Zasto je "dosadno"?

Konjstatujes ono sto su ti metnuli u glavu. Koliko ima takvih mjesanaca da su prvaci u bilo kojem sportu? Tvoja "ljepota" je fiktivna, isto kao i kod Miroljuba Petrovica koji se zalaze za pse sa pedigreom, a kad ga pitaju da li i mjesanci psi mogu da pobjedjuju on cuti i mijenja temu. Takvi ste vi programirani sa 12kb operativnog sistema.
 
Konjstatujes ono sto su ti metnuli u glavu. Koliko ima takvih mjesanaca da su prvaci u bilo kojem sportu? Tvoja "ljepota" je fiktivna, isto kao i kod Miroljuba Petrovica koji se zalaze za pse sa pedigreom, a kad ga pitaju da li i mjesanci psi mogu da pobjedjuju on cuti i mijenja temu. Takvi ste vi programirani sa 12kb operativnog sistema.
Skoro je istina da su nesto metali celom svetu u glavu, meni je vaznije sto vama nista nisu metali, cista nepatvorena priroda homo(fa)sizikusa..
 
To sto nisam sebicni egocentrik rasista, ne znaci da mrzim sebe, naprotiv, mislim da ljudi kao sto si ti najvise mrze sebe.

Pa zar nisu najljepsi? Dovoljno je okrenuti se oko sebe i konstatovati



ne, pazi... sebicluk egocentrizam rasizam, sve su to logicni evolutivni mehanizmi i u tom kontekstu on je u pravu a ti si batice inferiorna anomalijica kojoj je sudbina da njome brisu daske istorijske pozornice.

no dobro, kao utehu imas nedostatak kichme prerusen u privid moralne superiornosti. i to je nesto.

salim se, nije.
 
Zato što je čovek oslobođen sveiscrpljujuće borbe za opstanak putem tehnologije te našao sebe suočenog sa bedom i apsurdom sopstvene egzistencije.

Primitivcu će biti dovoljan sport i laka zabava dok će plemenitijem čoveku biti potrebna suptilnija distrakcija.

Međutim, suština je ista.

Pročitajte kratak esej Pitera Zapfea "Poslednji Mesija":

http://belmont.bme.umich.edu/wp-con.../The-Last-Messiah-Issue-45-Philosophy-Now.pdf

Inače pojam "zabava" izvorno znači zaborav.
Slažem se, čitave industrije zabave i milioni (bilo koje valute) su uloženi da bi "se čovek zaboravio" i zabavio.
Ljudi žele da žive večno, a ne znaju šta će sa sobom u subotu popodne.
Međutim, postoje i drugačiji ljudi, kao što je rekla @Indigo3 , mene reč "dosada" asocira na ljudsko biće koje ili iz lenjosti ili nedostatka mašte sedi i bulji u prazno. Mada, ja kada "sedim i buljim u prazno" razmišljam o nečemu, tako da se ne može reći da se dosađujem.
Razumem odlično šta većina ljudi podrazumeva pod "dosadom", ali lično mi nije dosadno nikada.
Imam i previše i mašte i ideja da jedva postižem sve.
 
Досада је бездејност, безсадржајност. Не сјећам се кад ми је задњи пут било "досадно". Заправо имам мањак времена да савладам све што сам зацртао.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Slažem se, čitave industrije zabave i milioni (bilo koje valute) su uloženi da bi "se čovek zaboravio" i zabavio.
Ljudi žele da žive večno, a ne znaju šta će sa sobom u subotu popodne.
Međutim, postoje i drugačiji ljudi, kao što je rekla @Indigo3 , mene reč "dosada" asocira na ljudsko biće koje ili iz lenjosti ili nedostatka mašte sedi i bulji u prazno. Mada, ja kada "sedim i buljim u prazno" razmišljam o nečemu, tako da se ne može reći da se dosađujem.
Razumem odlično šta većina ljudi podrazumeva pod "dosadom", ali lično mi nije dosadno nikada.
Imam i previše i mašte i ideja da jedva postižem sve.
Sve je dobro dok ne dobijes ideju koja nije ostvariva. Tad znanje postaje teret. Da li si ti kriva za taj teret? Nietzsche rece da je filozof mazga koja ne moze da se oslobodi svog tereta. No, da li je ovaj smrdljivi primitivni svijet za koji filozof ima samo gadjenja uopste moguc za bilo kakvu ljudsku ideju?

