Quantcast

Zasto su Jehovini Svedoci pravi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Koslav75

Zainteresovan član
Poruka
155
pa ne tumacite ga svojevoljno
Zato JS tumace Bibliju uz pomoc Svetog duha
zato ga i znaju celo
a vi ne
to su cinjenice

Da niste ljubomorni na Js ne bi viseli na temama o JS :)
Mozete i vi biti pravi hriscani niko vam ne brani
Nisam ljubomoran, ne visim na forumima, slucajno sam naletio na temu, a sto se mene tice mozes da mislis sta hoces, jedino mi je zao sto jedna osoba nesumnjivo inteligentna ide stranputicom. Reci mi da li si rodjena u porodici JS ili si im pristupila jer te nesto privuklo, da li si ikad bila u pravoslavnoj crkvi, da li si imalo upoznata sa pravoslavnom literaturom, da jesi veliko je pitanje da li bi bila u JS. Da li ti je mozda zabranjeno da citas pravoslavnu literaturu i tumacenje Svetog pisma po Svetim Ocima?
Kroz tvoju diskusiju vidimo naznake gordosti, znas li ko je prvi gordeljivac i ko zeli da mu budemo slicni!?

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Tako je Biblija sama sebe tumaci.
Ali uz pomoc Svetog duha.
Duh svrti vodi coveka da dublje vidi ono sto tamo pronadje pa i razume.
Ali za razumevanje i osvedocemje istine je potrebna pisana rec.
Pise na jednom mestu, da je za nesto da bi bilo potvrdjeno da je istina, potrebno 2 ili 3 svedoka najmanje.
Tako trebamo najmanje dva teksta koji potvrdjuju neko biblijsko ucenje da bismo mogli da kazemo, to je to.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Nisam ljubomoran, ne visim na forumima, slucajno sam naletio na temu, a sto se mene tice mozes da mislis sta hoces, jedino mi je zao sto jedna osoba nesumnjivo inteligentna ide stranputicom. Reci mi da li si rodjena u porodici JS ili si im pristupila jer te nesto privuklo, da li si ikad bila u pravoslavnoj crkvi, da li si imalo upoznata sa pravoslavnom literaturom, da jesi veliko je pitanje da li bi bila u JS. Da li ti je mozda zabranjeno da citas pravoslavnu literaturu i tumacenje Svetog pisma po Svetim Ocima?
Kroz tvoju diskusiju vidimo naznake gordosti, znas li ko je prvi gordeljivac i ko zeli da mu budemo slicni!?
I ti mozes da mislis sta zelis.
ne ada mi na pamet da ljude ubedjujem u bilo sta.
Svi imamo Bozju rec pa je mozemo proucavati.

Ja sma celu Bibliju izucila i znam je.
Pisem Biblijsku istinu.
Ako ti ne odgovara ok.
Citam sve sto me zanima u zivotu.
A svako vidi kroz sebe.
Mozda te tvoja gordost zamagljuje da me vidis ispravno :)

Izucavanje Biblije me je dovelo na pravi put.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Na koji način vam je Sveti Duh dao svoju potvrdu za vaše tumačenje Svetog Pisma?
To je posebna tema ne mogu u par reci o Bibliji.

Samo razumevanje celog pisma je jedna od potvrda toga.
A meni licno dokaz je sto kada sam proucavala Bibliju sa JS
dobijala sam sama od Boga razumevanje Biblije Svetim Duhom.
To se oseca i zna.
Sama sam je mogla citati i razumeti.

Poslednja izmena:

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Pa mislim da si u pravu. Postavio sam joj pitanje o Isusovom silasku u ad za koji ona tvrdi da ne postoji, a u bibliji je opisan taj dogadjaj, ali nema odgovora. Po ovome sto ona prica oni nisu hriscani, mnogo su blize Islamu, njeno shvatanje Isusa Hrista podudara se sa muslimanskim, oni pistuju Isusa kao proroka i poslanika, a to je upravo ono sto ona tvrdi.
Oni su mešavina svih avramovskih religija.
Ujedinitelji :D

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Sta vam to znaci "svedok" i ko je izmislio tu rec ?
Znam sta znaci biti svedok ali u vasoj grupaciji ne :roll:
Zna se sta znaci svedok.

Isaija 43
10 „Vi ste moji svedoci“, govori Jehova, „i moj sluga kog sam izabrao, da biste znali i verovali mi
i razumeli da sam ja onaj isti. Pre mene nijedan bog nije bio načinjen i posle mene neće biti nijednog.
11 Ja, ja sam Jehova, i osim mene nema spasitelja.“

Koslav75

Zainteresovan član
Poruka
155
I ti mozes da mislis sta zelis.
ne ada mi na pamet da ljude ubedjujem u bilo sta.
Svi imamo Bozju rec pa je mozemo proucavati.

Ja sma celu Bibliju izucila i znam je.
Pisem Biblijsku istinu.
Ako ti ne odgovara ok.
Citam sve sto me zanima u zivotu.
A svako vidi kroz sebe.
Mozda te tvoja gordost zamagljuje da me vidis ispravno :)

Izucavanje Biblije me je dovelo na pravi put.
Pa ovo je divno, to je ono za cim sam tragao svih prethodnih godina, treba sam da postanem clan JS i odmah cu znati Bibliju i sve tajne zivota i smrti ce mi biti otkrivene.
Ja iz prethodnih postova uopste nisam vidio tvoje poznavanje Svetog pisma, vec samo citiras neke dijelove, uglavnom vadeci iz konteksta ili tumaceci bukvalno, tako da je moj utisak da uopste ne razumijes to sto citiras.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.