Zdravko Ponoš budući vođa srpske opozicije?

Ponoš je dobio tu količinu glasova samo zato što je većina ljudi koja je glasala za opoziciju glasala PROTIV, a ne ZA njega lično, da se ne lažemo. Znam dosta ljudi koji su glasali za njega samo zato što su išli logikom ako daju glas nekom opozicionaru koji iza sebe ima manju mašineriju, oni možda ne pređu cenzus i praktično im je propao glas.

Ne bih se ja puno zaletao sa ovim, iskreno energija nula, bez neke konkretne ideje i retorike, dela mu nisu baš sjajna...
 
Понош и нема неке шансе да постане јака политичка фигура у Србији.
Ако ћемо право, далеко веће шансе да поведе опозицију, барем онај патриотски део исте, те да водећи је постигне неке реалне резултате, има Милош Јовановић.
 
Након сваких избора неко је на добитку, неко је разочаран. Ако гледамо овај другосрбијански блок опозиције на добитку је коалиција "Морамо". Но у том блоку на добитку је и Здравко Понош. Имамо велику разлику између подршке њему (18,4%) и листи која стоји иза њега (13,5%), а важно је и да је друга другосрбијанска листа имала свог предсједничког кандидата, што говории да је коалиција УЗПС у проблему, озбиљном проблему.
Понош ако има политичке амбиције, било би глупо да не покуша имплементирати такву разлику подршке њему у листи која стоји иза њега, и у будућем времену не поради на властитом политичком рејтингу.

Сам Понош је кроз изборну кампању, урадио не мали откон од обавезне другосрбијанске матрице гдје се све своди на паљбу по анамо оном "злоћи" (што наравно и није лоше) и на доказивање европејства тако што ћете ружити све српско, чак је изнио и неке у таквом поимању ствари "јеретичке" тврдње, толико "јеретичке" да је чак и Оља у једној емисији (овдје) морала "улетјети у терен".
Баш таквим приступом и отклоном од тог обавезног калупа (а и то доказивање европејства временом се смучии најпреданијим аутошовинистима) је по мени и направио такву разлику у односу на листу која стоји иза њега,
Е сад, ако крене са оснивањем своје партије, мораће се испрофилисати, за сада што примијети један форумаш, "нит смрди, нит мирише", но тако неће моћи дуго остати, мораће се помјерити или више према другосрбијанској или више патриотској визури.
Видјећемо на какве ће се кораке одлучити, мислим да би се у овом прејадној српској опозиционој сцени могао наметнути.
 
Poslednja izmena:
Ако ћемо право, далеко веће шансе да поведе опозицију, барем онај патриотски део исте, те да водећи је постигне неке реалне резултате, има Милош Јовановић.
Милош Јовановић је освјежење и (позитивна наравно) аномалија у политичкој каљужи Србије. И једини политичар који тежи исрености у одговорима, колико је то могуће у политици наравно, понекад се и дјетињасто преплиће и саплиће у том врдању између робовања скрупулама и политичке прагматичности (тешко је не готивити га) и један од ријетких којег вриједи слушати, сви остали након питања чим зину барем ја знам буквално све што ће рећи, код Милоша то није случај, настоји увијек промишљено одговорити,
Када би правили анкету који је други политичар послије оног којем сте дали глас, вјерујем да би Милош ту издоминирао, но да би политички ојачао иза њега би морала стати медијска машинерија, а како је код њега превише присутна патриотска црта и имуност од кокетирања са другосрбијанском визуром, није реално да добије значајнију медијску подршку.
 
Ovih dana, dan D. U narednim danima, preciznije sutradan, Ponoš će saopštiti osniva li sopstvenu političku stranku i ko će biti njena viđenija lica.

zdravko-ponos-cacak-foto-nenad-nesovic-n2.jpg


Narodnu stranku je sada i formalno napustio, otvarajući teren za osnivanje nove političke stranke, koja bi mogla biti možda nova snaga na sceni opozicije, a na talasu njegovih respektabilnih 18,42% koliko je osvoji na predsedničkim izborima, a što je značajno iznad koalicije koja ga je podržala.

Kao potencijalni saradnici nove političke opcije, pominju se Nemanja Vidić, Dejan Bodiroga, prestolonaslednikov sin Filip Karađorđević i vođa inicijative Kreni-promeni Savo Manojlović.

Glasine sa svih strana pljušte, i postavlja se pitanje je li ovo novi Saša Janković, ili neko ko će stati na čelo srpske opozicije i prvi ozbiljni suparnik Vučiću od dolaska naprednjaka na vlast pre čitave decenije? Kakav je potencijal (n)ove opcije, posebno po pitanju odnosa sa Narodnom strankom, kojoj bi nova stranka opasno zašla u teren.
Umrli projekat na rođenju, niko osim nebitnih likova iz kruga dvojke u crnom, ne žele te izdajnike Ponoša i Tadića u blizini. Da ponovim, izdajnika!
 
