Slazem se i stvar iz kog ugla se gleda.
Lepo je biti samostalan.
Radis sta hoces i provodis se sa kim god hoces.
Skupa je to cena,
U starosti si sam-a !
Ma, šta lupaš? znaš ti da je to skupo. pa zamisli da ljudi imaju raznh mogućnosti u životu, nije stvarnost tako dosadna ni stereotipna.
Veruj mi da se nadje.
Ajde da ti verujemo haha
Slazem se.,ali to samo kao krajnja mera ako se ne nadje.
Zato ne treba nikada odustati od pronalaska idealnog partnera.
Sa decom ili bez dece.
Idealni partner? wtf?
 
Svima je jasno da ovo trenutno nista ne valja. Nema 10% porodica koje funkcionisu normalno. Sve neke svadje, razvodi, varanja, neslaganja...toliko djece ispasta prvo zbog roditelja, pa zbog loseg sistema i siromasne/neuredjene drzave, toliko patnje i bola, zasto?
 
Sta se fatas za mene licno? Ako cemo tako, ti uzimas alimentaciju bivsem, jer ti je naravno potrebna, a pominjala si da bi ti sama radjala.

Pa odakle? Obavezno zakon da se uvede kao pomoc samostalnim sposobnim feministkinjama kojima ce drzava novcem ostalih gradjana pomagati u odgoju djece.
A ti bi sastavljao testove i pregledao ih ? :lol:
Hej, kontrolišući, ajd ne širi više te ideje, barem ne ovde
ima drugih pdfova :lol:
 
Sta se fatas za mene licno?
Jer ti lično pišeš
Ako cemo tako, ti uzimas alimentaciju bivsem, jer ti je naravno potrebna, a pominjala si da bi ti sama radjala.
Da sam dobila dete od spermodonora sigurno bih sve sama plaćala, nego ko drugi?
Pa odakle? Obavezno zakon da se uvede kao pomoc samostalnim sposobnim feministkinjama kojima ce drzava novcem ostalih gradjana pomagati u odgoju djece.
Žena koja želi sama da dobije dete uopšte ne mora da bude feminista. To je kako da ti kažem, današnje vreme u kojem živimo i u kojom postoje razne slobode zagarantovane zakonima.
 
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.
Da podsetim o cemu je tema. :)

A sve se svelo na pljuvanje braka i vredjanje i tracanje ljudi koji u brak udju.
I Primi kao ekstrem sa druge strane. Kao da kontrira samo da bi kontrirao.

Zasto ste usli u brak?
 
Ma, šta lupaš? znaš ti da je to skupo. pa zamisli da ljudi imaju raznh mogućnosti u životu, nije stvarnost tako dosadna ni stereotipna.
Zivi bili pa videli.
Pitacu te ponovo.,da ne kazem za koliko godina😉
Ajde da ti verujemo haha

Idealni partner? wtf?
Pa Ja sam autoritet😉
Jasno i precizno sam opisao u predhodnom postu.
Vredim mnogoo😁

Slusaj malo? wtf?

A mogao bih i poneku sliku da stavim ako si nepoverljiva..😉
 
Jer ti lično pišeš

Da sam dobila dete od spermodonora sigurno bih sve sama plaćala, nego ko drugi?

Žena koja želi sama da dobije dete uopšte ne mora da bude feminista. To je kako da ti kažem, današnje vreme u kojem živimo i u kojom postoje razne slobode zagarantovane zakonima.
Zasto dozivljavas mene kao nekog Hitlera ili djavola koji vama ostalima prijeti sa - 'e vidjecete sta cu da vam radim'?

Necu ja biti taj koji ce praviti test ili citati rezultate pa ocjenjivati i odlucivati, ja sam da podrzim ideju ako bude trebalo.

Odakle ti pare da sve sama placas? Zasto mislis da bi tvoja djeca u tom slucaju imala bolji ili jednako kvalitetan zivot u poredjenju sa djecom koju stvarno imas sa bivsim?

Odakle znas da ne bi posustala na tom putu tezine pa pocela da se drogiras a djecu ti uzela drzava i dodijelila ih drugoj porodici jer ti nisi sposobna da ih podignes?
 
Odakle ti pare da sve sama placas? Zasto mislis da bi tvoja djeca u tom slucaju imala bolji ili jednako kvalitetan zivot u poredjenju sa djecom koju stvarno imas sa bivsim?
zaradila.
Odakle znas da ne bi posustala na tom putu tezine pa pocela da se drogiras a djecu ti uzela drzava i dodijelila ih drugoj porodici jer ti nisi sposobna da ih podignes?
Mnogo se tu nešto misli... život je kompleksan. Nekad neko dete iz super porodice pa ispadne ološ, a nekada neko dete bez roditeljskog staranja, iz doma, pa bude uspešno i za primer svima. Život se ne može tako predvideti i ne treba. Žene već sa skoro 40 godina, kada su blizu biološkog kraja za decu, već poznaju svoje mogućnosti, nisu neke klinke koje ne znaju šta će sa sobom. Odgovornije su same više od mnogih mlađih parova koji su "na vreme" dobili decu. Toliko od mene na ovoj temi.
 
