Zasto nam Bog pruza iskusenja u zivotu?

Ne pruža ih On. To radimo sami.

Da.
Možda je bolje pitanje zašto dozvoljava situacije u kojima smo iskušani. :)
A odgovor je što živimo u društvu koje smo napravili, a koje je puno različitih izazova za nas.

Iskušavaju nas naše slabosti, mame nas da uradimo ovo ili ono... Nešto od toga i možemo sebi da priuštimo, a nešto nije dobro.
"Sve mi je dozvoljeno, ali ne ide sve na dobro"

Onda kada osvestimo sasvim da nešto za nas nije dobro, onda gledamo da ne upadamo u iste situacije.
 
Ali.. Mi nismo napravljeni kao roboti. Ne verujem u to da se svaka situacija osmišljava. Svet je napravljen, on je tu, a mi ga razvijamo. Planeta nam je "data" na korišćenje. Mnoge stvari se dešavaju po slučajnosti, nema posebne namere. Tako ja mislim. Ali ono što je bitno jeste kako reagujemo, kakav smo materijal.
mislis da iskusenja ni ne postoje nego samo splet okolnosti koje vernici tumace kao iskusenje?
 
zasto mislis da je iskusenje potrebno da bi postao takav?

Pa kako se razvijaju materijali? Napneš neki da vidiš da li će se slomiti. Staviš na njega kiselinu, isprobavaš na razne načine. Ako se slomi tražiš način šta da dodaš, kako da promeniš da bude čvršći.

Čovek je lenj da sam kod sebe menja stvari koje ne valjaju, a i nije svega svestan. A iskušenje pokaže jasno gde smo "tanji"
 

Back
Top