Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još više tom krugu pripada Mađarska pa je svejedno podeliše na sve strane posle Prvog svetskog rata (najviše "kolača" dobila je pravoslavna Rumunija) i to u trenucima kad je kultura igrala veću ulogu u politici.

Da su Srbi stvarno pristali to bi se i desilo. Realno zapadu nije bilo bitno da li će postojati nekakva ruralna autonomija uz granicu sa BiH. Njima je samo bilo bitno da Jugoslavija (cela ili podeljena, takođe nebitno) postane prozapadna. Milošević kao proruski, polukomunista je smetao tome. Nisu oni ni Tuđmana voleli zbog nacionalizma samo su ga smatrali manjim zlom.
Ima sjajna emisija na YT o Trianonu. Zamalo da im propadne. Mi jesmo ko sto kolega rece...u pogresnom vozu oduvek...
 
Još više tom krugu pripada Mađarska pa je svejedno podeliše na sve strane posle Prvog svetskog rata (najviše "kolača" dobila je pravoslavna Rumunija) i to u trenucima kad je kultura igrala veću ulogu u politici nego 1995.

Da su Srbi stvarno pristali to bi se i desilo. Realno zapadu nije bilo bitno da li će postojati nekakva ruralna autonomija uz granicu sa BiH. Njima je samo bilo bitno da Jugoslavija (cela ili podeljena, takođe nebitno) postane prozapadna. Milošević kao proruski, polukomunista je smetao tome. Nisu oni ni Tuđmana voleli zbog nacionalizma samo su ga smatrali manjim zlom.

Срби из данашње Хрватске су били на удару католичког прозелитизма од 16-ог в, многи су поунијаћени и покатоличени у прошлости. У Војводини због специфичних околности није било покатоличавања и унијаћења и самим тим однарођивања Срба у већем броју, нешто мало мађаризације је било па тако имамо познате помађарене Србе као што су Шандор Петефи (Александар Петровић), Деме Стојај (Димитрије Стојаковић), Јанош Дамјанич (Јован Дамјанић) итд.

Унијаћење калуђера православног манастира Крка 1648. године
epifanije 2 (7).jpg


Унијати са Жумберка и из околине Загреба на ходочашћу у Кричкама у Далматинској Загори

Римској цркви је циљ да уништи православље западно од Дрине и на томе раде стотинама година. Због тога су се десили Јасеновац и "Олуја."
 
Uglavnom da....ma nemam problem jbga. jem g**** ali me nerviraju...pomalo...opet mantram sbb kbb....i tako...to me sve pogadja....sva ta mantra Krajina vau bau...razmisljam ko sto rece kolega caterpillar...da je bilo krstenog srbina krajisnika politicara i da nije bilo pobune...pa danas bi imali bar trecinu u Saboru. Pa ovi bi presvisnuli. Al ovako jbga.

Da, Srbi bi imali mnogo više poslanika u Saboru Republike Hrvatske.
 
To je bilo nekad ali stvari se menjaju
putindodik-640.jpg


24SI - U Republici Srpskoj osnovano je novo udruženje građana, a po direktnoj direktivi Milorada Dodika kome je cilj da oformi što više nevladinih organizacija i udruženja građana kao ličnu podršku. Kako se saznaje, počela je da radi i novosnovana organizacija pod imenom "Udruženje radnika i invalida rada izbjeglih iz Hrvatske sa državljanstvom BiH". Predsjednik udruženja je Nikola Puzigaća.


Ovo udruženje juče se oglasilo i saopštenjem kojim pozivaju Rusiju i Kinu da organizuju konferenciju na kojoj bi se donijela odluka da se Srbima u Hrvatskoj vrati Republika Srpska krajina.

"Došlo je vrijeme da međunarodna zajednica kazni Hrvatsku i da joj zamrzne napredovanje ka članstvu u Evropskoj uniji", poručuje Puzigaća koji ima potpunu podršku Milorada Dodika.


(24sata.info)

Taj članak je star 15 godina.
 
Шта год ?!

Шта су радили ови што су на власти били прву декаду двадесет првога века .. Продавалаи ЈАВНО и ДРУШТВЕНО задрад приватне и личне зараде
isto što i pre njih, a i posle njih...sada imaš radikale i demokrate u istoj ekipi...niko ništa ne odgovara
 
šta god da je bio...posle smo naebali...evo ga krajnji rezultat
naebo nisi zbog kraljeve odluke vec svoje. ma kakve odluke donosio drugi ... covek se treba drzati ispravnih/pravednih odluka tj. otkazati poslusnost nepravdi.

nismo ustase. zemlja sluzi da se po njoj pisa i serucka.. nasu ljudskost odredjuje odnos prema drugim ljudima a ne odnos prema politickom programu.

pravoslavci, muslimani i katolici pripadaju istom narodu jer imaju zajednicke pretke i govore u istim maternjim jezikom. iz tog ugla gledano njihovo okupljanje u istu drzavu je ispravna odluka. druga je stvar sto uredjenje te dzave nije sluzilo ljudima vec eliti i neznalicama.
 
