Зашто Срби имају ‘одсечене турске главе’ на грбовима својих градова?

još jednom - sever (ono što će kasnije postati vojvodina + srem i mačva) - 100/150 godina, centralna i istočna Srbija - nekih 200-300, južna Srbija (veći deo koji više nije u državi Srbiji) 400-500 godina

ok?

Nije ok.

- - - - - - - - - -

па види, наша Керки је од Ниш, а Ниш је пао Турцима у руке први пут 1386. година, а коначно је ослобођен 1877. године. значи скоро 500 година.

Upravo to, ali nije samo ni Nis u pitanju.
 

seriously.jpg
 
Најезда Монгола на Европу била је тек неких стотињак година пре Турака, у 13. веку...

они су само протутњали кроз Средњу и Југоисточну Европу, и вратили се тамо у оне степе око Дона и Волге. сад знаш откуд Татари на Криму.
 
немој да се нервираш. лаици диване о хералдици, природно је да ништа не знају.


Јесам лаик, али не диваним о хералдици него о неким историјским догађајима који су такође могли да имају утицај на хералдику, и то не само нашу.
То што тебе твоја стручност спречава да 'диваниш', није мој проблем. Ово је форум а не симпозијум хералдичара.
 
Јесам лаик, али не диваним о хералдици него о неким историјским догађајима који су такође могли да имају утицај на хералдику, и то не само нашу.
То што тебе твоја стручност спречава да 'диваниш', није мој проблем. Ово је форум а не симпозијум хералдичара.

ух ал смо осетљиви :lol:
 
они су само протутњали кроз Средњу и Југоисточну Европу, и вратили се тамо у оне степе око Дона и Волге. сад знаш откуд Татари на Криму.

Нисам те то ни питала, немој да си безобразан. ;)

Протутњали су и кроз Србију, или оно што је касније постало Србија.
 
Турци и остали лојавци ТРЕБА ДА ЗНАЈУ ДА ИМ ОВДЕ ВИШЕ НЕМА МЕСТА ......... да не коментаришем детаље........

Наравно, мрска ми је и сама помисао на Отоманско царство па и саме Турке - тако сам васпитан.
Ова глава на јатагану је једно од учила која су ме тако усмерила.

То је једно.
А сад оно важније :

Треба да смо свесни ( ми Срби )
да како ми доживљавамо Турке - тако нас доживљавају Хрвати
( а можда и други народи из бивше Југе ).

Треба да знамо да би они гинули - али са нама више никада у неку заједничку државу !!!

Антисрпски маркетинг је учинио чуда,
као уосталом и антитурски !
 
Poslednja izmena:
Нисам те то ни питала, немој да си безобразан. ;)

Протутњали су и кроз Србију, или оно што је касније постало Србија.

Сур, нису се населили. прошли су као ураган, као цунами. осталиви су иза себе пустош, ужас и згаришта. али су отишли. имали смо срећу. Руси нису, јер су пали под њихово ропство. но, и нас је стигло наше зло у виду Османлија. .. свако своју чашу жучи и тако то..
 
Сур, нису се населили. прошли су као ураган, као цунами. осталиви су иза себе пустош, ужас и згаришта. али су отишли. имали смо срећу. Руси нису, јер су пали под њихово ропство. но, и нас је стигло наше зло у виду Османилија. тако да свако своју чашу жучи и тако то..

Ваљда је и то оставило неког трага? У историји, хералдици, предањима?
 
tačno, ali je i dalje idiotska floskula koja se ponavlja - ''500 godina pod turcima''

yebali vas turci

Па, малопре ти је речено да су неке српске земље заиста били око 500 година под Турцима.
 
Prvo nemoj da psujes, drugo vidis da jeste 500 godina ponegde i ne budi "neupucen".

neki dublji instinkt mi na njihov pomen uzburka krvcu :vudu:


Па, малопре ти је речено да су неке српске земље заиста били око 500 година

da, makedonija, KiM, istočna crna gora,

i južna Srbija
 
Ваљда је и то оставило неког трага? У историји, хералдици, предањима?

код Марије Терезије ташко. она се сећала победа Еугена Савојског над Османлијама из времена њеног оца, а не Монгола из 13. века.

- - - - - - - - - -

neki dublji instinkt mi na njihov pomen uzburka krvcu :vudu:

:lol:

добро, ал немој да вређаш нашу Пилоло. ни она их не воли :)
 
код Марије Терезије ташко. она се сећала победа Еугена Савојског над Османлијама из времена њеног оца, а не Монгола из 13. века.

Ако су Марија Терезија и Еуген Савојски 'цео свет', онда добро. :lol:
 
Ако су Марија Терезија и Еуген Савојски 'цео свет', онда добро. :lol:

па она је подарила грб Кикинди. зар ниси прочитала у уводном посту. и сигурно није мислила на борбу против Монгола у 13. веку.
 

Back
Top