Zasto voleti Boga?

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.270
Interesuje me sledece.
Bog stvara ljude, daje im slobodnu volju. Zasto onda zeli da ga mi obozavamo, volimo? Jeste on kreatpr, svakako, ali zasto bi ga voleli. Zato sto nam je dao zivot da se mucimo?

Recimo, roditelji se brinu o nama, hrane nas, vaspitavaju, skoluju.. I zaista, postoji zahvalnost, ljubav prema njima koja je stecena.

Sta je Bog ucinio? Vise ce roditelj uciniti za mene nego on. Znamo da je ubijao ljude, ne jednom. To me veoma zbunjuje.

Sta je ucinio da bih ga voleo? Deluje kao da Bog poseduje odredjenu dozu egocentricnosti. Zasto me ceka mucenje i patnja ako ga odbacim?

202141-God-1-1038x778.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zasto me ceka mucenje i patnja ako ga odbacim?
Valjda ti je iz ovoga jasno da je slobodna volja iz ugla religije totalna zabluda i iluzija jer on ti je dao slobodnu volju ali ako ga odbaciš gorećeš do kraja sveta i veka i gde je tu tvoja slobodna volja?Kao kada bi nekom stavio pištolj na glavu i rekao mu veruj u ovo moje inače bum,ali vidi daću ti slobodnu volju pa ti sam odluči da li hoćeš ili nećeš da veruješ u to moje,to nije slobodna volja nego sprdnja sa slobodnom voljom ali opušteno pošto taj i takav nebulozni deda mraz sigurno ne postoji tako da uživaj u životu bez straha od takvog nebeskog monstruma nepostojećeg.
 
Poslednja izmena:
Valjda ti je iz ovoga jasno da je slobodna volja iz ugla religije totalna zabluda i iluzija jer on ti je dao slobodnu volju ali ako ga odbaciš gorećeš do kraja sveta i veka i gde je tu tvoja slobodna volja?Kao kada bi nekom stavio pištolj na glavu i rekao mu veruj u ovo moje inače bum,ali vidi daću ti slobodnu volju pa ti sam odluči da li hoćeš ili nećeš da veruješ u to moje,to nije slobodna volja nego sprdnja sa slobodnom voljom ali opušteno pošto taj i takav nebulozni deda mraz sigurno ne postoji tako da uživaj u životu bez straha od takvog nebeskom nepostojećeg
Hmmm, interesantan pogled na to. Posve logican kada se pogleda. Nije bas neki izbor ako znas da te ceka vecna patnja. Onda je razumljivo da ces ipak gledati da mu se dodvoris.
 
Dobro pitanje. Sta je onda sa decom ciji su roditelji narkomani, pijanice? Ili sa roditeljima koji su agresivni? Da li mi je onda tako pokazao ljubqv?
grcka izreka kaze da kad Bog zeli da te kazni, ispuni ti svaku zelju..
mozda su takvi roditelji bili put da ta deca napreduju?
amerika je puna indijaca vrhunskih naucnika i strucnjaka koji su portekli iz uzasne i siromasne sredine i pitanje je da li bi toliko radili na sebi da su se rodili u nekim drugim okolnostima.
 
grcka izreka kaze da kad Bog zeli da te kazni, ispuni ti svaku zelju..
mozda su takvi roditelji bili put da ta deca napreduju?
amerika je puna indijaca vrhunskih naucnika i strucnjaka koji su portekli iz uzasne i siromasne sredine i pitanje je da li bi toliko radili na sebi da su se rodili u nekim drugim okolnostima.
Okej, delimicno tvoj argument ima smisla. No, ipak ne uspeju svi u tom naumu da se ostvare kao osobe. Evo ovako, neko je rodjen u dobroj porodici, lagodan zivot, zavrsi fakultet, ambiciozan, napravi karijeru. Roditelji super.
Onda imas tvoj primer sa uzasnom porodicom, a postigao isti uspeh. Kako se ta Bozija ljubav moze izjednaciti?
 
Okej, delimicno tvoj argument ima smisla. No, ipak ne uspeju svi u tom naumu da se ostvare kao osobe. Evo ovako, neko je rodjen u dobroj porodici, lagodan zivot, zavrsi fakultet, ambiciozan, napravi karijeru. Roditelji super.
Onda imas tvoj primer sa uzasnom porodicom, a postigao isti uspeh. Kako se ta Bozija ljubav moze izjednaciti?
a zasto bi izjednacavao?
postoje razliciti ljudi i razlicite sudbine, postoje ljudi koji se nagradjuju, postoje ljudi koji se kaznjavaju..preterano filozofiras oko ovog pokusavajuci da dokazes nesto sto i sam ne znas sta, samo smisljas da kontriras :D.
 
a zasto bi izjednacavao?
postoje razliciti ljudi i razlicite sudbine, postoje ljudi koji se nagradjuju, postoje ljudi koji se kaznjavaju..preterano filozofiras oko ovog pokusavajuci da dokazes nesto sto i sam ne znas sta, samo smisljas da kontriras :D.
Apsolutno ne. Govorimo o Bozijoj ljubai. Rekao si da deluje kroz roditelje. Pa me interesuje kako o kad se jedan namuci, a drugi laano prodje. Zbunjuje me takva ljubav.
nije kreator ako si ateista :D
Nisam ateista.
U smislu da me razum još nije napustio toliko da bih mogla mislim kako je bog kreator, tvorac BILO ČEGA I BILO KOGA
Aha, shvatam, ateista si.
 
