Занимљивости са неба :)

ja imam krila a imam kraj sebe i batačiće :D

evo jedne lepe slike:

thumbnail_FB_IMG_1609805765186.jpg
 
Занимљивост са аеродрома Дон Муанг у Бангкоку

Терен за голф између две аеродромске писте

@fortes јеси ли имао прилике да летиш са старог аеродрома и испробаш ову занимљивост? :)

71982_1255838714.jpg
Mnogo puta sam poletao i sletao na Don Mueang pošto odatle idu svi loukosteri i kao ostalim zemjama JI Azije i za unutrašnji saobraćaj. A Air Asia je brutalno jeftinija od Thai Airways-a pa nju koristim za unutrašnji saobraćaj. Nisam uopšte skontao taj golf teren.
Baš ću i na FS da bacim pogled da li su ga ubacili.
 
И још једна занимљивост

Како ли се само одвија регуларан саобраћај при овој температури

Pogledajte prilog 842610
Mislim da @Trust no one bi imao šta da kaže o tome :lol:
Potpuno normalno...Vazduh je suv, ne lepi se za krila mada svaki avion se tretira sredstvom protiv zamrzavanja za svaki slucaj.A razlika izmedju -50 na zemlji i -60 na 11km visine je minimalna :D
 
Ја сам више пута летео преко територије Сибира. Једном током децембра у подацима о лету приказани на ифе систему су били да је спољна температура била -72, погледаш доле све се бели сатима. Да не пожелиш да се ишта догоди авиону у том тренутку да мора да слети доле.
 
To si video oblake pretpostavljam,ili magluSibir je ispresecan rekama,i prolicno je brdovit,tako da se reljef vidi sa visine lepo,kad imas srece da je dole toplije od -40.Obicno kada je ispod toga pri zemlji je magla...Bas u Jakutsku koji si naveo kao primer kad je temperatura pala ispod -50 magla je bila takva da jedva vidim semafor na pesackom.
 
Како оригинална реклама за Норвиџн. Браво за аутора

На Норвешкој застави, пронашао је детаље који одговарају заставама других држава и рекламира тарифе ка дестинацијама у њима.

Маркетиншки бриљантно!

1612122941382.png
 
Како оригинална реклама за Норвиџн. Браво за аутора

На Норвешкој застави, пронашао је детаље који одговарају заставама других држава и рекламира тарифе ка дестинацијама у њима.

Маркетиншки бриљантно!

Pogledajte prilog 851031
1299NOK= 125€ :eek:
Ako je u jednom pravcu... znači 250€ povratna?

A Beograd Oslo može za 100 i kusur...to bi valjalo i razmotriti ako je tako :lol:
 
1299NOK= 125€ :eek:
Ako je u jednom pravcu... znači 250€ povratna?

A Beograd Oslo može za 100 i kusur...to bi valjalo i razmotriti ako je tako :lol:

Мислим да им је реклама из времена пред пандемију, јер колико знам да би добили помоћ норвешке владе, морали су да редукују своју мрежу, а то подразумева и далеке дестинације, односно смањивање флоте само на Б737
 
Мислим да им је реклама из времена пред пандемију, јер колико знам да би добили помоћ норвешке владе, морали су да редукују своју мрежу, а то подразумева и далеке дестинације, односно смањивање флоте само на Б737
sada i ne možeš da uđeš i da hoćeš čisto sumnjam da nije obustavljen let.
Gledao sam već na YT lete sa drimlajnerom i traje 11 sati.
Nema šanse sa 737...nema taj dolet mislim....
 
sada i ne možeš da uđeš i da hoćeš čisto sumnjam da nije obustavljen let.
Gledao sam već na YT lete sa drimlajnerom i traje 11 sati.
Nema šanse sa 737...nema taj dolet mislim....

Дримлајнери су им прошло време. Редукована флота ће имати 50-ак авиона и само дестинације у Европи
 

Back
Top