Zašto bi (ste) stupili u bračni odnos?

Ali zar nije bolje podeliti život sa nekim sa kojim si već na istoj talasnoj dužini
Treba naći takvu osobu
Razvod bi za mene lično značio kraj sveta ja to znam. Ne bih se lako oporavio od toga.
Ili početak novog
Ne znam zašto je razvod tabu, a "pomirenje" paradigma nekog super ishoda... Ako je neko očajan u braku, za njega je razvod puštanje na slobodu

Moja kafa, moj deterdžent...
 
U nekim godinama pocinje da ti se osipa musko drustvo, drugari iz gimnazije sa faxa, polako se zene ljudi, sve manje vas je za izlaske, proredjuje se i ekipa za fudbal u Pinkiju ili na Adi, dojucerasnji drugari sa kojima si isao na more odjednom te menjaju sa suprugom i deacon, pa odjednom i ti podjes njihovim stopama...
Ili skapiras kako je dobro biti sam, putovati sam, uživati sam, upoznavati nove ljude... 😊
 
Treba naći takvu osobu
Agreed, to nije lako.

Ili početak novog
Ne znam zašto je razvod tabu, a "pomirenje" paradigma nekog super ishoda... Ako je neko očajan u braku, za njega je razvod puštanje na slobodu

Moja kafa, moj deterdžent...

Slažem se, ali opet si ovo lični pogledi. Kad investiraš mnogo i to propadne ostane velika praznina, tuga i bes.
 
Ali zar nije bolje podeliti život sa nekim sa kojim si već na istoj talasnoj dužini nego biti sam u nekim prolaznim vezama i šemicama sa ljudima upitnog kvaliteta koje još i ne poznajemo dovoljno?!

Razvod bi za mene lično značio kraj sveta ja to znam. Ne bih se lako oporavio od toga.
Јамачно да је боље. Ја сам пробала, видела да не умем. Радујем се свима који умеју и подржавам..
Живео брак!
 
Konkrerno u relaciji s drugom stranom ti ugovor ne znaci nista. Na protiv, moze samo stetan da bude. I bude stetan u vecini slucajeva.
I treba ga menjati. To je jedan opsti ugovor-vazi za sve, napisan od strane nekog vecitog pripravnika iz opstine. Ako, ga procitas, mozes samo da se krstis s obe ruke. A vecina ga ne procita i potpise.
 
Ili skapiras kako je dobro biti sam, putovati sam, uživati sam, upoznavati nove ljude... 😊
Naravno, svako pokusava da gradi zivot da mu bude komotno u njemu. Drugar iz gimnazije bio sa devojkom od pre mature, zavrsili zajedno i fakultete, ziveli godinama zajedno posle toga ali ona premine u 35-toj od raka. On to nekako preziveo, nasao se u poslu i nekim sitnim zadovoljstvima tipa setnja pored Dunava, sedenje u kaficu pored pijace, igranju tangoa, putovanjima po evropskim gradovima, fotografisanju... na zalost i on je otisao u 55, cujem od zajednickih drugova iz gimnazije. Ovo je neko secanje na njega...
 

Back
Top