. Zasto onda zeli da ga mi obozavamo, volimo?
Zbog našeg dobra. Postojanje van Boga donosi zlo, patnju i smrt.

Jeste on kreatpr, svakako, ali zasto bi ga voleli. Zato sto nam je dao zivot da se mucimo?
Mučenje u životu je posljedica izbora naših praroditelja koji su odlučili da prekinu zajednicu sa Tvorcem. No, kroz životne nedaće se duhovno kalimo, jačamo vjeru.
Recimo, roditelji se brinu o nama, hrane nas, vaspitavaju, skoluju.. I zaista, postoji zahvalnost, ljubav prema njima koja je stecena.

Sta je Bog ucinio? Vise ce roditelj uciniti za mene nego on
Zavisi šta očekuješ. Ako želiš samo materijalno blagostanje i lagodan život, onda ćeš biti razočaran.

. Znamo da je ubijao ljude, ne jednom. To me veoma zbunjuje.
Bog ne ubija ljude, već ljudi umiru jer su presjekli vezu sa Drvetom života - Gospodom Bogom.

Sta je ucinio da bih ga voleo? Deluje kao da Bog poseduje odredjenu dozu egocentricnosti.
Njemu nije potrebno da Ga bilo ko voli, ali nas upućuje na ljubav prema Njemu i bližnjima jer van Boga je sve propadljivo i prolazno.

Zasto me ceka mucenje i patnja ako ga odbacim?
Zato što je Bog ljubav, istina, pravda, životodavac. Ko to dobaci, logično je da će biti nesrećan.
 
Apsolutno ne. Govorimo o Bozijoj ljubai. Rekao si da deluje kroz roditelje. Pa me interesuje kako o kad se jedan namuci, a drugi laano prodje. Zbunjuje me takva ljubav.
nsii pricao o bozijoj ljubavi, nego zasto zeli da ga obozavamo :D
i sad si me naterao da potrazim nininu temu o zapovestima i tamo jasno stoji da ne trazi to sta ti pricas nego
. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
ne trazi da ga obozavas nego da ga postujes..
 
nsii pricao o bozijoj ljubavi, nego zasto zeli da ga obozavamo :D
i sad si me naterao da potrazim nininu temu o zapovestima i tamo jasno stoji da ne trazi to sta ti pricas nego

ne trazi da ga obozavas nego da ga postujes..
Dobro, moja greska u opisu onoga sto sam hteo reci. Mislio sam na postovanje, ali sam koristio rec obozavanje. Cinilo mi se priblizno istim u slucaju Boga jer na eng je worship God..

Pogpedaj da sam govorio i o ljubavi. Odmah nakon obozavamo pise i volimo. :)
Mučenje u životu je posljedica izbora naših praroditelja koji su odlučili da prekinu zajednicu sa Tvorcem. No, kroz životne nedaće se duhovno kalimo, jačamo vjeru
Zasto je moja krivica ista kao i krivica praroditelja?

Bog ne ubija ljude, već ljudi umiru jer su presjekli vezu sa Drvetom života - Gospodom Bogom.
Potop, sodoma i gomora..

Zato što je Bog ljubav, istina, pravda, životodavac. Ko to dobaci, logično je da će biti nesrećan
Velika je razlika izmedju nezrecan i mucen. Prevelika je to kazna za neposlusnost.
 
Zasto je moja krivica ista kao i krivica praroditelja?
Ko kaže da je ista?
Potop, sodoma i gomora..
Dešavalo se po Božijem dopuštenju. Sve posljedica čovjekovog djelovanja.
Velika je razlika izmedju nezrecan i mucen. Prevelika je to kazna za neposlusnost.
Ne muči Bog već nepokajani grešnik Božije prisustvo doživljava kao neugodno-mučno. Bog samo poštuje njegovu slobodnu volju da ne živi pod blagoslovom.
 
Kada je čovjek - Adam postao neposlušan i izgubio Božiju blagodat, cijela kreacija je postala propadljiva. U svijet su se uselili zlo, patnja, smrt.
Svi mi, dakle, osjećamo posljedice izbora naših praroditelja.
izmedju marsa i jupitera postoji ogromno asteroidno polje.
postoji teorija da je to nekad bila planeta koja je unistena posto po matematickoj formuli polozaja planeta, na tom mestu fali planeta i da je to polje asteroida ostatak te planete.

e sad..moja teorija je da kao sto su englezi imali zatvorenicku koloniju u australiji i tamo slali svoje krimose, tako smo i mi bili zatvorenicka kolonija za tamo neku naprednu civilizaciju i onda se nesto desilo sa tom planetom i eto belaja, od cele civilizacije ostali zivi samo krimosi na zemlji :)
i otud tolika zelja za ubijanjem i zlocinima kod ljudi ili sto bi ti rekao..zlo, patnja i smrt

za jos versko istorijskih price zapratite moj kanal :D
 

Back
Top