Poslednja izmena:
naebo nisi zbog kraljeve odluke vec svoje. ma kakve odluke donosio drugi ... covek se treba drzati ispravnih/pravednih odluka tj. otkazati poslusnost nepravdi.

nismo ustase. zemlja sluzi da se po njoj pisa i serucka.. nasu ljudskost odredjuje odnos prema drugim ljudima a ne odnos prema politickom programu.
slažem se..samo mi objasni, kakve sam ja to odluke donosio, da je posledice snosio srpski narod
 
Nacionalisti Hrvati i Srbi misle da se tamo vodio rat za otcepljenje. Tako je vlast u Hrvatskoj servirala Hrvatima i
neki nacionalisti u Srbiji .
Tamo je poceo USTAVNI rat , jedni Srbi su branili prethodni narodni ustav Hrvatske a povampirena ndh je htela nacionalni ustav .I nece to mozda nikad Hrvati reci njihovom narodu , jednostavno im je hrana sukob.
Nema tu nikakvog takozvanog domovinskog rata , ovo sto obelezavaju Hrvati to je bio rat za neo nacionalni ustav .
..........................................................................................................................................................................................
Hrvati su namerno napravili rat i sukobe , pocev od nametanja ustava , preko ndh novca do ukidanja kulturnog identiteta.
Da bi se nastavilo terorom prema srbima u Vukovaru itd .
Pitanje je sad kako je iz jedne opravdane odbrane Srba jer je iz teske tragedije ww2 , nisu imali poverenje u novu
Hr vlast to preraslo u pravi sukob.
 
Poslednja izmena:
slažem se..samo mi objasni, kakve sam ja to odluke donosio, da je posledice snosio srpski narod
pa mogo si se buniti na vreme... recimo. i tako podici nivo svesti.

pljuvti po kralju ili titi zbog zajednicke drzave s katolicima ili muslimanima je samo pokazatelj vlastite unutrasnjosti.

zajednicka drzava je interes svih nas. samo pogledaj koliko je ljudi stradalo i koliko su minorne njene banane posle raspada. a druga je stvar kome je juga bila u korist i kome je bila poligon za lecenje kompleksa. dakle, druga je stvar to sto je bila nepravedna i nakaradna.
 
Poslednja izmena:
E sad , mene Srbina u Srbiji umalo nisu proglasili nekim antidrzavnim elemntom , kada sam naslutio da ce Krajina "pasti".
.................................................................................................................................................................................................
Kada je poceo pad Krajine , prvo kada su (ako se secam ) zoljom pogodili autobus pun HR policajaca, to se nije smelo da desi.
Druga stvar je kada su neke ko zna koje naoruzane grupacije pocele revansizam prema Hrvatima i da ih izgone iz Krajine. I kada su dozvolili neke lopovske strukture koje nisu iz tog dela da se tamo pojave.
Pa to svet nece da trpi , revansizam , pogotovo sto je Krajina mogla biti najvise Autonomna oblast u Hrvatskoj posle medjunarodnog priznanja HR.
Treca stvar , sto vecini izgleda vrlo chudno , je da su Srbi morali u Krajini da imaju dve zastave jednu Hrvatsku i drugu njihovu Srpsku.
To su neke prvobitne politicke greske , a ono sto je glavni pad je fizicka vojna nemogucnost odbrane na tolikom pojasu razgranicenja .
Krivac su Ujedinjene Nacije .I od njih treba traziti svu odstetu.

Sto to neko nije tamo i ovde objasnio , sto je neko dozvolio to , to ne znam.
 
