Zelenski u problemu

Prije god dana sam bio na četu s ruskinjom rekoh Kako dela, planiraš li putovati gde ? Kaže ona bi rado, sl imam pečat u pasošu. Kako pečat? Pa zbog neisplaćenog kredita (cca 3000$):su mi stavili pečat u pasoš zbog kojeg NE SMIJEM napustiti zemlju.
Rusi kao narod su dosta sjebani zbog rata, mislim na njihov svakodnevni život
Hoce budali da izvuce pare,nadam se da svetski trgovac nije naseo
 
Зеленски ако хоће да живи, најбоље је да пребегне и преда се Москви и потпише тамо капитулацију.

Ови ће га чувати као благо Цара Радована, само да истртља шта се све обећавало и планирало на Западу.

То би била фора за преживљавање
 
Pogledajte prilog 1510074
(skraceni tekst)

Sada je već opštepoznato da ukrajinskoj vojsci ponestaje artiljerjske municije i protivvazdušnih raketa, kao i da ta pomoć neće skoro, em jer je blokirana u Kongresdu, em su evropski političari prespori u rešavanju tog problema.

Problemi ukrajinske vojske nisu samo logistički. Novi glavni zapovednik general Oleksandar Sirski nije baš srećno preuzeo dužnost. Već sama smena nekadašnjeg glavnog zapovednika Valerija Zalužnog nije prošla glatko.

Na novu dužnost general Sirski stupio je taman u trenutku pada Avdejivke. I opet, kao bivši zapovednik kopnene vojske, nije mogao reći da on nije saučesnik u krivici za to. Ali general Sirski je krivce našao u zapovednicima jedinica koje su branile Avdejevku, pa je na Telegramu objavio da "neki zapovednici ne nadziru situaciju, a njihove akcije i komande direktno ugrožavaju život i zdravlje njihovih podređenih".

Nakon što je Sirski iz Glavnog štaba maknuo sve ljude Zalužnog, sad je krenuo u čistku i srednjeg zapovednog kadra. To je izazvalo revolt jer se mnoge od tih jedinica s tim zapovednicima bore od februara 2022.

Odgovor na smene bila je masovna peticija upućena Zelenskom da smeni Sirskog i vrati Zalužnog. Zelenski je u u početku podržao Sirskog izjavama kako "ima slobodne ruke za kadrovske promene". Ali, kad su krenuli protesti, malo je reterirao u strahu da će se nezadovoljstvo novim glavnim zapovednikom preneti i na njega.

Stoga su krenula nagađanja da smena Sirskog nije nemoguća. Pa tako i neki poslanici u ukrajinskom parlamentu na društvenim mrežama već objavljuju postove kako će Sirskog zameniti osoba koja ga je zamenila i na mestu zapovednika kopnene vojske – general Oleksandar Pavljuk.

Ako ruske snage nastave da napreduju, a pobuna protiv Sirskog ojača, ništa nije nemoguće.
link

Da li je ovo istina ili je samo taktika.
Ako je istina da je problem u vojnim jedinicima i komandantima onda to svakako nije dobro , ne samo za Zelenskog vec ni za koga
A zbog čega nije dobro ‘ni za koga’?
 

Back
Top