Zasto je problem ako je muskarac preselektovan

MrNapokon

Japageve ne diraj miksetu
VIP
Poruka
64.431
Svako voli da je privlacan suprotnom polu. Zene vole da muskarci bace oko za njom, za njenim najnovijim odevnim predmetom, pa i druge zene da primete.
To joj daje moc, samopouzdanje i izbor.
Kod muskaraca je drugacije. Fiz izgled, kada su muskarci u pitanju, ne igra preteranu ulogu. Igra nesto drugo, a to je preselekcija. To je kada je muskarac u zenskom drustvu, smeju se, vidno je tim zenama lepo u njegovom drustvu, samim tim i ostale zene okolo podsvesno dobijaju signal da je on pozeljan muskarac i tretiraju ga drugacije.
Sta mislite, da li je u redu da muskarac bude aktivan u toj soc/sex dinamici, kako bi odrzavao samopouzdanje i osecao se pozeljnim iako je u ozb vezi?
 
Kod muskaraca je drugacije. Fiz izgled, kada su muskarci u pitanju, ne igra preteranu ulogu.
Игра.

Igra nesto drugo, a to je preselekcija. To je kada je muskarac u zenskom drustvu, smeju se, vidno je tim zenama lepo u njegovom drustvu, samim tim i ostale zene okolo podsvesno dobijaju signal da je on pozeljan muskarac i tretiraju ga drugacije.
Sta mislite, da li je u redu da muskarac bude aktivan u toj soc/sex dinamici, kako bi odrzavao samopouzdanje i osecao se pozeljnim iako je u ozb vezi?
Не јер ће такав мушкарац стално имати искушење да искористи друштво тих других жена и превари ону са којом је у озбиљној вези.
 
Svakoj iole zreloj osobi imponuje da njen/njegov partner odaje tu pozitivnu, pa i malo erotsku vibraciju.

Игра.


Не јер ће такав мушкарац стално имати искушење да искористи друштво тих других жена и превари ону са којом је у озбиљној вези.
Ako zbog toga padne u iskušenje onda veza nije ni održiva.
 
Зашто би се доводио у непотребно искушење?
Zato što su deo života. Ceo život smo u iskušenjima i ona su nam potrebna.

Ako je moj partner okružen ženskim društvom, koleginicama, vole ga, šali se sa njima, zajedno su 8 sati dnevno... jel treba sada da se brinem, budem ljubomorna i u glavi prebiram da li ima nešto više od toga? Zovem ga, proveravam i prozivam? Ne pada mi na pamet! Ukoliko nisam sigurna u njega kao mog partnera onda ni ne treba da budem sa njim u vezi. To ŠBB KBB je gubljenje vremena i energije.

Niko od nas nije klinac, većina ima poslove, kolege, koleginice, često veliko radno okruženje i sada ja treba da dumam glavu svaki dan o tome da li će me on prevariti? Meni je to smešno.
 
Zato što su deo života. Ceo život smo u iskušenjima i ona su nam potrebna.

Ako je moj partner okružen ženskim društvom, koleginicama, vole ga, šali se sa njima, zajedno su 8 sati dnevno... jel treba sada da se brinem, budem ljubomorna i u glavi prebiram da li ima nešto više od toga? Zovem ga, proveravam i prozivam? Ne pada mi na pamet! Ukoliko nisam sigurna u njega kao mog partnera onda ni ne treba da budem sa njim u vezi. To ŠBB KBB je gubljenje vremena i energije.
На њему је да се пази и да смањи било какве потенцијално провоцирајуће ситуације.

Niko od nas nije klinac, većina ima poslove, kolege, koleginice, često veliko radno okruženje i sada ja treba da dumam glavu svaki dan o tome da li će me on prevariti? Meni je to smešno.
Овдје се не прича о радном окружењу већ о намјерном окруживању женским друштвом.
 
Onda sam ja promašila temu očigledno.

Svi smo svesna i slobodna bića. Kada smo u partnerskom odnosu, zrelom, normalnom, sigurno nećemo ići okolo i pecati sa strane, bacati udice ali nećemo ni izbegavati suprotan pol. OK, izbacićemo radno okruženje ali evo npr. društvo, neki izlazak i okruženi smo suprotnim polom i šta sada treba da uradimo? Da sednemo u ćošak i vrtimo čašu pića da slučajno ne bismo došli u neko iskušenje?
 
Onda sam ja promašila temu očigledno.

Svi smo svesna i slobodna bića. Kada smo u partnerskom odnosu, zrelom, normalnom, sigurno nećemo ići okolo i pecati sa strane, bacati udice ali nećemo ni izbegavati suprotan pol. OK, izbacićemo radno okruženje ali evo npr. društvo, neki izlazak i okruženi smo suprotnim polom i šta sada treba da uradimo? Da sednemo u ćošak i vrtimo čašu pića da slučajno ne bismo došli u neko iskušenje?
Izlazite kao par, a ne kao zasebni jedinke.
 
Ovo je baš odlično pitanje!

Ja to malo drugačije posmatram.
Prvo, treba biti jednako za oba pola. Licemjerno je da jedno nešto radi, a partneru nešto prigovara - i obrnuto.
Nema razlike između toga da li žena privlači pažnju privlačnije obučena ili muškarac tako što malo flertuje, ako je to ono što njima pričinjava u tom momentu neku sitnu radost i bustanje samopouzdanja.

Ja to gledam kao neki vid samoregulacije raspoloženja...žena to može činiti tako što se obuče izazovnije, a muškarac tako što flertuje.
Ja razlikujem samoregulacije raspoloženja spoljašnjim podražajima, kao i unutrašnjim promišljanjima iliti doživljajima.
To je navika neke osobe, i neki vid lične sklonosti ka nečemu - da li se čini srećnijim spoljašnjim validacijama ili unutrašnjim doživljajima - ali i to je promjenjivo,

Vecina nas koristi obje metode, samo zavisi u kojoj mjeri, i u kojem periodu života...
 

Back
Top