Znanja ima i previse. Imamo sve mastarije najmudrijih ljudi, a nista nije vrijedilo, niko nije pretvorio rijeci u djela. Tako da mi se ne moraju javljati razni mastari, bilo je i boljih prije vas, tako da ste prosto dosadni sa svojim sitnim pokusajima.
 
Sve je dobro dok ne dobijes ideju koja nije ostvariva. Tad znanje postaje teret. Da li si ti kriva za taj teret? Nietzsche rece da je filozof mazga koja ne moze da se oslobodi svog tereta. No, da li je ovaj smrdljivi primitivni svijet za koji filozof ima samo gadjenja uopste moguc za bilo kakvu ljudsku ideju?

Znanja ima i previse. Imamo sve mastarije najmudrijih ljudi, a nista nije vrijedilo, niko nije pretvorio rijeci u djela. Tako da mi se ne moraju javljati razni mastari, bilo je i boljih prije vas, tako da ste prosto dosadni sa svojim sitnim pokusajima.
Što baš mene nađe da citiraš za primer?
Tebi je, dečko, dosadnoooo i to je toliko očigledno.
Sem toga, sebe stavljaš na neki pijedestal i drsko se porediš sa slavnim ličnostima kroz istoriju, ne stojiš na Zemlji već lebdiš u nekim svojim svetovima....ako sebe tako vidiš, nisi esencijelan nego šizofreničan. Proveri ti prvo svoju dijagnozu i nauči da se izražavaš lakonski, pa posle ćemo o mašti.
Ti nemaš osnovnog pojma o Ničeu- on je rekao da je "čovekov unutrašnji svet daleko veći od stvarnog", što upravo znači da ljudska inteligentna bića imaju maštu, koju TI podcenjuješ .
 
Da, ja cu prebaciti odgovornost na "unutrasnji svijet", i sve sto mi preostaje je masta. Tako da sam predprogramirana i ovako i onako. Sve ostalo je arogancija,i cemu uopste volja. Opusteno, bez naprezanja truda pravca. Ako koja ideja iskoci iskoci, nije do mene.
 
Dosada nije prirodno stanje isto kao bolest.Kada me zaboli zub to je jasan znak da sa njim nešta nije uredu i da treba da idem kod zubara. Isto tako kada mi je dosadno to je jasan znak da nešta treba da učinim u svom životu nešta novo što će da se izgubi taj simptom koji se zove dosada. Ima više vrsta dosade blaža koja obično nestane posle nekoliko dana i ona akutna koja traje duži period i koja može da dovede do nedaj Bože depresije. Mislim da kada osetimo dosadu možemo reći da smo zdravi problem je kada imamo razlog da nam bude dosadno a to neosećamo tada smo verovatno izgubili smisao postojanja i neprimetno klizimo nizbrdo u svakom pogledu.
 
Do
Najdosadnije je to sto se cio svijet povodi jednim uzrokom: sazaljenjem, te je strah postao globalni medijum desavanja. Radimo na iskorijenjavanju siromastva, a unistavamo privilegije spretnim ljudima koji svojom pojavom mogu i one nesretne da ucine sretnim.

Privilegije su uslovi opstanka pojedinih vrsta ljudi i svaka vrsta, recimo pcele, moraju imati privilegiju da skupljaju nektar.
Tako i Evropljani moraju imati privilegiju da ih drugi slusaju, a ne da dolaze kod njih i optuzuju za rasizam, eksploataciju i sl.

Tako i muskarci moraju imati privilegiju da odlucuju, a zene i djeca da slusaju, jer od autisticnog brbljanja niko nece postati sretan.

To je ta negativna selekcija, kad su slabi privilegovani u odnosu na jake. Onda je naravno teze jakima, jer nemaju uslove da zive onako kako im odgovara.
Jaki vise ne moze da se ostvari, dakle, dosadjuje se.

Koliko je mladih momaka koji ne mogu da nadju zenu koja zeli da radja djecu, pa se dosadjuju sami!
"Jak" se ne dosađuje već verovatno oseća nemoć. Jačina je da nađeš način da se izboriš sa "slabijima". Pre će biti apatija nego dosada.
 
