Zastita od groma

E moracaninu, sve je to teorija...

A sad praksa iz komsiluka, znaci hercegovina...
Prvo sto niko od vas nece uraditi je da kad naleti iznenadna oluja a on bez kisobrana , sedne ili cucne.
Prvo zbog sredine, znaci ne gine vam nadimak koji asocira na Usro ili Kukavica ili slicno, a drugo zbog refleksa da potrce i sklone se.
Tako rade i dodjosi i lokalci....
Osim ludaka kao ja....meni nije blam kad me tako jednom uhvatilo 500m ni ovamo naselje ni onamo naselje...i ja lepo cucnem i lije ko iz kabla , prodjose 4 prolaznika sa kisobranom, ali malo kasnije 7 udara groma od toga 3 u istu kucu....sve udaljeno manje od 800m od mene....
Nisu ni sporedne munje bezopasne...sporedne munje su zapalile kucu pored te udarene...i nije jedna sporedna nego njih 15 ko grabulje...
Nisam dobio nadimak, ali i da jesam, ebes nadimak, znanje je znanje...

A u gradu....nagla oluja i nije toliko opasna jer ce zveknuti negde blizu ali u visoke zgrade i gromobrane...
Opasna je reka...i obale...tu sam gledao kako udara u reku 3 puta u roku od sekunde , ko bi rekao , i treci put je savila ka zgradi...ka ulazu...zveknula u neki gvozdeni okvir mislim za bicikle ili gume od trayal prodavnice......

Pravi planinci vam se nece smejati sto cucite i kad nije crni oblak...obicno poginuli budu od sivog ne od crnog....od crnog ginu bas tvrdoglavi...
Dakle u celoj prici je vazan i ljudski pametnjakovic faktor....konformnost...
Za auto , auto uopste nije interesantan gromu....narocito ne pre kise...guma je izolator....
A i posle nije interesantan, jer zbog oblika pravi mnogo manje struje curenja, u prevodu grom ce izabrati pola metra kamena pre nego 1,5m auto...

A za zene vazi, kad pocnu oluje , obavezno ispod muskarca.....Prvo ne kisne...drugo zabavno je, uzbudljivo i mnoge zene su napaljene kad je vlaznost velika i kisno je vreme...a i zastita je 100 posto u slucaju udara groma.......muskarac je gromobran...Sto bolja riba, bolji gromobran....manji otpor u krvnim sudovima...
Dobro, ovo za zene ispod muskarca vazi ako su u kuci ili stali, a li ne i u polju.
Sto se tog nakita tice ja pretpostavljam ako je nesto sitno da i nema veze, ali recimo nije dobro da se ima kisobran u ruci jer on ima metalne delove.
I tacno je da jako malo ljud9i pogine od groma , sbroj je i zanemraljiv, na nivou statisticke greske, ali je nekako abs strasno kada si prepusten tim prirodnim
silama protiv kojih i tako nema spasa.
Ovo za cucanje je dobra ideja, postoji i neko pravilo da kada sine munjea, a ti treba da brojis do grmljavine ( valjda do deset)
da bi video da li tek dolazi ili odlazi,
 
Da, trebalpo bi da se stane negde i da se saceka da prodje grmljavina. usput ne bi trebalo u auto da se dodiruju metalni delovi, a to je jel karoserija.
Grom moze da unisti i celu elektriku ( a i gume) tako da je najbolje stati i sacekati da prodje kijamet.
Nego ja kuce setam bez auta, a i tamo gde se nalazim nema ni autobusa u koji mogu da udjem, a ni bunkera.
Nego, ajde, nece grom u koprive.
 
Кретао се.
Пут је био влажан, гуме такође и услед тога проводне и сагореле од удара грома, а возач изгубио контролу над возилом.
Што би се рекло брзина бабу ебе.

Pa koja brzina, nisu vozili 200 na sat?

I ja znam za to da su kola kao Faradejev kavez i da si 100% bezbedan, al eto sta se desava kada se frljamo 100% procentima, nikad to nije 100%, kao sto smo mi sigurni u svoje stavove.