Ljudi imaju razne razloge zbog kojih stupaju u brak.
Da ne nabrajam.
U brak kao instituciju -ne verujem.
(pogotovu ne u papire)
Ne znam da li bih mogla sa nekim 24 sata da budem.
Mislim, jesam jednom i nije bilo loše.
Ali mislim da to više ne bih mogla.
Jedino da me baš nešto redovno klepi ,
Ali čisto sumnjam.
Podržavam ljude u braku , naravno i ne mislim ništa loše o tome.
Neko se u tome pronađe, odgovara mu , sve je to ok.
 
Žene već sa skoro 40 godina, kada su blizu biološkog kraja za decu, već poznaju svoje mogućnosti, nisu neke klinke koje ne znaju šta će sa sobom. Odgovornije su same više od mnogih mlađih parova koji su "na vreme" dobili decu. Toliko od mene na ovoj temi.
Takodje imaju mnogo vece sanse da rode bolesno dijete ili da im sama trudnoca mnogo teze padne kao i da nastupi smrt prilikom porodjaja.
 
https://m.cdm.me/hronika/niksicanka-ranila-ljubomornog-muza-nozem-pa-ga-odvezla-u-bolnicu/

Nikšićanka ranila ljubomornog muža nožem pa ga odvezla u bolnicu.

Iako je slučaj završio u policiji i podizanjem optužnice protiv Ranke za pokušaj ubistva, zahvaljujući oprostu i ljubavi bračni par Todorović nastavio je da živi pod istim krovom.

“Ona je pristala da se pomirimo, a ovaj događaj nas je još više zbližio “, kazao je Goran u istrazi.

Uzas, zamisli ti to. Pa da je bilo adekvatnih testova ovi ne bi ni stupili u brak niti bi im bilo dozvoljeno razmnozavanje.
 
Pa zato ti nemas srece.
Ne slusas sta ti se kaze i uvek biras pogresnog!
A cemu ti sluzi forum.
Valjda da bi nesto pametno naucila.

Koliko puta treba da ti se kaze da ljubav ne postoji❗
Postoji samo (postovanje)
iz koje nastaje i radja se ta Ljubav.
Ako se ima te paznje i briga prema nekome sa kim zivis onda evo i te ljubavi i srece.
Brak i ljubav prema partneru trazi zrtvu!
Hvala Bogu Ja sam taj sklad i dogovor sa partnerom nasao pre stupanja u brak.
I ako nece tako onda ne moze nikako..!
Za najmanju sitnicu i zanemarivanje partnera i razne budalastine za oboje vazi isto pravilo.
Ima da se polozi racune jednom prema drugom i objasni gluposti takvog ponasanja !

Sve drugo vodi u propast, mrznju i nepoverenja jednom prema drugom kad tad.

Ja sam sada srecan covek i pronasao sam sav taj sklad i lepotu zivljenja, a nepostovanje jednom prema drugom sveo na 0-tu toleranciju !

Ali to sam Ja !




Neiskusni su i neznaju za lepotu zivljenja.
Meni je uvek lepo pa makar nemao nista u nekoj zabiti.
Molim Boga samo za zdravlje.


E tu se slazem sa tvojom konstatacijom.
Da nadju nekog Pouzdanog!
Sve drugo nebitno.

Veruj mi na rec da ta Ljubav nece nikada nestati ako se ima paznja i postovanja jedno prema drugom.

Tako je..
Upravo tako!
Na pocetku svakog odnosa, prijateljskog, poslovnog, ljubavnog, uvek prvo dodje POSTOVANJE. To je i zadnje sto ostaje medju ljudima, kada ljubavi vise nema. Ako postovanja nema, nema ni odnosa, koje god da je on prirode.
Velika rec, vazan pojam.
Jednom ni je jedna osoba rekla, mozes da me ne volis, ali moras da me postujes. Mnogo godina je proslo dok nisam shvatila koliko je ovo tacno.
Ljudi ne mogu da se vole, a da se ne postuju, ali mogu da se postuju a da se ne vole. Zato rekoh da je na pocetku svakog odnosa postovanje, a ono je zadnje sto medju ljudima ostaje ili treba da ostane.
 
Ne razumem.
Ja zelim da te postujem, to je moja odluka, dakle tvoje vreme, tvoj trud, tvoju rec, tvoj dogovor. Ne kasnim, ne lazem te, ne iskoriscavam, postujem dogovor, ne kinjim te, postujem tvoj prostor, imovinu, predmete, koji ti pripadaju, postujem tvoje granice. Ako dodjem do toga da to ne zelim, to samo znaci da je druga osoba bezobrazna i ne uzvraca ove elementarne stvari, pa ja samo odem. Ne znam da li ljudi razumeju znacenje pojma postovanje.
To je elementarna stvar u svakom ljudskom odnosu.
 
