Žarko Puhovski: Operacija Oluja - etničko čišćenje (povodm Jeremića)

odbijanjem plana Z4 Srbi su definitivno Oluju ucinili neminovnom...svojim siledijskim ponasanjem dojadili su i bogu i svijetu...a i pogotovo Hrvatskoj.koju su "skoro pa presjekli na dva dijela, gdje normalan zivot nije vise bio moguc...
Gledaj, ne sporim ja da je "Oluja" bila legitimna, u smislu povracaja teritorije pod kontrolom pobunjenika. Ali, onog ternutka kad je ta operacija na terenu postala etnicko ciscenje, izgubila je sav legitimitet.

a etnicki ih je ocistilo, kako sam vec rekla, Marticevo naredenje, uvjezbana evakuacija ( prije Oluje) i strah
Oko ovoga se verovatno nikada necemo sloziti. Tim pre sto postoje oni transkripti gde Tudjman jasno kaze sta je cilj operacija koja ce uslediti neposredno posle tog razgovora.
 
ako je drustvo koncipirano na nacin da je jedan narod superioran a drugi po definiciji manje vrijedan, zlocinacki, suvisan... ne vidim kako to nije isto, samo se strane mjenjaju..
ovisno o tome ko je gdje vecina i jaci..

npr. ovaj tomsonov koncert i uzikivanje ''ubij srbina''.. govori dosta o tome..
to je ideologija noz, zica srebrenica i slicno..
sve je to isto, samo su pobjednici razliciti...

nismo ni mi zlato slavonija, da jesmo srbi bi ostali u hrvatskoj, ne vole oni manje svoje domove od bilo kog drugog naroda..samo su u ovoj podijeli karata imali katastrofalno glupe vodje koji nisu mogli ili htjeli vidjeti da im narod nije spreman za rat a i pored toga su ga započeli

cijenim tvoje misljenje, ali u konkretnom slucaju ga ne dijelim...

upravo to se htjelo postici i provesti..i provodilo se..politika i razmisljanja 19 stoljeca, krv, vjera i zemlja (i to nakon fasistickih ideja, njihova zla i konacno propasti)
i nije isto dali pijani klinci vicu "ubij Srbina" sto je za svaku osudu (trebalo bi njih dobro kazniti) i dogadaji koji stoje iza izreke "noz, zica..." ili, nakon pada Vukovara, Slobo....salji nam salate, bit ce mesa, klat cemo Hrvate.i Hrvati su poklani..i ti isti klinci (njih oko petstotinjak, a nikako svih 70 tisuca posjetilaca toga koncerta) nisu isto kao oni sa molebana koji su pjevali "ubij, zakolji, da Hrvat ne postoji" i palili i rusili hrvatsku ambasadu...ne, nije isto iako je za najstrozu osudu...
naravno da mi nismo zlato, daleko od toga i naravno da svako voli svoj dom, i naravno da smo i mi(mislim na politiku RH) pridonjeli eskalaciji sukoba ( znas ono, sistem inercije) ali to nikako ne opravdava sve ono sto su nam ucinili,i sto su nam taj nesretni rat nametnuli...ja sam iz Osijeka, znam o cemu govorim...
 
cijenim tvoje misljenje, ali u konkretnom slucaju ga ne dijelim...

upravo to se htjelo postici i provesti..i provodilo se..politika i razmisljanja 19 stoljeca, krv, vjera i zemlja (i to nakon fasistickih ideja, njihova zla i konacno propasti)
i nije isto dali pijani klinci vicu "ubij Srbina" sto je za svaku osudu (trebalo bi njih dobro kazniti) i dogadaji koji stoje iza izreke "noz, zica..." ili, nakon pada Vukovara, Slobo....salji nam salate, bit ce mesa, klat cemo Hrvate.i Hrvati su poklani..i ti isti klinci (njih oko petstotinjak, a nikako svih 70 tisuca posjetilaca toga koncerta) nisu isto kao oni sa molebana koji su pjevali "ubij, zakolji, da Hrvat ne postoji" i palili i rusili hrvatsku ambasadu...ne, nije isto iako je za najstrozu osudu...
naravno da mi nismo zlato, daleko od toga i naravno da svako voli svoj dom, i naravno da smo i mi(mislim na politiku RH) pridonjeli eskalaciji sukoba ( znas ono, sistem inercije) ali to nikako ne opravdava sve ono sto su nam ucinili,i sto su nam taj nesretni rat nametnuli...ja sam iz Osijeka, znam o cemu govorim...

