Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Plus, za RH idealan politički trenutak.
Ali i dalje ima onih koji fantaziraju o nekakvoj "izdaji".
Mislim da su Slobo i Franjo kao glavni igraci znali i planirali sve unapred.
Pljacka je bila glavni prioritet i namiriti 100/200 “familija” sa kojim su se okruzili i koji ce im osigurati podrsku vladavine , a zauzvrat dobiti cash i “titule”.
Prvi je morao da se odrekne RSK, a drugi HB da bi zadovoljili spoljni faktor i odigrali utakmicu do kraja.
 
Mislim da su Slobo i Franjo kao glavni igraci znali i planirali sve unapred.
Pljacka je bila glavni prioritet i namiriti 100/200 “familija” sa kojim su se okruzili i koji ce im osigurati podrsku vladavine , a zauzvrat dobiti cash i “titule”.
Prvi je morao da se odrekne RSK, a drugi HB da bi zadovoljili spoljni faktor i odigrali utakmicu do kraja.
Ma ništa nisu znali unaprijed. To se u hodu dogovaralo. Prioritet je bio ostvarili očekivani politički cilja, a pkjačka je bila usput, jer kud ćeš bolje vrijeme za pljačku od rata.
 
Da, ali Slovenija je prije nas otišla, a mi smo dobili razne SAO i balvan revoluciju.

Referendum u BiH je održan 01.03.1992. a paralelne velikosrpske skupštine su organizovane u oktobru 1991.godine..

To su lovačke priče, koje je i svijet, srećom, poznao kao takve.

Nećemo tako ići, zna se ko je prvi počeo:


"Skupština BiH je, reagirajući na slijed događaja, 15. oktobra 1991. godine donijela Akt o reafirmaciji suverenosti Republike Bosne i Hercegovine."

Šta ti misliš lojavac, da smo mi svi pasli travu?!
 
Nema šanse za tako nešto, pa još da je srpsko.
Zato ima radova i vaših istoricara koji su proučavali pravoslavne crkve u Bosni i Hrvatskoj i došli do spoznaje da su više od pola pravoslavnih crkava zapravo prepravljene katoličke ili na njihovim temeljima izgrađene.
Isto tako za džamije, od Srebrenice do Bihaća, ako su uzeli crkve i preradili ih u islamske bogomolje to je ugrađeno sa katoličkim jer pravoslavnih jednostavno nije bilo.

Ja ne znam kako vama ustašama ne dosadi lagati...

"Rimski papa Grgur XI salje februara 3., 1373. godine pismo u kom kaže da "u krajevima Bosne žive skoro sve šizmatici i jeretici, osim onih koji su milošću božijom preobraćeni", ali takođe i "na granicama Bosne prema Ugarskoj, kao i u mestu zvanom Glaž i u mnogim drugim mestima, pomešano žive kako hrišćani, tako jeretici i šizmatici". Pet godina kasnije daje franjevcima crkvu u Modrušu kod Ogulina koja je "blizu šizmatika i nevernika".

Vidjeti u: T. Smičiklas, CD XIV, 494.; A. Theiner, Monumenta Slavorum I, 336; E. Fermendћin, Acta Bosnae, 40.
 
Ni demokratski ni komunistički ni diktatorski blok zemalja nije vidio ništa pogrešno u odvajanju Hrvatske, ako je to pravo imala ustavom sfrj i narod se na referendumu izjasnio za to, i priznavanju njezine neovisnosti.

Ne znam gdje je tebi zapelo u glavi kad je sve riješeno prije trideset godina.
Baš po Ustavu SFRJ nije imala to pravo!

Član 5. to jasno definiše:

U Članu 5. na 15. i 16. strani piše da je teritorija Jugoslavije jedinstvena dakle, nedjeljiva, kao i da „Granica SFR Jugoslavije ne može se menjati bez saglasnosti svih republika i autonomnih pokrajina”. Dakle, jasno kao dan, prvo nema dijeljenja jedinstvene teritorije, a drugo nema mijenjanja granica bez neđusobne saglasnosti.


Dokle ja to svakoj budali na forumu moram ponavljati, čitate li bilo šta?
 
Ja ne znam kako vama ustašama ne dosadi lagati...

"Rimski papa Grgur XI salje februara 3., 1373. godine pismo u kom kaže da "u krajevima Bosne žive skoro sve šizmatici i jeretici, osim onih koji su milošću božijom preobraćeni", ali takođe i "na granicama Bosne prema Ugarskoj, kao i u mestu zvanom Glaž i u mnogim drugim mestima, pomešano žive kako hrišćani, tako jeretici i šizmatici". Pet godina kasnije daje franjevcima crkvu u Modrušu kod Ogulina koja je "blizu šizmatika i nevernika".