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.
najvaznije: sigurnost za potomstvo, da deca imaju maksimalne uslove za razvoj a to mogu obezbediti samo mama i tata ako zajedno zive.
Sve ostale "moderne" varijante nekakvih zajednica je samo Rotschildova propaganda unistenja porodice i stvaranje uslova da je svaka jedinka sama, usamljena, bez mogucnosti da joj neko pomogne, da se eventualno organizuje po pitanju kritike politicarima,..........SAMA CINJENICA DA BEZBRACNA VARIJANTA ZAJEDNICE MUSKARCA I ZENE DOLAZI SA ZAPADA, JASNO JE DA JE USMERENO PROTIV OPSTANKA CIVILIZACIJE, LJUDSKOG RODA.
Treba se svim sredstvima boriti protiv unistenja medjuljudskih odnosa, jer medjuljudski odnosi su fundament razvoja civilizacije i egzistencije ljudskog roda.
 
E ali postovanje se zasluzuje i ne treba niko da ti kaze da ga moras ili trebas postovati.

To su meni roditelji govorili kad sam bio mali, klise fraza.
To je greska. Nepoverenje i nepostovanje od samog starta. Zasto to sumnjicenje? To nije lepo. Ko voli da ga se od starta gleda podozrivo, sa sumnjom i kao da prema tebi ima lose namere? Od toga nista dobro ne moze da izadje.
Postovanje i poverenje se daje u startu. A posle kako nam bude.

Mene su tako ucili.
Ako si dobar covek i druge odmah tretiras kao da su i oni dobri. Uvazavas ih kao osobe.
 
najvaznije: sigurnost za potomstvo, da deca imaju maksimalne uslove za razvoj a to mogu obezbediti samo mama i tata ako zajedno zive.
Sve ostale "moderne" varijante nekakvih zajednica je samo Rotschildova propaganda unistenja porodice i stvaranje uslova da je svaka jedinka sama, usamljena, bez mogucnosti da joj neko pomogne, da se eventualno organizuje po pitanju kritike politicarima,..........SAMA CINJENICA DA BEZBRACNA VARIJANTA ZAJEDNICE MUSKARCA I ZENE DOLAZI SA ZAPADA, JASNO JE DA JE USMERENO PROTIV OPSTANKA CIVILIZACIJE, LJUDSKOG RODA.
Treba se svim sredstvima boriti protiv unistenja medjuljudskih odnosa, jer medjuljudski odnosi su fundament razvoja civilizacije i egzistencije ljudskog roda.
Sa ovim se slazem. Brak nije savrsena forma ljubavi, ali "ne dozvolite da vam zakon uredjuje brak".. Uredite ga lepse od bilo kog zakona.
Ja sam bila protiv sklapanja braka, nervirala me je ta svecanost, obicaji, brdo rodjaka koje ne poznajem, ali nerviralo me je i samo potpisivanje papira. U pozadini svega toga je, pisem ovo iskrena do koske, moja nesigurnost u sopstvenu odluku da se obavezem nekom, jer brak i podrazumeva neke zakonske okvire..
Medjutim...
Ako su ljudi neljudi, tj. ako se kasnije ispostavi da su neljudi, a sticalo se tokom zajednickog zivota i izrodila se deca, zakonom ce se urediti lakse podela zajednicki srecene imovine. Povlacim, samo ako su ljudi neljudi, pa drugacije ne ide.
Zakonski se koliko - toliko znaju prava i obaveze. Zakon koliko - toliko uredjuje i stiti.
Drugo, deca vole kad se roditelji isto prezivaju, kad su isti kao i svi drugi.
Trece, zasto bih se stalno pravdala recima, "nije mi muz, mi zivimo zajedno" ili "jeste muz, ali se nismo vencali"...

Sto se svadbe tice, sve po dogovoru. Ne dozvoliti da se mesaju dobronamerni ljudi, sujetne svekrve i taste, nasrtljivi rodjaci.. Kao i brak, organizovati vencanje po sopstvenom ukusu. Ako je to u starkama sa 2 drugara, ili parada pijanstva i kica, samo da je to zajednicki dogovor i obostrana zelja.

Ako smo ljudi, lako cemo. Ako nismo ljudi, tu je zakon. Zato sam ja za brak - papir - registrovanje.
 
Najbolje mi je kad čujem oženjene ili udate ljude/žene koji se krešu sa strane sve u 16 kako pričaju o porodičnim vrednostima i braku.
Oni dakle to doživljavaju kao čisto socijalnu ustanovu, ništa više. Ali se osećaju ponosno što su u braku što imaju decu, kao da su postigli ne znam kakvo postignuće u životu. Kako je to plitko. I još dele savete. I na insta i fejsu su svi nasmejani, cela porodica divna. Da ih vide ljudi hahaha:lol:

A i svi oni mučenici koji odavno još ne vole svoje partnere, ali ostaju jer nemaju drugi izlaz. I ne žele ni prevaru da vrše jer ih grize savest. A ljubav davno prošla. No, ne grize ih savest da svi redovno kradu i kraduckaju, podmićuju i ostalo što se kod nas radi. Nego, eto ovo je neka porodična vrednost , pa da je imaš.

Znaš kako reče Hičens... kad vidiš te zelote kako arlauču o porodici i tradiciji i veri itd, samo se zavališ i čekaš momenat kad će da se ispostave kao degenerici.
 

Back
Top