Zbog čega smo mi ovde toliko opterećeni Hrvatskom i Hrvatima?

Mislim da je uvodno pitanje malo subjektivno. Evo, ja sam ovde, a nisam opterećen Hrtvatskom i Hrvatima, niti je to iko u mom okruženju. Firma u kjoj radim je globalna korporacija, pa imam i kolege koji su Hrvati. Normalni su ljudi. Nisu neke popaljene ustaše. E sad, činjenica je da ja nikada nisam bio na Hrv. primorju, niti visio u Hrvatskoj. Bio sam poslom u Osijeku i kao klinac sa roditeljima jednom u Vinkovcima. Povod za tu posetu ne znam
 
Mislim da je uvodno pitanje malo subjektivno. Evo, ja sam ovde, a nisam opterećen Hrtvatskom i Hrvatima, niti je to iko u mom okruženju. Firma u kjoj radim je globalna korporacija, pa imam i kolege koji su Hrvati. Normalni su ljudi. Nisu neke popaljene ustaše. E sad, činjenica je da ja nikada nisam bio na Hrv. primorju, niti visio u Hrvatskoj. Bio sam poslom u Osijeku i kao klinac sa roditeljima jednom u Vinkovcima. Povod za tu posetu ne znam
Ма какви, наш "зеленко" познат је по објективности, под условом да ниси Србин, Рус, православац или љубитељ руске хране. :namcor:
 
A BRE Milune niti si ti u pravu niti oni koji tako razmišljaju kao ti. Stavi ruku na srce ako imaš srce .
da cujem glas razuma iz tih , od NATO, porobljenih zemalja u komsiluku, pa cu ih prihvatiti kao najrodjeniju bracu......od siptara, pa do ustasa......cak ce mi i crnogorci postati braca. Dok su americke sluge, za mene su samo topovsko meso za srpsku armiju. Ljudi nisu, jer da su ljudi, podigli bi glavu i hrabro se suprostavili NATO-zlocincima...........a saucesnik zlocinaca je zlocinac pa ga tago treba i tretirati i sa njime se obracunati kao sa zlocincem.Nazalost........"braco" hrvati, siptari, crnogorci, makedonci................
 
IMG-928ee2e8873a0d9d406ae7d4f4ee1a9b-V.jpg
 
Nemaju ni o čemu pametnijem razmišljati pa im to dođe kao duševna hrana. Da počnu razmišljati o sebi, svom standardu, plaćama, životu, došlo bi im većini da dignu ruku na sebe. Ovako zaborave na svoje probleme i nalaze utjehu za svoj jadan i promašen život u želji da komšiji crkne krava. To po onoj kad je meni loše, neka je loše i svima oko mene. Budući da su Hrvati jedini uspješno zgazili srpske ultranacionalističke ciljeve željne širenja životnog prostora, naravno da su njihove otrovne strijele usmjerene ka Hrvatima. Nitko ne mrzi onoga koga ne doživljava.
Di je ona tema "Hrvatska pred bankrotom"
 
Ovaj je komentar sasvim dovoljan da se uzme kao primjer do koje su mjere Srbi opterećeni i opsjednuti Hrvatima i Hrvatskom. Kim Džong, pisac ZF, Hrvatska... :lol: Ono wtf?! :lol:

@Karpoš11, kao da je htio naglasiti do koje mjere su Srbi opterećeni Hrvatima. Ako je to bio cilj, savršeno je uspio.

Ali Kim Džong i Arthur Clarke. :fdlan: Kakva luda baza. :lol:
 
dlugomire, jesi li ti Hrvat ili neki mešanac?
Niko se vođekano od Srba ne opterećuje sa Hrvatima nego je suprotno..bilo kroz istoriju i ostalo.
Srbpski nacionalizam je nacionalizam velikog naroda..mi mislimo samo o sebi. hrvatski nacionalizam je tipičan za male narode i novokomponovane nacije - mržnja prema većem komšiji.
Frustracije i kompleksi niže vrijednosti te opsesivna želja da realnost bude onakva kakva nije. Sam grad London (City), bez šireg administrativnog područja grada, broji 8,583 stanovnika. Toliko o Srbima kao "velikom narodu". Veliko je samo samohvaljenje. Narodi na Balkanu,osobito ovi iz ex YU, svi su redom mali narodi.
 
Frustracije i kompleksi niže vrijednosti te opsesivna želja da realnost bude onakva kakva nije. Sam grad London (City), bez šireg administrativnog područja grada, broji 8,583 stanovnika. Toliko o Srbima kao "velikom narodu". Veliko je samo samohvaljenje. Narodi na Balkanu,osobito ovi iz ex YU, svi su redom mali narodi.
Zamena teze.

1.Zbog čega ste vi tamo opterećeni Srbijom i Srbima više od 100.g. ?