Ко је нама то дошао да нас Србима учи како се СФРј распала, и како Јасеновац је био забавни парк а не најсуровији конц логор за време другог светског рата, у коме су хрвати поклали 700.000 Срба.

Како то да ти заборави да су хрвати побили 150 Српских цивила, пре уласка ЈНА у Вуковар?

Јел ово хрвати 1990 снимљени како спремају геноцид над Србима?
 
Poslednja izmena:
Gledaj, ne sporim ja da je "Oluja" bila legitimna, u smislu povracaja teritorije pod kontrolom pobunjenika. Ali, onog ternutka kad je ta operacija na terenu postala etnicko ciscenje, izgubila je sav legitimitet.


Oko ovoga se verovatno nikada necemo sloziti. Tim pre sto postoje oni transkripti gde Tudjman jasno kaze sta je cilj operacija koja ce uslediti neposredno posle tog razgovora.


to je OK da imas drugacije misljenje...i ja to postujem...
upravo zbog toga sam rekla da bih voljela da se sud proglasi nadleznim pa bi ta tema bila na redu (jer je sastavni dio tuzbe)
da je bio Tudmanov mozda i san da Srbi napuste Hrvatsku, moguce, neznam....da se tome radovao, vjerujem (uostalom kao i vecina Hrvata tada), ali da ju je smisljeno planirao...sumnjam, ustvari nevjerujem...mislim da mu je to u neku ruku "dobro doslo" kao neka kolateralna steta..
transkripte su snimili Kosovci, pa cak i kad se svi procitaju odnosno poslusaju, vidljivo je da se receno odnosilo na srpsku vojsku...izvadeno iz konteksa cijeline, dijeluje i zvuci naravno drugacije...ja nisam pristalica Tudmana, ali moram priznati da je bio pametan i obrazovan covjek, i informiran, i sumnjam da je nesto tako planirao da bi dozvoli da ga se pri tome snima....jer on je znao sto bi tto znacilo...nije logicno...i pogotovo kako Srbima u gradovima nije prijetilo etnicko ciscenje ? isto nelogicno...mnogo Srba iz tzv. krajine pobjeglo je u gradove, dosta njih sudjelovalo je i HV...i kako nekoga mozes protjerati ako uopce nije fizicki prisutan...bojim se da se stvara guslarski mit o neduznoj srpskoj zrtvi...
 
i nije isto dali pijani klinci vicu "ubij Srbina" sto je za svaku osudu (trebalo bi njih dobro kazniti) i dogadaji koji stoje iza izreke "noz, zica..." ili, nakon pada Vukovara, Slobo....salji nam salate, bit ce mesa, klat cemo Hrvate.i Hrvati su poklani..i ti isti klinci (njih oko petstotinjak, a nikako svih 70 tisuca posjetilaca toga koncerta) nisu isto kao oni sa molebana koji su pjevali "ubij, zakolji, da Hrvat ne postoji" i palili i rusili hrvatsku ambasadu...

Chek bre malo. Znachi, na Thompsonovom koncertu je od 70 hiljada ljudi, 500 shovinista, a na molebanu je od par stotina hiljada ljudi...koliko shovinista? Svih par stotina hiljada?
Da ne govorim o tome kako odmah kurvinski istichesh da su u prvom sluchaju neki pijani balavci u pitanju a u drugom nishta, kao da se tu radi o treznim, zrelim ljudima... :roll:
 