Ovih dana, dan D. U narednim danima, preciznije sutradan, Ponoš će saopštiti osniva li sopstvenu političku stranku i ko će biti njena viđenija lica.

zdravko-ponos-cacak-foto-nenad-nesovic-n2.jpg


Narodnu stranku je sada i formalno napustio, otvarajući teren za osnivanje nove političke stranke, koja bi mogla biti možda nova snaga na sceni opozicije, a na talasu njegovih respektabilnih 18,42% koliko je osvoji na predsedničkim izborima, a što je značajno iznad koalicije koja ga je podržala.

Kao potencijalni saradnici nove političke opcije, pominju se Nemanja Vidić, Dejan Bodiroga, prestolonaslednikov sin Filip Karađorđević i vođa inicijative Kreni-promeni Savo Manojlović.

Glasine sa svih strana pljušte, i postavlja se pitanje je li ovo novi Saša Janković, ili neko ko će stati na čelo srpske opozicije i prvi ozbiljni suparnik Vučiću od dolaska naprednjaka na vlast pre čitave decenije? Kakav je potencijal (n)ove opcije, posebno po pitanju odnosa sa Narodnom strankom, kojoj bi nova stranka opasno zašla u teren.

Могло би - НАТО има пара за антисрпску политику, као и за вучићеву
 
ponos je otvoreni brisleski piun

kukavica koja nije zasluzna uniforme oficira, a kamoli generalske

takva kukavica kojoj je svoje dup.e na prvom mestu je i vrbovana od nato bagre

taj nema sta da trazi medju srbima

Могло би - НАТО има пара за антисрпску политику, као и за вучићеву
to je ista politika


1649403057207.png
 
Понош и нема неке шансе да постане јака политичка фигура у Србији.
Ако ћемо право, далеко веће шансе да поведе опозицију, барем онај патриотски део исте, те да водећи је постигне неке реалне резултате, има Милош Јовановић.

Смеђа флека Милош Јовановић нема никакве шансе да постигне било шта на политичкој сцени Србије.
 
Врв. је мислила да су рђави људи у просеку.

Моје лично мишљење о Поношу је неутрално. Нит ми смрди нит ми мириши што би се рекло. Чуди ме да је добио толико гласова, с обзиром да је политички анонимус.
Ne moze biti gori od Vucica , to je dovoljno da opet zaokruzim Ponos-a.
 
Смеђа флека Милош Јовановић нема никакве шансе да постигне било шта на политичкој сцени Србије.

Не него ће онај титоиста Понош, тај нит смрди нит мирише... они наредници у НАТО, бар имају неког живота у себи па се деру на своје маринце.

Политика је страст, и Јовановић јесте за политику, а Понош је без тестостерона !

Kad bi ti samo znao...

Неће никада...
 
Врв. је мислила да су рђави људи у просеку.

Моје лично мишљење о Поношу је неутрално. Нит ми смрди нит ми мириши што би се рекло. Чуди ме да је добио толико гласова, с обзиром да је политички анонимус.

Мање је битно ко је у Србији, већ шта је у НАТО-у.

Тамо су гласали за њега. Јеб.еш Србију.
 
Понош и нема неке шансе да постане јака политичка фигура у Србији.
Ако ћемо право, далеко веће шансе да поведе опозицију, барем онај патриотски део исте, те да водећи је постигне неке реалне резултате, има Милош Јовановић.

Слаба и туњава марионетска фигура се тражи споља.

Није пожељан овде неки традиционалиста и суверениста који ће доћи до полуга вршења моћи.

Шта после са њим да раде, да траже атентатора.
 
Ponoš je dobio tu količinu glasova samo zato što je većina ljudi koja je glasala za opoziciju glasala PROTIV, a ne ZA njega lično, da se ne lažemo. Znam dosta ljudi koji su glasali za njega samo zato što su išli logikom ako daju glas nekom opozicionaru koji iza sebe ima manju mašineriju, oni možda ne pređu cenzus i praktično im je propao glas.

Ne bih se ja puno zaletao sa ovim, iskreno energija nula, bez neke konkretne ideje i retorike, dela mu nisu baš sjajna...

Ne postoji cenzus na predsedničkim izborima.
 
Понош и нема неке шансе да постане јака политичка фигура у Србији.
Ако ћемо право, далеко веће шансе да поведе опозицију, барем онај патриотски део исте, те да водећи је постигне неке реалне резултате, има Милош Јовановић.
Istina.
Kada se saberu glasovi Dveri , Nade, Zavetnika i Suverenista najjača su opozicija u Srbiji,
Da su nastupili u koaliciji imali bi oko 50 poslanika.

Ovima je max tih 18% a Nada može samo da raste.
 

Back
Top