Dosadno je jer su zabave sirotinjske, sve je manje lepog i korisnog, sve se gleda kroz pare a para nema..

Bas tako, sirotinja diktira sta ima da se misli, a to je veoma malo, premalo i za osrednjeg covjeka. Jer na kraju, sirotinja najbolje sazalijeva sirotinju, a kad je sazaljenje najvisa vrlina, onda sirotinja lako dolazi na vrh drustva. To se zove negativna selekcija. Kad je Rim kao carstvo raspadalo se, mi smo kao pravi varvari uzeli sazaljenje od njih i sad se raspadamo.
 
Do

"Jak" se ne dosađuje već verovatno oseća nemoć. Jačina je da nađeš način da se izboriš sa "slabijima". Pre će biti apatija nego dosada.

Apatija je kad ovde napises da se drustvo raspada, da su zabave sirotinjske (ustvari sve zabave su sirotinjske, jer u drustvu u kojem se zaista zivi zabava je bespotrebna), a onda ti neko dodje i kaze da si izvan trenda. Dakle, tesko onom ko saosjeca sa sirotinjom!
 
Jednom prilikom rece Kastro ili tako neki juznoamericki diktator "Kakav progres? Ja vidim samo auta i kompjutere."

Sta je dosada? Kad neceg ima previse ili kad neceg drugog nedostaje. Ako se svi zale na dosadu u drustvu, pa jos i na planeti, onda je to problem cjelokupne kulture na planeti.

Kod ratobornih naroda postojale su kazne koje su bile usmjerene na izazivanje dosade. Npr. kaznjeniku bi bio usmjeren mlaz vode na glavu i tako bi duze vremena trpio vodu ili kapanje vode dok ne bi "poludio". Isto se desava ako duze vremena pada kisa.

Dakle, imamo auta i kompjutere, te putovanja i selfije. Mnogo vise od toga nema, jer nedostaje vremena i opcija za nesto drugo. Desio se neravnomjeran razvoj kulture. Ali kako?
Hriscanstvo je zahtijevalo da oni koji vladaju budu sluge, a oni koji sluze da vladaju. Tako se desilo da su vladari postali usluzni, a sluge zavladale, zbog toga se desio veliki odliv ideja u sektor industrije i transporta, a u drustvenom sektoru nastupio je vakum. Ujedno, ljudi su na ovaj nacin zbijeni jedni pored drugih, jer je svijet postao mali, a obilje informacija nas tjera na ideje za akcije, medjutim, posto nisu nikakve akcije sem sjedenja po restoranima i kaficima moguce, ostala je svijest o nemogucnosti razbijanja monotonije. Ostala je svijest o monotoniji posao-kuca-skola.

Sem toga, taj vakum se pokusava ispuniti sadrzajima koji su svojstveni slugama i koji su po pravilu primitivni, te ih se opet mora izbjegavati.


Nacionalni duh samim fizickim zblizavanjem nije potisnut. Jos uvijek se svako drzi svog dvorista, ali po kojem sad vec hodaju stranci. Ni u tom vlastítom dvoristu nema se vremena za ono sto je nekad bilo nacionalno. Od nacionalnog je ostala samo jos uspomena. To jos vise pojacava osjecanje dosade.

Nietzsche je rekao da ce svijet biti natjeran na ujedinjavanje kroz razvoj sredstava transporta, ali je izostalo kulturno ujedinjavanje, jer nedostaju nadnacionalni ljudi od kulture.
I mislim da je u tom kontekstu rekao da ce doci do izumiranja losijih rasa. Dakle, takvih rasa koje nece moci ispuniti vakum koji je nastao. Koje se nece moci odlijepiti od lokalnog i zastarjelog i koje nece znati da proizedu novu aristokratiju, jer jedino aristokratija je ujedno internacionalna i kulturna, sposobna da proizvodi ideje i da vlada, donosno da ih prevede u djelo.

Do tada, sretno nam umiranje iz dosade.
Naravno da je ljudima dosadno kad biraju da im izvor srece zabave i smisla budu kola kuca i putovanja, pa onda kao dete kad uzme novu igracku igra se par dana pa shvati koliko je bio obmanut kao da je to nesto super a u stvari je suplja prica sa kratkorocnom srecom
 
Pomenutu dvojicu ne možemo uvrstiti u "velike filozofe".