Chek bre malo. Znachi, na Thompsonovom koncertu je od 70 hiljada ljudi, 500 shovinista, a na molebanu je od par stotina hiljada ljudi...koliko shovinista? Svih par stotina hiljada?
Da ne govorim o tome kako odmah kurvinski istichesh da su u prvom sluchaju neki pijani balavci u pitanju a u drugom nishta, kao da se tu radi o treznim, zrelim ljudima... :roll:

pogresno si razumio...
htjela sam reci da uzvicima ovih klinaca u Zagrebu nisu sljedila djela...
a uzvicima onih drugih jesu..., paljenje ambasade
a inace su obje grupe glupi klinci, kojima treba po dupetu ili jos bolje 100-ak sati socijalnog rada u starackom domu ili slicno...tada bi ih prosla volja za slicnim uzvicima
 
to je OK da imas drugacije misljenje...i ja to postujem...
upravo zbog toga sam rekla da bih voljela da se sud proglasi nadleznim pa bi ta tema bila na redu (jer je sastavni dio tuzbe)
da je bio Tudmanov mozda i san da Srbi napuste Hrvatsku, moguce, neznam....da se tome radovao, vjerujem (uostalom kao i vecina Hrvata tada), ali da ju je smisljeno planirao...sumnjam, ustvari nevjerujem...mislim da mu je to u neku ruku "dobro doslo" kao neka kolateralna steta..
transkripte su snimili Kosovci, pa cak i kad se svi procitaju odnosno poslusaju, vidljivo je da se receno odnosilo na srpsku vojsku...izvadeno iz konteksa cijeline, dijeluje i zvuci naravno drugacije...ja nisam pristalica Tudmana, ali moram priznati da je bio pametan i obrazovan covjek, i informiran, i sumnjam da je nesto tako planirao da bi dozvoli da ga se pri tome snima....jer on je znao sto bi tto znacilo...nije logicno...i pogotovo kako Srbima u gradovima nije prijetilo etnicko ciscenje ? isto nelogicno...mnogo Srba iz tzv. krajine pobjeglo je u gradove, dosta njih sudjelovalo je i HV...i kako nekoga mozes protjerati ako uopce nije fizicki prisutan...bojim se da se stvara guslarski mit o neduznoj srpskoj zrtvi...

Подмуклост. Као ниси за туђмана, али је он паметан човек:rolleyes:. И какв повратак Крајине хрватској. тито диктатор вам дао то право са подмуклим западом. павелића је запад спасао. Па шта то значи, да је запад у праву. НИси одговорила на ниједно од питања које сам поставио претходно.

1991 сте кукали на сав глас да сте ненаоуружани и да желите мир, а свакодневно сте нападали Србе и клали их најрадије.
 
pogresno si razumio...
htjela sam reci da uzvicima ovih klinaca u Zagrebu nisu sljedila djela...
a uzvicima onih drugih jesu..., paljenje ambasade
a inace su obje grupe glupi klinci, kojima treba po dupetu ili jos bolje 100-ak sati socijalnog rada u starackom domu ili slicno...tada bi ih prosla volja za slicnim uzvicima

Ма да то су деца цвећа, недужна туђманова и месићева деца која само желе да истребе Србе. А Срби су вам криви што су још живи.
 
Gledaj, ne sporim ja da je "Oluja" bila legitimna, u smislu povracaja teritorije pod kontrolom pobunjenika.

Легитимна као и отимачина Косова јел. Легитимно са унпрофором напасти Крајину и подржати геноцидну творевину хрватску. Легитимно подржати титово кројење и отимачине Српских територија, то ти је легитимно.
 
