Quantcast

Zar nije logicno ?

Koslav75

Domaćin
Poruka
4.823
Sve si rekao ali nisi odgovorio na moje pitanje... koja moderna religija ne haje za novac i moć?
Јасно ми је шта циљаш, али опет ти кажем да генерализујеш, ево намјерно нећу навести Хришћанство, већ Ислам, по исламу риба(давање на зајам уз камату, разни други видови експлоатације) је забрањена у многим хадисима, те ја јасно шта вјера налаже, али увијек има мање или више појединаца који ће то тумачити на неки свој начин, посматрачу са стране који није упућен то шаље "јасну" слику јер су ти појединци по правилу више експонирани него већина заједнице која остаје у позадини. У принципу већина религија "има на уму" неке друге вриједности од материјалног и "моћи утицаја", али за то треба посматрати мале људе, обичне вјернике и на основу њих донијети процјену.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.