Vidjeti u: T. Smičiklas, CD XIV, 494.; A. Theiner, Monumenta Slavorum I, 336; E. Fermendћin, Acta Bosnae, 40.
Churches_in_Medieval_Bosnia_Map-sr.jpg


Sima ne laže...
 
Hoćeš da kažeš da srpski akademik laže??

Nepristojno je na pitanje odgovarati pitanjem ali dobro, tebi svakako kultura nije jača strana.

Tražimo onda još izvora ako se ovi ne slažu.

Mada, ti tvrdiš da su srpski akademici baš bili ti koji su širili propagandu a sada se pozivaš na njih.

Kako ti kad odgovara naravno, konjušar ostaje konjušar.
 
Poslednja izmena:
Nepristojno je na pitanje odgovarati pitanjem ali dobro, tebi svakako kultura nije jača strana.

Tražimo onda još izvora ako se ovi ne slažu.

Mada, ti tvrdiš da su srpski akademici baš bili ti koji su širili propagandu a sada se pozivaš na njih.

Kako ti kad odgovara naravno, konjušar ostaje konjušar.
Razlika je u izvorima očita..
Ti si se uhvatio citata koji ti odgovara, čovjek je napisao knjigu upravo o tome što ti slabašno pokušavaš dokazati
I ne bilo tko, srpskih akademik, poznati i priznati.
Bukva ostaje bukva, bukvalno..
 
Razlika je u izvorima očita..
Ti si se uhvatio citata koji ti odgovara, čovjek je napisao knjigu upravo o tome što ti slabašno pokušavaš dokazati
I ne bilo tko, srpskih akademik, poznati i priznati.
Bukva ostaje bukva, bukvalno..

Kad pominješ srpskog akademika, člana SANU, kao validan izvor da vidmo jedan post u kojem misliš potpuno drugačije:

.
Sve je to kuhinja SANU, SDB-a Srbije, vrha JNA , Slobodana Miloševića i ekipe oko njega..

Marketinški je sve dobro obrađeno, upakirano u strah od NDH i 1941..

Sve je načisto propalo zbog loše mobilizacije u Srbiji...

Vidiš sada kakav si dvolični konjušar?
 
Nećemo tako ići, zna se ko je prvi počeo:


"Skupština BiH je, reagirajući na slijed događaja, 15. oktobra 1991. godine donijela Akt o reafirmaciji suverenosti Republike Bosne i Hercegovine."

Šta ti misliš lojavac, da smo mi svi pasli travu?!

Balvandžijo, kad se Slovenija odvojila? Kad su stvorene Sao po hr i BiH? Kad se počelo iživljavati po HR?

Daj malo još mitomanije...
 
Lojavac, znaš li čitati ćirilicu?


Председник Скупштине БиХ Момчило Крајишник објавио је крај седнице и српски посланици су отишли из Скупштине БиХ, али је састанак настављен после поноћи 15.10.1991. уз присуство посланика СДА и ХДЗ-а, као и дела посланика опозиције. Они су, без пристанка посланика СДС-а, око 03:00, 15.10.1991. усвојили Резолуцију о суверености Босне и Херцеговине и Меморандум (Писмо о намјерама).[3]

После тог гласања, српски посланици потом су напустили Скупштину, изјавивши да не прихватају њене неуставне одлуке, а у Сарајеву прогласили су стварање Скупштине српског народа у БиХ 24.10.1991. и Скупштина Социјалистичке Републике БиХ се распала.
 
Hahahha, to je samo u tvojoj tintari nelegalno a pogotovu antiustavno, samo još ostatak planete da uvjeriš u to :)

Da te još više zaboli, bas tvoj Slobo je dao legitimitet odvajanju.
Spodobo lojava, pročitaj član 5. Ustava SFRJ.

Član 5.
Teritorija Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije je jedinstvena i sačinjavaju je teritorije socijalističkih republika. Teritorija republike ne može se mjenjati bez pristanka republike, a teritorija autonomne pokrajine — ni bez pristanka autonomne pokrajine. Granica Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije ne može se mjenjati bez suglasnosti svih republika i autonomnih pokrajina. Granica između republika može se mjenjati samo na osnovu njihovog sporazuma, a ako se radi o granici autonomne pokrajine — i na osnovu njene suglasnosti.


Dokle vama neukima postavljati izvore koje ste i sami mogli naći da ste pismeni?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top