Zašto ateisti dolaze na forum Religija?

Трећа кафана...па ... ко зна зашто је то добро.

Мислим да долазак атеиста и њихово учешће овде није проблем, све док не покушају да изнуде доказе вере, што је врло детињасто.
Свако од нас верује у нешто и то је продукт искуства, знања, образовања, начитаности као и одлуке о прихватању извора информација по неким стандардима у које, гле чуда, опет верујемо.
Можда би било добро (ако није пре тога постојало) да се отвори подфорум "Критика религије" , рецимо. Све оне таблоидне "вести" којима многи воле да испирају уста би могле тамо да се сместе, али свакако и сваки доказан случај у којем су представници религијских организација имали учешћа или испољили некакав негативан пример. Чисто да се фокус одржи на томе да постоје и проблематичне појаве у организованој религији јер прави верник ће разумети то као подстицај да се поправи а не као напад.
Видим да су понеки овде управо за супротно, да се верници усмере на специјализоване форуме где се заиста дискутује о аспектима вере а не о њеној сврси. Не морате да бринете, многи који су овде сасвим пристојно и аргументовано (у оквирима вере) дискутовали, већ су се повукли пред овима што "имам ја права да сметам!".
У дискусији између два верника о верским питањима, не видим шта неко ко је одлучио да је паметнији зато што не верује, има да каже.
Чисто као тема за размишљање, шта атеиста или антитеиста има да изјави у дискусији између хришћанина и исламисте о улози Исуса?
То је као кад одрасли мало пикају фудбал а онда улети клинац од 4 године да јурца за лоптом а мајка са стране виче: "Шта, има и он право да се игра!" Има, свакако, само што онда одрасли, да не би били груби, покупе пинкле и оду. Онда и дете оде јер му је досадно и на терену не остане нико. После дође један и подигне локал брзе хране па се окупљају локални дрипци да пију пиво и дувају лепак...али, то је нека друга прича.
Форум треба да буде отворен за све, али да се јасно стави до знања да ако педесет пута на пдф цвеће кажеш како су руже глупе, ти ниси продуктиван саговорник. Теби је досадно а не смеш напоље и нико неће да се игра с тобом из твоје околине. То је тужно али тако је како је.

Ето, толико. Можда и превише.
 
Koliko sam isčitala tab nigde nije izjavio da ateisti nisu poželjni na pdf religija već je samo postavio pitanje zašto ateisti dolaze ovde

a ova tema ce i pokazati kurs daljeg nastavka foruma religija da li ce se zatvoriti za ateiste ili ne jer ako ovde pokazete da nemate argumente vec samo sprdanje, onda nema sta ni da se vise prica na temu ateista na forumu religija
nije baš da nije.
 
Трећа кафана...па ... ко зна зашто је то добро.

Мислим да долазак атеиста и њихово учешће овде није проблем, све док не покушају да изнуде доказе вере, што је врло детињасто.
Свако од нас верује у нешто и то је продукт искуства, знања, образовања, начитаности као и одлуке о прихватању извора информација по неким стандардима у које, гле чуда, опет верујемо.
Можда би било добро (ако није пре тога постојало) да се отвори подфорум "Критика религије" , рецимо. Све оне таблоидне "вести" којима многи воле да испирају уста би могле тамо да се сместе, али свакако и сваки доказан случај у којем су представници религијских организација имали учешћа или испољили некакав негативан пример. Чисто да се фокус одржи на томе да постоје и проблематичне појаве у организованој религији јер прави верник ће разумети то као подстицај да се поправи а не као напад.
Видим да су понеки овде управо за супротно, да се верници усмере на специјализоване форуме где се заиста дискутује о аспектима вере а не о њеној сврси. Не морате да бринете, многи који су овде сасвим пристојно и аргументовано (у оквирима вере) дискутовали, већ су се повукли пред овима што "имам ја права да сметам!".
У дискусији између два верника о верским питањима, не видим шта неко ко је одлучио да је паметнији зато што не верује, има да каже.
Чисто као тема за размишљање, шта атеиста или антитеиста има да изјави у дискусији између хришћанина и исламисте о улози Исуса?
То је као кад одрасли мало пикају фудбал а онда улети клинац од 4 године да јурца за лоптом а мајка са стране виче: "Шта, има и он право да се игра!" Има, свакако, само што онда одрасли, да не би били груби, покупе пинкле и оду. Онда и дете оде јер му је досадно и на терену не остане нико. После дође један и подигне локал брзе хране па се окупљају локални дрипци да пију пиво и дувају лепак...али, то је нека друга прича.
Форум треба да буде отворен за све, али да се јасно стави до знања да ако педесет пута на пдф цвеће кажеш како су руже глупе, ти ниси продуктиван саговорник. Теби је досадно а не смеш напоље и нико неће да се игра с тобом из твоје околине. То је тужно али тако је како је.