I dalje ne shvatam kako je grom uopste mogao da udari u auto i sagori gume ako je to Faradejev kavez.....

:dontunderstand:
 
Pa koja brzina, nisu vozili 200 na sat?

I ja znam za to da su kola kao Faradejev kavez i da si 100% bezbedan, al eto sta se desava kada se frljamo 100% procentima, nikad to nije 100%, kao sto smo mi sigurni u svoje stavove.

I dalje ne shvatam kako je grom uopste mogao da udari u auto i sagori gume ako je to Faradejev kavez.....

:dontunderstand:
Unutrašnjost kola je faradejev kavez jer struja, tj elektroni zbog sile elektrostatičkog odbijanja ,,teku" samo po spoljnjoj strani(lima, žice, metala... ceo protok kroz npr provodnike ide ne kroz žicu, nego površinom žice, sem ako je u pitanju superprovodnik).
Auto je stradao jer su gume bile vlažne, samim tim i provodne i eksplodirale, onda ti je nebitno jel 60 na sat, ili 200km jer je vozilo neupravljivo.
 
Unutrašnjost kola je faradejev kavez jer struja, tj elektroni zbog sile elektrostatičkog odbijanja ,,teku" samo po spoljnjoj strani(lima, žice, metala... ceo protok kroz npr provodnike ide ne kroz žicu, nego površinom žice, sem ako je u pitanju supkerprovodnik).
Auto je stradao jer su gume bile vlažne, samim tim i provodne i eksplodirale, onda ti je nebitno jel 60 na sat, ili 200km jer je vozilo neupravljivo.

Možda je mislio da je brži od munje?!
Probao čovjek.


ps. - elektroni putuju po površini provodnika ali je to tanki lim i istopi se.
U tome je problem što se tanki preovodnik istopi i nestane.
 
Kada vidis bljesak pocnes da brojis sekunde dok ne cujes zvuk. Broj sekundi podelis sa 3 i otprilike ces znati koliko je daleko u kilometrima. Ako se cifra smanjuje vreme je da se sklonis. 3-4 sekunde je rizicno, nikad ne znas na koju ce stranu munja da skrene. Nikako ispod drveta, na otvorenom... Kola su dobar zaklon.
Ovo su gluposti, mobilni telefoni i metalni nakit uopste ne privlace grom, to je samo mit

Grom ces privuci ako si na ravnici i ti si najvisi objekat u okolini, a ne zato sto pricas mobilnim telefonom
Citirane objave su tačne!
Ако си приметио, у моме посту који си цитирао реч је о фиксном, а не мобилном телефону.
Nekada su sve mreže bile vazdušne - sa stuba na stub - znači izdignute od zemlje. I sada važi za takve mreže.
Kada je mreža podzemna, ili je mobilni u pitanju - kao i nakit i metalni novac - nema uticaja. Isto tako nekada su bile radio i tv antene iznad zgrada pa ih je trebalo isključiti. Danas kada su antene kablovske to nema svrhe.
Znači čučneš da ne bi bila visok objekat a pete i razmak nogu nemaju značaja. Udar groma ne može nastati kroz zemlju. Može biti samo na pravcu oblak zemlja ili zemlja oblak. Zemlja - zemlja, nije moguć!


Ove slike su kompjuterski doterane i nemaju blage veze sa stvarnim udarom groma. Priča o provodnim gumama i topljenju lima ne stoji. Čak i da je auto bez točkova, direktno na zemlji, čovek je unutra zaštićen.
 
Original postavio petar_z Pogledaj poruku
Kada vidis bljesak pocnes da brojis sekunde dok ne cujes zvuk. Broj sekundi podelis sa 3 i otprilike ces znati koliko je daleko u kilometrima. Ako se cifra smanjuje vreme je da se sklonis. 3-4 sekunde je rizicno, nikad ne znas na koju ce stranu munja da skrene. Nikako ispod drveta, na otvorenom... Kola su dobar zaklon.


Ja bih da se zahvalim forumasu koji mi je lepo objasnio ono sto mene zanima.
'Za kola sve znam, ali to i nije bilo moje pitanje.