2.Ako Srbi dobrovoljno krenu za Sibir, zašto bi Hrvati krenuli za nama?
 
Mislim da je uvodno pitanje malo subjektivno. Evo, ja sam ovde, a nisam opterećen Hrtvatskom i Hrvatima, niti je to iko u mom okruženju. Firma u kjoj radim je globalna korporacija, pa imam i kolege koji su Hrvati. Normalni su ljudi. Nisu neke popaljene ustaše. E sad, činjenica je da ja nikada nisam bio na Hrv. primorju, niti visio u Hrvatskoj. Bio sam poslom u Osijeku i kao klinac sa roditeljima jednom u Vinkovcima. Povod za tu posetu ne znam


Sve dok...

To je istraživao Lordan Zafranović, kako mirni puritanac hrvat u nekim uslovima podivlja i postane životinja !?

Kako je to moguće, kao da imaju neku sklopku.
 
Ovaj je komentar sasvim dovoljan da se uzme kao primjer do koje su mjere Srbi opterećeni i opsjednuti Hrvatima i Hrvatskom. Kim Džong, pisac ZF, Hrvatska... :lol: Ono wtf?! :lol:

@Karpoš11, kao da je htio naglasiti do koje mjere su Srbi opterećeni Hrvatima. Ako je to bio cilj, savršeno je uspio.

Ali Kim Džong i Arthur Clarke. :fdlan: Kakva luda baza. :lol:

Upravo su noviji hrvatski istoričari koji se bave srenjovekovnim periodom dosta učinili na raskrinkavanju hrvatskih nacioanalističkih mitova vezanih za srednjovekovne hrvatske vladare o kojima su istorijski zapisi jako oskudni, dok u hrvatskom nacionalističkom miljeu postoji verovanju da su bili moćniji od Aleksandra Makedonskog. Raskrinkavanje tih blesavih mitova nije nikakva "opsednutost Hrvatima", već korisna delatnost koja doprinosi istini i hladi usijanje glave. Nacisti su se bavili fabrikovanjem germanske istorije i "dokazivanjem" da su Germani stvorili antičke civilizacije. Da li znaš koliko su se hrvatski političari 20-tih i 30-tih godina, dakle uoči ustaškog genocida, bavili isfabrikovanom srednjovekovnom hrvatskom istorijom i navodnom moći hrvatskih srednjovekovnih vladara. Jovan Dučić je pisao da je nemoguće ikoga u Zagrebu uveriti da malena hrvatska srednjovekovna državica u zaleđu Dalmacije "nije držala u svojim okovima Bosnu i da pred njom nije klečala Hercegovina uvek na kolenima". Šta se izrodilo iz ovakvih bajki poznato je.
 
Zamena teze.

1.Zbog čega ste vi tamo opterećeni Srbijom i Srbima više od 100.g. ?

2.Ako Srbi dobrovoljno krenu za Sibir, zašto bi Hrvati krenuli za nama?
Hrvati nisu nimalo opterećeni Srbima. Prosječan Hrvat zna malo ili ništa o Srbiji. Ne razumijemo se u vaše adminitrativne ili povijesne regije, ne znamo vaše gradove i kako izgledaju, znamo malo o vašoj povijesti, a i to nas nimalo ne zanima. Nemamo ni volje ni želje secirati srpske povijesne krivotvorine koje govore o Srbima, srpskom društvu i državi, jer nas Srbija kao takva ne zanima.

S druge strane, Srbi, barem na ovom forumu, pokazuju daleko veće zanimanje i imaju znanje, iako ponekad pogrešno, o bilo čemu što je vezano uz Hrvatsku i Hrvate. Dakako, to je znanje manjkavo, puno nedosljednosti, nelogičnosti, namjernog ispuštanja, zamjena teza i slično, ali postoji. Nema Srbima koji ne zna nešto o Zagrebu, Osijeku, Vukovaru, Istri, Puli, Umagu, Poreču, Rijeci, Karlovcu, Ogulinu, Zadru, Braču, Krku, Šibeniku, Splitu, Makarskoj, Omišu, Dubrovniku, Mljetu, Lastovu, Visu, Hvaru, Sinjskoj alci, Senjskim uskocima, književnicima, umjetnicima, političarima, vojnicima... dok s druge strane Hrvati imalo znaju o srpskim toponima, ljudima, i događajima.

Srbi znaju za hrvatske nacionalne parkove, geografske toponime, planine itd., Hrvati u prosjeku nemaju pojma takve stvari za Srbiju, jer nema razloga za takav interes prema Srbiji.

Zašto je tome tako? Nas u prosjeku Srbija ne zanima. To je istočna država, dio istočnog despocijskog miljea, izvan kruga Hrvatske koja je dio zapadnoeuropske civilizacije i kulture i s njom dijeli veći dio vrijednosti.
 
