Quantcast

Zarada po stanovniku u Beogradu veća tri puta nego u ostatku Srbije

Morholt

Aktivan član
Poruka
1.490
za fakultete van beograda smo se hvala Bogu izborili

imamo univerzitete u Mitrovici i Novom Pazaru i ja sutra ne bi ni u ludilu svoje dete poslao u Beograd, da studira , jer prvo bi ga maltretirali debili od profesora , i ubili bi mu volju za knjigom i zivotom ko vecini studenata BU-a, zatim bi ga drali skupim skolarinama, morao bi da placam privatan smestaj , hranu , prevoz , sve to bi svakog roditelja odavde kostalo ko Svetog Petra Kajgana. I da kao slag na tortu svega toga dobio bi diplomu al ne bi dobio nikakvo znanje.

Finansiranje jednog studenta u Beogradu nas iz unutrasnjosti kosta najmanje 400 evra mesecno . neke i vise. Bolje je detetu kupiti stan pa da ima i stan i diplomu univerziteta u mitrovici ili novom pazaru ,nego da ima samo diplomu a neki tj dosta njih ni jedno ni drugo.

jos da se izborimo da nas ne pljackate preko poreza i da se zdravstvo izmesti iz beograda u recimo kraljevo i bicemo na konju.
Па паметно, ти универзитети су наша будућност, понесеш прасе на ражњу и завршиш школицу.

Rasha1

Zainteresovan član
Poruka
371
Prvo, očistite kasetne bombe. Drugo, asfaltirajte piste. Treće, proširite parking i uredite infrastrukturu. Onda može da se koristi.

Aerodrom je potpuno cist i upojedinim aspektima i bolji od Beogradskog.

Aerodrom ima sve upotrebne dozvole i najveci avioni slecu bezbedno.

Nema tehnickih problema za aktiviranje Niskog aerodroma.

rumenka

Primećen član
Poruka
913
Neka Beograd pusti Aerodrom u Nisu da radi normalno i bice sve u redu. Eto jedan konkretan primer. Zasto nece da pusti da Nis ima medjunarodne redovne linije koje moze da ima, pa neka putnici biraju gde ce i skim da putuju . Zar vec izgradjen aerodrom da stoji prazan zbog Beogradskog sebicluka, politickog egoizma.

Kad Beograd otima , treba ga po prstima, snazno, ostro i uz veliku galamu, ali svoje svako neka cuva .
Ko brani Nišu da dovuče avio kompanije da lete odande? ! Ja nisam čula da ima zaintresovanih.

Rasha1

Zainteresovan član
Poruka
371
Putnika, tereta , posla i zainteresovanih kompanija za saradnju ima dovoljno, i to ne treba da bude briga Beograda, ali Beograd politicki nece da daje dozvole za registraciju medjunarodnih linija, medjunarodnog saobracaja i to je sve. Zato se Nislije ljute na Beograd i jedva cekaju da Beograd pusti Niski aerodrom da samostalno razvija svoju poslovnu buducnost.

Molimo Beograd da to uradi sto pre !

Lost_BG

Početnik
Poruka
10
nekim ljudima izgleda ne vredi objasnjavati...

evo ja npr zivim u krugu dvojke i nije mi jasno o cemu pricate??

ne smete suvise pojednostavljivati stvari...ovo je prica koja ima vise dimanzija od samo te novcane...

evo npr u mojoj zgradi niko nije milioner ali su svi visoko obrazovani... lekari, advokati, profesori univerziteta... normalno je da takvi ljudi imaju vece plate od proseka, zar ne???

zatim, ne verujem za podatak da su na jugu Srbije za 650 puta manje plate??? pa da li je normalan tvorac ovako iznesene gluposti??? 650? da li hocete da kazete da vam je plata 1 eur mesecno prosecna??? ne verujem vam!

druga stvar... u Beogradu je sve skuplje! evo ja se jos ne usudjujem da se odselim od mojih i da uzmem stan na kredit jer ne znam od cega bi ziveo??? u Bg mogu dobro da zive samo oni koji imaju svoj stan... ostali su manje ili vise sirotinja !!!

tako da molim sve normalne ljude iz cele srbije nek racionalno sagledaju stvari! to sto u beogradu postoji Dedinje gde svako ko ima kucu od par miliona eura i zaradjuje stotine ili desetine hiljada eur mesecno drasticno utice na povecanje dohotka po stanovniku nije razlog da zakljucite da svi zive dobro!

i jos nesto - uporedite zivot penzionera koji zivi na jugu srbije i dobija minimalac (oko 10 000 din) i nekoga ko u beogradu mora da prezivi sa tim novcem??

pozz svima

Poslednja izmena:

27E

Legenda
Poruka
50.385
dal su u bgd prosek usle one desetine i stotine hiljada evra otpremnina direktora experata, pripadnika vladajucih stranaka rezima.

mislim, sve isplate po novom se racunaju u primanja

a nis bi mogao sebi da podigne prosek tako sto bi sebi pripisao plate kadrova iz nis , a u bgdu, npr telekom, ministarstva, agencije , dva tri generala, itd itt . bez uvrede za nislije, ali statistika...mislim

narod u bgdu mozda i losije i teze zivi nego u nis

ps evo jedan link

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-14-03-2009/lesinari

pa ko voli statistiku...

