Зашто људи купују пирате?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne preteruj, Na SBB-u si, znam dobro koje su tamo brzine :P
Osim ako nisi lud pa placas 3000 mesecno :hahaha: :hahaha: :hahaha:

ali ako toliko dajes onda je bolje da kupujes, ionako dodjes na istu cifru a bar se ne zezas sa downloadom, virusima i ostalim djakonijama :rotf: :rotf: :rotf:

Brate paketi su sad duplo jeftiniji, 1mb je za 1350 din, 2mb za 2090 din, a ja sam 5 meseci placao 2090 din za 1mb..sad mi se potpuno isplati. 2048/256 u download = 800mb u 1h (preko rapid premium, full brzina 240kb/s), potpuno se isplati, skinem 24 filma na dan, da kupujem cak i pirat kolko sam skinuo ispalo bi mi bar 15000 :)
 
U pravu je BigMazi.
FlatHome paket koji SBB nudi u ponudi ima i 1024/128 konekciju, za svega 1390 dinara (taj imam u planu cim mi net istekne za par dana). Paket koji sam do sad koristio je FlatHome PLUS (veci upload i dvostruki download u lokalu je znacenje "PLUS"-a) 256/128, cena 1350. Reci da se ne isplati...ionako ne skidam u lokalu...a za upload me zabole.
 
Ako imas rapidshare premium ok, ali za torrent ti treba i upload..u Srbiji je internet dwnload sa upload u razmeri 8:1 ...to i ne funkcionise bas najbolje uvek, nego ajd necu sad o pirateriji bas da se uvlacim jer se ne sme o tome :) Sve u svemu, vredi dati 2500 din sa racunom i imati igru za par sati na svom kompu bez da mrdnes guzu iz fotelje :)
 
ne preteruj, Na SBB-u si, znam dobro koje su tamo brzine :P
Osim ako nisi lud pa placas 3000 mesecno :hahaha: :hahaha: :hahaha:

ali ako toliko dajes onda je bolje da kupujes, ionako dodjes na istu cifru a bar se ne zezas sa downloadom, virusima i ostalim djakonijama :rotf: :rotf: :rotf:

Znaci ja sam lud hvala:sad2:, i nije 3000 nego 2600 sa digitalnom televizijom:heart:3Mb/s odem do wc-a i film je skinut:)Usput Mazi , Markoca imam jednu pozivnicu za SceenAccess imate tamo brdo freelech-a pa ako ocete saljite mail na PM
 
Poslednja izmena:
До неког времена (готово) једина опција за играње на нашим просторима је била пиратерија. Али зашто људи још увек купују пирате, кад пре свега:
1. Оригинали су постали прилично јефтини (барем старији, купио сам доста квалитетних игара за мање од 1000 дин (по комаду) . Кога интересује где, нека ми пошаље пп), али људи купују пирате игара старијих од пет година.
2. Са оригиналима нема проблема око инсталације - нема крека, нема демона, нема алкохола, може без икаквог проблема да се закрпи, грешке су врло ретке, нема вируса, али људи настављају да пиратизују!
3. Пиратерија је криминал.
4. Добро, може се скинути, не мора се отићи до ТЦ-а, или другог продајног места.
5. Разумем и за оне у унутрашњости, немају где да купе.
И, поред свега овога, зашто учествујете у пиратерији?


na svih tvojih 5 , kazacu ti 1 moj razlog zasto :
1. Zato sto je suludo dati 10-50e za igricu koju ces igrati mesec-dva , pa posle toga Rucucle Bin ....

NADAM se da se vecina slaze ....
 
До неког времена (готово) једина опција за играње на нашим просторима је била пиратерија. Али зашто људи још увек купују пирате, кад пре свега:
1. Оригинали су постали прилично јефтини (барем старији, купио сам доста квалитетних игара за мање од 1000 дин (по комаду) . Кога интересује где, нека ми пошаље пп), али људи купују пирате игара старијих од пет година.
2. Са оригиналима нема проблема око инсталације - нема крека, нема демона, нема алкохола, може без икаквог проблема да се закрпи, грешке су врло ретке, нема вируса, али људи настављају да пиратизују!
3. Пиратерија је криминал.
4. Добро, може се скинути, не мора се отићи до ТЦ-а, или другог продајног места.
5. Разумем и за оне у унутрашњости, немају где да купе.
И, поред свега овога, зашто учествујете у пиратерији?

