Zašto čovjek posedi?

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
15.616
Pazi Predator sed... ;) :cool:
pCZi8EtTJ4zk80HT9kjX7KfPiABVQF2ZZjCrvf1LnCo.jpg

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.892
Oči i kosa su obojeni pigmentom koji se zove melanin. Ove pigmente proizvodi posebna grupa ćelija sačinjena od dve amonokiseline pod nazivom melanociti.
Melanociti proizvode melanin koji našim očima, kosi i koži daje boju. U mehurima folikula dlake, nalaze se melanociti koji su odgovorni za boju kose.
Postoje dva glavna tipa melanina.
Feomelanin proizvodi žućkaste i crvenkaste boje dok eumelanin proizvodi crne i tamno braon boje. Naša boja kose, nastaje spajanjem ovih ćelija.
Kada se proizvede određen sastav melanina, njegove granule se prenose do susednih keratinosita. Oni se takođe nalaze u mehurima folikula dlake.
Keratinociti proizvode keratin. To su mrtve proteinske ćelije koje čine našu kosu.
Kako starimo melanociti postaju neaktivni. Njihov broj se smanjuje starenjem, sve dok u potpunosti ne nestanu.
Sa druge strane seda kosa u mlađim godinama deluje itekako šmekerski.

Pilgrim

Domaćin
Poruka
4.805
Drugar mi je osedeo preko noci, ali bukvalno. Da nisam bio svedok tome, ne bih verovao da je to moguce. Umro mu je otac, legao je da spava i ujutru se budi sed. Dakle stres, genetika, i mnogi drugi faktori uticu na to.

covek vozio kamion, pa na mostu probio ogradu i kabina ostala da visi u vazduhu na dole prema Dunavu. Kad su ga izvukli iz kabine, covek beo ko sneg a imao oko 32-33 godine.
Znaci istina je da se tako od nekih stvari sedi peeko noci

Memnom

Veoma poznat
Poruka
14.306
Nemoj o umiranju molim te
Ali zasto neko rano posedi a neko tek u poznim godinama?
Da li je i stres u pitanju
Cuo sam da su neki ljudi i zbog muke kojabih je snasla preko noci osedeli
Ne vjerujem da je stres u pitanju jer bi bio totalno sijed do sada, a u svojim godinama jos nemam niti jednu sijedu.
Prije par mjeseci me od frenda sestra pitala ako se farbam :rotf:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.