Премного људи знам са подручја РСК, чуо сам доста прича и добрих и лоших, али ни од кога нисам чуо ни за каква вежбања тоталног повлачења. Мислим да измишљаш, или ти, или хрватске обавештајне службе, а ти снимци које помињеш могу бити било шта. На пример, најобичније ратне вежбе.

ali tocno je....
B92 je donijela i vise reportaza o tome, bilo je vise puta postavljen link i na ovom forumu, kao i Marticevo naredenje da se napuste ta mjesta...na jednoj od reportaza nekakav puknovnik objasnjava reporteru (po sjecanju) kad nas krvolocne ustase napadnu, najprije moramo biti sigurni da nam je nejac na sigurnom i da su obezbedeni, tada ce mo mi lako...(izaci s njima na kraj)...totalno vjezbanje bijega (mozda zvuci cinicno, ali nije mi namjera), sa traktorima, stokom, pokucstvom...mislim da je takvim vjezbama evakuacije samo potizana tenzija straha...
 
pogresno si razumio...
htjela sam reci da uzvicima ovih klinaca u Zagrebu nisu sljedila djela...
a uzvicima onih drugih jesu..., paljenje ambasade
a inace su obje grupe glupi klinci, kojima treba po dupetu ili jos bolje 100-ak sati socijalnog rada u starackom domu ili slicno...tada bi ih prosla volja za slicnim uzvicima

Znam da si na to mislila, ali chesto imash naviku da malo muljash. Razvodnjavash i slichno... Pa onda, shatro, sluchajno, zaboravish da pomenesh da se i ovde radi o klincima pod gasom... Trte-mrte-ovo-ono... :roll:

Svejedno je da li su sledila dela. Tu ambasadu cemo mi popraviti, ne neki Hrvat. Znachi, materijalnu shtetu cemo sami popraviti, i taj problem je reshen. Dakle, ostaje josh samo "nematerijalna shteta".
Shta ti mislish, da je Srbima u Hrvatskoj ishta lakshe nego Hrvatima u Srbiji zbog takvih kokodakanja pijanih balavaca? Mislish da se osecaju ishta manje neugodno? A i sama znash da raznoraznih "ispada" u svakakvim oblicima, a i prebijanja "onih drugih" ima u Hrvatskoj barem koliko i u Srbiji, ako ne i vishe.
 
A da su bili sporiji, bilo bi verovatno jedno 200 000 mrtvih Srba. Sačuvaj Bože, koja sramota.:twisted:

aha, sad mi je konacno jasno...
da Srbi u Hrvatskoj nisu poceli vec 89-e mitingovati i velikosrbovati, da nisu poceli furat balvane, da nisu poceli rusiti hrvatske gradove i sela, protjerivati, pljackati i ubijati....sigurno bi dosle povampirene ustase i vjerojatno im pobili nejac i bacali ih lavovima....
sve su to oni bili prinudeni preventivno ciniti..
i eto na kraju, da nisu bili brzi u evakuaciji, povampirene ustase bih njih 200 000 vjerojatno poklali.

doista uzas...i sramota....
 
Znam da si na to mislila, ali chesto imash naviku da malo muljash. Razvodnjavash i slichno... Pa onda, shatro, sluchajno, zaboravish da pomenesh da se i ovde radi o klincima pod gasom... Trte-mrte-ovo-ono... :roll:

Svejedno je da li su sledila dela. Tu ambasadu cemo mi popraviti, ne neki Hrvat. Znachi, materijalnu shtetu cemo sami popraviti, i taj problem je reshen. Dakle, ostaje josh samo "nematerijalna shteta".
Shta ti mislish, da je Srbima u Hrvatskoj ishta lakshe nego Hrvatima u Srbiji zbog takvih kokodakanja pijanih balavaca? Mislish da se osecaju ishta manje neugodno? A i sama znash da raznoraznih "ispada" u svakakvim oblicima, a i prebijanja "onih drugih" ima u Hrvatskoj barem koliko i u Srbiji, ako ne i vishe.

Па то само такозване демократе могу да лажу тако дебело како Срби имају исти третман у такозваној хрватској, као што имају хрвати у Србији.

Ко је слављен од већине хрвата као херој, а не манијачки кољач? готовина од већине хрвата.

Ко сматра да је 7 година сувише велика казна за манијака који је поклао све Српско што је нашао у Госпићу и Џепу? Већина хрвата.

Ко на најмањи инцидент према хрватима реагује као кобра у Србији? Такозване демократе.