Petre, veliko tnks:worth:
 
Original postavio petar_z Pogledaj poruku
Kada vidis bljesak pocnes da brojis sekunde dok ne cujes zvuk. Broj sekundi podelis sa 3 i otprilike ces znati koliko je daleko u kilometrima. Ako se cifra smanjuje vreme je da se sklonis. 3-4 sekunde je rizicno, nikad ne znas na koju ce stranu munja da skrene. Nikako ispod drveta, na otvorenom... Kola su dobar zaklon.


Ja bih da se zahvalim forumasu koji mi je lepo objasnio ono sto mene zanima.
'Za kola sve znam, ali to i nije bilo moje pitanje.

Petre, veliko tnks:worth:

Važno je da te je Petar zadovoljio.
 
Važno je da te je Petar zadovoljio.
Pa vidi, ja sam pitala samo za slucaj ako je covek na nekom otvorenom polju, automibili i kuce, podrumi me ne zanimaju jer i sama znam da mi tu ne pretzi
nikakva opasnost. Jos sam kao dete cula,l slusala naucila za brojanje do deset, Petar je to samo malo detaljnije napisao i to me je zaporabvo jedino i zanimalo.
Inace ovo za automobile smo ucili iz fizike, a kako ko i kada brzo vozi i sta se dogadja sa gumama meni nije nikakva frka jer se bojim groma
kada sam u polju na otvorenom a to je bila i sustina mog pitanja.
 
Pa vidi, ja sam pitala samo za slucaj ako je covek na nekom otvorenom polju, automibili i kuce, podrumi me ne zanimaju jer i sama znam da mi tu ne pretzi
nikakva opasnost. Jos sam kao dete cula,l slusala naucila za brojanje do deset, Petar je to samo malo detaljnije napisao i to me je zaporabvo jedino i zanimalo.
Inace ovo za automobile smo ucili iz fizike, a kako ko i kada brzo vozi i sta se dogadja sa gumama meni nije nikakva frka jer se bojim groma
kada sam u polju na otvorenom a to je bila i sustina mog pitanja.

Petar jeste jednostavno objasnio a ustvari to kaže fizika.
Svetlost putuje 300.000 km/s a zvuk 340 m/s.
Zato se grom čuje kasnije nego svjetlost.
Od tamo je ovo:

3 sec.... 1 km,
6 sec.... 2 km

9 sec.....3 km

Opasno je sve ako vjetar brzo duva, kišni oblak brzo dođe a obične brzine su oko 10-50 km/sat ili 100m-800m/s.
Ako vjetar duva 150 km/sat to znači 2,5km/sec.
Tada nemaš vremena za brojanje već samo tutanj.
Sad ti sama izračunaj šta znači onih 6 ili 9 sekundi odnosno 2-3 km.
Po teoriji munja može udariti i do 15km ispred olujnog oblaka.
Moraš biti jako brza i čim zagrmi odma tutanj do prvog sigurnog mjesta.
Ako nema vremena za tutanj onda je najvažnije da čučneš i da ne širiš noge.

Naravno najvažnije je da vidiš da li vjetar nosi oblake prema tvojoj lokaciji.
Tu je odličan tekst o gromu a upoznaćete se kako Hrvati zovu gromobran=munjobran
a električne centrale=munjare.

ha ha
http://crometeo.hr/procitajte-sve-sto-morate-znati-o-munjama-i-gromovima/
 
Poslednja izmena:
Evo kako si siguran u autu.
http://www.mojvideo.com/video-strela-in-avto/d8da17ba4c7d8b089355

Da još samo vezano za grom 2 detalja dodam;
1. Bez gromova nebi bilo života na zemlji- koga zanima mogu mu objasniti.
2. Najbolja voda za zalivanje raslinja je kišnica ali samo ako je bilo dosta grmljavine - i to koga zanima sledi objašnjenje.

Ovo pod 1 je zbog najneocekivanijeg razloga....
Ne istorija i evolucija, nego zato sto se trenutno ispusta toliko otrova i hemikalija u vazduh , lakovi, lepkovi itd, tako da bez gromova bi zemlja bila potrovana u roku od 1 godine dana...
 