Inače, samo jadnik želi da se razmnožava i da produžava sebi život na Zemlji.

Roditi dete je zločinački a u namanju ruku vulgaran čin.

Jadniku, bubašvabi od čoveka je stalo da nanese svoju infekciju (DNK) na svet , da se umnoži, da naniže godine i godine starosti i da u tom procesu smrvi što više isto toliko jadnih bubašvaba-konkurenata.
haha ovo ko ja da sam piso :worth:
 
To ti je kao one dve pilule iz filma Matrix ali problem je sto su svi slabici pa se odlucuju za plavu.

Plava pilula: Ostajes u svom programu. Danas je isto kao i juce. Sutra je predvidivo. Ustaces na isti nacin kao danas, osecas na isti nacin kao dans, radices isto kao i danas, mislices na isti nacin kao i danas.

Crvena pilula: Izlazis iz automatizma. Ulazis u zonu manjeg konfora. Postajes neka druga osoba, neki drugi temperament, neki drugi karakter pa onda postajes cak i druga licnost. Menjas bas sve, cak i svoje pokrete i nacin na koji ces sutra ustati.
 
Dosadno je zato sto nema zlih ljudi koji ce slabicima nametnuti jaram.
Izgubljena ovca ne nastaje samo kad se jedna odvoji od stada, nego kad pastir ode od stada, onda nastaje izgubljeno stado.
Valjda je jasno da je propalica i slabica vise nego ikada. Ko god zivi samo da bi reagovao, rob je i slabic, a citav svijet se posvetio "zabavama" odnosno ropskom reagovanju.
 
Узгајати животиње, камоли људе је досадан посао за све узгајиваче миленијумима уназад.

Када су људи почели да се самоузгајају, онда је свима постало досадно, највише узгајивачима који данас глуме "дијаболичку свецку суперкласу".

Досадан и моћан је дијаболик. Он осмишљава узгојенима привид и виртуелност да им буде мање досадно у оборима

Зато традиционалиста каже: "Краљ је баштован" (мисли се на своју расу, народ, државу, а није сточар) Када су сточари помислили да могу бити баштовани догодила се 1789.г. Тако да је "мит о прогресу" убрзао изградњу фарми и самоузгајање.
 
Poslednja izmena:
Ma kakva dosada meni nije bilo dosadno ni jednog trenutka u zivotu, uvek ima nesto zanimljivo, sto kazu "samo dosadnim ljudima je dosadno". Sta da vam kazem, ima toliko zanimljivih stvari kojima svako moze da se okupira ako aktivira um, toliko misaonog sadrzaja prakticno u bilo kojoj oblasti, e sad sto ljudi ne vole da razmisljaju pa vam je dosadno u tome je problem, kakva crna kultura

Letimican pogled na poruke Dionisa govori da nema pojma, ne zna gde se nalazi decko, mora jos mnogo da radi na sebi
 
Ако се досадно цивилно становништво узгаја на вишем друштвеном нивоу, онда се и деца у породици узгајају на нижем друштвеном нивоу. Приметио сам да м. дете без оца не може бити одгојено само са мајком, тетком и бабом. Али може бити узгојено.

Када се разлети и распукне глобализам и сва та постмодерна цивилног друштва, ко зна какви комплексаши ће бауљати овим светом и изливати своју огорченост.
 
Узгајати животиње, камоли људе је досадан посао за све узгајиваче миленијумима уназад.

Када су људи почели да се самоузгајају, онда је свима постало досадно, највише узгајивачима који данас глуме "дијаболичку свецку суперкласу".

Досадан и моћан је дијаболик. Он осмишљава узгојенима привид и виртуелност да им буде мање досадно у оборима

Зато традиционалиста каже: "Краљ је баштован" (мисли се на своју расу, народ, државу, а није сточар) Када су сточари помислили да могу бити баштовани догодила се 1789.г. Тако да је "мит о прогресу" убрзао изградњу фарми и самоузгајање.

Stocar je svako ko od vukova pravi ovce. A njih prave vec 2000 godina. Koga danas mrze najvise sirom Evrope? Onog koji zivi usamljeno. Onog koji ne bleji u svog bliznjeg kao u sebe samog. Onog koji ne trazi jednakost samo zato sto je rodjen. I onog koji ne zavidi biku koji sjedi na velikim parama.
 

Back
Top