Zašto muškarci lažu?

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
Sada je i zvanično- muškarci i žene lažu.
Razlozi zbog kojih lažemo jedni druge se razlikuju, ali, da, lažemo.
Muškarce ponekad uhvate, ponekad ne……
https://wannabemagazine.com/sedam-razloga-zbog-kojih-muskarci-lazu/


Evo sedam čestih razloga zbog kojih prosečan muškarac laže:

Da zadivi devojku

Ako muškarac misli da u svom životu nije uradio dovoljno da ostavi utisak na devojku,
verovatno će izmisliti neku laž. Ovo može biti laž koja se tiče posla, društvenog života,
oko broja žena sa kojima je bio, kafanskih tuča, putovanja, između ostalog…
Bilo šta što će naterati devojku da priča o njemu sa drugaricama.

slika133 Sedam razloga zbog kojih muškarci lažu




Da ne povredi partnerku

Ako muškarac veruje da će ćutanje o onome što misli sprečiti da devojka bude povređena,
on će se potruditi da ćuti. Kad muškarac voli ženu, on postaje osetljiv na njena osećanja.
Učiniće sve što je u njegovoj moći da ne kaže uvredljive stvari.
Na primer, ako ona kaže da joj se sopstveno telo ne sviđa, on će joj odgovoriti:
“Gluposti. Savršena si takva kakva jesi.”




Da podigne svoj ego

Većina muškaraca ima veliki ego i ako mala laž daje dodatni podsticaj, on će to i uraditi.
Na pimer, ako ga ona pita: “Ko je devojka koja ti je poslala zahtev na Facebooku?”,
on će reći nešto tipa: “Nemam pojma, dobijam mnogo zahteva, teško je ispratiti sve.”




Da izbegne konflikt

Ako muškarac misli da će lažima izbeći konflikt, slagaće.
Ne želi da se uvuče u svađu sa devojkom. Ako će ga laž spasiti užasa, zašto da ne?

slika421 Sedam razloga zbog kojih muškarci lažu





Da nastavi opasan život

Neki muškarci vole da žive uzbudljivo.
Lagali su ceo svoj život i retko kad su bili uhvaćeni.
Oni sada uživaju u tome da se mogu izvući, šta god da su uradili.
Takvi muškarci će nastaviti da ispituju granice, da bi videli dokle mogu da idu.




Potcenjuju žene

Poneki muškarci lažu, jer veruju da žena možda nije sposobna da podnese istinu.
Nekada, i da je istina možda pregruba za nju.
Misle da ako zadrže neprijatne stvari podalje od nje, zaštitiće je od briga.

ljubav4 Sedam razloga zbog kojih muškarci lažu




Ne veruju ženama

Većina mušaraca misli da žene kažu jedno, a rade drugo –
i zato se javlja manjak poverenja. Žene uglavnom žele da znaju o njegovim prošlim vezama,
a kada muškarci otkrivaju svoju prošlost, ljute se.
Zato bi, po mišljenju muškaraca, najbolje bilo prećutati ovakve stvari.
 
Otkrivanje laži kroz neverbalnu komunikaciju
Jasan znak laganja je samododirivanje. Laž generalno izaziva peckanje i svrab u facijalnom i vratnom delu i traži češanje i dodirivanje:
• dodirivanje lica rukom
• češkanje vrata
• pokrivanje usta rukom
• trljanje oka (time se izbegava pogled u osobu koja se laže)
• češanje po nosu (kada čovek laže cirkulacija je brža, krv navire u nos i nos se širi.
To je tzv. „Pinokio efekat”. Pojačan dotok krvi naduvava nos i izaziva peckanje u njegovom vrhu.
To znači da osoba laže, uznemirena je, uplašena i ljuta)
• Znaci autonomnog nervnog sistema (brzo disanje, lupanje srca, često gutanje, znojenje...),
ruke u džepovima, sužavanje i širenje zenica, više treptaja, nakašljavanje, promena boje glasa,
gledanje u stranu ili gledanje preko našeg ramena, rumenilo, vrpoljenje u stolici i menjanje naslona,
besmisleno ponavljanje određene radnje
(na primer, neprestano paljenje upaljača, uključivanje i isključivanje olovke, prebacivanje određenog predmeta sa jednog mesta na drugo)

1649922637009.png

Otkrivanje laži kroz verbalnu komunikaciju
Ako sumnjate da neko laže naterajte osobu da vam ispriča priču u detalje,
a potom nakon određenog vremenskog perioda zatražite da vam ispriča ponovo.
Budite sigurni da se neće setiti svih onih detalja koje vam je ispričala.
Pitajte više puta isto pitanje i tražite nedoslednosti i kontradikcije u odgovorima.
Kada vidite da vas neko laže u određenoj temi, naterajte tu osobu da još više laže postavljajući
joj što više pitanja vezano za tu temu kako biste učinili da joj bude neprijatno.

1649922662894.png


Evo kako još možemo da otkrijemo laž kroz verbalnu komunikaciju:
• odugovlačenje u odgovoru (da bi se dobilo na vremenu kako bi se smislila laž)
• suviše jednostavni ili suviše detaljni odgovori
• nemogućnost da se situacija ili događaj ispriča od kraja prema početku
(osoba koja laže može da opiše događaj i situaciju od početka do kraja, ali ako zatražimo da ispriča od kraja prema počeku, neće biti u stanju složiti događaj hronološki)
• Pozivanje na slabo pamćenje (na ovaj način osoba sebi stvara prostor za manevar,
odnosno unapred stvara atmosferu da ako ispriča priču koja ne odgovara realnosti, on nije lažov već samo ima lošu memoriju i pamćenje)
• Osoba priznaje osećanja, ali laže o tome šta ih je prouzrokovalo
• Priznavanje istine sa preuveličavanjem (na primer , kada devojka pita momka da li se video sa bivšom devojkom,
a on odgovori da ne samo da se video nego se viđaju svaki dan)
• Potreba da se misli o svakoj reči pre nego što se izgovori (vaganje mogućnosti, traženje reči).


1649922714568.png
 
Pa , znamo mi to i bez neta.
Leptirice moja draga, vidim da si među najvrednijima na krsti... postuješ dobre teme... ne videh (možda sam promašila) nigde
temu kako žene lažu - žene... kako se bez pardona uvaljuju u tuđe brakove i veze, a nastavljaju da se slove za verne prijateljice...
Znam da nisu sve žene iste, ali ima ih puno koje nas lažu i zagorčavaju živote i sudbine...
Grlim te...
 
Poslednja izmena:
Leptirice moja draga, vidim da si među najvrednijima na krsti... postuješ dobre teme... ne videh (možda sam promašila) nigde
temu kako žene lažu - žene... kako se bez pardona uvaljuju u tuđe brakove i veze, a nastavljaju da se slove za verne prijateljice...
Znam da nisu sve žene iste, ali ima ih puno koje nas alžu i zagorčavaju živote i sudbine...
Grlim te...
Imam nešto i o ženama..
 
Leptirice moja draga, vidim da si među najvrednijima na krsti... postuješ dobre teme... ne videh (možda sam promašila) nigde
temu kako žene lažu - žene... kako se bez pardona uvaljuju u tuđe brakove i veze, a nastavljaju da se slove za verne prijateljice...
Znam da nisu sve žene iste, ali ima ih puno koje nas alžu i zagorčavaju živote i sudbine...
Grlim te...

upravo se pravi forum samo za taj fenomen :D

malo je i pdf za deciju mastu
 

Back
Top