Zarada na netu - GRAFICKI DIZAJN

cestitke i od mene,
a evo posljednje sto sam radio

20287630~73f001a5c3abfe70a945efa7f262506e88559aa6-original
 
Ljudi da vam e prvo svima zahvalim, a onda i pohvalim Rebuz design

Prva pobeda :) sad me brine oko racuna, jos nisam to otvorio. Jel mogu pare da mi stoje na 99designs pa da ja prebacim kad hocu ili kako to ide?

svaka cast!
Mgu da ti stoje nije problem, evo jednog mog teksta sa nekog od foruma:
Evo da pocnem sa najbitnijim tekstom koji se tice zarade preko neta - kako uopste doci do toga da podignete novac ili da ga nekako iskoristite.
Postoji dosta elektronskih procesora (Paypal, Payza, Skrill, Liberty Reserve...) i pitanje je koji odabrati.
Ljudi iz Srbije su uskraceni za Paypal, najavljuju da ce omoguciti uskoro, ali samo placanje online, ne i podizanje novca, tako da je licno moj sledeci izbor - Skrill, ili bivsi moneybookers.
Ono sto je bitno, to je da bez deviznog racuna u banci nemoguce obaviti bilo kakvu transakciju, tako da je prva stvar koju treba uraditi - otici u neku od banaka (moja preporuka Banca Intesa), zatraziti od sluzbenika da vas sprovedu do nekog ko ce vam otvoriti devizni racun. Otvaranje je besplatno, kao i odrzavanje, nista ne kosta. Takodje cete traziti da vam urade neku debitnu (ne kreditnu) karticu - Visa electron ili Visa internetm i to vam stize za 10-15 dana.
Kada otvorite racun i dobijte karticu, sticete preduslov da podizete novac sa interneta.
Sledece sto treba uraditi - otvorilti nalog na Skrillu. Popunite tacno sve podatke koji se traze, i kad otvorite nalog odete na "Profile>LIST OF CREDIT/DEBIT CARDS" i dodate prvo racun u banci, pa debitnu karticu po uputstvima.
Takodje treba verifikovati nalog preko adrese - sticice vam pismo iz V. Britanije sa kodom koji treba uneti, nista tesko za odraditi.

Tezi deo je verifikovati bankovni racun:
Ljudi iz Srbije mogu naici na neke probleme oko verifikovanja, tako da je najbolji i najsigurniji nacin za verifikaciju slanje maila kojim im na engleskom objasnite da iz Sbije ne mozete verifikovati preko mobilnog ili debitne kartice, nego morate "rucno". Odgovorice vam da posaljete skeniranu licnu kartu ili pasos, i jos mozda neki racun na vase ime. Kada im posaljete, u roku od 1-2 nedelje ce vam verifikovati nalog i bice sve spremno za podizanje novca koji zaradite na netu.
Mail na Skrillu za verifikaciju saljete na "Email support>My profile>I am trying to verify my bank account but there is a problem" i tu im objasnite ono sto sam malopre napisao.

Za verifikaciju preko kartice neophodno je da imate bar 2 evra na racunu, da bi odradili verifikaciju: odete na "PROFILE: MANAGE CREDIT/DEBIT CARDS", dodate karticu i kliknete na "verify" : sa kartice ce vam skinuti neki iznos (na primer 1.82 evra); kad odete da verifikujete karticu, morate uneti tacni iznos koji je skinut, i to onaj koji vam je stigao preko SMS obaveštenja, jer su izraženi u originalnoj valuti i ispravnom iznosu, dok su one cifre na e-bankingu malo veće, dok ne proknjiže transakciju, to može biti i do 10 dana.
Srecno!

« Poslednja izmena: 02 Februar 2013, 12:33:41 Johny Cash »
 
ja sam jos 2011 verifikovao Moneybookers tadasnji,prcedura je isla ovako: prvo se verifikuje adresa, stize vam pismo od njih sa kodom koji morate otkucati u vas profil na MB (tadasnji).... na to pismo ,inace , iz Londona sam cekao malo vise od mesec dana, stiglo je negde krajem septembra ja mislim ili pocetkom oktobra,ne secam se. I posle verifikacije adrese verifikovao sam internet karticu i racun, koji, btw ,posle primanja prve uplate ,zena u banci se sama ponudila da mi otvori novi devizni racun BESPLATNO koji ce mi sluziti za primanje para iz inostranstava. Posot je na internet karticu ZABRANJENO I NEMOGUCE primati novac.

E sad, odemo u profil i zamenimo novi devizni umesto onog sa kartice i sve pare koje dodju povucete preko toga i ne skida vam nikakv fee koliko se secam. Odete u banku kad vas pozovu,potpisete odakle vam novac i da cete ga ubuduce isto na taj nacin primati i to je to... :D

hvala Bogu pa mi PayPal radi bez problema :D
 

Back
Top