Zašto niko neće da kupi JAT Airways ?!

zato shto je kompanija lesh...

avioni leshevi, stjuardese matore i ruzhne, stjuarti nevaspitani, piloti idu onim sistemom "kad god dosho dobro dosho", pa makar i kasnili 3 sata... eto zato...


ja bi sve to polio benzinom pa garavi sokak...

Ne bih se slozhio s tobom glede stjuardesi, jako su vaspitane i ljubazne.Avioni jesu krsh.
Mnogo vece kompanije pucaju sa dosta boljom eskadrilom od jato-ve i mislim lda jat nemam nikakvu buducnost..osim muzhnje svojih putnika..uzasno su skupi
 
Ne bih se slozhio s tobom glede stjuardesi, jako su vaspitane i ljubazne.Avioni jesu krsh.
Mnogo vece kompanije pucaju sa dosta boljom eskadrilom od jato-ve i mislim lda jat nemam nikakvu buducnost..osim muzhnje svojih putnika..uzasno su skupi

moj poslednji let iz Londona za Bgd je i izgledao ovako....

stuardesa: hocete novine?
ja: hvala, dajte mi blic...
putnik do mene: i meni mozhe politika.
stuardesa: eee, pa ne mozhe to tako....jedne novine za jedan red putnika...
punik do mene: gleda je u neverici...
ja: ozimam dve zadnje strane i ostatak dodajem ovome do mene...
stjuardesa (btw. prenashminkana gospodja u godima): eee tako, tako shta ste vi mislili..svakom po jedne novine.....e p ane mozhe...


stjuart: (prolazi sa kolicima sa pitjem) jeli, shta ce pijesh?
putnik do mene i ja se pogledasmo: nishta.... hvala....


ma da, kako da ne, kulturni..... axa...
 
verzija 1.
i sta je bilo kad si pao sa kreveta i probudio se,

pa nije bre avijon kiosk, a i jake novine ste `trazili`

verzija 2.
sto se vracate iz londona kad ovde ne valja (bar ne jat a jat je deo nas pa onda i mi ne valjamo)

verzija 3. znam coveka koji se jatom vratio zadnjim letom za bgd pred sankcije, nije mu smetalo
 
zato shto je kompanija lesh...

avioni leshevi, stjuardese matore i ruzhne, stjuarti nevaspitani, piloti idu onim sistemom "kad god dosho dobro dosho", pa makar i kasnili 3 sata... eto zato...


ja bi sve to polio benzinom pa garavi sokak...

stjuardese jesu matore,ali nisu sve ruzne i nisu bas sve olicenje iskrene ljubaznosti,ali su ok.
stjuarti(makar je moje iskustvo tako) su uvek nesto dzangrizavi...
a piloti su :heart:

najgori u jatu su oni salterski sluzbenici....
 
moj poslednji let iz Londona za Bgd je i izgledao ovako....

stuardesa: hocete novine?
ja: hvala, dajte mi blic...
putnik do mene: i meni mozhe politika.
stuardesa: eee, pa ne mozhe to tako....jedne novine za jedan red putnika...
punik do mene: gleda je u neverici...
ja: ozimam dve zadnje strane i ostatak dodajem ovome do mene...
stjuardesa (btw. prenashminkana gospodja u godima): eee tako, tako shta ste vi mislili..svakom po jedne novine.....e p ane mozhe...


stjuart: (prolazi sa kolicima sa pitjem) jeli, shta ce pijesh?
putnik do mene i ja se pogledasmo: nishta.... hvala....


ma da, kako da ne, kulturni..... axa...

Verujem ti iz razloga zato sto sam nesto slicno doziveo u mnogo jacim avio kompanijama, znaci neljubaznost stjuardesi nije patent jat-a..a to sto su u godinama ..sta da ti kazem, umesto u avion ti u neki stripbar :)
Shalu na stranu, jat ima veliki problem sa starim avionima i jos veci sa konkurencijom koja je sve jaca i koja polako probija i taj pancir zvan" srpsko nebo"..dokle ce da izdrze ne znam, ali znam da je na shetu gradjana srbije: jer ce morati drzava da ih novcano pomaze+ skupe avio karte( iako svugde u svetu to vise ne postoji)
Ja bih predlozio dve alternative
1: da predju u low cost kompanije i tako zadrze svoje putnike( koje tako brzo gube)
2:da se rasformiraju..prodaju avione i zadrze par komada..cisto radi simbolike
 
verzija 1.
i sta je bilo kad si pao sa kreveta i probudio se,
pa nije bre avijon kiosk, a i jake novine ste `trazili`
verzija 2.
sto se vracate iz londona kad ovde ne valja (bar ne jat a jat je deo nas pa onda i mi ne valjamo)
verzija 3. znam coveka koji se jatom vratio zadnjim letom za bgd pred sankcije, nije mu smetalo

Verzija 4. Tebe ne bi pustili ni na lečenje preko :hahaha:

Definitivno su kao na pijaci a da ne pricam o serviserima koji idu preko aerodroma sa razmaknuta dva prsta do alatnice - da pokaze koji mu kljuch treba :rotf:
Ili kontrolor leta sa kojim sam se vozio pa je malo preleteo preko trotoara i skoro nas pobio u nekom krshu od auta :klap:
Sve bi ja to nogu u dupe, cudi me kako im ovo malo aviona ne popada...
 
Lepo vam je pre vec jedan diskutant odgovorio,jat je trebao biti kupljen za 300 miliona,ali je famozni Dinkic zaustavio prodaju,isto kao sto sad pokusava zaustaviti prodaju NIS-a.
Mene samo zanima ima li gde blesavijeg naroda od naseg da jedan covek unistava srpsku ekonomiju kao Dinkic, a da izade sam na izbore nebi presao cenzus od 5 % i sad takav covek vlada srpskom ekonomijom,zemljo otvori se.
 
Lepo vam je pre vec jedan diskutant odgovorio,jat je trebao biti kupljen za 300 miliona,ali je famozni Dinkic zaustavio prodaju,isto kao sto sad pokusava zaustaviti prodaju NIS-a.
Mene samo zanima ima li gde blesavijeg naroda od naseg da jedan covek unistava srpsku ekonomiju kao Dinkic, a da izade sam na izbore nebi presao cenzus od 5 % i sad takav covek vlada srpskom ekonomijom,zemljo otvori se.

Dinkic je ispao genije u vezi jata i prodaje rusima, rusi nikad ne bi platili 300 miliona za jat..jer jat ne vredi toliko.
"kupovina jata" je bila samo inscenirana igra rusa kako bi se dokopali nis-a za malu kintu
 

Back
Top