Hrvati nisu nimalo opterećeni Srbima. ...

Што лажеш ?

Саће још мало доћи време да ће вас Амери напујдати као бесне псе на Србе из РСрпске и Србију.

Свакој империји са задовољством закрвавите са Србима.

Болесни сте ! Све ок, мир и онда одједном подивљате
 
Upravo su noviji hrvatski istoričari koji se bave srenjovekovnim periodom dosta učinili na raskrinkavanju hrvatskih nacioanalističkih mitova vezanih za srednjovekovne hrvatske vladare o kojima su istorijski zapisi jako oskudni, dok u hrvatskom nacionalističkom miljeu postoji verovanju da su bili moćniji od Aleksandra Makedonskog. Raskrinkavanje tih blesavih mitova nije nikakva "opsednutost Hrvatima", već korisna delatnost koja doprinosi istini i hladi usijanje glave. Nacisti su se bavili fabrikovanjem germanske istorije i "dokazivanjem" da su Germani stvorili antičke civilizacije. Da li znaš koliko su se hrvatski političari 20-tih i 30-tih godina, dakle uoči ustaškog genocida, bavili isfabrikovanom srednjovekovnom hrvatskom istorijom i navodnom moći hrvatskih srednjovekovnih vladara. Jovan Dučić je pisao da je nemoguće ikoga u Zagrebu uveriti da malena hrvatska srednjovekovna državica u zaleđu Dalmacije "nije držala u svojim okovima Bosnu i da pred njom nije klečala Hercegovina uvek na kolenima". Šta se izrodilo iz ovakvih bajki poznato je.
Povijesni izvori o hrvatskim vladarima, s obzirom o kojem je razdoblju povijesti riječ, zapravo nisu oskudni, već dapače prilično ekstenzivni. O hrvatskim vladarima je ostalo i do 90% više zapisa nego o karantanskim, zahumskim, srpskim, neretvanskim i drugima iz istog razdoblja.

U vrijeme hrvatskih vladara Hercegovina nije uopće postojala, a njen zapadni dio je bio jednostavno Hrvatska. U to isto vrijeme, Bosna je bila teritorij koji se nalazio na prostoru današnje istočne Bosne i Hercegovine. Zapadno od toga bila je također Hrvatska, poimenice županije Pliva, Pset i Imota.
 
Што лажеш ?

Саће још мало доћи време да ће вас Амери напујдати као бесне псе на Србе из РСрпске и Србију.

Свакој империји са задовољством закрвавите са Србима.

Болесни сте ! Све ок, мир и онда одједном подивљате
Čega se više bojiš, Hrvata, mraka ili svoje sjene, hm? :kafa:
 
Samo još da nas obavestiš gde ste to pobedili?

To što pod "naravno" smatraš da je ok da nekome ode auto, to samo oslikava vašu svest da vam je nečiji privatni auto kriv za to šta Vulin kaže.

A za to što ste radili u Jadovnu, Jasenovcu i ostalim logorima će vas pratiti večna sramota.

Eeeej, imati logor za decu, pa i od Hrvata pa je mnogo.
Ej, počiniti genocid krajem 20. stoljeća i to desetljećima NAKON donošenja Konvencije o genocidu i NAKON što se svijet upoznao sa strahotama genocida za vrijeme ww2. Zbog toga će vas pratiti vječna sramota.
 
Pazi,kako ti znas sta Vucic prica,ako ne gledas srpske kanale?
Ja npr.ne znam ni ko je vas predsjednik,ni sta prica,niti gledam hrt.
I mrznja nije samo do politicara,mrnja je u hrvatskom narodu.Ne cijelom,naravno.
Ne moze mene nijedan politicar natjerati da nekom razbijem auto samo zato sto je Hrvat.
Sto se tice ljepota Hrvatske,Hrvatska ima samo Jadran...ostalo je manje vise neatraktivno.I Srbija ima prirodnih ljepota,iako nema more,ali ti vjerovatno nisi upoznat,tako da ne mislim da je Hrvatska nesto "iznad"po ljepoti.
Citava bivsa Juga je imala,ako nista,prirodnih ljepota.
Debilno je pričati o mržnji hrvatskog naroda prema Srbima, jer ja isto mogu pisati o mržnji srpskog naroda prema Hrvatima koja se ispoljava na dnevnoj bazi na forumima, komentarima na portalima, izjavama tobožnjih akademika, intelektualaca, kulturnjaka pa dalje. Nebrojeno puta se javno pozivalo na genocid nad Hrvatima, istrebljenje, iskazivala šovinistička mržnja prema svemu hrvatskom. Prije nego što počneš kritizirati hrvatski narod, pogledaj malo bolje u svoje dvorište!
 
Samo još da nas obavestiš gde ste to pobedili?