Ja bih i kupio, ali ne znam gde se prodaju??? Po BGu što sam video prodaju samo starije originale, a u Somboru mislim da nema radnje koja ih prodaje...
Ako neko zna lokaciju radnje u širem centru BGa gde ima dobar izbor originala, nek mi pošalje.
 
pirateriji ne treba da se stane na put u stilu - udri po usima i lomi diskove buldozerom, vec kvalitet proizvoda + popularne cene... cist primer su filmovi na dvd-u: kad su krenule one fore stari kultni filmovi za 99/199 din, zaradili su dobru lovu - sve dok nisu pomislili da ce narod da kupuje svakakvo smece za 99/199 i tu je negde i to puklo... znaci kad bi svaka igra starija od 3-4 godine bila za 500-600, a najnovije za max 1500, mnogo vise originala bi se prodalo, a i zaradilo...
posledica ovolike piraterije ne samo kod nas nego i u svetu je da ce se sve manje praviti igre za pc a sve vise za konzole, a igre na konzoli su cesto kao novi holivudski filmovi, gomila fenomalnih efekata bez dobre price, atmosfere, ideje.
ja licno cu da kupim original morrowind prvom prilikom, pogotovu sto neko rece da je kupio za 799 dindzi, cisto iz postovanja prema likovima koji su ga napravili. za ostale igre koje su mi se dopale po ovim cenama jos uvek nemam standard... :)
p.s. ne, nisam mogao krace na ovu vecitu temu
 
Brate paketi su sad duplo jeftiniji, 1mb je za 1350 din, 2mb za 2090 din, a ja sam 5 meseci placao 2090 din za 1mb..sad mi se potpuno isplati. 2048/256 u download = 800mb u 1h (preko rapid premium, full brzina 240kb/s), potpuno se isplati, skinem 24 filma na dan, da kupujem cak i pirat kolko sam skinuo ispalo bi mi bar 15000 :)

tacno, ali ono sta si ti spominjao je 5GB za 4h

da podsetim ;)
zasto da dam 1000 kinte za igru kad mogu 120 ? Il jos bolje, zasto da dam 120 kinte kad cu skinuti 5gb za 4 sati, odgledam 2 filma i uzivam,

je moguce postici samo paketom 3072/384 a on kosta 2700 din ;)

znaci malo si se vise hvalio :D
Ipak skidas samo malo vise od 3GB za 4h :P
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
1. vecina igrica koje izlaze dolaze iz amerike a njih mrzim da vise nema gde!!!
2. zasto bih pomagao bogate da se jos vise bogate???
3. i da hocu da kupim(a to ne zelim) ne bih dao par hiljada dinara ni za jednu igricu ma koliko dobra bila, osim ako nema dobar multiplayer pa da igram online. npr crysis warhead sam preso za 5 sati a on kosta oko 30e i plus kod nas nema da se kupi. i odkad sam ga preso nisam ga ni pipnuo, i zasto da dam pare?!
sto oni nama ne daju pare da kupimo dovoljno jake kompjutere da mozemo da igramo njihove igrice? ja sam dao 300e za pet nove komponente da bih mogo da igram igrice sto izlaze! sve sto oni sad prave to moze da bude i mnogo slabije ali oni to ne smeju da rade zato jer graficke kartice, novi procestori, itd. izlaze skoro svake druge nedelje!
tako da ne zelim i necu da dajem pare na igice sve dok to ne bude maksimalno pristupacna cena za nase prilike! da je nama prosecna plata koliko i njihova ne bi mi smetalo ni malo da kupim, ali posto nije i dok ne bude ista plata, ne pada mi napamet! celom zapadu je tih 30e isto kao nama 200 din.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top