Poslednja izmena:
pa mogo si se buniti na vreme... recimo. i tako podici nivo svesti.

pljuvti po kralju ili titi zbog zajednicke drzave s katolicima ili muslimanima je samo pokazatelj vlastite unutrasnjosti.

zajednicka drzava je interes svih nas. a druga je stvar kome je bila u korist i kome za lecenje kompleksa. dakle, to sto je bila nepravedna i nakaradna.
pa kad već to kažeš...ajde i ja da nešto kažem...1992g, razbila me,,X" posetioci...na jednoj vojnoj vežbi...mene i još dvojicu...ja sam tada bio na straži i prišli su mi likovi u našim uniformama...to nisu bili pripadnici rezervista...te noći su pretukli još dvojicu rezervista iz drugih četa...a šta misliš, šta je bio razlog...zato, što sam pitao jednog generala, zbog čega se dozvoljava ovakvo ponašanje vojske i zbog čega se ne čuva artiljerijska i raketna municija na drugi adekvatniji način...na sred poljane su bile naslagane gomile municije...sa obližnjeg brda, da je neko ispalio zolju, bar 300 vojnika bi poginulo...to je bila takva anarhija i bezakonje, da to ljudi ne mogu poverovati...JA SAM TO PREDOČIO GENERALU, KOJI JE DOŠAO U POSETU NAMA I ETO KAKO SAM PROŠAO...TO SU MU PREDOČILA JOŠ DVOJICA LIKOVA...PA TE MOLIM, NEMOJ DA PAMETUJEŠ, KAKO SE POJEDINAC MOŽE BORITI PROTIV SISTEMA...može samo pokušavati i ništa drugo
 
pa kad već to kažeš...ajde i ja da nešto kažem...1992g, razbila me,,X" posetioci...na jednoj vojnoj vežbi...mene i još dvojicu...ja sam tada bio na straži i prišli su mi likovi u našim uniformama...to nisu bili pripadnici rezervista...te noći su pretukli još dvojicu rezervista iz drugih četa...a šta misliš, šta je bio razlog...zato, što sam pitao jednog generala, zbog čega se dozvoljava ovakvo ponašanje vojske i zbog čega se ne čuva artiljerijska i raketna municija na drugi adekvatniji način...na sred poljane su bile naslagane gomile municije...sa obližnjeg brda, da je neko ispalio zolju, bar 300 vojnika bi poginulo...to je bila takva anarhija i bezakonje, da to ljudi ne mogu poverovati...JA SAM TO PREDOČIO GENERALU, KOJI JE DOŠAO U POSETU NAMA I ETO KAKO SAM PROŠAO...TO SU MU PREDOČILA JOŠ DVOJICA LIKOVA...PA TE MOLIM, NEMOJ DA PAMETUJEŠ, KAKO SE POJEDINAC MOŽE BORITI PROTIV SISTEMA...može samo pokušavati i ništa drugo
vlastita svest je stvar na prvom mestu. religiozno receno covek treba najvise brinuti o vlastitom grehu/vlastitoj pravednosti.

ako drugi hede govna pojedincu je vazno da ih on ne jede. tj. da ima ispravniji stav od jedaca govana.
takodje je vazno da drugma predoci da to nije cokolada vec izmet. jer kad to ne bi ucinio sam bi bio pokvaren kao i oni.
 
Ne znam za iskrivljenu sliku, ali bi bilo zaista debilno da išta lažem. Po zilionti put, mene zabole kua za nećiju nacionalnost. Zabole me i za vlastitu.
Да, размишља ној са главом у песку, сви ратови у историји су вођени између анационалних типова и довољно је да ти је глава у песку и ти си их размишљајући испод песка све изосуђивао и спречио сукобе. Ове је форум за одрасле, а не за мисице и малу децу.
 
Да, размишља ној са главом у песку, сви ратови у историји су вођени између анационалних типова и довољно је да ти је глава у песку и ти си их размишљајући испод песка све изосуђивао и спречио сукобе. Ове је форум за одрасле, а не за мисице и малу децу.
Ja sam držao pušku za svoju državu, ne za svoju naciju. Ebe mi se za Hrvate u Bosni i Vankuveru.
 
Dugorocno RSK nije imala sanse, od 92 do 95 vi u uzletu, protivnik u padu, HV nove uniforme, puske, americka obuka. Vojska RSK u starim sinjelima i ostacima ostataka Jna zaliha.
Ма Хути у сандалама, чуј "саудијска коалиција" са најбољим америчким оруђемм и оружјем и ови их газе "као плитак поток". Немој да се вадимо, избрукали смо се.
 
verovatno će u istoriji čovečanstva, ostati zabeležen primer...da je predsednik srbije uvodio sankcije sopstvenom narodu...to će se izučavati u raznim ustanovama...pravnim fakultetima...psihijatrijskim klinikama i slično
Нису биле праве и јавне санкције, Умпрофорци су ишли рано на спавање, а конвоји су прелазили Дрину. Цистерне су биле прекривене цирадама. Учествовао сам у обезбеђењу. Не би Република Српска издржала без толико ресурса.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top