Ovo pod 1 je zbog najneocekivanijeg razloga....
Ne istorija i evolucija, nego zato sto se trenutno ispusta toliko otrova i hemikalija u vazduh , lakovi, lepkovi itd, tako da bez gromova bi zemlja bila potrovana u roku od 1 godine dana...

Nije to razlog.
Radi se o azotu N2 koji je osnovni elemenat svih živih bića na zemlji.
Azota ima u vazduhu 78zap.%.
Mnoga živa bića ga direktno ne koriste već kao njegaova jedinjenja.
Grom i munja su najveći proizvođači azotovih oksida koji se usled munje veže O2+N2= u najmanje 5 različitih azotovih jedinjenja bez kojih nebi bilo života na zemlji.
Bez toga nebi rasle ni biljke, nebi bilo ni bjelančevina i takođe ne DNK.
GROM i MUNJA su za poštovanje i oni su nešto najveličanstvenije od čeka nam zavisi život na ovoj planeti.

A gromovi gruvaju stalno i oko 8 miliona puta udare u zemlju ili između oblaka na dan.
Oni nam pognoje svaki hektar zemlje sa u prosjeku oko 24kg azotove kiseline/dan.

Da dodam još i ovo:
Današnja nauka još nije zasigurno otkrila mnoge stvari o nastanku groma i munje.


A sada još jedno čudo prirode ako nekoga zanima:
Zašto ne grmi zimi već samo ljeti?

I još nešto:
-u CG najbrojniji udari groma (do 38 puta) su u mauzolej na Lovćenu više nego na bilo kojoem drugom mjestu u CG.
Zna li neko zašto?
 
Poslednja izmena:
Nije to razlog.


Da dodam još i ovo:
Današnja nauka još nije zasigurno otkrila mnoge stvari o nastanku groma i munje.


A sada još jedno čudo prirode ako nekoga zanima:
Zašto ne grmi zimi već samo ljeti?


"
?


"Treću sveci vrgoše priliku,

Grom zagrmi na Svetoga Savu,

Usred zime, kad mu vreme nije,

Sinu munja na Časne Verige,

Potrese se zemlja od Istoka,

da se Srblji na oružje dižu,

al se Srblji dignut ne smjedoše"...
 
"Treću sveci vrgoše priliku,

Grom zagrmi na Svetoga Savu,

Usred zime, kad mu vreme nije,

Sinu munja na Časne Verige,

Potrese se zemlja od Istoka,

da se Srblji na oružje dižu,

al se Srblji dignut ne smjedoše"...

ha ha
Grom je zagrmio na Svetoga Savu samo ako je oblak bio toliko topao i da se dizao u visinu brzinom nad 30km/s.
Tako se stvara elektricitet, razlika potenciala i električno polje što je uslov za munju i grom.
Pošto toga (toplih oblaka i dizanja uvis>30km/s) zimi nema, onda Sveti Sava mirno spava jer ga gromovi i munje ne bude.
 
ha ha
Grom je zagrmio na Svetoga Savu samo ako je oblak bio toliko topao i da se dizao u visinu brzinom nad 30km/s.
Tako se stvara elektricitet, razlika potenciala i električno polje što je uslov za munju i grom.
Pošto toga (toplih oblaka i dizanja uvis>30km/s) zimi nema, onda Sveti Sava mirno spava jer ga gromovi i munje ne bude.
Ma salilla sam, se setih se te pesme koju smo nekada u skoli ucili
 
Sta zamrla, ne skida se sa vrha pdf-a Zdravlje, pazite vi to haha. :rotf:

Od svih bolestija koje mogu da vas pogode sa zaista velikim % mogucnosti oni drze temu o gromu u vrhu hahaha. :rotf:

:klap: :mrgreen:
Ma nece tema odumreti barem dok je jos leto i grmi, seva , a ja sa pCetom bas tada moram na trcanje:D
Jutros sam isla kroz sumu ( a stvarno je grmelo i sevalo, do sinoc kasno je bilo 38 stepeni), ali sam se oBsetila
da je suma sigurnija od poljane.
 

Back
Top