Ето, толико. Можда и превише.
Ako hoćete jednoumlje onda idite na druge forume gde vlada religijsko jednoumlje i ispiranje mozga. Ovo je demokratski forum i svi imaju pravo učešća u diskusijama.
 
Ateisti su nesigurne osobe,
cesto iskompleksirane,
pa dolaze na religijske forume
da lece frustracije.
A na njihovim forumima
popijes ban cim napises
nesto kontra ateistickoj ideologiji. :hahaha1::hahaha1:

Pa evo prilike da vernici pokazu da su i na tom planu bolji od njih,zar ne ? 🙂
Izmedju ostalog,vernici trebaju uvek biti spremni odgovarati na svaka pitanja o njihovoj veri pa cak i na ona nezgodna,provokativna,za koja je mozda lakse svrstati ih u kategoriju pitanja "koja ne zasluzuju odgovor"...
...naravno,osim ona koja sadrze uvredljive i nepristojne sadrzine i to kako vidim,bar do sada,nadlezni resavaju kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ateisti su nesigurne osobe,
cesto iskompleksirane,
pa dolaze na religijske forume
da lece frustracije.
A na njihovim forumima
popijes ban cim napises
nesto kontra ateistickoj ideologiji. :hahaha1::hahaha1:
Eto vam prilike da na ovom demokratskom forumu pokažete da ste bolji od nas.
Samo što si ti u startu pokazao da nisi. I nalupetao si se gluposti.
 
Ono što ja želim ljude da navedem je da razmišljaju isključivo svojom glavom. Prvo pročitaš religijsku knjigu, na primer Bibliju, tek onda razmišljaš o tome da li da postaneš vernik. Naravno, svako ko je pročito Bibliju sigurno nije postao vernik jer je biblija puna mržnje, nelogičnosti i raznoraznih prevara i obmana. Popovi nisu izuzetak. Oni ne veruju niušta od biblijskih priča već su tu radi para. Oduvek su prodavci magle veoma dobro zarađivali i imali jak uticaj u društvu.
 
Verovatno zato sto bi zeleli da budu ravnopravni sa forumom Religija i zato sto su uskraceni za svoj forum Ateizam.
Mislim da bi se forumom Ateizam izbegli mnogi konflikti izmedju vernika i ateista a i vi bi imali mnogo manje posla oko bana ;)
Sta ce ti taj forum?

jedna tema - * nema boga*

prvi post -* tacno, nema*

zakljucavaj , gotova prica
 
prvo treba da religija dokaze da postoji , ta tvrdnja zahteva dokaz

teret dokaza je na onome ko izjavi neku tvrdnju

pod 2 ima mnogo razlicitih religija , ima razlike medju njima , svaka se trudi da se dokaze kao jedina tacna

tako da se ima sta pricati
Religija je imala da se dokaže nekoliko milenijuma i nije u tome uspela.
 

Back
Top