Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ono što je sigurno je da bi RH bila pod vrlo velikim pritiskom, i sigurno ne bi mogla nonšalantno uletiti u Oluju kao što je, jer bi bilo "odbijaju mirno rješenje i žele oružjem to riješiti", a ovako su Hrvati odbijanjem od strane Krajišnika dobili odriješene ruke.

Hrvatska bi morala prihvatiti Z4, vrv bi uspela da smanji neke nadležnosti Krajine još u startu a neke kasnije, ali autonomija bi bila realnost. Sasvim sigurno bi uspela da ukine status demilitarizovane zone, HV bi vrv ušla u Krajinu do 2005. kompromis bi možda bio da se formira krajiški puk i da ga čine ljudi iz Krajine itd.
 
Hrvatska bi morala prihvatiti Z4, vrv bi uspela da smanji neke nadležnosti Krajine još u startu a neke kasnije, ali autonomija bi bila realnost. Sasvim sigurno bi uspela da ukine status demilitarizovane zone, HV bi vrv ušla u Krajinu do 2005. kompromis bi možda bio da se formira krajiški puk i da ga čine ljudi iz Krajine itd.
Danas je 2020.Potpisano za zajednicu srpskih opstina.Potpisali svi.Postujeli ko?Da su 1995.Srbi potpisali da li bi se postovalo?
 
Кутиљеров план је био прихваћен; онда је Вашингтон дао миг Хрватској да га одбије.
Рекох, шта сам имао, у претходном посту...

RS pod Dejtonskim sporazumom ima veću autonomiju nego što bi imala da je bilo koji dotadašnji plan sproveden.
 
Da su Srbi prihvatili Z4 a Hrvati odbili, tada bi Međunarodna zajednica a možda i Zapad bili na strani Srba po možda prvi put u ratu.

Нема шансе. Западне силе (поготово Немачка и Ватикан) су за Хрвате кад су у судару са Србима и то је константа. Хрвати припадају католичко-аустроугарском цивилизацијско-културолошком кругу и због тога ће их Германи и Ватикан стално подржавати и фаворизовати.
 
RS pod Dejtonskim sporazumom ima veću autonomiju nego što bi imala da je bilo koji dotadašnji plan sproveden.
Ni ovo nije tacno sa istorijske distance,jer plan kontakt grupe iz 94 godine gde se Bosna deli na 51 49 je bio mozda i povoljniji nego Dejton.

U stvari Dejton je i proistekao iz tog plana,prema tom planu bi izmedju ostalog i srpska mesta drvar ,grahovo i ostalo ,odakle su hrvati napali knin s ledja 95 ,pripala srpskom entitetu.

Milosevic je cvrsto nagovarao paljansko rukovodstvo da prihvate taj plan ,ali bezuspesno jer ovi sa pala nisu hteli i tako se na kraju doslo do Dejtona tek u jesen 95 posle pada krajine i srebrenice i rata protiv nato pakta,a moglo se 94 zavrsiti rat u bosni.
 
Sta je netacno?Da se 3 naroda mrze a glume kada se sretnu.
Naravno, nije tacno. Ja npr. sam uvek imao odlican odnos i sa Hrvatima i sa muhamedancima. Bar sto se tice ovde. Preko imam odlicne odnose sa Hrvatima, bar sa onim kod kojih idem. Vani gde god sam se susretao sa doticnima uvek bio postovan. Ne znam, moguce da ti imas drugacije iskustvo.
 
Нема шансе. Западне силе (поготово Немачка и Ватикан) су за Хрвате кад су у судару са Србима и то је константа. Хрвати припадају католичко-аустроугарском цивилизацијско-културолошком кругу и због тога ће их Германи и Ватикан стално подржавати и фаворизовати.
Sve tacno. E sad pitanje za milijun dolara. Gde smo mi tu???
 
Книн је пао у Вашингтону.
Све остало су празна трућања и будалаштине.


To je bilo nekad ali stvari se menjaju
putindodik-640.jpg


24SI - U Republici Srpskoj osnovano je novo udruženje građana, a po direktnoj direktivi Milorada Dodika kome je cilj da oformi što više nevladinih organizacija i udruženja građana kao ličnu podršku. Kako se saznaje, počela je da radi i novosnovana organizacija pod imenom "Udruženje radnika i invalida rada izbjeglih iz Hrvatske sa državljanstvom BiH". Predsjednik udruženja je Nikola Puzigaća.


