Znaš kako reče Hičens... kad vidiš te zelote kako arlauču o porodici i tradiciji i veri itd, samo se zavališ i čekaš momenat kad će da se ispostave kao degenerici.
Sta te briga sta ko arlauce?
Svako zivi svoju pricu.
Znas ono "kad vidim ko sve ide u crkvu/ se vencava/ ima decu..." dopisi...
Ljudi zbog sebe sve rade, tj. trebalo bi da rade, a ne zbog "sta ce ko reci"... Sta ima da cekas da se ispostave kao degenerici..? Sta se to tebe tice?
Savrseno me briga ko se sve ne vencava, a ovamo zivi licemerno.. Brak, vreme, zivot su ono sto od njih ucinis. Zivis zbog sebe.
 
Sta te briga sta ko arlauce?
Svako zivi svoju pricu.
Znas ono "kad vidim ko sve ide u crkvu/ se vencava/ ima decu..." dopisi...
Ljudi zbog sebe sve rade, tj. trebalo bi da rade, a ne zbog "sta ce ko reci"... Sta ima da cekas da se ispostave kao degenerici..? Sta se to tebe tice?
Savrseno me briga ko se sve ne vencava, a ovamo zivi licemerno.. Brak, vreme, zivot su ono sto od njih ucinis. Zivis zbog sebe.

Dobro Ljubice
 
Najbolje mi je kad čujem oženjene ili udate ljude/žene koji se krešu sa strane sve u 16 kako pričaju o porodičnim vrednostima i braku.
Oni dakle to doživljavaju kao čisto socijalnu ustanovu, ništa više. Ali se osećaju ponosno što su u braku što imaju decu, kao da su postigli ne znam kakvo postignuće u životu. Kako je to plitko. I još dele savete. I na insta i fejsu su svi nasmejani, cela porodica divna. Da ih vide ljudi hahaha:lol:

A i svi oni mučenici koji odavno još ne vole svoje partnere, ali ostaju jer nemaju drugi izlaz. I ne žele ni prevaru da vrše jer ih grize savest. A ljubav davno prošla. No, ne grize ih savest da svi redovno kradu i kraduckaju, podmićuju i ostalo što se kod nas radi. Nego, eto ovo je neka porodična vrednost , pa da je imaš.
To su ljudi, sa kojima ja ne pijem kafu, ne druzim se, cak i ne caskam na ulici... Nisu takvi ljudi upropastili i obezvredili instituciju braka, vec tranzicija vrednost, nespremost na kompromise, o cemu je bilo reci ovde, sebicnost, samozivost, razvrat, bezobrazluk i nepostovanje svake vrste.
 
No, tek danas je to glupo. Tako da... uzimaju se u brak jer je ona do zuba u trudnoći da ne bi imali kopilad? Sad kao da ste me prebacili u neki prethodni vek, potpuno sam u čudu. I sama se nisam htela udati kada sam bila u drugom stanju, zaboga, boli me uvo za brak. Bitno mi je bilo da smo svi živi i zdarvi. Dala sam samo deci prezime oca jer je to kod nas uobičajeno. I naravno da niko u školi ne zna da li su deca rođena u braku ili ne. Čak otkrila sam na poslednjoj proslavi, da većina roditelja dece uopšte nisu u braku.
Ma lupio ovaj pa ostao živ, niko neće nazvati dete kopiletom jer mu majka i otac nisu venčani u opštini ili nisu pravili svadbu.
 
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.
Nema tu nekog racionalnog razloga
Obožavali smo se
 
Ne znam da li izjednacise brak i vanbracnu zajednicu u pogledu nasledjivanja partnera? Ako jesu, onda brak nema neke prakticne prednosti, a razvod je jedna emotivno i svakojako komplikovana procedura. Da, procedure postoje oko imovine i dece i kod vanbracne zajednice, ali to je prakticna strana, nema onog na sudu - **rva me varala i sl. prljavi ves.
 
Ne znam da li izjednacise brak i vanbracnu zajednicu u pogledu nasledjivanja partnera? Ako jesu, onda brak nema neke prakticne prednosti, a razvod je jedna emotivno i svakojako komplikovana procedura. Da, procedure postoje oko imovine i dece i kod vanbracne zajednice, ali to je prakticna strana, nema onog na sudu - **rva me varala i sl. prljavi ves.
Drugarica mi je advokat, te shvatih od nje koliko je komplikovano dokazivanje zajednicki stecene imovine u vanbracnoj zajednici.. Natezanja sa svedocima, da su, od kad su ziveli zajedno...
 
Pa to jeste, posebno u Srbiji gde npr kao podstanar najcesce ne sklapas ugovor sa stanodavcem.
Zato sam i rekla... Ako smo ljudi, sve moze... A sta ako nismo? Tu je zakon.
Ako bismo sticali nekretninu u vanbravnoj zajednici, tako sto bih ja preuzela depozit i kredit na sebe i racune, a druga strana sve ostalo, zelela bih da se zakonski regulise pitanje zajednicki stecene imovine. Ako nemate nista imovinski zajednicko, ne sticete u zajednici, nemate dece, zajednica se lako rastura, ako nije funkcionalna. A sta ako krenu prevare, ljudi se otudje, a ima se sta podeliti, pri cemu sporazumnog dogovora nema?
Ljudi ovde ili su klinci studenti ili nisu imali nikakvo iskustvo sa sticanjem i roditeljstvom. U sirotinji se nema sta ni podeliti, tako da u Srbiji to i moze lepo funkcionisati, nemamo nista, delimo tekuce racune, slazemo se dok se slazemo...
 
jednom sam bila na nekom predavanju Vesne Pesic i sad potegli mi temu gej brakova, a ona ce na to - ma kakvi gej brakovi, ja stvarno ne razumem sta ce nekome brak :lol:
To sam čula još pre 20tak god od nekog, kažu poznatog, engleskog homoseksualca. On je baš pričao u smislu kakvi su to ovi novi homoseksualci pričaju o stvarima od kojih smo mi nekada hteli da pobegnemo.. (misli i na brak). U smislu to je nekada bio pokret i za bežanje od mejnstrima.
 
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.
Odgovor na tvoje pitanje je da je bracna zajednica proizvod milenijumskog iskustva.
Pravila uopste sluze na dobrobit naroda.
Ko ih olako shvata, nestaje.

Zato Brahmani naizust uce vedske himne.

Zato plodni nastavljaju da postoje kroz plod, a jalovi nestaju u jalovosti
 
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.
Bolje rob nego grob. 😂
 

Back
Top