Занимљивости са неба :)

Да је било ветра, било га је, судећи по звуку, али не бих рекао да је био такве јачине да озбиљно омета авион
Уосталом сасвим нормалан прилаз без заношења у страну каквог ветар обично направи
Imao je pravac,dodirnuo je pistu....delovalo je da može da spusti nos bez problema. Nije mi jasno.
Šta god da je razlog ne verujem da je odustao iz čista mira :lol:
 
24. марта на дан када је Грчка прослављала 200 годишњицу независности, авион Иџијана је исписао на небу изнад Пелопонеза управо тај број: 200


1617452451286.png
 
Ветерани на небу :)

78 година "млад" авион ДЦ-3 данас на лету од Бремена ка Рејкјавику, одакле наставља пут ка Канади

Pogledajte prilog 880312

moj san dc-3, dadža:heart:
mi smo imali gomilu c-47, /vojna verzija dc-3/ ili dakota.....
bruka kako ni jedan jedini nije sačuvan u letnom stanju
ima jedan u muzeju vazduhoplovstva..
čeda janjić je svojevremeno mi pričao da planira da napravi jednu old tajmer eksadrilu, od utve 60, 66, kurira, kraguja i naravno dakote....
na žalost, politika a posle i vojska nisu delili njegove ideje
 
TERRAFUGIA TRANSITION – AUTOMOBIL KOJI SE TRANSFORMIŠE U AVION

U skoroj budućnosti nam stiže Terrafugia Transition, automobil koji se može transformisati u avion.

Zahvaljujući svojim krilima koja se mogu ‘sklopiti’, vlasnici Transitiona će moći držati ovaj leteći automobil u svojim garažama, kao i bilo koji drugi. Takođe, moći će ga voziti na svim cestama, a kada požele da polete, dovoljno je samo da se odvezu do najbližeg aerodroma.

Terrafugia, kompanije koja stoji iza ovog vozila najavila je da je automobil “korak bliže komercijalnoj stvarnosti.” Prototip Transition uspješno je prošao svoj prvi let u Plattsburghu, New York, a video leta možete pogledati u videu ispod.

Ovaj leteći automobil se već može rezervistati i to po cijeni od 279.000 dolara.

Terrafugia-Transition2.jpg

Terrafugia-Transition3.jpg



Izvor: pixelizam.com
 
Istina za nekativnost..Ja sam u poslednje vreme presla malo na automobile z:mrgreen:

Most unusual FOD I've seen! Actually, the condition of the engine tells a deeper story. That engine was spinning when it happened and yet it was still able to contain all the high velocity parts that were flying around inside the engine case. We can throw chickens in a spinning engine to test bird strikes, but I'll bet the engineers didn't think of this...this is an even better test. So, despite the appearance, there is actually some good news in the photo...

gttt.jpg


https://www.facebook.com/aviationslife
 
Gde ste dobri ljudi? 😀
Ja nisam uspeo da nađem nikakvo razumno objašnjenje za let Beograd - Skoplje .
U međuvremenu, evo novog "problema"
Računam da je Ryanair ažurniji 😅

Verovatno vidljivost i oblaci ispod minimuma od 520ft . Skopje je inace ILS Cat 1, sto znaci da su minimumi malo veci, tj. avion ne moze da sleti ako su oblaci na zemlji (magla).
Pretpostavljam pilot je pokupio prognozu pred poletanje, ali se vreme promenilo, pa je odlucio da se vrati.
 

Back
Top