Јел враћен већи део имовине Србима у хрватској? Није. А хрвати у Србији могу да дивљају и славе месића и друге манијаке без проблема. Све захваљујући такозваним демократама.
 
aha, sad mi je konacno jasno...
da Srbi u Hrvatskoj nisu poceli vec 89-e mitingovati i velikosrbovati, da nisu poceli furat balvane, da nisu poceli rusiti hrvatske gradove i sela, protjerivati, pljackati i ubijati....sigurno bi dosle povampirene ustase i vjerojatno im pobili nejac i bacali ih lavovima....
sve su to oni bili prinudeni preventivno ciniti..
i eto na kraju, da nisu bili brzi u evakuaciji, povampirene ustase bih njih 200 000 vjerojatno poklali.

doista uzas...i sramota....

Срби рушили градове 1989
sick0005.gif
. Вашим лажима нема граница. Како не спомену да сте на стадионима већина вас викали Србе на врбе и славили павелића. И често сте нападали Србе који су дошли као туристи.
 
Znam da si na to mislila, ali chesto imash naviku da malo muljash. Razvodnjavash i slichno... Pa onda, shatro, sluchajno, zaboravish da pomenesh da se i ovde radi o klincima pod gasom... Trte-mrte-ovo-ono... :roll:

Svejedno je da li su sledila dela. Tu ambasadu cemo mi popraviti, ne neki Hrvat. Znachi, materijalnu shtetu cemo sami popraviti, i taj problem je reshen. Dakle, ostaje josh samo "nematerijalna shteta".
Shta ti mislish, da je Srbima u Hrvatskoj ishta lakshe nego Hrvatima u Srbiji zbog takvih kokodakanja pijanih balavaca? Mislish da se osecaju ishta manje neugodno? A i sama znash da raznoraznih "ispada" u svakakvim oblicima, a i prebijanja "onih drugih" ima u Hrvatskoj barem koliko i u Srbiji, ako ne i vishe.


slazem se...sto se tice "nematerijalne " stete
ali nije svejedno dali ja kazem ubit cu ti zenu...i onda otpusim ili ti to kazem i ucinim...( to sad bez obzira na ove klince, cisto princip)
p.s. ja nikada svjesno ne muljam...nego ponekad skratim jer mislim da se podrazumijeva...
 
[/B]

slazem se...sto se tice "nematerijalne " stete
ali nije svejedno dali ja kazem ubit cu ti zenu...i onda otpusim ili ti to kazem i ucinim...( to sad bez obzira na ove klince, cisto princip)
p.s. ja nikada svjesno ne muljam...nego ponekad skratim jer mislim da se podrazumijeva...

И Јасеновац је био само забаван парк:rolleyes:. И како то да вратите већини Срба њихову имовину, кад су то Срби. А ви сте хрвати, и као такви имате право на све:rolleyes: Срби само да ћуте и да буду срећни, ако их не закољете.
 
pa cinjenica da su vlasti tzv. rsk bile brze...

A zašto su hrvatske snage nastavile goniti srpske izbjeglice, zašto su bombardovale njihove kolone i u Bosni? Zašto je ono malo Srba što je ostalo toliko ubijano i zastrašivano, da normalan čovjek pomisli da nije bilo razloga da Srbi o(p)stanu u Hrvatskoj, kako je Tuđman raširio u svojoj propagandi pred operaciju? Zar nije evakuacija opravdana bila?

Možda da potpomognu evakuaciju? :twisted:

Ema Bonino je za Evropsku Uniju radila na zločinima po bivšoj Jugi. Jeste da joj mnogi osporavaju kredibilitet i da govore da ne čini posao precizno (i Srbi i Hrvati), ali ona navodi nestale iz izbjegličkih kolona kao "tisuće".

P.S. U jednom selu na Kosovu 10.000 Albanaca je pobjeglo. Postoji i striktno naređenje od lokalnih organa vlasti. Po Kosovu se dosta "pojedinačnih zločina" činilo, a i ova ofanziva se smatra prognavanjem Albanaca. U Srbiji postoje isto tako priče kako su oni pripremali evakuaciju, te kako je na stotine tisuća Albanaca postalo izbjeglice, kako bi se brojka nabudžila i Srbima nagrabusilo.

