontakt (kao da je zaboravio da prica), naravno zivi sam, ja onako pogledam s vrata unutra, ono brate strokavo sve, rusvaj, okolo pobacane neke kese i ambalaze iz raznih fast food restorana, limenke koka kole, itd, ja ono ajd da ne ulazim, ono mislim se gde cu bre da ulazim tamo, kazem mu ajd evo sescu ovde na stepenice sa laptopom, ti budu tu na vratima i obavicemo to za par minuta, ok i ok tako je i bilo i ono da popunim pitam ga za strucnu spremu, on kaze doktor racunarskih i informatickih nauka, onda pitam ga cime se bavis, kaze on programer, ja odma ono pomislim, brate pa zar je iko i sumnjao, ono bas pravi onaj stereotipni programer (kao iz nekog sitcoma) koji ono ne mrda iz sobe, ne vidi ni sunca ni meseca, ono asocijalan i bez ikakvog kontakta sa ljudima i socijalnih vestina i komunikacije, nego ono non-stop sedi pred ekranom i samo jede junk food i cirka koka kolu.
Znam i jos jednog u slicnom fazonu koji je ajde ruku na srce dosta komunikativniji i nije bas toliko zabrazdeo.

Tako da ono ako hoce vise da se krece, da putuje i da dobro izgleda i bude privlacan ribama ono nek bezi od IT-ja glavom bez obzira. :d

Poslednja izmena:
Za ovaj san, treba dosta para.
Za dosta para treba ili dobra zaleđina od familije ili dobar posao.

Pa i ne bas, mislim ajde za cesta putovanja i svrckanja po inostranstvu treba relativno dosta para (pogotovo za nase uslove) ali da bi imao vise samopouzdanja, bio zadovoljniji sobom i osecao se privlacnijim za to mu ne trebaju pare vec prvenstveno promena percepcije i rad na sebi (kako u psiholiskom tako verovatno i u fizickom smislu).

Не желим да будем неко други.
Тренутно није лепо бити ја...мада, увек се сетим да има много оних којима је исто или много горе...
Али све буде и прође...
Не бих мењао ни један свој ожиљак за било чију шминку.
И још нешто.
Моје сузе већини људи не значе ама баш ништа.
А туђе сузе ми помоћи не могу.
Кад то човек схвати, иде даље, не без освртања, већ без жаљења...
јер, за просутим млеком се не плаче.

Back