Ovo udruženje juče se oglasilo i saopštenjem kojim pozivaju Rusiju i Kinu da organizuju konferenciju na kojoj bi se donijela odluka da se Srbima u Hrvatskoj vrati Republika Srpska krajina.

"Došlo je vrijeme da međunarodna zajednica kazni Hrvatsku i da joj zamrzne napredovanje ka članstvu u Evropskoj uniji", poručuje Puzigaća koji ima potpunu podršku Milorada Dodika.


(24sata.info)
 
Naravno, nije tacno. Ja npr. sam uvek imao odlican odnos i sa Hrvatima i sa muhamedancima. Bar sto se tice ovde. Preko imam odlicne odnose sa Hrvatima, bar sa onim kod kojih idem. Vani gde god sam se susretao sa doticnima uvek bio postovan. Ne znam, moguce da ti imas drugacije iskustvo.
Ok evo uvjerio si me da se 3 naroda ne mrze jer ti ne mrzis nikog.Pa i ja kao hriscanin ne smijem da mrzim nikog i toga se pridrzavam.U Zenici sam imao prilike da mi ljudi iskreno ponude neku sitnu pomoc iako znaju da sam Srbin.Ali mrznja 3 naroda je opipljiva.I mrznja je opravdana jer smo puno zla nanijeli jedni drugima.
 
Naravno, nije tacno. Ja npr. sam uvek imao odlican odnos i sa Hrvatima i sa muhamedancima. Bar sto se tice ovde. Preko imam odlicne odnose sa Hrvatima, bar sa onim kod kojih idem. Vani gde god sam se susretao sa doticnima uvek bio postovan. Ne znam, moguce da ti imas drugacije iskustvo.
Dakle ti imaš problem samo sa kolonizatorima i novo došljacima, a ovako kad odeš negde napolje svuda te lepo prime :mrgreen:
 
Sve tacno. E sad pitanje za milijun dolara. Gde smo mi tu???

Ми смо у возу који иде у погрешном правцу. Ако желимо да опстанемо морали би изићи из тог воза и ући у други који иде у неком другом правцу повољнијем за нас, и то под хитно да не буде превише касно ако већ није.
 
Dakle ti imaš problem samo sa kolonizatorima i novo došljacima, a ovako kad odeš negde napolje svuda te lepo prime :mrgreen:
Uglavnom da....ma nemam problem jbga. jem g**** ali me nerviraju...pomalo...opet mantram sbb kbb....i tako...to me sve pogadja....sva ta mantra Krajina vau bau...razmisljam ko sto rece kolega caterpillar...da je bilo krstenog srbina krajisnika politicara i da nije bilo pobune...pa danas bi imali bar trecinu u Saboru. Pa ovi bi presvisnuli. Al ovako jbga.
 
Ми смо у возу који иде у погрешном правцу. Ако желимо да опстанемо морали би изићи из тог воза и ући у други који иде у неком другом правцу повољнијем за нас, и то под хитно да не буде превише касно ако већ није.
Heh.....sjajan odgovor 👍👍👍...zadnji voz Cacak...😆😆
 
Нема шансе. Западне силе (поготово Немачка и Ватикан) су за Хрвате кад су у судару са Србима и то је константа. Хрвати припадају католичко-аустроугарском цивилизацијско-културолошком кругу и због тога ће их Германи и Ватикан стално подржавати и фаворизовати.

Još više tom krugu pripada Mađarska pa je svejedno podeliše na sve strane posle Prvog svetskog rata (najviše "kolača" dobila je pravoslavna Rumunija) i to u trenucima kad je kultura igrala veću ulogu u politici nego 1995.

Da su Srbi stvarno pristali to bi se i desilo. Realno zapadu nije bilo bitno da li će postojati nekakva ruralna autonomija uz granicu sa BiH. Njima je samo bilo bitno da Jugoslavija (cela ili podeljena, takođe nebitno) postane prozapadna. Milošević kao proruski, polukomunista je smetao tome. Nisu oni ni Tuđmana voleli zbog nacionalizma samo su ga smatrali manjim zlom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top