Zašto je brak značajan?

jok :lol:
nisam mislio na to znas dobro i sama.

aj da pokusam
slobodu si imala koliko znam, niko ti nije osporavao moc izrazavanja misljenja koju sloboda poseduje. da li si danas slobodnija no pre 30 godina :lol:
mislim da je stvar regresivno bolna ako malo pametnije i studioznije razmislimo.

deca..nije pitanje dal deca imaju hrabrost da izraze svoj karakter i ono sto ih kolje, vec sam jasno rekao, ucena...ako im se nesto ne svidi a nisu garant razmisljajuca bica sa 12-13 ili tu negde do 15-16, razmisljajuca u onoj meri da su napravili jasnu distinkciju zelja i mogucnosti a nisu jer ih ebu hormoni pa rasturaju..onda sledi njino pravilo sa krvlju koja jurne u lepe obraze sa poznatim, samo podignite glas na mene ili mi zabranite da izadjem veceras, ima da zovem i da vas prijavim za maltretiranje deteta :rotf:

i onda skontas da dete razmislja..cak vise no sto treba... i gledas oko sebe dal ima neka oklagija da mu to razmisljanje svedes na meru da mu okasni jos nekoliko godina kasnije :lol:
Danas sam slobodnija nego juče, a ne pre deset ili trideset godina.
Ima tu i mog doprinosa, ali kolektivnog buđenja svesnosti žena
koje mi pomaže.

Sve to što pričaš su posledice pogrešnog načina života. I nedavno
sam na nekoj temi o tome pisala. Muškarac je prvi izašao iz svog
doma, sa svog imanja i počeo da radi za druge, a žene su samo
sledile. Tu ste jabuku sami i ubrali i pojeli. Lečiti posledice, nema
smisla.
 
Danas sam slobodnija nego juče, a ne pre deset ili trideset godina.
Ima tu i mog doprinosa, ali kolektivnog buđenja svesnosti žena
koje mi pomaže.

Sve to što pričaš su posledice pogrešnog načina života. I nedavno
sam na nekoj temi o tome pisala. Muškarac je prvi izašao iz svog
doma, sa svog imanja i počeo da radi za druge, a žene su samo
sledile. Tu ste jabuku sami i ubrali i pojeli. Lečiti posledice, nema
smisla.
opet me ne razumes :(
ne kazem da si slobodnija zato jer resila da krenes drugim putem u zivotu
kao ni ne poredim dal je neko slobodniji napr u braku ili kao samac

govorim o proklamovanoj slobodi koju je zapad nametnuo istoku i trecem svetu kao izlaz
i samo ono sto im fali da zamene jel kao kolektivnu svest pod kojom su patili...svi postovi se odnose na te aj da kazem
lose propagandne agende kojima se neuhvatljivo ispira svest pojedinaca
a sam zapad nije umeo da se izbori sa pitanjima slobode kod njih napr 1968.

sve ovo sta se danas desava sa redefinisanjem coveka a zene posebno kao nedefinisanog bica
zene koje jel misli da je zena a rodjenjem je bila u stvari nesto deseto
parafraziram reci iz najnovijeg kembridzovog naucnog recnika o ljudima
rezulteti su tih sloboda koje su nam svima uvalili pod formom poklona
ustavri zaboli damoklov mac i razbili porodicu an saatsavne delove
posle sledi sve sto ide i raspad duhovnosti, otudjenost, poraz svih vrlina
generalno apokalipsa duha sa njom i umetnosti i dok se okrenes ono sto si imala i divila se nekad
sad je samo jeftina ljustura

malko sam otisao u off ali razumes me sad nadam se.
 
Meni ovo boldovano nije jasno.
Kako će čovek tada prvi put da se uči šta je zajednica?
Kao da je s Marsa pao.
Nas od malih nogu uče sebičnosti, da budemo bolji od drugih, da imamo bolje patike, telefon...U školi se vrednuju sposobnosti, znanja a o dobroti i milosti se i ne govori. I mi kada odrastemo smojedna sebična osoba nesposonba za život u zajednici, za život za zajednicu. Brak je mesto gre ta sebična osoba treba da se sada uči životu za zajednicu i mnogi na tom ispitu padnu. Kao što vidiš nije potrebno da se padne s Marsa nego da se malo razmisli o rečenom
 
Nas od malih nogu uče sebičnosti, da budemo bolji od drugih, da imamo bolje patike, telefon...U školi se vrednuju sposobnosti, znanja a o dobroti i milosti se i ne govori. I mi kada odrastemo smojedna sebična osoba nesposonba za život u zajednici, za život za zajednicu. Brak je mesto gre ta sebična osoba treba da se sada uči životu za zajednicu i mnogi na tom ispitu padnu. Kao što vidiš nije potrebno da se padne s Marsa nego da se malo razmisli o rečenom
A što ako si tako učen, ne nastaviš da učiš kako i u braku da budeš sebičan?
Da budeš bolji roditelj od nje, da imaš bolju karijeru od nje.
Uopšte te ne razumem. Kako će neko ko je odgajan da bude sebičan, sad
odjednom da se promeni? Kakvu je zajednicu gledao dok je odrastao, takvu
će i da gradi.
 
A što ako si tako učen, ne nastaviš da učiš kako i u braku da budeš sebičan?
Da budeš bolji roditelj od nje, da imaš bolju karijeru od nje.
Uopšte te ne razumem. Kako će neko ko je odgajan da bude sebičan, sad
odjednom da se promeni? Kakvu je zajednicu gledao dok je odrastao, takvu
će i da gradi.
Pa tome i služi vera u Hrista, da čovek uoči da greši pa da se ispravi. Zato je ljudima lakše da budu pravoslavci nego hrišćani, pravoslavlje ne traži promenu čoveka, dovljno je da vodiš ljiturgijski život. jer ako pogledamo deset zapovesti to su uglavnom upustva kako graditi život u zajednici, sebičan će i u braku ostati sebičan
 
Pa tome i služi vera u Hrista, da čovek uoči da greši pa da se ispravi. Zato je ljudima lakše da budu pravoslavci nego hrišćani, pravoslavlje ne traži promenu čoveka, dovljno je da vodiš ljiturgijski život. jer ako pogledamo deset zapovesti to su uglavnom upustva kako graditi život u zajednici, sebičan će i u braku ostati sebičan
Šta ti ovde napisa..
krsti se.gif

Al nek ti pravoslavni hrišćani odgovore, mene mrzi.
 
Danas sam slobodnija nego juče, a ne pre deset ili trideset godina.
Ima tu i mog doprinosa, ali kolektivnog buđenja svesnosti žena
koje mi pomaže.

Sve to što pričaš su posledice pogrešnog načina života. I nedavno
sam na nekoj temi o tome pisala. Muškarac je prvi izašao iz svog
doma, sa svog imanja i počeo da radi za druge, a žene su samo
sledile. Tu ste jabuku sami i ubrali i pojeli. Lečiti posledice, nema
smisla.
Sta je tacno produkt slobodne zene?
Da neko kaze bravo imas karijeru odlicnu?
 
Tibimogao malo da se raspitaš zta crkva uči umesto što pretpostavljaš,crkva uči ono šta je doneo novi zavet a stari je tu radi razumevanja novoga, Novi zavet je Hristovo učenje zato se i zovemo hrišćani.
a šta je to u Starom zavetu bez čega se ne može? I što toliko opširno samo o jevrejima?

Ajde da ne skrećem sa teme o braku. Da li biblija kaže da je brak veza izmedje jednog muškarca i jedne žene?
 

Back
Top