:dash::dash::dash:
 
da, ali to se odnosi na tzv. krajinu...
a sto je sa tzv. SAO Istocna slavonija.....

a sto se tice ostalog...
braniti vlastite zlocine je glupost, bar ja ih ne branim...dapace, najostrije ih osudujem...
i bez obzira dali je to za mene agresorski vojnik ili ne, mora se pridrzavati Zenevskih konvencija....i tocka...i sve izvan toga je ratni zlocin, bez obzira tko ga pocinio...
ali izjednacavanje krivnje, ili cak (sto se ovdje cesto cini) cijeli hrv. narod proglasavati genocidnim, jer su eto etnicki ocistili pola miliona nevinih Srba, e to nece ici....
praktike i pojam etnickog ciscenja na prostoru SRH , "uveli" su i prakticirali Srbi...i to zna cio svijet...zamjena teza kolektivnom amnezijom, nece proci...

Pojam izjednačavanja krivice ne postoji, jer se to ne može primijeniti za etničke grupe (:dash:). A što se tiče odgovarajućih struja i pojedinaca, ako dobiju isti broj godina u zatvoru, to znači da su jednako krivi. :rtfm:

Što se tiče proglašavanja hrvatskog naroda, srpskog, albanskog ili kojeg drugog genocidnim, predlažem ti da ignoriraš takve "optužbe"....kao ja.
 
ja sam i danas duboko ubjedena da se zlocini, koji su se desili nakon Oluje, kao i unistavanje imovine Srba nebi u tom obimu dogodili...
slazem se....ali mi ih nismo "etnicki ocistili" odnosno protjerali...

vjerojatno,

steta je svakog nevinog

A kako je moguće da Evropska Unija, Ujedinjene Nacije, Međunarodni sud u Hagu, Njemačka, BBC, Hrvatski Helsinški Odbor, Srbija, Crna Gora i svi odreda lažu? :whistling:
 
Gledaj, ne sporim ja da je "Oluja" bila legitimna, u smislu povracaja teritorije pod kontrolom pobunjenika. Ali, onog ternutka kad je ta operacija na terenu postala etnicko ciscenje, izgubila je sav legitimitet.

Oluja je bila legalna i etničko čišćenje ne može osporiti njenu legalnost, a od početka ona nikada nije bila i nije mogla biti legitimna.

A "broj zločina" ne može da ospori neku ofanzivu.
 
Samo nakratko da se ubacim u ovu priču... pogotovo oko legitimnosti "Oluje" i "Bljeska" pre toga...
Koliko ja znam RSK je bila zona pod zaštitom UN.
Ako je Oluja bila legitimna, onda je legitiman bio i napad na zaštićenu zonu Srebrenica...

Ako je ono što se desilo nakon Oluje incident neodgovornih pojedinaca, onda to važi i za Srebrenicu...

Itd. itd. itd...

Ali kao što Bundy kaže, Hrvati, Muslimani, Šiptari i drugi su uz svesrdnu pomoć SAD i NATO pakta poebedili, a mi izgubili i ona po logici stvari oni koji su izgubili bivaju krivi za sve - i za ono što su uradili i za ono što nisu... a ovi drugi nisu krivi nizašta ili su "krivi neodgovorni pojedinci koji su se oteli kontroli"... kao što nikada nisu kažnjeni Amerikanci, Rusi, Francuzi, Britanci i drugi za masovna streljanja Nemaca (nakon kapitulacije), premlaćivanja i silovanja Nemica od 1945. pa narednih desetak godina, ali o tome se malo zna jer - Nemci su izgubili i sve protiv njih je bilo "opravdano"...

Zato sam ja odlučio da više ne učestvujem u ovim raspravama oko Srba i Hrvata jer je očigledno da niti ću ja ikada poverovati u njihovu lažnu istinu, niti će oni ikada prihvatiti našu (pravu istinu) jer se osećaju pobednicima...
 