Poslednja izmena:

maxigirl

Zainteresovan član
Poruka
425
Sve im je muka kad neko od analiticara samo spomene da je buducnost Srbije u zemljoradnji. Jednom prilikom mi se jedna seljanka pohvalila kako nikada u zivotu nije sela na traktor i nikada nije bila u njivi.
A odrasla i zivi na selu.
Ima sunku dimljenu na tavanu ali kupuje parizer u obliznjoj slinari, jer glumi da zivi u gradu.
STRASNO......kakvi su to kompleksi.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
Ko brani Nišu da dovuče avio kompanije da lete odande? ! Ja nisam čula da ima zaintresovanih.
Beograd brani.Kad su pre par godina nasli zaiteresovanu avio kompaniju iz Irske cije bi cene usluga bile vrle konkurentne, pobunio se JAT i Nis nije dobio saglasnost za uvodjenje te kompanije.Tako da ne pricaj nesto u sta nisi sigurna.:thumbdown:

maxigirl

Zainteresovan član
Poruka
425
Beograd brani.Kad su pre par godina nasli zaiteresovanu avio kompaniju iz Irske cije bi cene usluga bile vrle konkurentne, pobunio se JAT i Nis nije dobio saglasnost za uvodjenje te kompanije.Tako da ne pricaj nesto u sta nisi sigurna.:thumbdown:

Da ali nije Beograd to stopirao nego JAT (jugoslovenski avio transport), kad se bude zvao BAT, onda nas optuzi.

Poslednja izmena:

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
pre par godina je i iz nis bio predsednik vlade.

pa...

kad vec imaju tako male plate, a privreda ne radi, ko bi pa leteo? pa jos svaki dan i po vise puta. o koliko ljudi pricamo? 10? ili 100? mozda 1.000 nislija? ili....

kucate na otvorena vrata

Avio kompanija o kojoj govorim ima najnize cene u svetu, koliko se secam cena karte Nis-Tivat je trebala da kosta oko 10e.Ti mi reci da li bi bilo putnika bez obzira na zaostatak u platama u odnosu na BG.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
aj ti lepo kazi koliko bi bilo putnika

dodjes u tivat i sta?

jel se odmah vracas? ili ostajes? el si poneo hranu ili mislis da se hranis u restoranima, a mozda u marketima? 25 evra soba u petrovcu za dvoje u sezoni. dz?

da ponovim, predvidjeni tj planirani broj putnika je osnov za bilo koji vid saobracaja.

ti tvoji putnici odlete i...mozes da zatvoris aerodrum.
Vi stvarno idete iz krajnosti u krajnost...prvo tvrdite da Beograd nema tri puta vecu prosecnu platu od Nisa pa sad tvrdite da mi u Nisu pasemo travu a kamo li idemo na letovanje ili bilo gde drugde.Turisticke agencije u Nisu su rasprodate vec maja svake godine.Postoje firme i poslovni ljudi koji putuju a sa juga su.Dolaze iz inostranstva ljudi i kod nas a ne samo kod vas.A ono sto je glavno...ako je ta avio kompanija nasla interes u Niskom aerodromu, to sigurno nije zbog prirodnih lepota Nisa.;)

27E

Legenda
Poruka
50.385
Vi stvarno idete iz krajnosti u krajnost...prvo tvrdite da Beograd nema tri puta vecu prosecnu platu od Nisa pa sad tvrdite da mi u Nisu pasemo travu a kamo li idemo na letovanje ili bilo gde drugde.Turisticke agencije u Nisu su rasprodate vec maja svake godine.Postoje firme i poslovni ljudi koji putuju a sa juga su.Dolaze iz inostranstva ljudi i kod nas a ne samo kod vas.A ono sto je glavno...ako je ta avio kompanija nasla interes u Niskom aerodromu, to sigurno nije zbog prirodnih lepota Nisa.;)

ako cemo na vi, moze.

nis volim, volim i nislije. imam drugara, kolega i deo zenine familije. a dolazio sam i poslom, ranije vise, sad slabo.

sto se tice aerodroma, ako se ja pitam, sutra ga otvorite. al ko ce da placa? demokratija je, pa se valjda podrazumeva da korisnici placaju.

ukratko, ne bi dugo trajalo.

ps nije lepo, travu nisam spominjao, nego mislim da velika vecina gradjana ne bi letela, bar ne skoro

maxigirl

Zainteresovan član
Poruka
425

O pa poceli smo iskreno da razgovaramo. Pricaj nam jos malo o tim letovanjima.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
O pa poceli smo iskreno da razgovaramo. Pricaj nam jos malo o tim letovanjima.

Nikad nisam neiskreno razgovarao.To sto je Srbija centralizovana, sto se vrsi neravnopravna raspodela ne znaci da je Beograd svet a Nis Bijafra.Postoje ljudi i u Nisu koji pristojno zaradjuju i koji mogu da priuste i letovanja i zimovanja kao sto i u Beogradu ima puno ljudi koji jedva prezivljavaju i nista im ne znaci sto Beograd ima aerodrom, pozorista, koncerte svetskih imena...Kakve veze ima sto je Zivkovic bio premijer kada svi znamo zasto je to bio i u kom trenutku.A nislije bi vam ga rado poklonili samo ako ga zelite.:D Ali postoji puno stvari koje su uradjene nelogicno a nepovoljno za druge gradove sem Beograda.Aerodrom je samo primer.Drugi primer je Agencija za privredne registre.Pa sredstva od prodaje DIN koja stoje u trezoru Ministarstva finansije i ne postoji nacin da se vrate Nisu.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.