Zašto ima toliko samaca u svetu?

Jedna stvar je propagiranje porodicnih vrednosti. Sasvim druga stvar je nazivati sve ostalo nenormalnim.
pa i nije tako daleko od istine

ako podjemo od toga da je covek drustveno bice i da postoje dva pola kod coveka
i da su ti polovi samostalno nesposobni za reprodukciju kao sto je i proizvod te reprodukcije odnosno dete nesposobno van okvira te zajednice odnosno porodice za opstanak
pre svega za to je potreban covek
dakle
docicemo do zakljucka da je nuznost koju je priroda determinisala uparivanje
odnosno porodica koja je ishod tog uparivanja

znaci da bi uopste postojao covek potrebna je porodica

stoga je sledom logike normalno zakljuciti da je to normalno
kao sto meliot kaze
a logika nas dalje navodi da zakljucimo da je svako odstupanje od normalnog - nenormalno

tako da on nije u krivu
 
pa i nije tako daleko od istine

ako podjemo od toga da je covek drustveno bice i da postoje dva pola kod coveka
i da su ti polovi samostalno nesposobni za reprodukciju kao sto je i proizvod te reprodukcije odnosno dete nesposobno van okvira te zajednice odnosno porodice za opstanak
pre svega za to je potreban covek
dakle
docicemo do zakljucka da je nuznost koju je priroda determinisala uparivanje
odnosno porodica koja je ishod tog uparivanja

znaci da bi uopste postojao covek potrebna je porodica

stoga je sledom logike normalno zakljuciti da je to normalno
kao sto meliot kaze
a logika nas dalje navodi da zakljucimo da je svako odstupanje od normalnog - nenormalno

tako da on nije u krivu

U krivu je.
Priroda je udesila nagon za reprodukcijom i nista drugo.
Porodica je kreacija drustva a ne prirode.
Da je priroda htela da kreira porodicu, onda bi ljudi bioloski bili monogamnga bica.

U svakom slucaju, nazivati nesto nenormalnim sto se razlikuje od licnog misljenja nije lepo ponasanje.
 
U krivu je.
Priroda je udesila nagon za reprodukcijom i nista drugo.
Porodica je kreacija drustva a ne prirode.
Da je priroda htela da kreira porodicu, onda bi ljudi bioloski bili monogamnga bica.

U svakom slucaju, nazivati nesto nenormalnim sto se razlikuje od licnog misljenja nije lepo ponasanje.
evo ti odma demant i prosvetljenje

dete nije sposobno da prezivi uz samo majku
majka koja se porodila tek i doji dete nije sposobna da ide u lov
tako da priroda jeste kreirala porodicu kao zajednicu

tacka


druga stvar ljudi su pre svega razumna bica za razliku od zivotinja
i monogamija ili poligamija nije stvar nagona vec razuma
obzirom da se razumno bice vodi razumom a ne nagonima

tacka 2
 
evo ti i pojasnjenje za licno misljenje


licno misljenje ima svaka budala
sto ne znaci da ce normalno biti nenormalno ili nenormalno normalno

svaka relativizacija upucuje na pocetnu recenicu
i tu se krug zatvara

normalno i dalje ostaje normalno
a nenormalno i dalje nenormalno
 
Ne znam zašto je problem nazvati stvari pravim imenom.

Zato sto je to "pravo ime" samo u opsegu tvog licnog shvatanja.

U opstem drustvenom opsegu, to sto ti nazivas "nenormalnim" je zapravo isto normalno, samo drugacije od tebe.

Nego, da te pitam, otkud sad tolika privrzenost pravim porodicnim vrednostima, a ovamo lozenje na grupne seks zurke? Nesto mi to ne ide jedno sa drugim :)
 
Zato sto je to "pravo ime" samo u opsegu tvog licnog shvatanja.

U opstem drustvenom opsegu, to sto ti nazivas "nenormalnim" je zapravo isto normalno, samo drugacije od tebe.

Nego, da te pitam, otkud sad tolika privrzenost pravim porodicnim vrednostima, a ovamo lozenje na grupne seks zurke? Nesto mi to ne ide jedno sa drugim :)
kolega ja mislim da sam objasnio i stavio tacku na ovu diskusiju

oko normalnosti
 
sto i nije budimo realni neko cudo
obzirom da sam ja najveci strucnjak na polju svih nauka poznatih coveku
a i sire

cenim da cu sad opet uci u mod imbecila jer mi je neizdrzivo i nepotrebno biti svetja u mraku
jer svetja gori a mraka je mnogo
cekacu ipak zoru
a i sire
 
Zato sto je to "pravo ime" samo u opsegu tvog licnog shvatanja.

U opstem drustvenom opsegu, to sto ti nazivas "nenormalnim" je zapravo isto normalno, samo drugacije od tebe.

Nego, da te pitam, otkud sad tolika privrzenost pravim porodicnim vrednostima, a ovamo lozenje na grupne seks zurke? Nesto mi to ne ide jedno sa drugim :)
Slušaj Frederiče, malo iznad si forumašicu Lili Rose navlačio provokativnim porukama, a onda izokola dođosmo do toga da si oženjen. Bolje ćuti, nisi kompetentan da govoriš o moralu. Super si lik i zanimljiv, ali čini mi se da moral tumačiš onako kako tebi odgovara. Takvi ste vi Jugosloveni, lepo sam rekao da ste nepopravljiva sorta. Shvati ovo samo kao dobronamernu kritiku, nemoj da pomisliš ništa loše.
 
evo ti odma demant i prosvetljenje

dete nije sposobno da prezivi uz samo majku
majka koja se porodila tek i doji dete nije sposobna da ide u lov
tako da priroda jeste kreirala porodicu kao zajednicu

tacka


druga stvar ljudi su pre svega razumna bica za razliku od zivotinja
i monogamija ili poligamija nije stvar nagona vec razuma
obzirom da se razumno bice vodi razumom a ne nagonima

tacka 2

Zasto to mora da bude otac? Mislis da je priroda udesila da iskljucivo otac mora da brine o slaboj majki nakon porodjaja, da to ne moze bilo koja osoba? :)

I ne, poligamija i monogamija se opisuje kao bioloska i kao socioloska komponenta.
Biolosko nismo monogamni.
A u mnogim drustvima (dakle, socioloska komponenta), monogamija isto nije imperativ.