Oluja je bila legalna i etničko čišćenje ne može osporiti njenu legalnost, a od početka ona nikada nije bila i nije mogla biti legitimna.

A "broj zločina" ne može da ospori neku ofanzivu.
Kako je to bila "legalna", i, kako to nije nije bila "legitimna"? A zar nije, formalno, ta teritorija bila pod upravom UN? I sve posle (kao i pre, uostalom) toga je zapravo - politička stvar.
 
aha, sad mi je konacno jasno...
da Srbi u Hrvatskoj nisu poceli vec 89-e mitingovati i velikosrbovati, da nisu poceli furat balvane, da nisu poceli rusiti hrvatske gradove i sela, protjerivati, pljackati i ubijati....sigurno bi dosle povampirene ustase i vjerojatno im pobili nejac i bacali ih lavovima....
sve su to oni bili prinudeni preventivno ciniti..
i eto na kraju, da nisu bili brzi u evakuaciji, povampirene ustase bih njih 200 000 vjerojatno poklali.

doista uzas...i sramota....

Da, uzas i sramota, jer si to napisala.... Pa evo, kao "veliki srpski prijatelj" si i ovde dokazana :whistling:

Da je u drugom svetskom ratu, u hrvatskoj pokazana makar mrvica humanizma i pomirenja, umesto najbljutavijeg genocida ikada sprovedenog u ovom delu sveta, mozda bi to shto si rekla zazvuchalo malo ljudski....

A sad odgovori Slobodi na onaj post gore, sa linkovima, umesto shto samo prelecesh preko chinjenica, i bombardujesh forum sr*njima o tome kako su Srbi "zasluzili ono shto su dobili".

Hej, 350 000 Srba napustilo Hrvatsku, i otishlo u izbeglichke kampove da upropaste zivote i sebi i svojoj deci.... Ma to je garant bilo uvezbano, a nikako su vecini tih ljudi najblizi verovatno poklani u "slobodarskoj NDH", a i obzirom da devedesetih hrvatska vojska "nije chinila ama bash nikakve zlochine" (taman posla da je klala srpske civile, oh neeee, to su ih Srbi poklali, ko drugi jelte :roll:).....
Ti jadni ljudi, civili, zene....deca jbte.... (je l imash ti decu?).... otishli su eto tako, da bi napakostili Hrvatima.... Kako mozesh da budesh takav stvor, a u isto vreme da izjavljujesh da si "prijatelj Srba".... :roll:

Da nisam dobro vecherao, od ovolike ljigavosti bilo bi mi muka.
 
Samo nakratko da se ubacim u ovu priču... pogotovo oko legitimnosti "Oluje" i "Bljeska" pre toga...
Koliko ja znam RSK je bila zona pod zaštitom UN.
Ako je Oluja bila legitimna, onda je legitiman bio i napad na zaštićenu zonu Srebrenica...

Ako je ono što se desilo nakon Oluje incident neodgovornih pojedinaca, onda to važi i za Srebrenicu...

Itd. itd. itd...

Ali kao što Bundy kaže, Hrvati, Muslimani, Šiptari i drugi su uz svesrdnu pomoć SAD i NATO pakta poebedili, a mi izgubili i ona po logici stvari oni koji su izgubili bivaju krivi za sve - i za ono što su uradili i za ono što nisu... a ovi drugi nisu krivi nizašta ili su "krivi neodgovorni pojedinci koji su se oteli kontroli"... kao što nikada nisu kažnjeni Amerikanci, Rusi, Francuzi, Britanci i drugi za masovna streljanja Nemaca (nakon kapitulacije), premlaćivanja i silovanja Nemica od 1945. pa narednih desetak godina, ali o tome se malo zna jer - Nemci su izgubili i sve protiv njih je bilo "opravdano"...

Zato sam ja odlučio da više ne učestvujem u ovim raspravama oko Srba i Hrvata jer je očigledno da niti ću ja ikada poverovati u njihovu lažnu istinu, niti će oni ikada prihvatiti našu (pravu istinu) jer se osećaju pobednicima...
Da, ti si u stvari rekao sve.
 

Back
Top