Zašto se plaća parking ispred bolnica..?

Jasno je da mafija stručnjaka dozvoljava, čak daje dozvole za gradnju na zelenim površinama još od 70tih godina, 66. godine je donet zakon po kome je trebalo donositi Urbanističke planove za sve urbane sredine, mafija seljačkih stručnjaka do 90tih nije donela ni jedan ni generalni ni detaljni urbanistički plan i svi su napredovali, jer ne rade po "komunističkom" zakonu....ali su zato delili "privremene" dozvole po svom nahodjenju i naredjenju mafijaške duboke države....

Jedan termin na hemoterapija traje od pola sta do cak 4-5 sati. Onaj ko je na tretmanu od 4-5 sati, veruj mi, nema teorije da vozi, zapravo i po zakonu mu je mislim zabranjeno da vozi. Mog oca su mesecima vozili sin i brat, vozio sam ga i ja jedan period kad sam dolazio da ga vidim. Doduse to je bilo na VMA gde postoji njihov parking, neogranicen ali se placa. A koliko se secam sve bolnice u BGD ( Gradska, Zemun, Bezanijska kosa i KCS) imaju parkinge na kojima mozes da ostanes duze parkiran, i vise sati.

U shopping mall-ovima je takodje ograniceno besplatno parkiranje, 2-3 sata a visak "pradas" racunom od kupljene robe u mall-u ili placas.
Znam ja to sve, nažalost, vrlo dobro. Klinicki nema tu vrstu parkinga. Moraš da izadjes, pa do trafike da uzmeš papirnu kartu, popuniš... pa kada istekne sklonis je iz kola i ponovo na dalje uplatis SMS-om.

Znam ja to sve, nažalost, vrlo dobro. Klinicki nema tu vrstu parkinga. Moraš da izadjes, pa do trafike da uzmeš papirnu kartu, popuniš... pa kada istekne sklonis je iz kola i ponovo na dalje uplatis SMS-om.
Kako KCS nema garazu? Parkirao sam u njoj prosle godine. Znam da je na njoj radjeno jos pre 15 tak godina ali ne znam kad je otvorena jer niti zivim u Srbiji niti su nam do prosle godine trebale usluge KCS. U cemu je poenta sirenja laznih informacija?

https://maps.app.goo.gl/y2BYwuerKUuigTQR9

Pre neku godinu, kada mi je trebala, nije je bilo.
Vuciceva Srbija nazaduje, kako kazu na N1 i Novoj.

Ozbiljno, gomila novih a potrebnih stvari je u zadnjih 15tak godina izgradjena u tom gradu. Nije bas sve otislo u p.m. kako tvrdi opozicija.

Nisam ni ja znao da je izgradjena iako sam dok sam jos ziveo u BG gledao projekte te garaze, cak sam i trebao ucestvovati u projektu ali sam pre toga napustio i posao i Srbiju.

..a besplatni su ispred šoping centara, ugostiteljskih objekata, kladionica..?
Da li je to normalno ili je to nešto što treba prihvatiti kao realnost?
Nisam siguran da je to baš "normalno".. u bolnice idemo zbog toga što moramo, htjeli mi ili ne.
Da li zbog toga što moramo, trebamo baš zbog toga plaćati i bolnički parking? Da li su bolnice spale na tu 1km - 0.5 eura pa da baš moraju naplaćivati pacijentima?
Ne znam, možda je to i u redu, možda griješim u tom svom nekom mišljenju o tome.. ? :think:
Srbija je CIRCUS COLORADO

..a besplatni su ispred šoping centara, ugostiteljskih objekata, kladionica..?
Da li je to normalno ili je to nešto što treba prihvatiti kao realnost?
Nisam siguran da je to baš "normalno".. u bolnice idemo zbog toga što moramo, htjeli mi ili ne.
Da li zbog toga što moramo, trebamo baš zbog toga plaćati i bolnički parking? Da li su bolnice spale na tu 1km - 0.5 eura pa da baš moraju naplaćivati pacijentima?
Ne znam, možda je to i u redu, možda griješim u tom svom nekom mišljenju o tome.. ? :think:
Због могућих злоупотреба. Не кажем да у потпуности подржавам, али постоје људи који оставе ту ауто и нема их неко време, а простор је потребан онима који довозе некога на преглед или лечење или су ту у посети пацијенту.

Друга ствар, разне здравствене установе су давно изграђене и сада више нема простора око њих да би паркинг могао да се шири и да се повећава његов капацитет, а време у ком су грађене је било такво да није било аутомобила у оволиком броју као што их има данас.

Тржни центри у почетку нису наплаћивали паркинг простор. Могло је бесплатно да се паркира свуда и да се остане неограничено дуго. Данас су бесплатна прва два сата, а остало се плаћа, осим ако купац не потроши неку одређену суму и онда му фискални рачун служи уместо паркинг карте. Испред или испод тржних центара су грађене веће гараже или паркинзи, намерно због купаца, јер власник жели да људи дођу колима и да купе већу количину робе, коју ће касније да сместе у ауто, пошто не могу да је носе у рукама до куће. Због тога ИКЕА има огроман паркинг, као и сви нови тржни центри.

Back