To što pod "naravno" smatraš da je ok da nekome ode auto, to samo oslikava vašu svest da vam je nečiji privatni auto kriv za to šta Vulin kaže.

A za to što ste radili u Jadovnu, Jasenovcu i ostalim logorima će vas pratiti večna sramota.

Eeeej, imati logor za decu, pa i od Hrvata pa je mnogo.
U Hrvatskoj smo pobjedili teroriste i agresore. Ne razumijem što se snebivaš i praviš neinformiran.

Smanjite divljanje mrženje u svojim medijima pa neće letjeti auta. Ako misliš da možeš svakodnevno sipati luđačku mržnju prema nekome i očekivati da ne bude reakcije, onda si u gadnoj zabludi. Upristojite se, unormalite, prestanite provocirati pa nećete imati problem s autima. A i sama ta fama o autima je lažna i izmišljena. Jutros sam nedaleko od kuće vidio crveni Fiat sa beogradskim registracijama. Nije mu ništa, niti ikoga briga što je tu parkiran.

Vi ste imali počinjeni genocid na samom kraju 21. stoljeća što je mnogo gore.
 
Ma šta kaza? A što se onda vi bavite Srbima i Srbijom?
Ne znam nikoga u Hrvatskoj tko želi da Srbija propadne i nestane. Ne znam nikoga od Hrvata tko želi osvojiti dijelove Srbije. Ok, ima nekih minornih, neparlamentarnih stranaka koje imaju pretenzije na neke teritorije izvan granica Hrvatske, ali one nemaju povjerenje hrvatskih građana i ne mogu uopće ući u parlament.

Hrvatska se bavi Srbijom isključivo kao članica EU-a koja nadzire i prati napredovanje Srbije prema članstvu. To je dužnost Hrvatske kao članice koja dijeli dio granice sa Srbijom i tu ne vidim nikakav problem. Srbija je aplikant za članstvo, Hrvatska je članica koja, kao i ostale, osigurava da se ispune uvjeti za to članstvo i da odobri ulazak spremnom kandidatu, a ne problematičnom. Možda to neke ili mnoge u Srbiji nervira, ali takav je odnos snaga i takva su pravila. Da je Srbija prva ušla u EU, onda bi bilo obrnuto. Međutim, nije tako. Ukoliko bi Srbija ušla u punopravno članstvo, mentorski odnos prema Srbiji bi bio završen i prekinut.
 
Ej, počiniti genocid krajem 20. stoljeća i to desetljećima NAKON donošenja Konvencije o genocidu i NAKON što se svijet upoznao sa strahotama genocida za vrijeme ww2. Zbog toga će vas pratiti vječna sramota.

Koji smo to genocid počinili?

U Hrvatskoj smo pobjedili teroriste i agresore. Ne razumijem što se snebivaš i praviš neinformiran.

Smanjite divljanje mrženje u svojim medijima pa neće letjeti auta. Ako misliš da možeš svakodnevno sipati luđačku mržnju prema nekome i očekivati da ne bude reakcije, onda si u gadnoj zabludi. Upristojite se, unormalite, prestanite provocirati pa nećete imati problem s autima. A i sama ta fama o autima je lažna i izmišljena. Jutros sam nedaleko od kuće vidio crveni Fiat sa beogradskim registracijama. Nije mu ništa, niti ikoga briga što je tu parkiran.

Vi ste imali počinjeni genocid na samom kraju 21. stoljeća što je mnogo gore.

Teroriste i agresore? Pucali na goloruk narod u koloni prilikom povlačenja.

Suštinski, ja tebe razumem jer bih verovatno i ja ovako izmišljao i lupetao gluposti kako bi još neko ispao kao mi, jer bi mene lično užasno bilo sramota da sam deo naroda koji je jedan od najgorih u istoriji čovečanstva, koji je imao logore za decu i koji ima toliki kompleks Srba da je klao redom i bio gori i od nacista.

Pa imaš svedočenje nacista koji govore kako ništa odvratnije nisu videli od Hrvata. Čoveče, do koje mere moraš biti poremećen da su i nacisti zgranuti.
 
Ode Braca...... :cry: :hahaha:
Proizvođač poznatih čokolada Braco i Seka prodat ruskom milijarderu
Pogledajte prilog 1522047

Proizvodi li se jos Traubi soda braco krvati?
Pa što onda?

Mi imamo svoje neke stvari, i staro nestaje, novo dolazi- i što onda?

https://www.tportal.hr/tehno/clanak...nvestirati-i-u-edukaciju-mladih-foto-20230221

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzi...vrtka-fpv-industrije-sa-sjedistem-u-eu-142462

Orqa preuzela švicarski ImmersionRC, postaju najmoćnija tvrtka FPV industrije sa sjedištem u EU​

 

Back
Top