Dakle, porodica, onakvom kakvom je ti dozivljavas, iskljucivo je tvoj licni dozivljaj, a ne univerzalno normalna stvar.

A ako mislis da sva drustva i svi pojedinci koji ne dozivljavaju porodicu onako kako je ti dozivljavas, da su nenormalni - onda ne znam sta da ti kazem osim sa srecom sa takvim razmisljanjem 🖐
 
Imam pravo da moderišem diskusiju. Dakle, na ovom ptfu nije praksa da se tako piše polemički. Ljudi pišu šta misle opušteno bez tog negativnog naboja osuda. Ne mogu dugo sad da budem ovde, ali molim da razgovor ide u pravcu izražavanja stava na mekan način.
moderisi diskusiju, imas pravo.

ali nemas pravo da nam kazes gde da idemo, na koji forum da idemo a na koji ne zar ne

ok paula, evo ja cu se povuci sa ovog foruma.

a sto se tice politicarenja (kako si rekla) podseticu te da si tamo imala izuzetan zakljucak , podseticu te...setala si u sloveniji gledala njihov napredak , i povukla paralelu sa nama i nasim proteklim periodom u dvadesetom vjeku, da bi se na kraju zapitala kako je moguce da je dan narod , tj da smo toliko gresaka po same sebe napravili?

u tom grmlju lkezi zjeko. samo sto iza toga stoji britanska masinerija. radi unistavanja slobodarskog duiha jer su oni kolonijalisti vjekovni.


i posto dobro razmisljas i u tom pravcu , ne kopcas se na ledja, ima i ans drugih kloji vide da i dalje titoisticka kuhinja vedri i oblaci. i to ne pustamo niz vodu...

a ti se povuces, jer te to umara... i onda kazes idite pa politicarite...

ok, uzivajte.
 
A ako mislis da sva drustva i svi pojedinci koji ne dozivljavaju porodicu onako kako je ti dozivljavas, da su nenormalni - onda ne znam sta da ti kazem osim sa srecom sa takvim razmisljanjem 🖐
Ti si jednostavno loš čovek. Muvaš mlađe devoke a oženjen si. Ako je nije nemoralno i nenormalno onda ne znam šta je. Pogledaj se u ogledalo bolje bi ti bilo.

Kada si toliko ,,veliki" muškarac pokažoi ženi poruke koej si pisao ovde na ovoj temi. ,,Veliki" si samo preko monitora.
 
Slušaj Frederiče, malo iznad si forumašicu Lili Rose navlačio provokativnim porukama, a onda izokola dođosmo do toga da si oženjen. Bolje ćuti, nisi kompetentan da govoriš o moralu. Super si lik i zanimljiv, ali čini mi se da moral tumačiš onako kako tebi odgovara. Takvi ste vi Jugosloveni, lepo sam rekao da ste nepopravljiva sorta. Shvati ovo samo kao dobronamernu kritiku, nemoj da pomisliš ništa loše.

Lili odlicno zna da ja nisam monogaman i u kakvom sam braku, tako da ne pricaj o necemu sto ne poznajes dovoljno dobro :)

Ja ti ne govorim o moralu nego o lepom ponasanju. A nazivati nekoga nenormalnim jer ne shvata porodicu kao sto je ti shvatas, je isto kao nazivati nekoga nenormalnim jer ne voli pivo, ili vino, ili jer ima crnu kosu, plave oci, i slicno.
Jednostavno nije lepo ponasanje.
 
Zasto to mora da bude otac? Mislis da je priroda udesila da iskljucivo otac mora da brine o slaboj majki nakon porodjaja, da to ne moze bilo koja osoba? :)

I ne, poligamija i monogamija se opisuje kao bioloska i kao socioloska komponenta.
Biolosko nismo monogamni.
A u mnogim drustvima (dakle, socioloska komponenta), monogamija isto nije imperativ.

Dakle, porodica, onakvom kakvom je ti dozivljavas, iskljucivo je tvoj licni dozivljaj, a ne univerzalno normalna stvar.

A ako mislis da sva drustva i svi pojedinci koji ne dozivljavaju porodicu onako kako je ti dozivljavas, da su nenormalni - onda ne znam sta da ti kazem osim sa srecom sa takvim razmisljanjem 🖐
degenerisano drustvo je izrodilo mnogo toga
evo recimo tebi niko ne brani da brines o tudjem potomstvu pa ipak to ne radis
 
Ja ti ne govorim o moralu nego o lepom ponasanju. A nazivati nekoga nenormalnim jer ne shvata porodicu kao sto je ti shvatas, je isto kao nazivati nekoga nenormalnim jer ne voli pivo, ili vino, ili jer ima crnu kosu, plave oci, i slicno.
Jednostavno nije lepo ponasanje.
Poistovećivati vino i porodicu je malo naivno i ti to dobro znaš da je tako. Nenormalno je imati suprugu i muvati mlađe devojke. Tvoje vreme je prošlo, spremaj se za susret sa Svevišnjim, ako uopšte imaš prilike da se susretneš sa njim.
 

Back
Top