"Zaposleni rade i po 60 sati sedmično, a računa im se 40. To je robovski rad"

Нису Амер и Швабо ратовали против наше државе, дебело плаћали противнике режима 90-тих, формирали НВО-мрежу, да би ти сада добијао субвенције и правио свој бизнис.


na zalost tako je.

A imaju domacu petu kolonu , kojima daju nesto vece plate nego najjadnijim robovima srpskim, tipa kao De Sisti sto je sef u njihovoj banci , ili Sizif u njihovoj firmi, a onda oni izgiravaju kapoe u Ausvicu , i brane njihove interese jace i srcanije nego li i oni sami....
 
na zalost tako je.

A imaju domacu petu kolonu , kojima daju nesto vece plate nego najjadnijim robovima srpskim, tipa kao De Sisti sto je sef u njihovoj banci , ili Sizif u njihovoj firmi, a onda oni izgiravaju kapoe u Ausvicu , i brane njihove interese jace i srcanije nego li i oni sami....
Trixone, nema niceg loseg u tome sto su De Sisti ili Sizif sefovi u njihovim firmama. Svako ide za interesom, nece valjda da nosi ugalj ako ima sanse da u banci kao shef bude placen 2000 EUR mesecno, u Srbiji, Beogradu???

Iskreno pitanje: jel bi ti hteo (da mozes) da budes sef u Intezi u nekoj poslovnici u BGDu na Vodi za, recimo, soma i po jevreja, umesto sto gajis pasulj u nekom UZASu? :mrgreen:

Ja cu ti reci moj stav: ja radim za bash bash paritze u Norvegiji (2K jevreja je puki dzeparac za mene)...Znas li ti kakve ja sastanke (1:1) imam sa managerom, koji me placa? Ovakve:
Man. Zasto si lenj? Slabo ti ide, razocarao si me.
Nor. Hajmo obzrazlozenje?
Man. Ja ocekivao 3x vise. Svaki moj student radi kao ti.
Nor. Otpusti me, pa zaposli 3 studenta, i opravdaj svoje paritze...
Man. Sta ti mislis o mojim ljudima? Oni o tebi nemaju visoko misljenje!
Nor. Ja mislim da imas sjajan tim. Sinergiju. Nista vise ne mogu da ti kazem.

Da li tebi ovo lici na uvlacenje Zapadu u pedu??? :smeker:
 
...a onda oni izgiravaju kapoe u Ausvicu , i brane njihove interese jace i srcanije nego li i oni sami....
Зна странац да је за прљаве послове најбољи домаћи шљам.Неки Швабо, Американац, Корејанац или Кинез би имао милости према подређенима, зато они нађу неки наш олош.
 
Ne mogu da nadju radnike,što je pohvalno,narod se polako otrežnjuje i neće da robuje.Problem je kod onih koje imaju onda razvlače da rade maltene svaki dan.A oni jadnici pristaju,jer se boje,ili su stariji,itd Sad zapošljavaju i penzionere.Radnike bukvalno svaka trgovina traži non stop.
Nije da ne moze naci radnike ...
Nece da nadje radnike
Ovi sto mu rade satirace ih do besvesti. kad vise ne budu mogli zamenice ih.
Nije to samo u trgovini, to je postala praksa u svim firmama.
 
Tixi sve si u pravu, jer su i domaci poslodavci za drzavu samo radnici, a drzavni sluzbenik je peta kolona, ne onaj zaposljeni kod stranca.
Kako drugacije objasniti da stranci imaju veca prava i da posluju pozitivno, ako ne korupcijom drzavnih sluzbenika da gaze domace preduzetnike. Medjutim, takvi stranci su potrebni kao konkurencija velikim srpskim privatnicima koji vec drze korumpiranu administraciju.
A ko su veliki srpski preduzetnici i monopolisti? Pa srbi drzavljani drugih drzava koji su korumpirali sve drzavne funkcije jos za vreme demokrata u kozi komunista. Dakle, peta kolona su srbi stranci....
 
Poslednja izmena:
А како ћемо недељом да идемо у шхопинг, или са породицом да прошетамо тржним центром, одемо у биоскоп, купимо клинцима патике?

Недељна куповина намирница?

Који ли је болид ово смислио?

Pitam se ko je taj Alter.Verovatno što je ostao u Makarsku,jer je mislio da je to najbolji režim i da će tako živeti celog života
 
"Zaposleni rade i po 60 sati sedmično, a računa im se 40. To je robovski rad"
...

Само на уговору о раду им се рачуна 40 сати
у пракси су плаћени по сату - па колико ураде.

Наравно, овде се ради о избегавању плаћања пореза
и осталих обавеза према држави које постоје ...

У тим уговорима о раду такође пише да радник ради за минималац 156 дин/сат
у пракси то често није тако.
Рецимо грађевински радници имају од 25 евра па навише дневно.
 
Само на уговору о раду им се рачуна 40 сати
у пракси су плаћени по сату - па колико ураде.

Наравно, овде се ради о избегавању плаћања пореза
и осталих обавеза према држави које постоје ...

У тим уговорима о раду такође пише да радник ради за минималац 156 дин/сат
у пракси то често није тако.
Рецимо грађевински радници имају од 25 евра па навише дневно.
Tačno.
 
Pazi, sumnjam da su samoposluge nešto profitabilne.

Čini mi se da je bila priča da je Merkator prodat usled gubitaka.
"unistiti" firmu i tako joj decimirati vrednost na "namestenoj" aukciji , to je stara prica.
Ne mogu ja da napravim stolicu a da ona ne postoji...........moze samo da je neko ukrade pa da je nema.
ALPINA iz austrijskog Salzburga je otisla na dobos u momentu kada je imala preko 200 gradilsta sirom evrope, orijenta, Rusije...........i generalno je zadnjih godina veoma dobro stajala. prvo potrazivanja su bila par milijardi evra, a posle "ugradjivanja" i drugih faktora (politicari, upravni odbor, direktorijumi........) potrazivanja su skocila na neverovatnih 20-tak milijardi evra.
Daklem ako je cena robe u Merkatoru kao i u zapadnoj Evropi , a jeste, a plate domaceg roblja 5 puta manje nego u zapadnoj Evropi, "propast" Merkatora je iskljucivo politicke prirode.
 

Back
Top